Dziś jest: Poniedziałek, 18 grudnia 2017, godzina 23:26
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Multitask 2

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
autosaves
Wiadomość [#1]: 18.10.2011 o 19:39

Witam,

jako że zdolność multitaskingu ( zdolność jednoczesnego "żonglowania" w głowie wieloma informacjami i zadaniami, wykonywanie wielu czynności jednocześnie itp.) jest niezmiernie istotna w Starcrafcie 2, postanowiłem tutaj umieścić ten post. Chodzi mianowicie o znakomity sposób na rozwijanie tej zdolności- sposób ten nazywa sie Multitask 2. Jest to mini gra, w której trzeba wykonywać do sześciu prostych zadań zręcznościowych jednocześnie- im dłużej się wytrzymuje tym poziom trudności wzrasta. Poza realizacją celów praktycznych, gra jest również bardzo dobrze zrobiona. Gra może wydawać się bardzo prosta na pierwszy rzut oka, ale wystarczy spróbować, żeby przekonać się, że tak nie jest.

Polecam obejrzeć filmik z gry, pozwoli się zorientować o co w niej chodzi: http://www.youtube.com/watch?v=GW-1Oq6U9HU

Miłej gry i treningu!

Pozdrawiam

[Edycja autosaves - 18.10.2011 o 20:46]

Zapraszam na mojego bloga: http://autosaves.wordpress.com/
PM Email
Adamixsosx
Wiadomość [#2]: 19.10.2011 o 12:29

:* :* :* :* :* :* : * :*

Chciałbym wiedzieć czy ta gra ma jakieś adekwatne przełożenie na sc2 tzn niech zagra w nia ktos z bronzu i masterligi zeby porownac wyniki i zobaczyc czy to rzeczywiscie jest prawda

Tato co jest w życiu najważniejszeconfused.gif MICRO SYNKU MICRO!!
PM Email
ZeeTox
Wiadomość [#3]: 19.10.2011 o 12:35

Niewielkie ma to przełożenie na Sc2, bo w tej minigierce używa się klawiatury, a w SC2 najważniejsza jest multitasking używając jednocześnie klawiatury i myszki. Dodatkowo nie widzimy wszystkiego na jednym, podzielonym ekranie tak jak w tej grze, tylko w SC2 multitasking polega w dużej części na szybkim przełączaniu się pomiędzy kolejnymi miejscami.

PM Email
autosaves
Wiadomość [#4]: 19.10.2011 o 12:45

To wszystko co mówicie jest najprawdopodobniej prawdziwe, ale pomijacie jedną istotną kwestię. Umiejętność wykonywania różnych czynności jednocześnie u swojej podstawy jest ta sama niezależnie od tegoz czy używamy do tego klawiatury i myszki, piłki, czy butelki z wodą. Wiadomo, że sam trening w tej grze nie wystarczy aby osiągać lepsze wyniki w sc2, ale na pewno pozwoli zbudować lepszą podstawę do tego. Mając solidną podstawę, w postaci wysoko rozwiniętego multitaskingu, można ją przełożyć na dowolne czynności czy gry i odnosić tam lepsze efekty po dostosowaniu się do konkretnych elementów związanych z daną grą.

PM Email
Adamixsosx
Wiadomość [#5]: 19.10.2011 o 12:53

No zobaczymy uważam ze mam dobry multitasking Top Diamond zaraz powiem jaki wynik.

Po 10 minutach gry miałem 80... Niech inni mówią swoje wyniki i po jakim czasie je uzyskali i z jakiej ligi sa biggrin.gif

[Edycja Adamixsosx - 19.10.2011 o 13:04]

PM Email
i20918
Wiadomość [#6]: 19.10.2011 o 13:00

W sumie jako reprezentant silvera mógł bym zrobić test referencyjny. Zanotować obecny średni apm, pograć w tą gierkę przez powiedzmy tydzień(20-30 minut dziennie) i zobaczymy czy będą jakieś efekty(tym bardziej że w chwili obecnej mam niezwykle niski apm).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
autosaves
Wiadomość [#7]: 19.10.2011 o 13:04

Moim zdaniem multitasking nie przejawia się jakoś specjalnie w apmach. Możesz pamiętać i obsługiwać kilka rzeczy jednocześnie nie robiąc tego szybko. Wiadomo, im szybciej trzeba wykonywać te czynności, tym apm musi być wyższy, ale do tego nie sam trening multitaskingu jest potrzebny ale zręczności palców i znajomość hotkey itp.

PM Email
i20918
Wiadomość [#8]: 19.10.2011 o 13:12

autosaves napisał
Moim zdaniem multitasking nie przejawia się jakoś specjalnie w apmach. Możesz pamiętać i obsługiwać kilka rzeczy jednocześnie nie robiąc tego szybko. Wiadomo, im szybciej trzeba wykonywać te czynności, tym apm musi być wyższy, ale do tego nie sam trening multitaskingu jest potrzebny ale zręczności palców i znajomość hotkey itp.

Jeśli nie ma przełożenia na apm to nie widzę sposobu na przeprowadzenie miarodajnych testów skuteczności tego programu.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
autosaves
Wiadomość [#9]: 19.10.2011 o 13:16

zdecydowanie jest to bardzo trudne do zmierzenia i otrzymania obiektywnego wyniku wpływu tej gierki na ogólną grę- każdy powinien jej skuteczność ocenić we własnym zakresie. Nie zastąpi ona oczywiście solidnego treningu podczas normalnej gry, ale jako rozgrzewka przed grami albo jako krótki przerywnik w czasie pracy zdecydowanie się sprawdzi.

[Edycja autosaves - 19.10.2011 o 13:17]

PM Email
i20918
Wiadomość [#10]: 19.10.2011 o 14:02

autosaves napisał
zdecydowanie jest to bardzo trudne do zmierzenia i otrzymania obiektywnego wyniku wpływu tej gierki na ogólną grę- każdy powinien jej skuteczność ocenić we własnym zakresie. Nie zastąpi ona oczywiście solidnego treningu podczas normalnej gry, ale jako rozgrzewka przed grami albo jako krótki przerywnik w czasie pracy zdecydowanie się sprawdzi.

[Edycja autosaves - 19.10.2011 o 13:17]

Jako przerywnik w pracy mogę co najwyżej wysmarować tego posta, a przed normalną grą ustawiam sobie przeciwnika komputerowego i staram się zrobić jakieś BO jednocześnie cały czas kręcąc się marinem po mapie.

PM Email
ac1d
Wiadomość [#11]: 19.10.2011 o 14:17

jako przerywnik czy rozgrzewka duzo lepiej sprawdza sie osu albo chociazby cursor invisible

PM Email
autosaves
Wiadomość [#12]: 19.10.2011 o 14:30

ac1d napisał
jako przerywnik czy rozgrzewka duzo lepiej sprawdza sie osu albo chociazby cursor invisible

mówimy tu nie o poprawianiu precyzji i szybkości posługiwania się myszką, ale o multitaskingu

PM Email
Krogulec00
Wiadomość [#13]: 19.10.2011 o 15:24

Gralem w to przed premiera SC2, jak ludzie gromadzili sie na czacie starcraft2net.pl, pamietam ze po kilku minutach grania utknalem gdzies miedzy 4 a 5 mapa, multitasking i tak musialem cwiczyc w SC2, a nadal slabo mi to idzie.
Granie w takie gierki pomaga lepiej grac w takie gierki, jak chcesz miec dobry multitasking w SC - graj w SC, end of story bro.

PM Email
autosaves
Wiadomość [#14]: 19.10.2011 o 15:32

Jak widać opinie są podzielone. I bardzo dobrze! Kontynuowanie tej dyskusji jest bez sensu dlatego ograniczę się do tego krótkiego komentarza smiley.gif

PM Email
Adamixsosx
Wiadomość [#15]: 19.10.2011 o 19:58

107 pkt po troche dłuższym czasie grania biggrin.gif jakies 40 min ;p

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#16]: 19.10.2011 o 22:05

Multitasking, jaki jest w SC2 to całkiem co innego, niż to, co jest reprezentowane przez tą gierkę, nie widzę jakiegokolwiek przełożenia jednego na drugie.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
autosaves
Wiadomość [#17]: 19.10.2011 o 22:27

Sulphuriell napisał
Multitasking, jaki jest w SC2 to całkiem co innego, niż to, co jest reprezentowane przez tą gierkę, nie widzę jakiegokolwiek przełożenia jednego na drugie.

Mi też się nigdy nie chce czytać wszystkich postów w temacie, ale w tym wypadku polecam- wydaje mi się, że już o tym rozmawialiśmy.

PM Email
Adamixsosx
Wiadomość [#18]: 19.10.2011 o 22:28

Taaa nie rozumiesz że w jednym i drugim chodzi o wykonywanie kilku czynnosci jednoczesnie? moze rzezcywiscie masz racje nie przekłada sie to. Ale dlaczego by nie sprobować? zagrajcie i powiedzcie jakie macie wyniki i jaka liga smiley.gif

[Edycja Adamixsosx - 19.10.2011 o 22:29]

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#19]: 19.10.2011 o 23:01

autosaves napisał

Jak nie widzisz różnicy w multitaskingu w SC2, który jest oparty na apmach, a w multitaskingu w tej gierce, który jest oparty na precyzji to już twój problem. Powiem Ci tyle, że to jest tak, jakby chirurg chciał podnieść sobie precyzję jaka jest mu potrzebna w czasie wykonywania operacji idąc na strzelnicę i napieprzając do tarczy z pistoletu. Niby i tu i tu chodzi o coś co można nazwać precyzją, ale to zupełnie inny rodzaj precyzji jest.

[Edycja Sulphuriell - 19.10.2011 o 23:06]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
autosaves
Wiadomość [#20]: 19.10.2011 o 23:37

Sulphuriell napisał
autosaves napisał

Jak nie widzisz różnicy w multitaskingu w SC2, który jest oparty na apmach, a w multitaskingu w tej gierce, który jest oparty na precyzji to już twój problem. Powiem Ci tyle, że to jest tak, jakby chirurg chciał podnieść sobie precyzję jaka jest mu potrzebna w czasie wykonywania operacji idąc na strzelnicę i napieprzając do tarczy z pistoletu. Niby i tu i tu chodzi o coś co można nazwać precyzją, ale to zupełnie inny rodzaj precyzji jest.

[Edycja Sulphuriell - 19.10.2011 o 23:06]

analogiami możemy się bawić do woli, i i tak nie wyjdziemy poza przyjęte założenia i jak widzimy tą sprawę. Mam nadzieję jednak, że dyskusja się na tyn nie skończy i będziemy mogli jeszcze pogadać!

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :