Dziś jest: Środa, 29 stycznia 2020, godzina 07:31
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum Diablo II Pomoc Niemoge odpalić Diablo :(

Odpowiedź

Temat: Niemoge odpalić Diablo :(

Bonek
Wiadomość [#1]: 29.07.2005 o 11:09

Konto skasowane

Otóz mam następujący problemniemoge odpalić diablo bo mówi żę niema płyty w napędzie . Wykonałem coś takiego co jets podane na tej stronie http://www.blizzard.com/support/?id=adt0273p i nic niepomogło może ja źle coś robie niewiem instaluje classica wszystko ładnie clasic sie odpala normalnie . Następnie kopiuje ten plik co jets na stronie napisany z płyty z dodatkiem do folderu z diablo zmieniam nazwe no i zaczynam instalować . Normalnie idzie instalacja .No i następuje moment włączenia i niechce sie uruchomić sad.gif . Niech mi ktoś pomorze bo chce sobie znowu pograć na BN . Zaznaczam że mam oryginalną wersje . Z góry dziękuje za pomoc bo mam nadzieje że tutaj ją otrzymam . Powiem jeszcze że szukalem różnych odpowiedzi na ten temat na tym forum i nic ciekawego nieznalazłem wszystko tylko z jakimiś clonami czy czymś tam :P ale nic z tego niekumam .

[Edycja - Bonek w 29-07-2005 o 15:27]

JACK
Wiadomość [#2]: 29.07.2005 o 16:18

Konto skasowane

Niewiem o jakich zamianach plikow mowisz ??
A niemozesz zainstalowac bez zadnych podmian, zmian nazw plikow?
W jakim konretnie momecie ci sie zacina ewentualnie jak wiadomosc sie pokazuje, jaki system, jaka grafika i sterowniki
Podaj wiecej info
Pozdrawiam

Bonek
Wiadomość [#3]: 29.07.2005 o 18:02

Konto skasowane

No prubowalem z plikeim D2XMUSIC.MPQ i to nic niedało. I tak cllasic sie instaluje normalnie i włancza ale natomiast dodatek op instalacj ijuż gdy naciskam naikonke na pulpicie aby uruchomić jest taki komunikat że prosze upewnić się że płyta z rozszerzeniem jest w środku a jest :P klikam na ponów próbe chyba z 200 razy i to nic nadało sad.gif czyli z tego co pize komunikat wyskakuje odrazu po prubie włączenia . I tak co do systemu to mam WIndows XP Pro, karte graficzną Radeon 9200, a sterowniki mam napewno dobre do tej karty :P tego jestem pewien mam nadzieje że ten wyczerpująchy (chyba) opis wystarczy :P .

pakOs
Wiadomość [#4]: 29.07.2005 o 19:04

Konto skasowane

a masz orginalne wersje gry cl i lod? bo jak nei to niema o cyzm gadac.

pakos.biz
JACK
Wiadomość [#5]: 29.07.2005 o 19:05

Konto skasowane

Sprobuj wgrac po instalacji patch 1.10 (sciagniesz go chyba z kazdej stronki o diablo) moze pojdzie
A o sterowniki do grafiki sie pytalem bo ja tez mialem napewno dobre ze strony producenta tylko okazaly sie zadobre i musialem wgrac stersze, ale w twoim przypadku to napewno nie sa stery grafiki
Mi tez czesto po instalacji wyskakuje blad z plyta tylko jak nacisne kilka razy anuluj (nie ponow probe) to gra sie odpala
pozniej to przechodzi
Sprobuj najpierw z patchem

Bonek
Wiadomość [#6]: 29.07.2005 o 19:07

Konto skasowane

Bonek napisał:
Zaznaczam że mam oryginalną wersje .

Starczy
lol.gif

A zainstalowanie patcha nic niedało sad.gif .

[Edycja - Bonek w 29-07-2005 o 19:41]

hAcEcE
Wiadomość [#7]: 29.07.2005 o 20:24

Konto skasowane

sciagnij sobie loadera ,zrob obraz plyty i wtedy zobacz
pzdro

JACK
Wiadomość [#8]: 29.07.2005 o 20:38

Konto skasowane

pakOs napisał:
a masz orginalne wersje gry cl i lod? bo jak nei to niema o cyzm gadac.

pakOs'owi chodzilo czy masz obydwie wersje oryginalne czyli wersje aty piszesz ze wersję czyli moze tylko LoD albo Classic
Sprobuj odinstalowac gre zainstalowac ponownie(bez zadnych podmian plikow) wgraj patch moze pojdzie

Bonek
Wiadomość [#9]: 29.07.2005 o 21:27

Konto skasowane

Jack mam oby dwie wersje oryginalne i prubowalem już z tym żę instaluje wszystko potem patch i nic niedalo a co loadera to sory ale nieprzypominam sobie nic takiego jak gralem kiedy co to jest ?? A jeżeli to jest jakiś proglam niedozwolony przezregulamin to jak by ktoś byłby dobry czy mógłby by mi wytłumaczyć na priv??

pakOs
Wiadomość [#10]: 30.07.2005 o 10:43

Konto skasowane

noto zrob sobie no cd albo image plyty i po problemie.
jesli chodzi o no cd moger ci wyslac na maila. jesli znasz w stopniu minimalnym jezyk angielski to good tongue.gif

pakos.biz
Saucerhead
Wiadomość [#11]: 30.07.2005 o 11:41

Konto skasowane

Gra Diablo II z dodatkiem Lord of Destruction nie jest napisana dla systemów WinXP. Jednak producent zapewnia, że gra będzie działać.

To co pisałeś o tym pliku to tutaj chodzi chyba o plik game.exe z wersji 107, który czasami jest potzrebny przy błędnej próbie pachowania gry. Nie chcę zaciemniac obrazu. Bo z tego co tutaj wyczytałem jak bym miał taki problem i pierwszy raz bym grał w d2 to wybaczcie ale nic bym z tego nie zrozumiał.

Jak ja bym rozwiązał taki problem?
Jeżeli instalujesz gre to program instalacyjny setup.exe przegrywa wszystkie pliki do katalogu gry. Plili te ogulnie można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to archiwa *.mpq, w których przechowywane są wszystkie "media" samej gry oraz druga grupa to aplikacje i ich biblioteki *.dll.
Gra podczas instalacji nie kopjuje żadnych plików do innych katalogów niż do c:\d2x (u mnie jest taki).
W katalogu tym po zakończeniu instalacji D2 i LoD powinneś dodatkowo dorzucić pozostałe pliki *.mpq czyli video i muzyke. Filmy do d2 klasycznego są nie potzrebne jeśl nie masz zamiaru ich oglądać.
Jak pisałem gra nie zostawia niczegi w innych katalogach. Nie potrzebuje również żadnych wpisów w rejestrze. Wpisy te stworzą się autoatycznie po uruchomienu gry.
Dlatego właśnie w erze nagrywarek dvd cały katalog wchodzi nam na jedną płytę i jeszce jest miejsce na ulubione empetrójki.
To tyle w celu wyjaśnienia jak tę grę się instaluje. (ostatnio instalowałem w 2003 roku z płyt)
Jeżeli gra nie widzi płyt mimo, że sam system operacyjny w okienku exploratora pokazuje zawrtoś płyty to jest już problem z systemem operacyjnym.
Jak to obejść? Można tak jak radzi blizzard. Można równeż wgrać loadera, który jest zabroniony przez producenta ale przez większość graczy nie jest uznawany za cheat.
Co on nam daje? W takim katalogu jak Ci mówiłe uruchamiasz odrazu gre a płytka leży spokojnie w pudełeczku i się kurzy.
Loader może nazwać dowalonie nawet "Diablo II.exe", jest on identyczny z plikiem orginalnym ale poprawiony i nie wymaga płyty LoD. Wymaga jednak by dwa brakujące archiwa mpq znajdujące sie na płytce LoD były w twoim katalogu d2x.
Nie potrzebujemy żadnych clonów alkocholi i innych programów.

Pododzenia.

btw. nie daję gwarancji, że wspominany przeze mnie loader działa na twoim OSie.
Sprawdzałem go na MS Windows 95, MS Windows 98 oraz SE jak też na XP Home i Profesional.
Nie podam ci adresu do sciągniecia, jest on na tym furum, dobrze poszukaj.

I pez paniki ...
nono.gif

tomekfaszcz
Wiadomość [#12]: 31.07.2005 o 16:08

Konto skasowane

"Jeżeli gra nie widzi płyt mimo, że sam system operacyjny w okienku exploratora pokazuje zawrtoś płyty to jest już problem z systemem operacyjnym."

A ja mam wlasnie ten problem, instaluje d2 i wszystko jest ok ale jak chce zainstalowac LoDa to nie widzi mi nagle ani plytki od d2 ani od dodatku

NeVeR
Wiadomość [#13]: 01.08.2005 o 10:14

Konto skasowane

Weeee zainstalowalem d2 pod 1.11, prawdpodobnie nie dlugo wejdzie. Odpalam loadera i jest ok. Zapomnialem wrzucic tych plikow z plyty, by grac bez plyty. Wrzucilem je i ten blad z onlyerem sie pojawia. Ja juz nie pamietam co trzeba zrobic z tym, tak samo zapomnialem wszystkie acc, na ktorych gralem i hasla ^^. Wkoncu sie nie gralo poltora roku :C
Do tego nie moge znalesc mojego ulubionego loadera, ktory nigdy nie mial crasha jak dotad go uzywalem. Tyle, ze nie mam szans go znalesc teraz :S
Loadera uzywam tego z pluginem. Jeden z lepszych tak mysle.

BzzT
Wiadomość [#14]: 01.08.2005 o 13:11

Konto skasowane

sry za ot ale to podobny temat.. .. ;D
macie pomysl co moglbym zrobic jak mam zniszczone plytki od d2 i jade na loaderq jak wyjdzie new pach?? no bo przeciez spachuje gre ale loader do 1.10 raczej nie bedzie dzialal przy 1.11 ( a moze jednak ?? ) .. ktos wie jak odpalic 1.11 bez plytek ?? .. pozdro

pakOs
Wiadomość [#15]: 01.08.2005 o 13:34

Konto skasowane

kazdy wie jak odpalic 1,11 szczegolnie jak go niema o_+

pakos.biz
NeVeR
Wiadomość [#16]: 01.08.2005 o 14:22

Konto skasowane

Wie ktos co zrobic z onlyerem :C ? Musial sie napewno komus ten problem pojawic !

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :