Dziś jest: Sobota, 30 maja 2020, godzina 11:06
zaloguj się :


Odpowiedź

Temat: NLP - kotwiczenie + time distortion

noiro
Wiadomość [#1]: 09.07.2006 o 23:21

Konto skasowane

Kidys gralem troche w starcrafta, aktualnie interasuje sie Programowaniem Neurolingwistycznym. W NLP sa techniki dzieki ktorym mozan zakladac na kotwice (dotykowa, dzwiekowa itp) pozadane stany emocjonalne. Dodatkowo mozan zalozyc sobie kotwice na stan w ktorym czas dla nas plynie wolniej (tak jak na nudnej lekcji gdy kazda sekunda trwa wiecznosc..)

Z tymi kotwicami jet tak jak na przyklad: sluchasz sobie piosenki i nagle czujesz sie wesoly, bo naprzyklad ostatnim razem jak sluchales tej piosenki przezyles wspaniale chwile ze swoja dziewczyna i zakotwiczyles nieswiadomie na tym utworze to uczucie , oczywiscie to jest przyklad (mozna kotwiczyc wiele innych stanow).

czy ktos z forum zna NLP i korzystal z takich technik?

Wiadomo wielu graczy chce byc pro i cwiczy skilla w grze, ale naprzyklad sportowcy 40% czasu treningowego przeznaczaja na wizualizacje, NLP jest w glownej mierze powiazane z tworzeniem obrazow z ich submodalnosciami. Wielu graczy w stara czesto pomimo talentu podpartego systematycznym treningiem kiepsko wypada na turniejach, zwyklo sie mowic ze to nerwy, pytanie jakie obrazy tworza ci najlepsi, a co gubi tych ktorych zjada trema.

496kontratakuje
Wiadomość [#2]: 10.07.2006 o 04:38

Konto skasowane

NLP kojarzy mi sie raczej z szarlatanstwem i watpie zeby ktokoliwek je stosowal

chociaz niektorzy gracze maja przesadna pewnosc siebie

podobno ktorys z trenerow mial w zwyczaju bic swoich graczy po porazce kijem baseballowym..

dreamcatcher
Wiadomość [#3]: 31.07.2006 o 20:54

Konto skasowane

Witaj !

Czy zdarzyło Ci się kiedyś czuć się czymś absolutnie zaciekawiony…?

Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób możesz kontrolować swoje emocje; jak zdobyć przyjaciół i nauczyć się wpływać na ludzi ; dlaczego niektórzy ludzie zawsze zarabiają wielkie pieniądze ; dlaczego tylko niektórzy mężczyźni prawie zawsze otoczeni są najpiękniejszymi kobietami?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czego ludzie potrzebują, a co chcieliby uniknąć, co chcieliby mieć na własność, co chcieliby zmienić w sobie, a co ulepszyć?

Ja zapytałem kiedyś o to swojego przyjaciela, a on mi powiedział:

"Chciałbym poznać sposób na to jak mogę wystartować ze swoją własną firmą i zarabiać o wiele więcej pieniędzy; z łatwością nawiązywać kontakt z każdą spotkaną osobą; stać się bardziej pewny siebie, wyluzowany, zabawny; jak etycznie i skutecznie uwodzić, by obie strony były zadowolone; jak poznać kobietę swojego życia i jak do niej podejść, zacząć rozmowę, ubrać się i jak się zachować żeby zatrzymać ją przy sobie na resztę życia; jak być w związku szczęśliwym na zawsze?
Czy istnieje jakiś wypracowany sposób, jakaś metoda, jakieś techniki, które umożliwią mi to wszystko?"

Co miałem mu odpowiedzieć? Wyglądał na dość przygnębionego, więc powiedziałem mu prawdę:

"Tak. Jest pewien sposób, jest określona metoda i istnieją konkretne techniki."

Wtedy na twarzy mojego przyjaciela pojawił się promienny uśmiech z wyrazem nowej nadziei i absolutnego zaciekawienia tym, co za chwile mu opowiem…
I po zaledwie kilku sekundach wzajemnego wpatrywania się w oczy powiedziałem do mojego przyjaciela:

"Wiesz, pamiętam jak kiedyś, jakiś czas temu, szukałem w internecie opisu technik hipnozy konwersacyjnej jednego z najwybitniejszych terapeutów wszechczasów Miltona Ericksona. Zawsze bardzo interesowało mnie jak to jest, że niektórzy ludzie po prostu potrafią błyskawicznie nawiązać kontakt z inną osobą i zaledwie kilkoma wypowiedzianymi słowami sprawić, że osoba słuchająca go nagle popada w stan całkowitego zaciekawienia, zainteresowania a nawet podekscytowania, i z niewiadomych powodów nagle zaczyna pragnąć słuchać tej osoby dłużej i więcej przebywać w jego towarzystwie…
Pewnie zdarzyło Cię się uczestniczyć kiedyś w takiej sytuacji, więc wiesz jak to jest, gdy obserwujesz tego kogoś i zauważasz, z jaką łatwością przykuwa on swoją uwagę innych osób, które wyglądają jak zahipnotyzowane i nieomalże zakochane, i widać to po ich twarzach, że z zachwytem czekają na każde kolejne słowo, na każdy kolejny gest, na cokolwiek, co mogłyby jeszcze od niego dostać…
I kiedy przeglądałem tak różne strony internetowe to natrafiłem na parę ciekawych rzeczy o tajemniczo, brzmiącym skrócie NLP.
Postanowiłem dowiedzieć się czegoś więcej i zdobyłem jedną z książek, najbardziej polecaną na różnych stronach internetowych o tematyce NLP.
Książka ta nosi tytuł „Z żab w księżniczki”.
Wieczorem zaparzyłem sobie herbaty z sokiem malinowym, zamknąłem się w swoim pokoju, usiadłem wygodnie w wygodnym fotelu, wziąłem pierwszy łyk gorącej herbaty, poczułem się przyjemnie odprężony, otworzyłem książkę i odpłynąłem…
Wiesz jak to jest, kiedy czytasz fascynującą książkę i cały świat nagle znika, wszystko wokół cichnie i wchodzisz w nowy wymiar! ODMIENNY STAN ŚWIADOMOŚCI.
I pamiętam jak już po paru przeczytanych stronach zrozumiałem, że oto poznałem powód, dla którego się urodziłem. Jeszcze nie wiem jak, jeszcze nie wiem z kim, ale CHCĘ TO ROBIĆ.

Więc spakowałem ręcznik, kilka koszulek, szczoteczkę do zębów i poleciałem za ocean do USA, gdzie ciężką fizyczną pracą zarobiłem dużą kasę, którą po powrocie do Polski zainwestowałem w szkolenia NLP.
Wtedy też poznałem kilku niesamowitych trenerów NLP, od których nauczyłem się bardzo wiele…
Pamiętam dobrze, jak jeden z nich, któregoś dnia szkolenia, wyszedł na środek i powiedział:

„Czas na nowe technologie i umiejętności, wbudowanie nowych zabójczo skutecznych postaw i przekonań, które przyspieszą Twój rozwój o kilka lat świetlnych!
Czas abyś pozbył się traum z przeszłości, fobii, obaw i lęków.
Czas abyś nauczył się jak możesz zwiększyć swoje umiejętności komunikacyjne i rozwinąć zdolności widzenia, słyszenia więcej niż do tej pory.
Pozbądź się jakiegokolwiek uzależnienia lub nałogu - narkotykowego, alkoholowego, czekoladowego, nikotynowego, obżarstwa i innych.
Tu i teraz dowiesz się, dlaczego Twój umysł jest świetnym lekarzem, dzięki któremu pozbędziesz się choroby psychosomatycznej i wyzdrowiejesz szybciej.
Poznasz procesy zachodzące w umyśle drugiej osoby i zaczniesz komunikować się znacznie lepiej i skuteczniej.
Dowiesz się jak skutecznie wprowadzać innych w stan hipnozy bez ich świadomej wiedzy!
Dowiesz się jak kilkoma słowami dokonywać regresji wieku, zakładać amnezję, rozsypać w drobny mak każde przekonanie.
Dowiesz się jak wprowadzać w trans werbalnie i niewerbalnie i będziesz mógł to wykorzystać w każdej sytuacji życiowej, nauczysz się jak hipnotyzować niedowiarków i dzieci, zaczniesz indukować trans zawsze i wszędzie.
Dowiesz się jak przy pomocy gestów namówić najbardziej opornych klientów do kupna towaru bądź usługi a wtedy uświadomisz sobie, że wykonując pracę, którą lubisz, do końca życia nie będziesz musiał pracować…”

Te słowa zrobiły na mnie duże wrażenie a od tamtego momentu kierowała mną jakaś szczęśliwa moc, która doprowadziła mnie do Roberta Diltsa, Franka Farellyego, Berta Hellingera i do wielu innych znakomitych osób, od których nauczyłem się niesamowitych rzeczy... różnych niesamowitych rzeczy….."

I opowiadając historię, która całkowicie odmieniła moje życie, poczułem się tak przyjemnie odprężony, co zauważył mój przyjaciel i powiedział do mnie:

"Ja też chcę mieć to, co Ty masz. Chcę poznać te techniki, chce nauczyć się NLP i zmienić swoja przyszłość."

Ja uśmiechnąłem się i odpowiedziałem mu uprzejmym i serdecznym tonem:

"Dobrze.
Nauczę Cię tego wszystkiego, co sam już potrafię.
Ale najpierw uświadom sobie, że przyszłość możesz zmienić jedynie zmieniając swoją teraźniejszość. Dlatego swój trening zaczniesz od razu."

Wtedy przyjemnie rozmarzona twarz mojego przyjaciela przybrała wyraz skoncentrowania i skupienia. Zauważyłem to i dodałem:

"Zaprojektuję i ułożę specjalnie dla Ciebie plan Twojego treningu i dopasuję go dokładnie pod Twoje własne potrzeby.
A ty nie wyobrażaj sobie już teraz tej radości, jaką poczujesz, kiedy osiągniesz już wszystko to, o czym marzysz i czego pragniesz najbardziej, bo to byłoby zbyt przyjemne, a ty jeszcze nie wiesz jak wiele przyjemności jesteś w stanie znieść…"

A na koniec powiedziałem mu jeszcze:

"I zawsze pamiętaj, że jesteś kimś wyjątkowym. Jedyne, co musisz zrobić, to pozwolić innym zobaczyć, że taki jesteś…"

Po tych słowach mój przyjaciel wyglądał już jak zupełnie inny człowiek.
Obok koncentracji i gotowości do działania pojawił się też promieniujący uśmiech i wyraz dojrzałej pewności siebie – tak wyglądała twarz mojego przyjaciela, kiedy podałem mu rękę na pożegnanie.

Tego samego dnia zadzwonił do mnie pod wieczór żeby umówić się na kolejne spotkanie i odebrać dla siebie plan treningowy oraz materiały szkoleniowe.
I wtedy dopiero wszystko się zaczęło…


Dzisiaj rozumiem już, że sam fakt posiadania wykształcenia wcale nie oznacza dobrej pracy i wysokich zarobków, co więcej, często nie oznacza również posiadania praktycznych umiejętności. I gdy chcesz dowiedzieć się jak zarabiać więcej pieniędzy, jak rozwiązywać problemy życiowe, komunikować się z innymi i lepiej sprzedawać, musisz szkolić się sam, bo w szkołach tego nie uczą.

Mój przyjaciel też to zrozumiał i okazuje mi swoja wdzięczność za każdym razem, kiedy się widzimy, co przyprawia mnie o fantastyczne uczucie i przekonanie, że każdy jest w stanie pokierować swoim życiem tak, aby przeżyć je w zgodzie ze swoimi pragnieniami…


Opowiedziałem Ci historię, która odmieniła moje życie, życie mojego przyjaciela i jeszcze kilku innych osób. Ale zanim odkryjesz jak potężny wpływ może mieć na Ciebie to usiądź wygodnie, poczuj się naprawdę dobrze i pozwól sobie odpłynąć w ciepło i ogarniający Cię komfort. A kiedy weźmiesz kolejny oddech możesz uświadomić sobie, jakie miejsce w twoim ciele rozpoczęło jakiś czas temu odprężanie i jaka część twojego ciała relaksuje się szybciej lub głębiej. I przypomnij sobie jak czułeś się zanim przeczytałeś pierwsze słowo tego, co ja napisałem dla Ciebie a zauważ jak czujesz się teraz. Po prostu zdaj sobie sprawę z tego, o czym myślisz, o czym marzysz i czego pragniesz teraz jeszcze bardziej…… zdaj sobie sprawę i uświadom w pełni i do końca zanim napiszesz do mnie maila, zanim opowiesz mi o swoich potrzebach i pragnieniach, zanim opowiesz mi o czymś, o czym prawdopodobnie nie mówiłeś najlepszemu koledze, najlepszej koleżance, o czym nie rozmawiasz z bliskimi, a o czym dobrze jest pomyśleć czasami w samotności…


Napisz do mnie na adres hipnozon_(at)_go2.pl i sprawdź co jeszcze jest możliwe...

Pozdrawiam Cię serdecznie i posyłam szczęśliwy uśmiech : )
null

Asaran
Wiadomość [#4]: 31.07.2006 o 21:24

Konto skasowane

Nie wiem jak wy, ale ja nie miałem styczności z tym NLP. Pewnie to jakieś metody niestandardowe lub opierające się na naukowych założeniach, które często są błędne.
Poprzednia wypowiedź to chyba prowokacja albo fatalny fanatyzm smiley.gif.

Szpecoo
Wiadomość [#5]: 30.09.2006 o 11:30

Konto skasowane

Niekoniecznie Asaran. Ja nic takiego nie potrafię, ale naprawdę takie zdolności są możliwe do wyćwiczenia. Przeciętny człowiek w czasie swojego życia używa zaledwie 5% możliwości swojego umysłu. Jestem pewnien, że jak będziesz bardzo skrupulatnie dążył do tego latami, to nauczysz się OOBE (Out Of Body Experience - opuszczanie swego ciała i poruszania się w astralu), zdolności postrzegania aur oraz innych możliwości. Otworzysz trzecie oko i także będziesz dostrzegał dużo więcej, niż inni. To nie jest wyssane z palca - jest to gotowe do osiągnięcia. Są strony w internecie, gdzie znajdziesz kompletne opisy krok po kroku co i jak wyćwiczyć. Jeśli już podejmiesz decyzję o treningu, to musisz być bardzo wytrwały. Ja jeszcze nic nie próbowałem, poza kilkoma próbami wejścia w trans, aby spróbować OOBE, i rzeczywiści odczuwałem to, co było w opisie. Może mam stracha? Nie wiem, w każdym razie na razie nie próbuję osiągnąć żadnych zdolności tego typu, co nie oznacza, że nie chciałbym takowych posiadać. Interesują mnie: OOBE, praca z czakrami, Pirokineza, Telekineza, widzenie aur. Nie interesuje mnie czytanie w myślach (Telepatia) - uwłaszcza to godności i prawom 2 człowieka wg. mnie. Pozdro.

Weźmy na przykład OOBE - czy wyobrżasz sobie, że w astralu poruszasz się za pomocą myśli? A czy akceptujesz fakt, że widzisz tam w promieniu 360 stopni? Próbowałem to sobie wyobrazić, ale nie udało mi się. W każdym razie są to tak intensywne przeżycia duchowe (niektóre oczywiście), ży musisz być na nie przygotowany oraz odrzucić strach i zwątpienie smiley.gif

[Edycja - Szpecoo w 30-09-2006 o 11:39]

krecik123
Wiadomość [#6]: 30.09.2006 o 11:54

Konto skasowane

lol.gif zaraz może zamienimy się w Ghostów?? biggrin.gif
Teorie dosyć ciekawe ale czy wykonalne??--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
496kontratakuje
Wiadomość [#7]: 30.09.2006 o 12:47

Konto skasowane

ta reklama, ktora ktos tu wkleil, to niezly przyklad nieudolnych, marketingowych kłamstw
0 konkretów, na dodatek sama sobie zaprzecza

moze takie bzdety zadzialaja na gospodynie domowe, 15letnich nieukow, albo innych wyborcow PIS


przeanalizujmy:
1) czy zdarzylo mi sie czuc czyms zaciekawionym? hmm, pisze do ludzi, czy do małp?
2) spis rzeczy, ktore da mi NLP, ciekawe czy łysemu włosy odrosna a szczerbatemu zęby
3) autor zapytał swojego przyjaciela czego ludzie potrzebuja (sam nie jest jednym z nich?),a przyjaciel mu powiedzial ze chcialby byc mlody piekny i bogaty (kto by nie chcial?)
4)autor zrozumial, ze przyjaciel potrzebuje NLP
5) autor postanowil dowiedziec sie co to jest NLP w ameryce (troche sprzeczne z punktem 4?)
6) zarobil ciezka kase, by inni go wyszkolili. pare linijek pozniej napisze, iz wyksztalcenie nie ma sensu
7) NLP to nowa technologia..
8) historia doprowadziła go do ludzi jakichs i poznał rozne historie.. ktorych nie przytoczy
jakbym poszedl kupic piwo w budce, to tez bym jakichs ciekawych ludzi spotkal
9) autor dokonał transportu w czasie, bo teleportowal sie wstecz i od razu mogl wyleczyc swojego przyjaciela z wszelkich klopotow (ladne oszustwo)


jestem ciekaw jak to twoje NLP ma na mnie zadzialac w grze komputerowej

'zakotwiczysz' mi, ze z toba przegram?

jeszcze nigdy nie widzialem kursu NLP, ktory pierwsza lekcje/cwiczenie pokazywalby za darmo. wiekszosc innych kursow, zazwyczaj pokazuje pierwsza lekcje za darmo..
Szpecoo: gdyby twoje techniki dzialaly, to zapewniam cie, ze mnostwo ludzi by je trenowalo. moze zamiast otwierac trzecie oko, jakies ksiazki poczytaj


[Edycja - 496kontratakuje w 30-09-2006 o 12:50]

lolek
Wiadomość [#8]: 07.09.2008 o 20:34

Konto skasowane

496kontratakuje napisał
ta reklama, ktora ktos tu wkleil, to niezly przyklad nieudolnych, marketingowych kłamstw
0 konkretów, na dodatek sama sobie zaprzecza

moze takie bzdety zadzialaja na gospodynie domowe, 15letnich nieukow, albo innych wyborcow PIS


przeanalizujmy:
1) czy zdarzylo mi sie czuc czyms zaciekawionym? hmm, pisze do ludzi, czy do małp?
2) spis rzeczy, ktore da mi NLP, ciekawe czy łysemu włosy odrosna a szczerbatemu zęby
3) autor zapytał swojego przyjaciela czego ludzie potrzebuja (sam nie jest jednym z nich?),a przyjaciel mu powiedzial ze chcialby byc mlody piekny i bogaty (kto by nie chcial?)
4)autor zrozumial, ze przyjaciel potrzebuje NLP
5) autor postanowil dowiedziec sie co to jest NLP w ameryce (troche sprzeczne z punktem 4?)
6) zarobil ciezka kase, by inni go wyszkolili. pare linijek pozniej napisze, iz wyksztalcenie nie ma sensu
7) NLP to nowa technologia..
8) historia doprowadziła go do ludzi jakichs i poznał rozne historie.. ktorych nie przytoczy
jakbym poszedl kupic piwo w budce, to tez bym jakichs ciekawych ludzi spotkal
9) autor dokonał transportu w czasie, bo teleportowal sie wstecz i od razu mogl wyleczyc swojego przyjaciela z wszelkich klopotow (ladne oszustwo)


jestem ciekaw jak to twoje NLP ma na mnie zadzialac w grze komputerowej

'zakotwiczysz' mi, ze z toba przegram?

jeszcze nigdy nie widzialem kursu NLP, ktory pierwsza lekcje/cwiczenie pokazywalby za darmo. wiekszosc innych kursow, zazwyczaj pokazuje pierwsza lekcje za darmo..
Szpecoo: gdyby twoje techniki dzialaly, to zapewniam cie, ze mnostwo ludzi by je trenowalo. moze zamiast otwierac trzecie oko, jakies ksiazki poczytaj


[Edycja - 496kontratakuje w 30-09-2006 o 12:50]


496kontratakuje to ja bym ci raczej zalecał jakieś książki,może dowiesz sie z nich czegoś pożytecznego i nie będziesz wypowiadał się o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia.Poza tym może nauczysz sie czytać ze zrozumieniem bo na razie to na pewno ci to nie wychodzi.
Jeśli chodzi o:
pkt 1. twojej żałosnej wypowiedzi to:
autor pisał o wyjątkowej ciekawości, o czymś co zdarza się bardzo rzadko i co wywołuje w nas niesamowitą chęć poznania tego;Przeczytaj uważnie to zrozumiesz.A jeśli chodzi o małpy to uważasz,że one nie mogą czuć ciekawości?

pkt2.
zmyślasz chłopie,jak przeczytasz dokładie to zobaczysz że chodzi o głównie o stany umysłu twoje i inych a nie o zęby

pkt3.
autor zapytał swojego przyjaciela czego ludzie potrzebuja WEDŁUG NIEGO - i co w tym dziwnego?O tym że chciałby być piękny i młody nie ma nawet jednego słowa - znowu zmyślasz

pkt 4 i 5.
przeczytaj dokładnie a nie będzie sprzeczności - autor zrozumiał,że przyjaciel potrzebuje nlp a pózniej OPOWIEDZIAŁ mu,że był w ameryce.( ale był tam wcześniej)
pkt6.
czym ty myślisz bo na pewno nie mózgiem?
pisząc,że wykształcenie nie ma sensu ma na myśli wykształcenie takie normalne,można rzec "szkolne"
pkt 8.,
Bez komentarza - idż na to piwo bo chyba tylko do tego się nadajesz

Ogólnie twoja wypowiedż to jakieś wypociny które pokazują żeś pusty i głupi.Nie pisz więcej na temat o którym nie masz pojęcia,bo robisz z siebie pajaca (a może nim jesteś).

TheDragon
Wiadomość [#9]: 07.09.2008 o 21:21

Konto skasowane

Myslales o tym 2 lata?!This is Sparta Madness!!!
acidtechno
Wiadomość [#10]: 08.09.2008 o 15:30

Konto skasowane

Czy dzieki NLP mozna zakrzywiac czasoprzestrzen?

krecik123
Wiadomość [#11]: 08.09.2008 o 16:08

Konto skasowane

nie ale odsmażane kotlety na pewno wkurzaja moderatora--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
TheDragon
Wiadomość [#12]: 08.09.2008 o 17:02

Konto skasowane

no bo kreciki wola wontrubke od kotletow1!!1

(a od kiedy moderujesz sc1? nawet nie umiesz w to grac ;> rozwalilbym cie xD)This is Sparta Madness!!!
krecik123
Wiadomość [#13]: 08.09.2008 o 18:51

Konto skasowane

od niedawna, a ty i tak w pizde dostales hehe--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :