Dziś jest: Wtorek, 11 sierpnia 2020, godzina 20:30
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Problem z Garena

soulkirou
Wiadomość [#1]: 11.02.2011 o 23:15

Konto skasowane

Mam taki problem. Mianowicie gram sobie w Warcrafta 3 z dodatkiem. wszyscy gramy na jednym orginale plus mój brat. Z bratem mamy jeden internet podzielony na dwa kompy. I gramy wszyscy przez Garene. Wszystko pieknie śmiagało do pewnego czasu. Graliśmy normalnie dopóki mój warcraft przestał widzieć gry moich kolegów. Nieraz gdy wchodze przez lan do innych graczy jakgdyby zawiesza sięgra i musze przemieszczać się miedzy drużynami aby się odwiesiła i zaraz po włączeniu gry zostaje wyrzucony z gry. Zrobiłem reinstala warrafta lecz to nic nie dało. Czy wie ktoś co może powodować tak wadliwe działanie Sieci Lokalnej na mojej kopii warcrafta 3 TFT ?

GMike
Wiadomość [#2]: 12.02.2011 o 19:59

Konto skasowane

Jeśli to się dzieje TYLKO u Ciebie to ja obstawiam wirusa/trojana bądź inny syf. Bo przez LAN to nawet na piracie powinno śmigać smiley.gif

PS> Nie propaguje piractwa to tylko uwaga czysto techniczna

>:-( Footman RULEZZSZZZ
soulkirou
Wiadomość [#3]: 12.02.2011 o 20:21

Konto skasowane

Ja mam wersie orginalną. Jest to czysty orginał kupiony w Empiku pare lat temu, Po instalacji wchodze na battle net i updatuje do wersji 1.24 i już bez płyty chodzi a przez sieć lokalną da rade grać na jednej kopi smiley.gif

GMike
Wiadomość [#4]: 12.02.2011 o 22:52

Konto skasowane

Może to jest taka bajka, że gra zauważyła, że pozostałe mają ten sam klucz, ale skoro to tylko Ty masz ten problem to problem leży chyba gdzie indziej. Zeskanuj system.

cezare
Wiadomość [#5]: 13.02.2011 o 15:37

Konto skasowane

Przy grze po sieci lokalnej gra nie sprawdza cd-keya a prawdopodobieństwo że masz wirusa, który ma jakikolwiek związek z tym problemem (ba, że wogóle taki istnieje) jest mniejsza niż trafienie 6 w totka. Wywalanie po starcie gry miało kiedyś miejsce, jeśli host i klient mieli wersje 1.24a i 1.24b (mogli do siebie wbić ale nie mogli grać). Jednak jeśli aktualizujesz przez bn... i do tego jeszcze te lagi. Skoro grasz z bratem to pewnie macie router.
1. Jak router jest podłaczony do internetu? (ADSL, osiedlówka...)
2. Czy u brata też jest ten problem?

"Siła naszych przekonań nie dowodzi ich słuszności" - J. Locke
GMike
Wiadomość [#6]: 13.02.2011 o 16:16

Konto skasowane

Aż tak słabego prawdopodobieństwa na wirusa niema. Wiem to z doświadczenia ;)

cezare
Wiadomość [#7]: 13.02.2011 o 16:55

Konto skasowane

Że ma jakiegokolwiek to tak ale nie wyobrażam sobie wirusa który miałby zakłócać połączenie między winsocketami i to tylko w warcraftcie :>

soulkirou
Wiadomość [#8]: 13.02.2011 o 22:27

Konto skasowane

To jest tak że gdy mój brat założy gre, poprostu niewidzę jej a moi kumple tak. Jeżeli chciałbym z kimś innym zagrać przez sieć lokalną gra sie "freezuje" i też niemoge zagrać. Lecz ostatnio byłem na Battle.net i normalnie wszystko śmiga. Problem pojawia się również podczas gry na gameranger. Tam mam podobny problem tyle że tam wyskakuje błąd połączenia i niemoge grać wraz z moim bratem w tym samym czasie. Prosze o pomoc bo chce pograć wreście ;)

EDIT:
Jeżeli chodzi o połączenie mamy internet z satfilmu ( to taki regionalny dostawca internetu i TV kablowej) posiadam jedenm podem połączony do internetu a obydwa laptopy są połączone bezprzewodowo. Brat niema takiego problemu on zakłada i wchodzi do gier bez problemów.

[Edycja soulkirou - 13.02.2011 o 22:36]

GMike
Wiadomość [#9]: 14.02.2011 o 14:21

Konto skasowane

Spróbujcie przekierować porty smiley.gif

soulkirou
Wiadomość [#10]: 14.02.2011 o 15:08

Konto skasowane

tzn ? mała podpowiedz jak to zrobić ? smiley.gif będę bardzo wdzięczny ^^

GMike
Wiadomość [#11]: 14.02.2011 o 16:46

Konto skasowane

Jak się ma router to można się do niego podłączyć przez zwykłą przeglądarkę, u mnie jest to IP 192.168.2.1 - w instrukcji powinno pisać.

Nie wiem jaki masz router, w zależności od rodzaju routera - inaczej się to ustawia.

cezare
Wiadomość [#12]: 15.02.2011 o 12:21

Konto skasowane

GMike napisał
Spróbujcie przekierować porty smiley.gif

A co to da? Nawet jeśli ktoś by się uparł to pod co chcesz przekierować te porty? Pod warcrafta? Komunikacja odbywa się po wewnętrznym kanale gareny więc to co wysyła warcraft nie dochodzi do routera. Pod garene? Przecież działa dobrze... Sam fakt, że widzi gre i od czasu do czasu może wbić świadczy o tym, że połączenie jest a przekierowywanie portu ma tworzyć możliwość komunikacji między komputerami w różnych podsieciach a nie ją usprawniać. Już pomijam fakt (więc nie pomijam diablotin.gif ), że jego bratu działa dobrze.

Postawiłbym na problem z garena skoro bn Ci działa bez zarzutu. Pamiętam, że przy wspólnym łączy czasami się bugowało się hamachi (wariowało wyszukiwanie proxy a połączenie działało wolno i czasami rozłączało) może to coś podobnego.... poszukam i dam potem znać.

GMike
Wiadomość [#13]: 16.02.2011 o 10:27

Konto skasowane

Jak grają na LANie to ok, ale jak np. na hamaku to może Garena albo WC wyżuca ludzi z tym samym IP, dlatego chodziło mi o przekirowanie

cezare
Wiadomość [#14]: 21.02.2011 o 18:30

Konto skasowane

A co to znaczy wyŻuca? diablotin.gif
A co ma wyrzucanie do wspólnego ip i to jeszcze do gareny czy hamachi?
Już pomijam, że po przekierowaniu będą dalej mieć to samo ip.

GMike
Wiadomość [#15]: 21.02.2011 o 21:31

Konto skasowane

A co ty taki natrętny na te literówki? Jakbym był natrętny to u ciebie też bym tego znalazł.

Może i te samo IP, ale po przekierowaniu zwykle router wie JAK przekierować dane pakiet w sieci wewnętrznej.

[Edycja GMike - 21.02.2011 o 21:32]

cezare
Wiadomość [#16]: 22.02.2011 o 10:25

Konto skasowane

1. Przekierowanie portu ma się nijak do ruchu w sieci wew.
2. Przekierowanie portu to fukcja routera jako bramy a kierowanie pakietami to zadanie switcha wbudowanego w router, który działa w warstwie niższej (switch). Więc jeśli router nie wie jak kierować (a raczej switch w routerze) pakiety w sieci wew. to się nadaje tylko do serwisu.

soulkirou
Wiadomość [#17]: 26.02.2011 o 13:59

Konto skasowane

słuchajcie mam modem od lokalnego dostawcy internetu i nie mam chyba funkcji switch. Modem ma wbudowane wi-fi więc oba laptopy podłączają się do tego modemu. zrobiłem 4 razy reinstal warcrafta 3 i gareny więc nie wiem na czym może polegać błąd :/

cezare
Wiadomość [#18]: 27.02.2011 o 11:46

Konto skasowane

Skoro możesz podłączyć do routera więcej niż 1 komputer (nieważne czy kablem czy bezprzewodowo) to router musi mieć funkcję switcha. Miałbyś może możliwość podłączenia komputera na którym są problemy do routera kablem?

GMike
Wiadomość [#19]: 27.02.2011 o 23:43

Konto skasowane

Router to jakby nie było switch tylko bardziej zaawansowany smiley.gif

soulkirou
Wiadomość [#20]: 11.03.2011 o 20:35

Konto skasowane

http://img12.imageshack.us/i/warbd.jpg/ taki błąd pojawia się kiedy chciałem wejść na battle.net może to wam coś podpowie bo ja niemam zielonego pojęcia i zaczyna mnie to irytować =.=

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :