Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2019, godzina 03:17
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Nowicjusz rajdowania

Cefeusz
Wiadomość [#1]: 13.07.2008 o 22:41

Konto skasowane

Jestem newbie w sprawach raidów, nie za bardzo wiem z czym to się je. Jeszcze ze 2 tygodnie będę zbierał ubranie, żeby byc mocniejszym. Gdy juz to zrobie to pojawi sie problem. Od ktorego raidu zwykle sie zaczyna? Wiem, ze na Karazhan potrzebny jest bardzo bardzo dlugi chain quest. A jak to sie ma np. z Gruulem? Napiszcie jak zaczynaliscie swoja przygode z rajdami, bo moim zdaniem taki 40 osobowy raid to esencja WoWa. Ktory raid jest ''najlatwiejszy'', na który zawsze jest najwiecej chetnych, i ktory raid wymaga jak najmniejszego zrobienia chain questow - po prostu chce zobaczyc jak to wyglada, a juz nie moge sie doczekac. Aha jeszcze by bylo fajnie jakbyscie napisali jakie sa minimalne skille (np. +dmg spell bonus) dla 70 maga chcacego zaczac raidowac.

Dzieki

Centus
Wiadomość [#2]: 14.07.2008 o 01:32

Konto skasowane

1. Ten "bardzo dlugi chain quest" nie jest juz potrzebny.
2. Do gruula rowniez nie potrzebna zadnego przygotowania w postaci questow. Jesli nie masz gildii robiacej gruula to z puga (lapanka^^) bedzie raczej ciezko
3. 40m raidy moze byly esencja WoWa, ale teraz ilosc czlonkow raidu zostala ograniczona do 25.
4. Zacznij od karazhanu. Szczerze mowiac wszyscy oprocz tanka moga miec gear za honor i powinno pojsc gladko ;)
5. Ciezko powiedziec jakie jest minimum, ale mysle ze jako mag bedziesz potrzebowal conajmniej itemkow z poziomu heroikow / badge , albo przynajmniej itemy s2 za honor.

Takie rady na pierwszy raid:
1. PRZYJDZ PRZYGOTOWANY!!!
a)przeczytane (ze zrozumieniem!!! z tym jest ciezko czasami^^) taktyki na bossow, ktorych masz zamiar robic
b)badz koniecznie naprawiony na full
c)przygotuj sobie mana / life poty, wszelkie elixiry, potiony, oily - etc. (poszukaj sobie to co moze ci sie przydac na wowhead.com - a co! troche samodzielnosci sie przyda^^)
d)wypelniaj polecenia raid leadera
e)upewnij sie ze wszystkie twoje addony dzialaja poprawnie (absolutne minimum to chociaz jakis threat meter, moze byc omen) - nie musisz odrazu dysponowac milionem addonow, wazne zebys potrafil z nich korzystac.
2. Nie zalamuj sie niepowodzeniami ;)

Gwarantuje ci, ze jesli bedziesz w 100% przygotowany, wezmiesz ze soba wszystkie potrzebne rzeczy, bedziesz ogarnial to co sie dzieje a przy tym robil sporo dmg'u - zostaniesz zauwazony i bez problemu dostaniesz invite na kolejny raid!

Powodzenia ;p

Cefeusz
Wiadomość [#3]: 14.07.2008 o 11:57

Konto skasowane

Dzięki Centus za wyczerpującą odpowiedźsmiley.gif

Aha czyli mam rozumieć, że nie potrzeba robić chain q aby się tam dostać? Jakiś klucz chyba trzeba mieć przecież...
Mogłbyś napisać co konkretnie trzeba zrobić aby móc wystartować?

pozdrawiam

ELmiczu
Wiadomość [#4]: 14.07.2008 o 12:27

Konto skasowane

z tego co wiem to wystarczy by jedna osoba miała klucz.

Centus
Wiadomość [#5]: 14.07.2008 o 13:06

Konto skasowane

Z tego co mi wiadomo to klucz potrzebny jest do otworzenia bramy, a nie do wejscia do instancji (tak jak w przypadku heroikow).
Czyli generalnie lepiej byloby, zeby chociaz 1 osoba z raidu miala klucz. Jak nikt nie bedzie mial to trzeba liczyc na to, ze jakis laskawca z innego raidu otworzy ;)

http://www.wowhead.com/?item=24490#comments - to ten klucz, w komentarzach jest opis chaina.

Jak sie myle to poprawic :P

[Edycja Centus - 14.07.2008 o 13:08]

Cefeusz
Wiadomość [#6]: 14.07.2008 o 13:20

Konto skasowane

ok wielkie dzięki za odpowiedzi.
Zbieram jeszcze chwile stuff(głównie z pvp - s2 oraz z instancji) i ruszam na Karazhan. Z 40 osób wiadome, że ktoś będzie musiał mieć ten klucz smiley.gif
aha i jeszcze jedno - czy na Gruula,również potrzebny jest jakiś klucz? (analogicznie do Karazhanu?). Napiszcie jeszcze na czym polega kalendarz raidów?
Bo słyszałem, że raidy można robić tylko w określonym do tego czasie.
pzdr!

[Edycja Cefeusz - 14.07.2008 o 13:24]

prophet
Wiadomość [#7]: 14.07.2008 o 13:42

Konto skasowane

bylo mowione wyzej, ze max osob w raidzie to 25...
a btw Karazhan to insta 10 osobowa

...My skills got me out...
...my heart brings me back...
Cefeusz
Wiadomość [#8]: 14.07.2008 o 14:32

Konto skasowane

tzn ze juz nie ma 40 osobowych?

Karazhan dla 10 osobconfused.gif? Czy tylko jakaś jedna z jego częściconfused.gif

sorry prophet, ale nie wiem o co ci chodzi.

[Edycja Cefeusz - 14.07.2008 o 14:32]

sprit3
Wiadomość [#9]: 14.07.2008 o 14:40

Konto skasowane

raidy 40 osobowe byly przed TBC, teraz sa
10 osobowe - Karazhan, Zul'aman
25 osobowe - Gruul's Lair, Serpentshirne Cavern, Tempest Keep, Mount Hyial, Black Temple, Sunwell Plateu
Pozdrawiam

Centus
Wiadomość [#10]: 14.07.2008 o 14:47

Konto skasowane

Polecam jednak poczytac troche na temat raidow na wowhead.com albo na wowwiki.com . Znajdziesz tam odpowiedz na wiekszosc pytan. Na takie proste pytania powinienes jak najszybciej sam nauczyc sie szukac odpowiedzi... troche wiecej samodzielnosci ;)

Cefeusz
Wiadomość [#11]: 14.07.2008 o 14:49

Konto skasowane

spirit3 - dzięki za to wyliczenie.
Centus - szukałem już troszkę na ten temat na wowwiki, czytając poradniki - głównie dotyczące tego jak się zachowywać na raidach - jeszcze nie doszedłem do konkretnych informacji na temat konkretnych raidów - stąd właśnie moje pytania na forum.
Jak tylko będę miał czas to poszperam na wowhead.

pzdr.

Nazario
Wiadomość [#12]: 14.07.2008 o 15:13

Konto skasowane

po 1 atu do kara nie jest jakies dlugie :P robisz 2 q solo w deadwind pass , pozniej lecisz do alterac i robisz 4 insty : Shadow Lab ,Arcatraz,Steamvault i Black Morras a skoro planujesz sie ubierac to pewnie i tak normale bedziesz robic a klucz ( i repa plus kasa za q)zawsze sie przyda

ale jesli nie chcesz tego robic to nie musisz , teoretycznie 1 osob w raidzie musi miec , praktycznie nie musi miec nikt , wystarczy dac sie zabic kolo bramy . duchem przejsc przez brame i resnac sie( ale resnac przed wejsciem do insty) i jest sie w Kara bez klucza

Cefeusz
Wiadomość [#13]: 14.07.2008 o 19:47

Konto skasowane

Centus - przeczytałem parę poradników dla maga na wowhead, szczególnie te traktujące o arcane (to coś dla mnie) - są poprostu świetne.

Jedyne co mie zdziwiło, to zobaczyłem temat Gruul Tanking i to na forum dla Maga? Więc pytam jak to jest możliwe? Przecież mag nie nadaje się do tankowania niczego, a co dopiero Gruula. Nie wiem o z czym to sie je, i jaka jest motywacja ludzi do tankowania magiem Gruula. Chyba, że ja o czymś istotnym nie wiem o Magach.

Sundor
Wiadomość [#14]: 14.07.2008 o 21:31

Konto skasowane

Mógłbyś dać linka, chętnie obejrzę ;D

Ludzie się poprostu bawią. Jak mają dobry gear to się bawią jakby w 'podwyższanie trudności' i np. 5 osób zrobiło Gruula z Rogue jako tank biggrin.gif Ten sam rogue tankował całe BT w tym Illidana. Aczkolwiek zastanawia mnie jak mage może tankować Gruula... jak już to na 100% frost, nic innego, ale jak to nie wiem...
EDIT: Ach, prawdopodobnie chodzi o tankowanie Mage adda u King Maulgara, bo on musi być tankowany właśnie przez Mage.

Teraz Kara, Gruul, Maggy znerfowany + itemy za badge z wyspy i mozna skakac do bt :<

[Edycja Sundor - 14.07.2008 o 21:33]

Retired from WoW.

Remember the rules.
sprit3
Wiadomość [#15]: 14.07.2008 o 21:58

Konto skasowane

owszem mag tankuje w instancji Gruul's Lair, ale nie samego Gruula, tylko jednego z addow przy pierwszym bossie;)

Cefeusz
Wiadomość [#16]: 14.07.2008 o 23:11

Konto skasowane

Dzięki za odpowiedzi ale właśnie znalazłem wyjaśnienie na moje wcześniejsze pytanie otóż za wowwiki "Unlike most "boss" encounters where tanking is done by a traditional tank, Krosh must be tanked by a mage who is specially geared with high stamina armor. Krosh has a Spell Shield that reduces magic damage taken by 75%. Mages must Spellsteal this shield to remove it from Krosh and use it to protect themselves from Krosh's fireballs while still maintaining aggro with modest DPS". Krosh to jeden z pomniejszych bossow w Gruul's Lair.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :