Dziś jest: Środa, 16 października 2019, godzina 19:07
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map Nagłe przywołanie jednostek

Odpowiedź

Temat: Nagłe przywołanie jednostek

Voren
Wiadomość [#1]: 29.04.2013 o 21:55

Konto skasowane

Witam mam pewien problem z którym kombinuje już sporo czasu więc pomyślałem że ktoś stąd mi pomoże a mianowicie jak zrobić tworzenie się jednostek np. 4 piechurów dokładnie obok jednostki (w tym przypadku skały ożywiania) które będą atakować gracza który w tą jednostkę aktualnie uderza, oczywiście z tej jednostki będą wychodziły kilka fal ale ja mam problem nawet z tą jedną a i jeszcze jedno wyzwalacz musi się uaktywniać gdy np. życie będzie mniejsze bądź równe 1000 i wtedy właśnie te jednostki mają wychodzić. W sumie jeśli ktoś grał w metina to wie o co mi chodzi to tak samo jak ktoś bił metin czegoś tam i stwory z niego go broniły. Jeśli ktoś umie to zrobić to niech pomoże smiley.gif

Ragonis
Wiadomość [#2]: 30.04.2013 o 17:52

Konto skasowane

Wbije na we i cos pokombinuje..musisz w warunkach wyzwalaczy pogrzebac tak mi sie wydaje,

jak cos dam znac

Wizard
Wiadomość [#3]: 30.04.2013 o 21:58

Konto skasowane

To jest najprostszy wyzwalacz jaki mogę Ci polecić:

Wydarzenie:
Jednostka - Player-Owned Unit Event ---> A unit owned by (Tutaj ustawiasz właściciela jednostki atakowanej) Jest celem ataku

Warunki:
And - All (Conditions) are true
- Player Comparison ---> Owner of (Atakowana jednostka) Równa się (Jej właściciel)
- Real Comparison ---> Życie of (Atakowana jednostka) Mniejsze lub równe (Ilość)

Akcje:
- Jednostka - Create Units Facing Point ---> Create (Ilość) (Jednostka) for (Właściciel) at Position of Unit(Czyli atakowanej jednostki) facing Position of Attacking unit.
(Tutaj wokół swojej atakowanej jednostki musisz zrobić region!)
- Grupa jednostek - Pick Every Unit In Unit Group And Do Multiple Actions ---> Pick every unit it (Units in [Twój region]) owned by (Właściciel stworzonych jednostek) and do (Actions)
- Pętla ---> Jednosta - Issue Order Targeting A unit ---> Order (Picked unit) to Atak (Attacking unit)

Dzięki temu w momencie kiedy zaatakowana jednostka danego gracza będzie miała mniej/równe życie to obok niej stworzy się kilka jednostek, które zaatakują atakującą jednostkę. Mam nadzieje że oto chodziło, jak chcesz urozmaicić ten wyzwalacz to napisz jak, a pomogę.

Voren
Wiadomość [#4]: 30.04.2013 o 22:51

Konto skasowane

ok dzięki za pomoc tera ogarnę czy działa jak powinno i dam znać. Ale jeszcze raz dzięki

A więc twój wyzwalacz jest ok tyle że jest w nim określona jednostka która jest już w grze a ja mam jednostkę która się dopiero pojawi ale dałem se z tym radę teraz mam inny problem bo mi też chodziło by było kilka fal a mianowicie jednostka życie mniejsze lub równe 1800 to tworzy się 6 piechurów gdy ma mniejsze lub równe 1500 tworzy się 6 strzelców gdy ma mniejsze lub równe 1000 tworzy 6 rycerzy itd. A i jak wiesz jak zrobić aby w trakcie pojawiania się tego kamienia był efekt taki jak ma inferno który spada na ziemię tyle że gdy spadnie to pojawia się kamień ten właśnie zamiast inferno. Ponieważ ja mam tak ustawione że gdy mój bohater wchodzi na region to pojawia się jeden z tych kamieni i potem po jego zniszczeniu pojawia się nowy co jakiś czas i tak w kółko to zrobiłem ale właśnie zależy mi jeszcze na tym efekcie gdy się pojawia (ale się rozpisałem xD). Będę wdzięczy jak mi pomożesz z tym smiley.gif

[Edycja Voren - 01.05.2013 o 00:00]

Wizard
Wiadomość [#5]: 01.05.2013 o 02:51

Konto skasowane

Nie chcę mi się tego wszystkiego pisać więc stworzyłem przykładową mapkę. Jeżeli czegoś nie będziesz rozumiał pisz.
Download: http://www.speedyshare.com/Zxpnc/Przyklad.w3x

Voren
Wiadomość [#6]: 01.05.2013 o 16:59

Konto skasowane

ok działa mnie więcej jak powinno dopasowałem twój sposób do mojej mapy i jest git teraz już rozumiem na jakiej zasadzie to działa jeszcze raz dzięki smiley.gif

Ragonis
Wiadomość [#7]: 21.05.2013 o 17:50

Konto skasowane

Robisz mape metin2?

Voren
Wiadomość [#8]: 29.05.2013 o 12:03

Konto skasowane

To znaczy robię skały które będą miały podobną rolę jak w metin2 też będą związane z fabułą gry smiley.gif

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :