Dziś jest: Wtorek, 24 października 2017, godzina 11:40
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Raidy Ninjowanie na raid finderze

Odpowiedź

Temat: Ninjowanie na raid finderze

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Sebastek
Wiadomość [#1]: 13.01.2012 o 20:47

Witam.
Uważam ze to dobrze iz wow stworzył coś takiego jak raid finder. Można poznać taktyki, przygotować się do prawdziwych raidów oraz zdobyć niezly gear. Jednak po kilkukrotnym uczestnictwie w takich raidach mam pewien niestmak, cholernie dużo tam ninjingu. Nie wiem czy jest na to jakiś sposób ale ludziska needują wszystko co sie rusza. Moonkin drut needuje itemy dla kota, prej holy needuje staff bez spiritu, tank war needuje 2h weapon a ostatnio nawet retras needował 2h, który juz miał wcześniej. Na początku byłem w szoku, bo takie praktyki na dungach nie miały miejsca, a jak miały to delikwent był bez zmiłowania wywalany z ekipy. Jednak na raid finderze wydaje się że wszyscy mają to gdzieś. Bardzo to pozbawia przyjemności z chodzenia na takie raidy i mam nadzieje że blizz coś w tej kwestii zrobi.

PM Email
Lilly
Wiadomość [#2]: 14.01.2012 o 01:39

Konto skasowane

Czytając między wierszami blue posty na temat lootowania w LFR wnioskuję sobie:
- LFR loot system jest stosunkowo wczesną implementacją, która wymaga jeszcze sporo pracy
- Blizzard chciałby zrobić loot system rozpoznający spece (teraz coś takiego z pewnością nie działa ... albo przynajmniej nie tak jak powinno)

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
Morkus
Wiadomość [#3]: 14.01.2012 o 02:06

Yeah yeah yeah, la la la

No nic tak nie (wulg.)a jak zrobienie największego dpsu hunterem, totalnie ogarnianie wszystkiego i przegranie polearma z typem który był na szarym końcu, dodatkowo miał już ten polearm :>

Last.fm -> http://www.lastfm.pl/user/Nuoone
PM Email
Riexxel
Wiadomość [#4]: 14.01.2012 o 02:27

Albo jedna osoba wygrywa 2 takie same itemy...
Nie mówiąc o tym, że ide dk dpsem i wypadają rzeczy na heala, ide healerem leci wszystko na plate dpsa...

PM Email
Garn
Wiadomość [#5]: 14.01.2012 o 09:27

Mirror Image

Raz się spotkałem z takim chamstwem, lecą tokeny i był Mag z Druidem jako DPS - ten sam serwer i gildia, dodatkowo jeszcze Healer z gildii. Wypadł token na Shouldery, lecą rolle i wygrał go ten Mag. Myślę sobie "Hmmm okay", ale ktoś tam zauważył że ten Mag już ma te same Shouldery. On zaczął pieprzyć że był w Stormwind i sobie wymienił szybko. A gemy i Enchanty? Miałem w plecaku. A reforge? Tak szybko zrobione? Kilka osób się zaczeło rzucać, ja przejechałem po liście osób i zobaczyłem że Druid też jest z jego serwa i gildii, a token ten może też wziąźć Druid to się spytałem czy daje go temu gościowi ale 0 odpowiedzi... W ogóle nikt się nie interesował tym dopóki na Hagarze nie za(wulg.)ili każdego tokena, wtedy od razu wielkie żale, ci napisali HAHAHAHAHA NOOBZ i dali leave.

Ogólnie LFR mam wrażenie zbiera największe możliwe noobostwo w tej grze, im później w tygodniu się zapiszesz tym jest gorzej. DPSi nie doganiają tanka nawet, wbiegają w trashe na Mochroku, stoją se i napierdalają ten swój DPS nawet gdy trzeba zbić kolorowe addy w 3-cim bossie, nie potrafią nacisnąć guziczka na środku ekranu z Ultraxiona... tragedia...

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
PM Email
Sebastek
Wiadomość [#6]: 14.01.2012 o 10:31

Z tym rozpoznawaniem speców przy loocie to byłoby może jakieś wyjscie. Ja wiem że czasem ludzie mogą sobie cos wziac dla offa, ale wtedy powinni pytać. Ewentualnie jak chca gear dla dpsa to powinni tym dpsem grac a nie ida jako healer a biora i dla healera i dla tanka i dpsa (tak robia niektorzy palkowie i druty). A branie itemu który sie juz posiada powinno byc blokowane. Nie wiem tylko czy cos takiego w ogole jest mozliwe. Jak widac na ludzka uczciwosc nie ma co liczyc (pocieszajace jest to ze sytuacja pokazuje iz nie tylko Polacy kombinuja).

PM Email
Lilly
Wiadomość [#7]: 14.01.2012 o 12:29

Konto skasowane

Riexxel napisał
Albo jedna osoba wygrywa 2 takie same itemy...

To na 100% się zmieni w kolejnym małym patchu (przynajmniej w zakresie 1 bossa)

Sebastek napisał
A branie itemu który sie juz posiada powinno byc blokowane.

Z jednej strony byłoby to jakieś rozwiązanie, natomiast są "legalne" przypadki, w których ktoś rzeczywiście może benefitować z drugiego takiego samego itemu: inny reofrge dla innego speca. Może kompletne blokowanie nie, ale brak bonusu do rolla w przypadku posiadania danego itemu, jak najbardziej. Ale na tego rypu rozwiązania trzeba będzie jeszcze poczekać.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

Sebastek
Wiadomość [#8]: 14.01.2012 o 20:02

Lilly
Zgadzam sie że zniesienie bonusów o których mowa byłoby niezłe bo to co teraz jest, to prosty kabaret w którym jakis gość ma bonusa na item który w jego specu nie może być nawet użyty. Nie bardzo natomiast mogę się zgodzić z tym że dopuszczalne jest needowanie tych samych itemów które sie już posiada, bo są one dla OS który musi je inaczej gemować czy reforgować. Co zrobic z taka sytuacja że retras i war arms needuja ten sam 2h weapon, przy czym war ma juz taki a retras jeszcze go nie ma. Warr tłumaczy że to jest potrzebne dla jego OS kórym jest fury a fury w koncu potrzebuje 2 broni, które poza tym muszą być inaczej reforgowane. Moim zdaniem powinien ta bron dostac retras bo potrzebuje ja dla main speca, którym aktualnie gra. Problem w tym że dostaje go warr a retras zostaje zupełnie na lodzie. Uważam że problem dobrze jest rozwiązany na dungach, needujemy itemy dla speca, którym aktualnie gramy a jak chcemy coś dla OS to pytamy czy możemy i needujemy jak nie ma sprzeciwów.
Może się narażę ale zaryzykuję twierdzenie że zlikwidowanie możliwości needowania dla OS nie przyniesie żadnych negatywnych skutków a pozwoli usunąć wiele kwasów. W końcu jak chcemy rozwijać jakiegoś speca to nim grajmy.

PM Email
Mordrakus
Wiadomość [#9]: 14.01.2012 o 23:15

Imo to powinno być tak:

-trade itemków lfr zabroniony
-need na posiadane przedmioty niedostępny
-wprowadzony vendor , który wydaje kopie posiadanych itemów
-need na offspec na równych prawach z main, albo w ogóle zabroniony. Co to (wulg.) jest offspec? Ja na przykład nie mam offspeca. Mam same main spece. Albo same offspece. Raz gram tym, raz tym. Nie widzę powodu, dlaczego miałbym się z tego tłumaczyć ludziom przy needowaniu.

I po problemie.

[Edycja Mordrakus - 15.01.2012 o 11:05]

PM Email
Lilly
Wiadomość [#10]: 15.01.2012 o 13:14

Konto skasowane

Problem z offspecem nie jest niczym nowym - z tym że w LFR jest trochę bardziej problematyczny. Imo, ludzie nie powinni musieć się pytać, czy mogą zaneedować na offspec. Natomiast, powinno być to rozpoznawane w systemie lootowania w jakiś sposób. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dodatkowe przycisku do rolla - offspec, który byłby niżej niż NEED a wyżej niż GREED. Wówczas wprowadzenie bardziej restrykcyjnych zasad, do tego, co kiedy można wcisnąć, miałoby sens.

nabonid
Wiadomość [#11]: 15.01.2012 o 14:51

Dla tego LFR najlepiej robic gildiowo. Nawet jezeli nie macie pelnego skladu.Kazdy daje need, dogadujecie sie i wymieniacie itemami. Blizz tak swoja droga mogl by sie zastanowic nad dropem lootu. Bo ostatnio wypadly nam 4 Gurthalaki.^^

PM Email
Sebastek
Wiadomość [#12]: 15.01.2012 o 16:42

Może to i racja tylko że jeśli wszyscy gildianie bedą wszystko needować to ludzie spoza gildii nie maja wiekszych szans aby cokolwiek zdobyć. A w końcu chyba warto znaleźć rozwiązanie sprawiedliwsze dla wszystkich a nie tylko o to aby 'naszym' dobrze było?

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#13]: 15.01.2012 o 23:52

napisz do Blizza w tej sprawie smiley.gif

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
Sebastek
Wiadomość [#14]: 16.01.2012 o 19:09

To niezły pomysł smiley.gif
Zrobie jakąś kompilacje tego co wspólnie wymyśliliśmy i wyślę do blizza. Poczekam tylko bo może ktoś będzie miał jakąś konstruktywną myśl w tej sprawie.

[Edycja Sebastek - 16.01.2012 o 19:11]

PM Email
MS
Wiadomość [#15]: 17.01.2012 o 08:08

Trochę to wszystko nie jest dopracowane.
Ostatnio z Deathwinga dropnął polearm, było 3-ch hunterów, z czego jeden już go miał, dał need i sobie wyszedł. Oczywiście to on wygrał rolla smiley.gif Loot zablokowany no i "dupa". Byłem drugi w losowaniu, więc ten trzeci hunter poradził mi bym napisał ticketa a on ze mną w rajdzie jeszcze zostanie. Tylko ile można czekać, bo odpowiedź była na drugi dzień i do tego GM napisał, że nie może mi dać itemku bo nie wygrałem losowanie. Mógłbym go dostać dopiero wówczas, gdy ten co wygrał napisałby do niego ticketa aby mi polearma oddać. I co mam teraz niby szukać na innym serwerze buca, który mając item go needuje i wychodzi z rajdu i prosić takiego idiotę o napisanie ticketa smiley.gif?

Lepszy był typ, co po zabiciu smoka pisał, ze sprzeda staffa smiley.gif (już go miał) i się okazało, że faktyczne go wygrał - niezła drama była smiley.gif

[Edycja MS - 17.01.2012 o 08:10]

PM Email
Lilly
Wiadomość [#16]: 17.01.2012 o 09:18

Konto skasowane

Ano niektórzy ludzie to taborety :P Podobne wałki od zawsze w LFD odchodziły, z tym że tam to w większości wypadków i tak loot przejściowy, więc łatwiej tą ludzką głupotę przeboleć. Raid Finder to dla niektórych źródło BiS gearu, dlatego będzie wymagał jeszcze większych restrykcji ... no ale, jak mówiłam, na to trzeba będzie trochę poczekać. Blizzard generalnie wydaje się być bardzo zadowolony z idei LFR i odbiór większości ludzi też jest raczej pozytywny, więc myślę, że z pewośćią będą ten system dopieszczać.

Nekkro
Wiadomość [#17]: 17.01.2012 o 09:57

Jak nie chcecie takich akcji to zapraszamy do runow gildiowych.

Zawsze tak bylo ze w pugach zdarzaly sie takie sytuacje, ze item wygrywal gosciu w niebieskich rzeczach ostatni w dps, ze ktos needowal offspec itp itd. Po co dramatyzowac ?

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
Igor
Wiadomość [#18]: 17.01.2012 o 10:17

zwlaszcza, ze lfr to jest zwykla darmowa farma itemow :P

ktos tu pisal, ze tam sie mozna nauczyc taktyk, zasad rajdowania i jakies takie podobne dziwne rzeczy :d

niezle, zaprawde powiadam Wam niezle smiley.gif

zwykla patologia. ordynarna farma bez ladu i skladu. mozna isc w szarakach i nic to nie zmieni :P to i nie dziwne, ze zasady dzielenia lootu tez sa patologiczne. przynajmniej pasuja do calosci.

PM Email
Mordrakus
Wiadomość [#19]: 17.01.2012 o 12:14

Zgadzam się. Poza tym odnośnie nauki pewnych podstaw raidowania. Nie chodzi o taktyki, ale np. jak ktoś nigdy nie raidował, a chce sobie przetestować UI/spec/bindy/dps na takiej "niemal żywej" kukle postawionej gdzieś indziej niż na dachu w orgri, to jest ok.

PM Email
Igor
Wiadomość [#20]: 17.01.2012 o 12:16

w sumie fakt. jesli do tego podejsc jako do testowania UI to faktycznie ma to jakis sens. i przynajmniej te nowe kukly wyrzucaja przy okazji epaxy :P

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :