Dziś jest: Środa, 26 stycznia 2022, godzina 20:37
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Niski DPS blood dk

Sebastek
Wiadomość [#1]: 15.09.2010 o 11:13

Konto skasowane

Witam, to mój pierwszy wpis na tym forum. Gram blood DK i na PvE, często chodzę na dungeony jako DPS i ostatnio, na BG. Podobnie jak @Syrop, mam problemy z siągnięciem dużego DPS-a. Z racji tego że Syrop gra DK unholy, porady dotyczące jego postaci chyba nie bardzo mi się przydadzą. Oto moja postać: proszę o uwagi, co można w niej ulepszyć. Z góry dziękuję za wszystkie konstruktywne posty.

[Edycja Sebastek - 17.09.2010 o 12:08]

Nekkro
Wiadomość [#2]: 15.09.2010 o 12:19

Konto skasowane

dobij do 80 lvl i nie dps'uj w blood ;)
a i dalbym taki build http://www.wowhead.com/tale(...)ofosthZf
dalem vampiric blood i rune tap dla robienia trudniejszych q solo.
rotacja standardowa dla blood dk.

[Edycja Nekkro - 15.09.2010 o 12:42]

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
Sebastek
Wiadomość [#3]: 15.09.2010 o 18:39

Konto skasowane

Dzięki za builda.
Nekkro napisał
dobij do 80 lvl i nie dps'uj w blood ;)

Czy to znaczy że muszę nastawić się na "solowe" wykonywanie questów? Jaką rolę mogę więc pełnić w grupie w dungeonie z takimi statami?

Tak sobie myślę, że jeśli blood jest lepszy jako tank niż dps to może rozwiązaniem jest przerobienie mojego dk z blood na frost. Przyzwyczaiłem się do traktowania mojego dk jako dps-a, więc może niech tak już zostanie. Czy wobec tego możecie mi podać jakiegoś dobrego builda na frost dk?

Nekkro
Wiadomość [#4]: 15.09.2010 o 19:16

Konto skasowane

Sebastek napisał

Czy to znaczy że muszę nastawić się na "solowe" wykonywanie questów? Jaką rolę mogę więc pełnić w grupie w dungeonie z takimi statami?

Tak sobie myślę, że jeśli blood jest lepszy jako tank niż dps to może rozwiązaniem jest przerobienie mojego dk z blood na frost. Przyzwyczaiłem się do traktowania mojego dk jako dps-a, więc może niech tak już zostanie. Czy wobec tego możecie mi podać jakiegoś dobrego builda na frost dk?

Alez nie musisz solowac questow na sile. Ale pare umiejetnosci w drzewku blood znacznie ulatwi Ci robienie co poniektorych ciezszych q samemu. Nie dps-uj jako frost 2h, to drzewko jest raczej nastawione na 2x 1h. Drzewo blood jest niezle do lvlowania bo zapewnia duzy self heal ale na instach w pozniejszym etapie ( 80 lvl dungeony ) nie sprawdza sie tak dobrze jak unholy poniewaz zadaje obrazenia fizyczne. Zeby takowe wzmocnic potrzebny jest ArP o ktory nie jest latwo na poczatku 80 lvl. Drzewko blood daje lepszy aoe, czesc dmg jest zadawana jako magiczne a te wchodza na dungeonach jak siemasz wiktor ;)
Osobiscie nigdy we frost dps nie gralem, a swojego dk lvlowalem jako tank i dalo rade do 80 kiedy to zaczely sie schody czyli random z o wiele lepszymi graczami pod wzgledem sprzetu.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Sebastek
Wiadomość [#5]: 16.09.2010 o 07:56

Konto skasowane

Czy to znaczy że jak będę chciał dalej chodzić na dungeony to radzisz mi żebym był tankiem? No i co dalej po tym dobiciu do poziomu 80 choć może na to pytanie jest jeszcze za wcześnie)?
Mój aktualny problem polega na tym (tak ja to widzę, choć mogę się mylić) że po długim czasie biegania samotnie po terenie, questowania i wykańczania NPC-ów chciałem spróbować sił w innych aspektach wow-a więc zacząłem chodzić na dungeony. Tu niestety zaczęły się schody, bo niby fajnie się grało ale od czasu do czasu (choć niezbyt często). ktoś zauważył że mam za niski dps, ze dwa - trzy razy jakiś tank miał pretensje że generuję za duże aggro i ściągam mu z klaty noby itd. Nie wiem czy mam odpowiednie predyspozycje żeby być tankiem, dlatego lekko się przed tym wzbraniam.

maestrino
Wiadomość [#6]: 16.09.2010 o 08:41

Konto skasowane

Jeżeli chcesz DPSować po 80-tce, to na początku rzeczywiście najlepszym wyborem byłby UH lub ewentualnie frost. Jeżeli zdobędziesz już sobie jakiś porządny gear i zaczniesz normalnie raidować, to masz kilka możliwości, w blood osiągniesz największy dps na single-target (czyt. stójki jak np. fester) potrzeba przyzwoitej ilości ArP z gearu, DW frost pod ArP dobry wybór na off-spec dla blood ze względu na trochę lepsze możliwości AoE. Unholy najlepszy dps na walki AoE (w sumie ponad 50% ICC to walki AoE), DW frost pod Str dobry na offspec dla Unholy, gdy zdarzy nam się potrzeba robienia dps na stójce. Moim zdanie drugi wariant specy obecnie jest lepszy.
Jeśli chcesz po 80-tce tankować to na pewno na początek najlepszy będzie frost. Później jak zaczniesz raidować, z lepszym gearem możesz próbować w blood.

LoL referral link
Nekkro
Wiadomość [#7]: 16.09.2010 o 09:19

Konto skasowane

Sebastek napisał
Czy to znaczy że jak będę chciał dalej chodzić na dungeony to radzisz mi żebym był tankiem? No i co dalej po tym dobiciu do poziomu 80 choć może na to pytanie jest jeszcze za wcześnie)?
Mój aktualny problem polega na tym (tak ja to widzę, choć mogę się mylić) że po długim czasie biegania samotnie po terenie, questowania i wykańczania NPC-ów chciałem spróbować sił w innych aspektach wow-a więc zacząłem chodzić na dungeony. Tu niestety zaczęły się schody, bo niby fajnie się grało ale od czasu do czasu (choć niezbyt często). ktoś zauważył że mam za niski dps, ze dwa - trzy razy jakiś tank miał pretensje że generuję za duże aggro i ściągam mu z klaty noby itd. Nie wiem czy mam odpowiednie predyspozycje żeby być tankiem, dlatego lekko się przed tym wzbraniam.

napisze tak - do 80 lepiej idzie jako tank bo ludzie maja slaby gear, dostepny dla wszystkich ( questy, crafty itd ) wiec latwiej tankowac normalne dungeony. Po 80 respec na dps jezeli chcesz dalej w to isc, crafty i farmienie dungeonow na itemy za badge. I dopiero na hero zaczna Ci wytykac ze masz slaby dps i jestes noob slabeusz. Jak tank mial pretensje ze mu sciagasz moby jako blood to lama tank ;)
Narazie graj wiec w blood dps, czemu nie. Gra zaczyna sie po 80-tce ;)

Tank DK jest bardzo zalezny od sprzetu, jak widac rozne kwiatki ktore zabieraja sie do tankowania w slabych gratach to juz wiadomo ze beda klopoty.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Sebastek
Wiadomość [#8]: 16.09.2010 o 10:53

Konto skasowane

Dzięki za konstruktywne posty. Jeśli gra zaczyna się dopiero po 80-ce to jeszcze wiele przede mną. Będę tu zaglądał częściej, bo widzę że dla mojej postaci żarty się skończyły i czas pograć na poważnie.

Nolaan
Wiadomość [#9]: 16.09.2010 o 12:19

Konto skasowane

Takie małe sprostowanie. Najlepszym specem na single target jest DW Frost pod Arp. Blood robi mniej więcej taki sam dps single target jak Unholy, ale za to unholy jest królem aoe (na trashu tuż przed Sindi dps mi skakał pod 50k :P ). Po wbiciu 80 możesz iść w tanka niezależnie w którym specu bo każdym się da tankować, albo w dps i tu naprawdę najlepiej się sprawdza unholy. Unholy nie jest tak bardzo zależne od itemków jak blood czy forst co jest pomocne na początku i T9 bardzo pomaga unholy. Jak zaczniesz chodzić na ICC to możesz się powoli przerabiać na Frost pod siłe lub zostać w unholy. A na sam endgame jak możesz osiągnąć poziom arpa +90% idziesz w Frost pod Arp, co jest zmaksymalizowaniem dpsu, tyle że Frost generuje chore aggro i potrzebny jest bardzo dobry tank, a i bez huntera czy rogala się czasami nie obędzie.

BattleTag: Nolaan#2781
HAKUNA MATATA
Nekkro
Wiadomość [#10]: 16.09.2010 o 12:23

Konto skasowane

I DK nie jest zabardzo lubiana klasa, wlasnie dlatego ze duzo lata dzieci grajacych ta klasa, ktore albo nie umieja tankowac i porywaja sie z motyka na slonce albo dps na cienkim poziomie, a na voa czy jakims cud raidzie moze ci sprzet zakosic sprzed nosa. Ale jezeli lubisz grac defnajtem to graj ucz sie i milego smiley.gif

dzieki bogu nie nazwales go "Dkpl" albo "deathknightpl" czy inne podobne nazwy hrhr.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Sebastek
Wiadomość [#11]: 17.09.2010 o 07:46

Konto skasowane

Na temat dziwnych zachowań dk chętnie bym podyskutował, jak również na temat dziwnych zachowań innych klas w stosunku do dk ale to chyba już na inny wątek. A co do nazwy mojego dk, to o mały włos nie nazwałbym go tak jak napisałeś smiley.gif jednak rozsądek wziął górę.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :