Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, godzina 03:42
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Micro - instrukcja obsługi

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 |   >   >>     Ostatnia
Kris7
Wiadomość [#1]: 15.12.2010 o 10:17

Konto skasowane

pytanie do graczy diamond. Jak się mikruje? Chodzi mi o suche techniczne informacje jakich klawiszy do tego używacie i w jakiej kolejności żeby np marin biegł i strzelał. Na vodach czy repach często widzę, że jeden marin potrafi zabić pierwszą skautującą probę/dronę/scv przeciwnika nim ta go minie na rampie albo mariny uciekając przed zerglingami by nie dać się okrążyć strzelają prawie non stop. Jak to robić?

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
rev678
Wiadomość [#2]: 15.12.2010 o 10:27

Konto skasowane

Co prawda jestem tylko w platynie ale mogę ci powiedzieć ze sekret tkwi w klawiszu "S" - stop. Odbiegasz używając myszki klikasz gdzieś na ekranie (w kierunku w którym ma iść), a chwilę po tym jak się ruszy klikasz "S". Czas miedzy poleceniem ruchu a "S" powiem odpowiadać przerwie miedzy strzałami jednostki (musisz to wyczuć samemu). Najlepiej poćwiczyć na maruderach albo stalkerach.

Kris7
Wiadomość [#3]: 15.12.2010 o 11:02

Konto skasowane

thnx, o to mi chodziło.

nie rozmawiam z debilami
BeAlpha
Wiadomość [#4]: 15.12.2010 o 11:44

Konto skasowane

NIe musisz używać kaliwsza S, wystarczy że kliaksz A potem każesz wojsku się ruszyć (klikasz myszą) i znowu A.
Bez komplikacji S.

Jestem Diamond 1750 (jeszcze bo zaraz idę progreswoać) i w cholrę tego używam.

rev678
Wiadomość [#5]: 15.12.2010 o 11:57

Konto skasowane

Jaka różnica czy klikasz A czy S ?
A - atak, wiec się zatrzymują i atakują
S- stop, zatrzymują się i atakują automatycznie

Tylko ze A musisz kliknąć na teren, a S po prostu, więc S wydaje mi się szybsze, łatwiejsze, wygodniejsze

[Edycja rev678 - 15.12.2010 o 12:02]

BeAlpha
Wiadomość [#6]: 15.12.2010 o 11:59

Konto skasowane

A no taka że kiedy klikasz S to tracisz dodatkową sekundę na micro zupełnie bez celowo.
Po za tym jak naciśniesz S to się jednostki zatrzymają więc np nie dobijesz przez to jednostek przeciwnika jakie będą się wycofywać gdzie z A Twoje np Stalkery zrobiły bo kolejny krok i coś urwały.
Takie małe z pozoru rzeczy ale na prawdę istotne

[Edycja BeAlpha - 15.12.2010 o 12:05]

[Edycja BeAlpha - 15.12.2010 o 12:06]

rev678
Wiadomość [#7]: 15.12.2010 o 12:06

Konto skasowane

Własnie chyba odwrotnie... Wytłumacz to dokładniej bo nie ogarniam.

robalxp
Wiadomość [#8]: 15.12.2010 o 12:07

Konto skasowane

rev678 napisał
Jaka różnica czy klikasz A czy S ?
A - atak, wiec się zatrzymują i atakują
S- stop, zatrzymują się i atakują automatycznie

Klikając S jednostki zatrzymują się w miejscu i ostrzelają najbliższy cel. Po kliknięciu A musisz jeszcze kliknąć na teren/ziemie/kosmos aby jednostki zaczęły strzelać. Czyli musisz wykonać dodatkową akcję, a czas ucieka. Może się zdarzyć, że klikniesz na zniszczalne kamienie/złom lub po prostu na coś co nie chciałbyś kliknąć. W zależności od różnych jednostek i sytuacji lepiej używać A lub S.

[Edycja robalxp - 15.12.2010 o 12:09]

Lunatics Unite
rev678
Wiadomość [#9]: 15.12.2010 o 12:09

Konto skasowane

@up
tak wiem z edytowałem... ;p
@3up
Powiedz jak klikasz A ze nic nie tracisz, a klikając S tracisz jakąś sekundę

BeAlpha
Wiadomość [#10]: 15.12.2010 o 12:12

Konto skasowane

W przypadku kiedy chcesz utłuc np scoutującego drona marinem możesz sobie naciskać i S bo na to samo wychodzi klikasz myszą z movem zbliżasz się i potem walisz S-to ok.
Ale w wypadku kiedy masz jakieś starcie (nie chodzi mi o kampienie się i rzucanie limitu na limit) ale np PVP i walki chronobustowanych stakkerów czy co kolwiek innego z rangem to znacznie wydajniej jest zbliżyć się do uciekającego woja i walnąć A za nie (a najlepiej focusowac najbardziej uszkodzoną jednostkę a tego z S nie zrobisz ) bo wtedy wojsko Ci się nie zatrzyma tylko będzie mobilne i daje to mniejsze szanse na ucieczkę bez strat wrogim unitom.

Skibi
Wiadomość [#11]: 15.12.2010 o 12:49

Konto skasowane

omg dzizas jaki specjaliści tu są biggrin.gif Proszę nie słuchaj ich smiley.gif

Powiem tak gram w SC1 od 98 a w SCII od wyjścia w bety... i ogólnie SC i SC2mam w jednym paluszku odnośne wszystkiego.

Przez cały ten czas nie słyszałem aby któryś z pro, bo chyba oni są najlepszym przykładem skilla używał S czyli Stopu.

Ofc używa się do zatrzymywania jednostek skilla Hold On, w różnych sytuacjach jak blokowanie rampy, hold on lurkerom, czy innym jednostką w miarę potrzeby sytuacji, ale NIGDY się nie używa stopu. To jest nieefektywne / nieskuteczne i nieużyteczne.

Zawsze używasz atak mów, powtarzam _zawsze_ !! Przy ataku, przy zabiciu scouta, przy odwrocie _zawsze_

To jest kurde mikro: http://www.youtube.com/watch?v=rEUD-u5vxeI

Klikając S jednostki zatrzymują się w miejscu i ostrzelają najbliższy cel. Po kliknięciu A musisz jeszcze kliknąć na teren/ziemie/kosmos aby jednostki zaczęły strzelać. Czyli musisz wykonać dodatkową akcję, a czas ucieka. Może się zdarzyć, że klikniesz na zniszczalne kamienie/złom lub po prostu na coś co nie chciałbyś kliknąć. W zależności od różnych jednostek i sytuacji lepiej używać A lub S.

Litości. Widzę że pojęcie micro jest czymś w stylu nieosiągalnej, niezbadanej czarnej dziury.

Jak chcesz jakieś porady na temat SCIi bij do mnie na PM bo tu nie ma co się kisić ze specjalistami B)

Bronz to nie liga...Bronz to mentalność coolgleamA.gif

Starcraft One Account coolgleamA.gif

Starcraft II Account coolgleamA.gif
PoDsIaD
Wiadomość [#12]: 15.12.2010 o 12:50

Konto skasowane

Klikniesz S zatrzymują się jednosstki i te z tyłu nie walą(jeśli masz ich dużo). Z a-move atakują wszystkie smiley.gif

BeAlpha
Wiadomość [#13]: 15.12.2010 o 13:14

Konto skasowane

Skibi nie kozacz tu bo piszesz jak byś wyżej srał niż dupę miał.
Ja gram od czasów zanim Brood War ujrzał światło dzienne, w Bete też grałem i gram w SC 2 regularnie.
Przeczytaj moje posty w tym temacie to zrozumiesz że napisałem dokładnie to co ty ale bez napinania się.
Trochę pokory chłopie...

Update:
Pozdro z klanu Podsiad smiley.gif to moje konto (AlfaExecutor)

[Edycja BeAlpha - 15.12.2010 o 13:15]

[Edycja BeAlpha - 15.12.2010 o 13:15]

Kris7
Wiadomość [#14]: 15.12.2010 o 14:15

Konto skasowane

Skibi napisał
Zawsze używasz atak mów, powtarzam _zawsze_ !! Przy ataku, przy zabiciu scouta, przy odwrocie _zawsze_

no ale jak przy odwrocie? jeżeli kliknę A-move uciekając marinami przez zerglingami to mariny staną w miejscu i zaczną strzelać. Po przeczytaniu powyzszych postów widzę ze mam wtedy dwie opcje: (zaznaczam ze chodzi o uciekanie i ostrzeliwanie - weźmy na tapetę mariny vs zerglingi)
1. kliknąć move - kliknąć A - kliknąć myszką na mapie
2. kliknąć move - kliknąć S (zerglingi same wejdą w zasięg marines)

wydaje się, że nr dwa jest łatwiejszy przy uciekaniu i strzelaniu. No bo A-move raczej nie zda tu egzaminu, no chyba ze się mylę - wtedy proszę o wyjaśnienie.

[

[Edycja Kris7 - 15.12.2010 o 14:17]

nie rozmawiam z debilami
BeAlpha
Wiadomość [#15]: 15.12.2010 o 14:21

Konto skasowane

Zostało Ci już napisane wszystko co i jak zrobisz z tym co chcesz.
Poza tym keidy naciskasz S to i tak jest wolniej niż naciśniesz A-chodzi o czas reakcji, wojo sięzatrzyma na mniej niż sekundę zanim zacznie strzelać.

Kris7
Wiadomość [#16]: 15.12.2010 o 14:27

Konto skasowane

przecztałem i widzę argumenty za i przeciw każdej z metod - przetestuję obie opcje i zobaczę, co mi lepiej wychodzi w praktyce. NIemniej zawsze to będzie jakis krok do przodu w skillu bo do tej pory moje mikro ograniczało się do wycofywania najbardziej okaleczonych jednostek.

dzięki za rady, oczywiście temat jest dalej otwarty wiec jak ktos ma coś do dodania to jak najbardziej zachęcam.

nie rozmawiam z debilami
r3tsa
Wiadomość [#17]: 15.12.2010 o 22:03

Konto skasowane

W większsoci gier mam wrażenie, że pro używają stopu do hit'n'run.

Dooriel
Wiadomość [#18]: 16.12.2010 o 01:10

Konto skasowane

Jak dla mnie czysta kwestia preferencji. Różnica jest naprawde niewielka (chyba że w lategame) to wtedy a-move zdecydowanie lepszy niż S. Myśle też że różnicy w prędkości używania a-move i S nie ma na tyle wielkiej by miał to wpływ na gre (chyba że ktoś nie przekracza 40 apmu). Ja korzystam zawsze z a-move bo tak się nauczyłem i tak mi lepiej smiley.gif

Dodam jeszcze że micro to nie tylko używanie S czy a-move. Więc ciekaw jestem czy pytanie autora odnosiło się do czegoś jeszcze.

Nick : Dooriel
Kod : 419
Rasa : Zerg
1v1 : Diament
2v2 : Diament (top 50 euro)
Szopen
Wiadomość [#19]: 16.12.2010 o 11:25

Konto skasowane

Ja jestem co prawda z ligi Bronze i czytałem powyższe wypowiedzi by się raczej czegoś nauczyć. Ale widzę że robi się naskok na siebie, co jest lepsze wg róznych preferencji. Tak czy siak wniosek z całej rozmowy dla siebie mam taki:

A - używamy podczas ataku, najlepiej z większą przewagą, ale także przy wyrównanych siłach. Więc mikrujemy i atakujemy
S - używamy podczas obrony, gdy przeciwnik jest w przewadze uciekania marinsem jak idą zerlingi.

Myślę że każda z tych akcji ma swój atut odnośnie sytuacji i opanowanie i rozsądek da na pewno dobre rezultaty, oprócz samego micro.
Poniżej mój piękny rysunek w paint jak ja to rozumiem
http://img163.imagesha(...)aisx.jpg
1 kwadracik niebieski to Marines
1 punkt czerwony to zerling

Sonne - Shaman - Armory
Zerg in Starcraft 2
Elemental in Cataclysm
Enhancement in Wotlk
Restoration in TBC
Lock Affi in WoW
asic
Wiadomość [#20]: 16.12.2010 o 12:41

Konto skasowane

Mam pytanie takiej kwestii: mianowicie czy jak atakujemy wroga w bazie i klikniemy A i w ziemie w bazie to czy jednostki zaczną atakować pierwszy budynek z brzegu czy będą atakować jednostki które bronią bazy??

brainDEAD.505 Zapraszam do wspólnych treningów.
REKLAMA
Strona 1 z 4.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :