Dziś jest: Środa, 3 czerwca 2020, godzina 18:23
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft Poradniki i Strategie Multitask 2- ćwiczenie multitaskingu


Odpowiedź

Temat: Multitask 2- ćwiczenie multitaskingu

autosaves
Wiadomość [#1]: 19.10.2011 o 12:20

Konto skasowane

Witam,

jako że zdolność multitaskingu ( zdolność jednoczesnego "żonglowania" w głowie wieloma informacjami i zadaniami, wykonywanie wielu czynności jednocześnie itp.) jest niezmiernie istotna w Starcrafcie, postanowiłem tutaj umieścić ten post. Chodzi mianowicie o znakomity sposób na rozwijanie tej zdolności- sposób ten nazywa sie Multitask 2. Jest to mini gra, w której trzeba wykonywać do sześciu prostych zadań zręcznościowych jednocześnie- im dłużej się wytrzymuje tym poziom trudności wzrasta. Poza realizacją celów praktycznych, gra jest również bardzo dobrze zrobiona. Gra może wydawać się bardzo prosta na pierwszy rzut oka, ale wystarczy spróbować, żeby przekonać się, że tak nie jest.

Polecam obejrzeć filmik z gry, pozwoli się zorientować o co w niej chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=GW-1Oq6U9HU

Miłej gry i treningu!

PozdrawiamZapraszam na mojego bloga: http://autosaves.wordpress.com/
WunderWaffel
Wiadomość [#2]: 30.11.2011 o 11:16

Konto skasowane

Przypisz sobie budynki pod klawisze od 4 wzwyż oraz dwie lokacje przeciwnika pod F3-F4 (czy jak to tam leci z tym zapamiętywaniem lokacji) i masz multitasking.

Bzdurne gierki pokroju "Super Micro" nic Ci nie dadzą, bo sa takie układy jednostek do ktorych trzeba mieć zupełnie inne zaplecze jednostek niż to losowane - i naczysz się durnych sztuczek, że na Reavera robi się Vultury...

autosaves
Wiadomość [#3]: 30.11.2011 o 11:26

Konto skasowane

Różnica polega na tym, że w czasie gry wydaje się, że ta konkretna czynność którą wykonujemy (najczęściej micro) jest najważniejsza na świecie i zapominamy o macrowaniu. W tej mini gierce, jesteśmy zmuszeni do wykonywania kilku czynności jednocześnie, dzięki czemu później będzie przychodzić nam to łatwiej. Całkowicie się z tobą zgadzam, że to nigdy nie zastąpi normalnej gry - składa sie ona z dużo większej liczby elementów niż sam multitasking. Jest to jednak jej element, a ćwicząc poszczególne składowe gry, osiągniemy lepszy rezultaty ogólnie. Istotne jest aby odpowiednio położyć nacisk, i nie traktować tej gierki jako najważniejsze narzędzie, które uczyni z ciebie boga, bo takim narzędziem nie jest smiley.gifZapraszam na mojego bloga: http://autosaves.wordpress.com/
WunderWaffel
Wiadomość [#4]: 03.12.2011 o 23:13

Konto skasowane

Może i tak, ale...

Taktyki sa zalezne od multitaskingu i na zad.
Generalnie liczy się timing.

Jeśli wysyłasz wojsko do wroga to nie wysyłaj ich PPM a naciśnij "A" i LPM miejsce ataku. W tym czasie mozna zając się baza coś zbudowac i takie tam pierdoły.

Dla przeciętnego gracza wystarczy umiejętnośc macrowania. Nie ma potrzeby byc wykonywal 7 czynności na raz jak pr0, bo przeciwnik nie jest wart starań - generalnie nie spotkasz imba graczy...

Trudno nauczyć się multitaskingu gdy gra wygląda zupełnie inaczej. Jest tyle zmiennych że stosowanie sie do wyuczonych nowinek z UMS-a wydaje sie mnie bezsensowne. Samo ogarnięcie taktyki + macro w zupełności starcza. Nie ma potrzeby nauki 7 zadań gdy sam wróg ledwo ogarnia macro.

Powiem wprost - gre ttrzeba ZROZUMIEĆ. Nie pomoże Ci w tym największy UMS jak nie zrozumiesz mechaniki gry. Wszyscy jak mantre powtarzaja by robić kamień - papier - nożyce, co jest sensowne ale na krótka metę. Wystarczy ktos kto gra okazjonalnie ale dynamicznie i z polotem i leżysz, bo taktyka tego nie przywidywała.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :