Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 19:27
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Pare pytan

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
UnnAmmEdd
Wiadomość [#1]: 07.06.2011 o 22:24

Konto skasowane

Gram tossem i chcialbym zadac pare pytan:
1. Czy warto ulepszac cokolwiek w forge?
2. Czy oplaca sie robic carriery, jak tak to kiedy.
3. Warto inswestowac w archony?
To narazie tyle.

Kris7
Wiadomość [#2]: 07.06.2011 o 22:35

Konto skasowane

UnnAmmEdd napisał
Gram tossem i chcialbym zadac pare pytan:
1. Czy warto ulepszac cokolwiek w forge?
2. Czy oplaca sie robic carriery, jak tak to kiedy.
3. Warto inswestowac w archony?
To narazie tyle.

jako terran odpowiem, że forge o stata kasy. Mass carier to jest obecnie najlepszy strat dla Prota. Lepszy, oczywiście lepszy archon niż DT i HT.

stary skąd te pytania wytrzasnąłeś? i jeszcze z nimi na forum. Życie Ci niemiłe biggrin.gif?

[Edycja Kris7 - 07.06.2011 o 22:36]

//Kris, jestes wspaniały !!

[Edycja Asmodan - 08.06.2011 o 08:05]

[Edycja Kris7 - 08.06.2011 o 20:00]

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
NyMets
Wiadomość [#3]: 07.06.2011 o 22:38

Konto skasowane

@Kris7

Nie rób sobie pisanek z chłopaka. Może na powaznie nie wie czy warto.

1. Warto
2. Raczej nie warto
3. Warto jak grasz na zerga i nie masz energi na storma.

Ther is no IMBA , ther are only IMBAciles
Kris7
Wiadomość [#4]: 07.06.2011 o 22:42

Konto skasowane

NyMets napisał
@Kris7

Nie rób sobie pisanek z chłopaka. Może na powaznie nie wie czy warto.

przecież byłem delikatny więc o co chodzi ? biggrin.gif

mam nadzieję, że kolega autor się na mnie nie obraził ;)

nie rozmawiam z debilami
marcqk
Wiadomość [#5]: 07.06.2011 o 22:46

Konto skasowane

1. Jak grasz armią naziemną to jasne że tak jak masz na to jak fundusze zdobyć. Kolejność broń/armor/osłony
2. Zależy od tego na jakim poziomie grasz im niżej tym jak nie dostaniesz cheesa tym większa szansa że za szybko cię nie zaatakują i sam możesz dostać podobne jednostki BC/ultrale itp. Ale i tak carrier z sc:bw o wiele lepiej sobie radził bo po prostu miało się do dyspozycji 12 jednostek teraz jest o wiele łatwiej go skontrować.
3. Dostał ciekawego buffa na ostatnim patchu ale jeszcze go nie przetestowałem. Jezeli masz nadwyżki gazu grasz przeciwko zergowi i nie potrafisz rzucać stormów wtedy pewnie najlepiej przetestować co może archon. Na pewno nie opłaca się na terka który nadużywa EMP bo 1 EMP i masz jednostke z zaledwie 10 HP

UnnAmmEdd
Wiadomość [#6]: 07.06.2011 o 22:53

Konto skasowane

Warto opracowac charge dla zealot?

waly_
Wiadomość [#7]: 07.06.2011 o 23:08

Konto skasowane

Bez tego ani rusz. Szczególnie na mass MMM. Do zetów z nóżkami dorzucasz dobre FF i jest fajnie.

Nie mrugaj bo mnie przegapisz.
Delta
Wiadomość [#8]: 07.06.2011 o 23:22

Konto skasowane

Ale tak na serio, to na początek bym polecał Armię z stalkerów, sentry(jeśli dajesz radę rzucać force fieldy) zealotów i collosów, to najprostsza i najmocniejsza armia(przynajmniej na zerga). Najlepiej zrób 2 bazy, i massuj armie z stalkerów i collosusów(nie zpaomnij upgradu do zasięgu). Głównie stosuj na zerga, jeśli zrobisz armię 200 supply (czyli max), to powinieneś attack move dojść do golda/platyny chociażsmiley.gif Pozdro, a archony są bardzo fajne, carrierów nie stosuj na razie, chyba że masz pewność że przez najbliższe 3-4 minuty nie zginiesz, to wtedy spokosmiley.gif A forge upgrady to podstawa każdej dłuższej gry, ale nie upgraduje plasma shieldów bo to nei ma sensu, chyba że już nie masz czego ulepszać pod koniec grysmiley.gif Pozdro i powodzeniasmiley.gif

Sickstee
Wiadomość [#9]: 07.06.2011 o 23:58

Konto skasowane

DO NOT FEED THE TROLL OMFDOG

"Jeśli mierzysz w gwiazdy, możesz wdepnąć w gówno, ale jeśli mierzysz w gówno, na pewno trafisz w gówno." Wiktor Zborowski

http://eu.battle.net/s(...)ickstee/
zbigr
Wiadomość [#10]: 08.06.2011 o 07:51

Konto skasowane

Hej Delta to ja daję takie rady wcinasz mi się w rolę chłopie.
Ale i tak powtórzę, najlepsza i najprzyjemniejsza armia prota to kilka zetów (jako mięso armatnie), stalki , colo i sentry.
Tym zestawem jedziesz większość taktyk terran, protosów i zergów. Ofc z przynajmniej 2-3 baz.
Na początku to wystarcza w tych niższych ligach, póżniej to już musisz zapisać się na przyśpieszony kurs fortepianowy żeby z.a.p.i.e.r.d.a.l.a.ć koncerty na klawie.

[Edycja zbigr - 08.06.2011 o 07:52]

Temporal
Wiadomość [#11]: 08.06.2011 o 09:51

Konto skasowane

Jak tak czytam te niektore posty to wydaje mi sie ze w inne gry gramy.

marcqk napisał
Na pewno nie opłaca się na terka który nadużywa EMP bo 1 EMP i masz jednostke z zaledwie 10 HP

Co to za herezje? Emp nie zabiera calego shielda, cos chyba ci sie pokrecilo biggrin.gif

1. Upy z forga zawsze sie przydaja choc czasami w PvP ciezko o dluzsza gre.
2. Ponoc Carriery dobre sa w PvZ, ja osobiscie jeszcze tego niedoswiadczylem
3. Archony po ostatnim patchu sa naprawde dobre. Wsumie nadawaja sie do kazdego matchupu, wszystko zalezy od obranej strategii. U zerga wszystko jest bio wiec nie trzeba mowic o korzysciach w stosowaniu tej jednostki. Jesli terran gra MMM to tez wszystko rozchodzi sie o bio, marudery nie moga juz spowalniac archonow i ich bezslitosnie kitowac. Archon ma teraz wiekszy zasieg no i splasha ktory ladnie daje po bioballu. W przypadku PvP to archon potrafi rozbijac wrogie force fieldy. Wiekszosc ludzi proboje dosc szybko zakonczyc pojedynek w tym MU ale jesli jakims cuddem dojdzie do pozniejszej gry to sie milo tym gra. Oczywiscie archony tworzy sie w malej ilosci bo wsumie oprocz nieszczenia FF nadaja sie jescze na zealoty.

marcqk
Wiadomość [#12]: 08.06.2011 o 10:54

Konto skasowane

@Temporal

Przejęzyczenie napisałem nadużywa więc chodziło mi o wiele a ta 1 nie wiem skąd się wzieła. 1 EMP zabiera 100 shielda więc 3,5 i po jednostce a już 3 i jest bezużyteczna. Osłony są słabsze niż podstawowy pancerz.
A na MMM fakt teraz już zużyte HT można robić w archony nie tylko po to żeby zająć terka (kitowaniem przez marudery) ale żeby go pozabijać odkąd taki manewr już nie jest możliwy.

UnnAmmEdd
Wiadomość [#13]: 08.06.2011 o 12:00

Konto skasowane

Tu wstawiam repa z ostatniej walki (przegranej) PvT. Zamierzałem robić stalkow ale cos mi nie poszlo.
https://rapidshare.com/(...)C2Replay

marcqk
Wiadomość [#14]: 08.06.2011 o 17:38

Konto skasowane

Wsadź lepiej tego repka np na http://replayfu.com większa szansa że żadnego gratisa nie załapiemy. Nie wymagana tam jest rejestracja.

UnnAmmEdd
Wiadomość [#15]: 08.06.2011 o 18:13

Konto skasowane

http://replayfu.com/r/ncNSpj

marcqk
Wiadomość [#16]: 08.06.2011 o 18:47

Konto skasowane

Po 1 kiepsko postawiłeś 1 pylona jak stawiasz to widzisz jego ole zasilania i powinien stać tak żeby końcówkami zahaczał o rampe a nie stał na jego wejściu bo ktoś ci będzie wchodził i niszcząc 1 budynek wyłączy ci zasilanie.
2. Późny gaz i cyber - gaz powinieneś postawić ok 14 a cyber po 1 gate. Oczywiście jak czujesz się niepewnie zawsze możesz spowolnić je stawiając tego 2 gate
3 Samymi zetami nie przebijesz się na tak wąskiej rampie jak terek ma wojsko albo scv do naprawy ja np preferuje z 2-3 immortale - mają broń zasięgową i walą w budynek za 50 do tego zety do absorbowania obrażen i stalkery jako broń zasięgowa
4 Niezłe micro stalkerami pozwoliwo ci wygrać 1 walkę ale potem jak on już zrobił lepszą kompozycje tzn więcej marudarów które są kontrą na stalkery nie miałeś szans się wyblinkować. Pare zetów pewnie by pomogło. Szczególnie z szarżą potrafią uprzykrzyć życie maruderą.
5 Nadwyżki, biorąc pod uwagę że postawiłeś 2 dodatkowe budynki miałeś ich troche za dużo jak na wczesny push którym chciałeś skończyć grę

6 Miałeś przestoje w produkcji probów a na początku lepiej ich nie mieć i skończyłeś grę mając 22 w "pracy" tylko. Optimum to 3 do gazu i 2-3 do minerałów. 2 do bliższych 3 do dalszych co daje 26 do 30 probek na 1 bazę. Jak przewidujesz expa to lepiej płynnie je doyprodukowywać żeby jak już 2 baza powstanie móc je po prostu przesłać.
7 Forge po co ? Obrona przed banshe czy co innego planowałeś bo na początku każdy surowiec się przydaje i jak nie masz zamiaru korzystać z czegoś to lepiej się wstrzymać
8 Obecnie warpgate jest na tyle długi że warto podczas jego wynajdowania coś budować szczegolnie jak masz prawie 800 odłożone tego grając 4g z 1 bazy nie jesteś w stanie i tak za bardzo wbić więc warto budować wojsko. Lokata w banku sc2 obecnie wynosi 0% więc nic nie zystaksz a możesz przegrać grę
9 Posłałeś te biedne zety i nawet nie patrzyłeś jak giną. Jak byś był z nimi może jakiś by uciekł. Ogólnie pchałeś się na wojsko z przewagą liczebną choć miałeś okazje uciec.
10 Kiedy terek atakował ostatecznie zrobiłeś 4 stalkery na środku mapy. W tym wypadku one nie spowolniły marszu terka a ty straciłeś 4 jednostki które w innej grze mogły by cię uratować jak byś je w bazie postawił. Bo niestety ale CD na warpgatach zmarnowałeś.

11 Przypisz sobie wszystkie warpgaty pod jakiś klawisz na repku widać że tego nie masz powinno ci to ułatwić patrz sytuacja ze stalkerami pod koniec.
Chrono na probki używałeś ok ja tam preferuje na wynalezienie warpgatu. I jak masz czas w dalszej grze warto użyć tego chrono na warpgaty żeby zmniejszyć CD na następną kolejkę jednostek/ upgrady

[Edycja marcqk - 08.06.2011 o 19:20]

Kris7
Wiadomość [#17]: 08.06.2011 o 19:58

Konto skasowane

a ja powiem krócej. Spróbuj zagrać to:

9 Pylon
13 Gateway + Probe sent to scout
14 Assimilator
16 Pylon
17 Cybernetics Core
18 Zealot[1]
22 Stalker[2]
24 Warpgate research[3]
24 Stalker
26 Gateway
26 Gateway
26 Gateway
26 Pylon[4]
26 Proxy Pylon

a jeżeli jesteś brnz silv to zaczniesz wygrywać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. zobaczysz

nie rozmawiam z debilami
r3tsa
Wiadomość [#18]: 08.06.2011 o 20:50

Konto skasowane

Nie polecam 13 scouta w niższych ligach.

pawelwch
Wiadomość [#19]: 08.06.2011 o 23:53

Konto skasowane

Why?

marcqk
Wiadomość [#20]: 09.06.2011 o 08:09

Konto skasowane

Im niżej tym większa szansa że dostaniesz coś dziwnego. Ludzie nie potrafią grać macro więc cię będą męczyć cheesami a tu bez senty nawet rampy nie obronisz. A z drugiej strony gość może mieć fatalny timing więc 13 probka nic ci nie powie co zamierza zresztą dokładne odczytanie zamierzeń przeciwnika w early to nie takie łatwe dla początkującego

[Edycja marcqk - 09.06.2011 o 08:10]

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :