Dziś jest: Niedziela, 17 grudnia 2017, godzina 20:34
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Pomoc w DK tanku.

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Kapek
Wiadomość [#1]: 24.02.2011 o 10:03

Konto skasowane

Witam wszystkich.

Z góry przepraszam za nubackie pytania, ale... Od niedawana zacząłem grać tankiem, na forum nie znalazłem sporo informacji po patchu 4.06 w cata.

Mój spec to lichborne. Do czasów normalnych isntacji nie miałem żadnego problemu z trzymaniem aggro. Od czasu heroiców zaczęły się problemy i to dość spore.

Mam w związku z tym parę pytań do doświadczonych DK tanków.

1) Czy wina aggro jest spowodowany lepszym gearm innych dps-ów? Lub tego że nie patrzą w Omen metter?

2) Czy w packu bijecie tylko jednego moba, czy staracie się zarzucić plagi na każdego z nich?

3) Jak dokładać staty? Cap na expertsie min. 26? Czy hit jest wogóle potrzebny w tym momencie? Z tego co wyczytałem nie, aczkolwiek 8% jest mile widziane.

4) Jakich rotacji używacie?

5) Makra?

Proszę o wyrozumiałość, od wyjścia caty nie ma zbyt wielu informacji dla DK tanków stąd chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy.

Pozdr M8.http://wowtal.com/#k=twtRNzhvK.aei.deathknight.

raziel666
Wiadomość [#2]: 25.02.2011 o 23:31

1 - no raczej. jak robiles normale to robiles je z ludzmi na tym samym poziomie sprzetowym bo byla gorna granica (za slabi jeszcze na hc). teraz jak juz mozesz robic hc to moga ci sie trafic full epax dpserzy, ktorzy robia po 20+k, bo nie ma gornej granicy.
2 - jak pulujesz caly pack to chyba normalne, ze starasz sie trzymac agro na wszystkich mobach wiec outbreak, pestilence i bloodboil.
3 - jak masz problemy z threatem to hit i expertise to wlasnie staty, ktore ci w tym pomoga ale nie powiedzialbym, ze trzeba je zcapowac. jak nie masz problemow z threatem to ja bym je olal na rzecz dodge, parry i mastery.
4 - rotacja? nie ma czegos takiego jak rotacja.
jesli nikt nie daje spowolnienia atakow to musisz trzymac frost fever na bossie.
jesli nikt nie daje 10% redukcji zadawnych obrazen to musisz trzymac scarlet fever (tutaj niech mnie ktos poprawi jesli sie myle ale chyba to jest debuff "osobisty" dla dk i nikt inny tego nie daje?).
(obydwa powyzsze punkty mozesz olac na heroikach i grac w ogole bez chorob)
blood runy zuzywasz na heartstrike jesli potrzebny jest threat/dps albo na rune tapa jesli nie ma problemu z dpsem/threatem i masz cd.
frost/unholy/death runy uzywasz na deathstrike, najlepiej z glowa.
tyle, nie ma zadnej sztywnej rotacji.

nie ma zadnego infa? wypraszam sobie. jest tam gdzie zawsze bylo.
http://elitistjerks.com/f72/t110102-blood_|_dk_endgame_tanking_%5B4_x%5D/

ps: oczywiscie uzywasz rune strike'a caly czas jako rp dump?

Madness is the gift, that has been given to me!
PM Email
Inubis666
Wiadomość [#3]: 26.02.2011 o 12:34

raziel666 napisał

jesli nikt nie daje 10% redukcji zadawnych obrazen to musisz trzymac scarlet fever (tutaj niech mnie ktos poprawi jesli sie myle ale chyba to jest debuff "osobisty" dla dk i nikt inny tego nie daje?).
(obydwa powyzsze punkty mozesz olac na heroikach i grac w ogole bez chorob).

Co do Scarlet Fever to nie jest osobisty debuff DK, ma go np pet hunta (bodajże Raveger) i chyba Rogue.

Co do olewania chorób na hero to polecam trzymanie chociaż Scarlet Fever na całym packu (w przypadku Outbreaka na CD) - znacznie ułatwia to życie healerowi jak i Tobie.

Na granie bez chorób można było sobie pozwolić na 4.0.3 kiedy to Blood Boil nakładał efekt Scarlet Fever.

PM Email
milfek
Wiadomość [#4]: 26.03.2011 o 22:59

Konto skasowane

Nie chce robic nowego tematu bo problem mam podobny jak autor tegoz tematu. RObie sobie alta DK w specu blood ( wiadomo na insty wchodzi instantowo ) i nie bardzo wiem jak go ogarnac. Dopiero co skonczylem chain questa 59lvl i dopiero teraz moge chodzic na insty. Ze sprzetem nie jest tak zle bo mam pełne heirloomy ( armor+hełm+back+naramy+bron ). Nie bardzo wiem ktorych skili uzywac by jakos generowac threat i trzymac aggro. Co prawda na tym lvl to tyh skilli jest nie za duzo ale prosilbym o jakies wskazowki. Ta postac bedzie chodzic tylko na instancje 5 man, zadne tam raidowanie.

raziel666
Wiadomość [#5]: 26.03.2011 o 23:26

runy unholy i frost uzywasz na deathstriki, blood na heartstriki kiedy tankujesz 1-3 moby, na bloodboile jesli 4+. w przerwie miedzy tymi atakami uzywasz rune strikow pozbywajac sie tym samym ciagle przybywajacego runic powera. rzucaj death and decay jak masz.
tyle ci wystarczy na poczatek. jak opanujesz do dodaj do tego swoje choroby (czyli naucz sie poslugiwac icy touchem, plague strikem, pestilencem i outbreakiem). masz dwa taunty (dark command i death grip), ktorymi lapiesz moby, ktore bija kogos innego niz ciebie.

PM Email
milfek
Wiadomość [#6]: 26.03.2011 o 23:35

Konto skasowane

Dzieki, troche mi sie rozjasnilo chociaz nie bardzo jeszcze wiem co i jak z tymi runami, bo jak mam spec blood to mam tez runy frost i unholy? Powoli tlumacze sobie temat o tankowaniu dk z mmo-champions ale tamte informacje sa zbyt profesjonalne jak dla mnie.

helson
Wiadomość [#7]: 27.03.2011 o 09:30

Podobny problem jw. Tych run nie qmam. Piszesz Raziel ze runy unholy np. uzywam do tego i tego, ok ale jak mam jej uzyc? Trzeba ją jakos wybrac czy ona sie sama uzywa przy uzyciu konkretnego skilla, bo zauwazylem ze niektore skille maja w opisie ze wymagaja np. 1 frost wiec pewnie chodzi o rune frost.
I jeszcze odnosnie rotacji. Piszecie ze takowej niema. Na mmo-czempions tez tak piszą, no dobra to jakich skilli mam uzywac by np. pulnac grupe mobow i trzymac ja na sobie? Przed godzinka mialem problem nna Hellfire Ramparts gdzie nie moglem utrzymac na sobie grupy 4 mobow a z tauntowaniem tez byl problem bo ten skill ( death grip chyba ten co tak przyciaga moba ) ma duzy cooldown. Maina mam paladyna i tam tankowanie to prosciutka sprawa bo sa skile od single i aoe, jest fajny skill do pulla ( Avenger shield ) a tu w DK pewnie one tez sa ale sie inaczej nazywaja i dzialaja pewnie tez inaczej. Dlatego bym prosil kogos kto sie zna na tym by mogl jesli mozna o to prosic wymienic mi te skille. Mam co prawda 64lvl i skilli niewiele ale mialbym juz jakis obraz.

[Edycja helson - 27.03.2011 o 09:37]

PM Email
atylla3
Wiadomość [#8]: 27.03.2011 o 09:40

Na każdym skillu pisze jakich wymaga run. Jeśli używasz danego skilla to automatycznie zużywa te runy. Ściągnij sobie jakiś addon do run to będziesz widział jakie runy masz jeszcze dostępne (chociaż zdaje się w standardzie też jest okienko do pokazywania run).

PM Email
helson
Wiadomość [#9]: 27.03.2011 o 10:31

Spasiba, to juz zrozumiale. A co jesli chodzi o skile?

PM Email
Lukikot
Wiadomość [#10]: 27.03.2011 o 10:33

Pozwolicie, że podepnę się pod temat. Planuje zrobić tanka DK ale mam pewne obawy. Wiem, wiem tankowanie przede wszystkim zależy od skilla i eq ale czy gdyby to wszystko było na podobnym poziomie to czy DK nie wypadałby gorzej od Warriora czy Pala? Nie ma tarczy, wprawdzie blood presence dodaje defa i absorb dmg ale czy ta ilość równa się z tarcza?

PM Email
helson
Wiadomość [#11]: 27.03.2011 o 14:20

Czy moze byc tak ze zaczynam pul od Death Grip a potem Blood Boil i po kolei kazdy strike?

PM Email
Lilly
Wiadomość [#12]: 27.03.2011 o 14:38

Konto skasowane

helson napisał
Czy moze byc tak ze zaczynam pul od Death Grip a potem Blood Boil i po kolei kazdy strike?

Z doświadczenia dps'a/healera, bardzo nie lubię jeśli DK zaczynają w ten sposób (o ile nie ma CC). Kończy się to bardzo często tak, że poza tym jednym addem pullniętym Death Gripem, initial agro na pozostałych jest marne i bardzo szybko addki zaczynają biegać po ludziach. Dużo lepiej z punktu widzenia aggro sprawdza się wbiegnięcie w trash z DnD - oczywiście jeśli nie ma CC, bo wówczas je przerwiesz ... no ale w sumie jak jest CC, to masz mniej celów do tankowania i AoE agro nie jest już takim problemem.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
helson
Wiadomość [#13]: 27.03.2011 o 14:43

Wlasnie zauwazylem ze po takiej kombinacji zostaje z jednym mobem a reszta lata gdzie chce i jak chce. Czyli Death and Decay a potem strike?

PM Email
rubaszny
Wiadomość [#14]: 27.03.2011 o 15:10

DnD > blood boil 1x > diseases > pestilience > rune strike

PM Email
helson
Wiadomość [#15]: 27.03.2011 o 17:50

A moby co uciekna to łapac Death Gripem albo pozniej jak bede mial to Dark command ?
i co to jest diseases? nie mam takiego skila

[Edycja helson - 27.03.2011 o 17:55]

PM Email
atylla3
Wiadomość [#16]: 27.03.2011 o 18:06

helson napisał
i co to jest diseases? nie mam takiego skila

Jakbyś przeczytał chociaż raz opisy swoich skilli to wiedziałbyś, że chodzi o Icy Touch i Plague Strike.
I co tak się czepiłeś tego death gripa? Rób tak żeby ci moby nie uciekały. Weż sobie poszukaj filmików na You tube i popatrz jak tankowie tankuja jak nie masz o tym zielonego pojęcia.
Jeden czy dwa takie filmiki dadzą ci lepszy obraz niż czyjś post, tym bardziej że jak widać nie ma tu za bardzo DK tanków.

PM Email
helson
Wiadomość [#17]: 27.03.2011 o 18:18

Spokojnie chodzi mi o tako takie ogranie by wyexpic alta na instancjach bo tak najszybciej jako tank. Widze jednak ze paladyn to bułka z masłem w porównaniu do dk. Tam tankowanie jest tak proste jak konstrukcja cepa.

PM Email
raziel666
Wiadomość [#18]: 27.03.2011 o 18:46

a ze niby dk to jest trudne? no litosci. jesli ty sie pytasz co to sa te runy, jak uzywac skilla co wymaga runy i co to sa diseasey to problem lezy chyba miedzy krzeslem na monitorem a nie w tym, ze gra dk jest trudna.
aoe pulle? rzuc d&d, blood boil i wal caly czas z rune i death strike'a w rozne moby a jak masz blood runy to blood boile. co to za filozfia?
nie zaczynaj pulla z death gripa (bo jak sam przyznales ma duzy cd) tylko trzymaj go jak sie jakis mob urwnie a twoj taunt (dark command) ma cd.

PM Email
helson
Wiadomość [#19]: 27.03.2011 o 19:11

Zgadzam sie ze problem lezy we mnie bo nie znam dk. Po to wlasnie pytam tu na forum gdzie mam nadzieje znajde przynajmniej jedna zyczliwa osobe ktora zna dk i jest chetna pomoc. Ot wszystko. W koncu to chyba forum dyskusyjne a nie jakis elitrany klub graczy WoWa wysoko skillowych.

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#20]: 28.03.2011 o 08:34

zebys sie nie zdziwil ;)

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :