Dziś jest: Niedziela, 27 września 2020, godzina 11:26
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map PROJECT: Obsidian Sanctum Naxxramas Whatever


Odpowiedź

Temat: PROJECT: Obsidian Sanctum Naxxramas Whatever

Garn
Wiadomość [#1]: 22.02.2011 o 14:58

Konto skasowane

NA SAMYM DOLE SĄ LINKI DO DOWNLOADÓW!!!

Cze ;)
Ja z kumplem pomyśleliśmy o tym żeby odtworzyć Raidy z Wowa w Warcrafcie 3. Popracowaliśmy trochę pomyśleliśmy... no i mamy ;)


Tak wyglądają nooby które stoją w ogniu zamiast z niego uciekać xD

To jest wersja Beta Obsidian Sanctum - Raidu z gry World of Warcraft - Wrath of the Lich King ;) Wersja Beta - czyli jest już w około 95% zrobiona, i gotowa do testów smiley.gif
Pewnie najlepiej znają ją najlepiej Ci co znają wowa, i najlepiej ją docenią. Zrobiliśmy ją z nostalgii do starego contestu. Screeny może nie są jakieś powalające, ale to tylko wersja beta na razie.
Gra w wersji 10 - osobowej przeznaczona będzie dla 2 graczy. Gra w wersji 25 - osobowej będzie przeznaczona dla aż 5 graczy.
Na tej mapce każdy z graczy kontroluje po 5 bohaterów. Wydaje się dużo, ale każdy z nich ma jakieś pasywki, a także to że BARDZO ciężko się healuje kiedy ty kontrolujesz healera a inny koleś tanka - wydaje mi się to najlepszą opcją. 5 bohaterów to nie tak dużo ;) I dotyczy to zarówno Obsidian Sanctum, jak i przyszłego Naxxramas(o tym za chwilę) a także innych planowanych raidów, które miałyby się pojawić(może ToC?)
Zadaniem drużyny jest oczywiście zgranie się się tak, aby zabić wszystkie trashe(słabsze mobki chodzące dookoła mapki), i pokonanie oczywiście poszczególnych bossów.

CECHY OBSYDIANOWEGO SANKUARIUM:
- 9 unikalnych klas - w wersji 10 osobowej pojawią się przynajmniej po 1 klasie z każdego rodzaju, takiej jak Paladyn, Druid, Mag czy Szaman. (Niestety nie ma Death Knighta.) Każdy bohater posiada unikalne czary, i dzielą się glównie na 3 role - Tank, Healer/Dispeler, i DPS/Crowd Controler. Ich modele są podobierane tak, żeby wyglądały w miarę klimatycznie, i bazują na unitach typu Piechur, Siepacz albo Troll Znachor. Sam pilnowałem żeby były bardzo szczegółowo dorobione, dlatego nie ma tam czegoś takiego jak Warrior z kółeczkiem o połowe za dużym, biegnącym wolniej od reszty raidu i z niezbalansowanymi statystykami. Każdej klasie przyglądałem się osobno ;)
- Wyjątkowo i starannie przemyślane spelle zarówno bohaterów, jak i trashy
- System walki z bossem - podczas walki nie można się wskrzesić, a walka wymaga NAPRAWDĘ mocnego skupienia. Akurat może w Obsydianowym Sankuarium trochę przesadziłem z tym, na pewno Naxxramas będzie o wiele prostsze, bo Sartharion jest jedno bossowym encounterem (+3 minibossy) i raczej powinien być większym wyzwaniem niż 14-to bossowy Naxxramas ;) Zrobienie go wymaga mega skupienia, dobrej współpracy i znajomości walki Boss posiada specjalne zdolności, jest bardzo dobrze oskryptowany, całą walkę kontroluje cały szereg skomplikowanych wyzwalaczy, a w trakcie śmierci całego party bossa można zresetować, co daje możliwość zaczęcia całej walki od nowa ;)
- System wskrzeszania - bohaterowie nie rezzają się tak jak na większości map które znam - automatycznie. Zamiast tego stoi sobie obok kamień wskrzeszania, który ma 2 zdolności - "Wskrześ poległych bohaterów" i "Reset Encountera". Chyba nietrudno się domyśleć, co one robią. Dlaczego tak? Wolałem kiedy to gracze mają pod kontrolą to co się dzieje z ich raidem. Nie chcę sytuacji, kiedy coś się bugguje i następuje koniec gry. Zaufajcie mi, tak jest lepiej ;) To samo dotyczy się sytuacji wipe'u. Boję się sytuacji w której nagle znika boss kiedy walka super się rozkręca, albo wręcz przeciwnie - sytuacji kiedy następuje koniec gry, a gracze sobie myslą "co za zjebus zrobił tą grę, w ogóle się nie postarał przy niej tylko zrobił wszystko na pytę i to olał". Tak... będzie lepiej ;) Skała Ożywiania ma wspólną kontrolę dla każdego gracza, i każdy może go używać. PS. Nie radzę wam pullować kilku bossów na raz, chyba że chcecie na trwałe zbugować mapkę. smiley.gif
- Skróty klawiszowe - zajęło mi to cały dzień, ale wszystkie spelle - ich tooltipy, odpowiednie miejsce na pasku, skróty klawiszowe - są idealne ;) skróty klawiszowe są takie same u każdego, i wyglądają mniej więcej tak: Z - X - C - V - D. Proste chyba ;) Nie chciałem żeby było tak, że np. Fireball nie ma żadnego tooltipu, i lata po całym interfejsie bohatera
- Bossowie są odporni na WSZYSTKIE stuny, CC, czy ostre debuffy Locka. Na razie działają na nich slowy typu Thundercleap, Frost Nova albo Strzała Mrozu. Na razie ;) Nie chcę sytuacji typu "NUKUJEMY BOSSA I TRZYMAMY GO W STUNIE I SILENCU TAK DŁUGO JAK SIĘ DA!!" ;)
- Na tej mapce na razie działają wersje 1D, 2D i 3D(Ci co grają w Wowa będą wiedzieli o co chodzi smiley.gif ) ale są one nieoskryptowane(tank and spank, i działają na drake'i z walki finałowej crowd controle - to wymaga poprawy, ale prawdopodobnie dopiero przy wersji final - hard mode są na razie zbyt hardkorowe nawet dla mnie żeby je w ogóle testować...) prawdopodobnie będą one działały dopiero w wersji Final 1.0 .
- Wybór pomiędzy Przymierzem a Hordą - na początku założyciel mapki dostaje wybór - albo gra Przymierzem(Ludzie, Krasnoludy, Elfy albo Draenei) albo Hordą(Orkowie, Trolle, Taureni, Forsaken, Krwawe Elfy). Strony nie różnią się niczym, oprócz tego że mają inne kolory i modele.
- Tutaj tego nie ma, ale teren na Naxxramasie będzie wzorowany na oryginalnym Naxxie z wowa. Korzystam do tego z WowMapWievera, więc wygląd mapki będzie tak zbliżony do oryginału, jak to tylko jest możliwe ;)
- Mapka jest po polsku. Nie mam problemów z językami, ale mam polski edytor map, i bardzo ciężko by mi się pracowało mając pół-polską pracę. Może polacy na BN ją polubią Gdyby była potrzeba zawsze można ją zangielszczyć.

- Są oczywiście rzeczy wymagające poprawy. Na pewno są. Dlatego wypuszczam betę ;) Jeśli macie ochotę to grajcie. Miłej zabawy
Co prawda gra jest przeznaczona dla minimum 2 graczy(a wersja dla 5-ciu jest dopiero w planach, nie istnieje w ogóle jako taka). Takie są założenia. Ale do testów wypuszczam także osobną mapkę dla jednego gracza. Skała ożywiania dostaje także dodatkową opcję - jednostki drugiego gracza mogą podlegać twojej kontroli, ale działają też w miarę samodzielnie, co daje możliwość ogarnięcia tego wszystkiego. Nie polecam takiej gry ale... Do testów się nadaje ;)

Oczywiście Obsidian Sanctum to tylko początek. Prawdziwym wyzwaniem będzie:
NAXXRAMAS
Naxx również będzie dawało opcję 2-5 -ciu graczom możliwość przemierzenia Cytadeli Śmierci Naxxramas, i pokonania wiernego sługi Króla Lisza: Kel'Thuzada. Na tej mapce bohaterowie stawią czoła takim Bossom jak Anub'Rekhan, Maexxana, Loatheb, Four Horseman, Patchwerk, Saphirion czy nawet sam Kel'Thuzad. Każda walka będzie oryginalna(na przykład taki Patchwerk ;D) a zabicie każdego bossa będzie otwierało drogę do następnych. Mapa będzie podzielona na 4 skrzydła. Od decyzji graczy zależy, które skrzydło wybiorą. Po wyczyszczeniu wszystkich 4 skrzydeł otworzy się ostatnia komnata Kel'Thuzada.
Mapa jest ciągle w fazie wczesnej produkcji(na razie sam teren). Prawdopodobnie Naxx zostanie zrobiony w podobnym stylu co Sartharion... tylko lepiej ;)
Na razie postanawiam wstrzymać się na chwilę z Obsidian Sanctum(bo jest prawie gotowe) i w pełni zająć się Naxxramasem. Potem dodam zarówno do Obsidian Sanctum, jak i do Naxxramasu takie rzeczy jak usprawnione questy, cinematici, i niektóre brakujące dialogi, i wydam jest w wersjach final na raz.
No i polecam ściągnięcie Bety Obsidian Sanctum:

DOWNLOADS:
OBSIDIAN SANCTUM - 10 MAN - DOWNLOAD
OBSIDIAN SANCTUM - 25 MAN - NYI
OBSIDIAN SANCTUM - Wersja Solo - DOWNLOAD

NAXXRAMAS - 10 MAN - NYI
NAXXRAMAS - 25 MAN - NYI
NAXXRAMAS - Wersja Solo - NYI

[Edycja Garn - 26.02.2011 o 18:33]   
Recent Activity >
________________________________________
» 4 Battlenet.pl bans 18/02/2014
» Earned the achievement [Remove Mods from
   Premises]
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Airvy
Wiadomość [#2]: 22.02.2011 o 21:06

Konto skasowane

Bardzo fajny pomysł! Na pewno spróbuję kiedy będę miał troszkę wolnego czasu! smiley.gif

ooofilip
Wiadomość [#3]: 26.02.2011 o 15:33

Konto skasowane

Pomysł ciekawy. Chętnie zagramsmiley.gif

Szpiegunek
Wiadomość [#4]: 01.03.2011 o 10:21

Konto skasowane

Nie wiem jak z wyzwalaczami, ale nad terenem mogłeś trochę dłużej popracować bo przy Obsidian Sancrum (czy jak to tam się pisało) to zbyt wiele i tak roboty nie ma, a dużo można zyskać.Amor Patriae Nostra Lex
Semper Fi
PanebOgnik
Wiadomość [#5]: 01.03.2011 o 19:29

Konto skasowane

Szczerze mówiąc to myślę ze 10 hero do kontrolowania to stanowczo za dużo, w tym się połapać nie można. Według mnie to w tej mapce nie ma nic ciekawego i na pierwszy rzut oka wygląda jak typowa walka wręcz udziałem samych hero i zabicie jednego stwora do którego jest stanowczo za łatwy dostęp, jednak porobiłeś jakieś spele i wyzwalaczami napracować się musiałeś żeby to zlozyc do kupy. Przyczepie się tak ze do opisu bo jest byle jaki, "zniszcz siły zła dla dobra światłości". Opis mapy powinien być bardziej zachęcający, opisem na forum mnie zaciekawiłeś i pomyślałem ze to będzie coś fajnego i zrobi furrore na B-necie. Tu powinna być jakaś fabula (nie music być coś wielce długiego) może być coś takiego jak bojownicy blizzarda np. na początku jest filmik gdzie pokazujesz jakiś fight z bosem i on dzięki swojej wielkiej demonicznej mocy wysyła dzielnych herosow do czeluści otchłani. Nasi dzielni bohaterowie się nie poddają i muszą pokonać kilka przeszkód żeby znowu się zmierzyć z bosem. A nie tak jak tu boss jest dwa kroki od miejsca startu. Tak ze nie jest to zbyt zabawne gdy hero maja już wyuczone spelle i max level. W wowa nie grałem tzn. grałem ale tylko do 30 levla gdzie nie moglem już sam wykonać żadnego questu(umarlacy nie są zbyt popularni na privach). Moze w WoWie jest inaczej ale w WoWie przed tym i tak jest tona questów jak nie dwie ;). Jak już wcześniej wspominałem przy innym wow'owym projekcie "trzymanie się standardów ssie". Po to blizzaed dal prawie nieograniczone możliwości żeby creatorzy dali się ponieść wyobraźni i stworzyli swój własny świat.Lowca
[img]http://aikayasou.269g.net/image/aikayasou-2005-09-18T20:41:55-1.jpg[/img]
Garn
Wiadomość [#6]: 01.03.2011 o 23:32

Konto skasowane

Dzięki za krytykę smiley.gif Już się bałem że topic umrze, a ja jako jeden z... hmm 100 topiców dałem konkretny link na download? ;)
Co do terenu i opisów, to robił je mój ziomek, ja się zająłem takimi rzeczami jak spelle i wyzwalacze. Teksty mogą ulec zmianie(raczej się zmienią)... teren na upartego też(wiem, że lepiej by było gdyby wyglądał mniej więcej >>>TAK<<< , to jedna z moich prymitywnych mapek zrobiona z nudów, ale wiem że chodzi o to że rzeczy takie jak góry powinny być robione jako wzniesienia terenu z wyznaczonymi granicami. Musiałbym przemodelować mapę całą. Myślałem nad tym też, i szczerze mówiąc to jest duża szansa że to nastąpi)
Co do 10-ciu herosów, to nie do końca jest ich 10, bo ty masz 5 a drugi koleś też 5. Tylko w singlu jest ich 10, i to jest trochę mało kapowalne za pierwszym razem. smiley.gif Ale na BN powinno(zwłaszcza wersja 5 - osobowa) być w miarę przystępne, zwłaszcza dla ludzi którzy znają wowa. W miarę, bo nie jest doskonałe, ale gdyby każdy miał po jednym graczu... było by i łatwiej, ale jednocześnie trudniej, bo kilku bohaterów daje Ci tę przewagę, że możesz ich razem zaznaczyć, zobaczyć ile mają HP, i kogo leczyć. W Wowie są przynajmniej do tego addony, możesz zobaczyć ile kto ma życia... tutaj musiałbym to zrekompensować albo prostszą mapką, albo... czymś takim. I limit graczy to by było prawdopodobnie 8. Poza tym w wowie są raidy 10 i 25 osobowe raidy, i NA RAZIE nie chciałbym tego zmieniać( i btw. musiałby to się wiązać z wyborem bohaterów na start.)
Filmik będzie. Cinematic startowy na pewno. Końcowy też powinien być. W becie jej nie ma, bo cinematici to jest ta rzecz która mi wychodzi najgorzej sad.gif i chciałem zostawić na sam koniec je.
Szkoda że nie grałeś w Wowa za bardzo sad.gif Co do bossa to w Wowie właśnie tak jest - LINK Co prawda boss stoi na samym środku, ale dookoła są trash moby, które po prostu rzucą się do walki jak zaatakujesz Sarthariona(u mnie też to robią), najpierw trzeba powybijać je. Oprócz tego są trzy minibossy, których zabijanie nie jest koniecznością, jeżeli je zostawisz to dołączą one w zorganizowany sposób do walki, buffując Sarthariona i zwiększając poziom trudności (Tak zwany Sartharion + 3D, czyli Boss + 3 Minibossy uchodził za najtrudniejszy encounter we wczesnym WOTLK tak btw ;) ). Naxx nie będzie się trzymał tego standardu i będzie zwykłym Raidem, który się robi wzdłuż i wszerz. Na pewno będą ingame cinematici tam, takie jak rozmowa Kel'Thuzada z Arthasem ;)
Czyli teren będzie pewnie do wymiany, bo rzeczywiście jest trochę cienki.   
Recent Activity >
________________________________________
» 4 Battlenet.pl bans 18/02/2014
» Earned the achievement [Remove Mods from
   Premises]
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Supreme
Wiadomość [#7]: 03.03.2011 o 18:04

Konto skasowane

Szczerze? Popraw teren z 5x użyj palety wzniesień zrób góry, okrąż górę blokadami ścieżek + wszędzie jakieś fajne efekty specjalne itd itp..


Co zrobić?
1 hero per player imo the best way. ;o.
Popraw teren
WSZYSTKIE zdolności mają mieć fajne efekty
MA być epicka fabuła!!!
Bossowie mają być bardzo scary i MAJĄ MIEĆ wbudowany system rzucania zaklęć
WSZĘDZIE ma tętnić śmiercią a nie idę pół mapy i widzę to samo - zero środowiska
ZRÓB fajne atrakcje np - teleporty do jakiś zaświatów i walkę z epickimi bosami którzy dają epickie itemy, które z kolei posłużą do otworzenia jakiejś bramy
Pamiętaj - KAŻDA mapa jest twoją wizytówką im bardziej się do nich przyłożysz tym bardziej ludzie Cię będą cenić@EDIT:
Ściągnij super modele z różnych stron i dodaj efekty specjalne dla bossa (takie na zawsze)
Zrób z 15 przedmiotów dla każdej klasy i specjalne umiejętności dla nich
Mapka ma być z 192x192 i ludziki muszą być o 0.10 mniejsze - wszystkie,
Zrób aby bossa nie dało się pokonać w normalny sposób np: musisz zdobyć duszę Sanerolosa aby znisczyć władcę Noxmaru i do taego na końcu fajny cinematic

[Edycja Supreme - 03.03.2011 o 18:08]1.Ogarnij Ortografie
2.Zadawaj Pytania
3.''Bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu'' Anton Czechow

Moje tutoriale:
Kolory w Warcraft 3
Tworzenie Ekranu startowego - Wysoka Jakość, Warcraft 3
Xardas80
Wiadomość [#8]: 03.03.2011 o 20:32

Konto skasowane

Nie przesadzasz? To ma być odwzorowanie insty z WoWa, a nie jego zupełnie nowa fabuła itp. On stara się to zrobić jak najlepiej, choć kilka twoich punktów to racja, niektóre po prostu wskazują, że albo nie przeczytałeś a od razu ściągnąłeś, albo coś jest nie tak z tobą.[quote]The problem with astrology and predictions is that the stars keep moving![/quote]
Supreme
Wiadomość [#9]: 04.03.2011 o 07:16

Konto skasowane

To jest tylko moje zdanie nie każdy musi się z nim zgadzać, ale według mnie mapmaker powinien włożyć coś swojego przy odzwierdziedleniu czegoś. Tam podawałem kilka prostych przykładów nie musi być to co mówię, ale różne interesujące rzeczy, które pasują do tego klimatu.1.Ogarnij Ortografie
2.Zadawaj Pytania
3.''Bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu'' Anton Czechow

Moje tutoriale:
Kolory w Warcraft 3
Tworzenie Ekranu startowego - Wysoka Jakość, Warcraft 3
Garn
Wiadomość [#10]: 04.03.2011 o 21:18

Konto skasowane

Hmmm... No btw. niektóre porady mi się przydadzą smiley.gif Ale ja próbuję odwzorowywać w miarę wowa, a że jednostki mają około 10x mniej życia niż ich odpowiedniki w wowie, to nie muszę aż tak bardzo łamać głowy na balansie.
Poza tym ta mapka to nie jest taki "jeden projekt i koniec". Chciałbym zrobić całą paczkę mapek ;)
Oprócz Naxxramasu i Obsidian Sanctum, na pewno coś jeszcze zrobie for fun:
- Ulduar jest nie do zrobienia dla mnie.
- Icecrown też
- Trail Of Crusader za to jest całkiem prosty ;) Z tym że to nie była za bardzo lubiana insta przez graczy.
- Można zrobić banalnie Onyxię, ale na razie jej nie zrobie - za bardzo przypomina mi Sarthariona, a ja chciałem jakiejś odmiany.
- Malygos... dało by się... nawet z zapadającą się platformą, i trzecią fazą w walce na smokach... ale by był ciężki.
- Myślałem też nad instami 5 - man. Można je zrobić w trybie single player i w trybie "każdy ma po jednym graczu smiley.gif " . Myślę że na razie wykonalne jest Violet Hold, Azjol'Nerub, Old Kingdom, Drak'Tharon Keep, i może Nexus... I Trail of Crusader 5 man. Całe Utgarde i Ulduarowe insty też out. Musiałbym wgrywać tekstury których nie mam, modele których nie mam i dodatki których nie mam.

Czyli zamiast robić jednego mega projektu, zrobie kilka inst na każdą okazję. I każda będzie miała inny klimat ;) Myśle że to o wiele lepsze rozwiązanie.   
Recent Activity >
________________________________________
» 4 Battlenet.pl bans 18/02/2014
» Earned the achievement [Remove Mods from
   Premises]
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Xardas80
Wiadomość [#11]: 04.03.2011 o 22:30

Konto skasowane

Moim zdaniem dobry pomysł. Ulduar i Icecrown są awykonalne, bo nie zawsze są modele do potworków... no i nowe tekstury podłoża itp. Lepiej robić to, co możesz.[quote]The problem with astrology and predictions is that the stars keep moving![/quote]
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :