Dziś jest: Sobota, 25 listopada 2017, godzina 02:43
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Kapłan Leczenie na instancjach priest

Odpowiedź

Temat: Leczenie na instancjach priest

oko123
Wiadomość [#1]: 20.02.2012 o 02:24

Cześć mam mały problem i mam nadzieję, że ktoś a najlepiej Valk odpowie na moje pytanie. Otóż jestem totalnym nubkiem znaczy się gram 1 raz w Wowa no i wbilem ten 85 lvl no i sobie gram healerem priestem. Od samego początku gram w disc i w tym healuje ale spotykam małe trudności na PVE na instancjach. Otóz jak disc się świetnie nadaje na utrzymanie tanka przy życiu i ogólnie to dobrze mi to idzie tak mam mega kłopoty z utrzymaniem reszty grupy. Ogólnie POH ssie jako heal AOE no i sprawia mi to małe problemy..
W sumie to nikt mnie za to jeszcze nie objechał więc może tak powinno być ale nie wiem więc pytam. Czy ja powinienem się skupiać głównie na tanku i w kryzysowych sytuacjach leczyć resztę drużyny czy disc jak mi ktoś powiedział jest specem tylko na PVP i powinienem być w holy ? Na raidy przyjdzie czas na razie siedzę w instancjach i chciałbym być jak najbardziej efektywnym healerem dlatego proszę was o odpowiedź.
Może powinienem zmienić się na holy ( disc mam dobrze obcykane w holy jestem zielony nawet nie wiem jaka różnica jak by ktoś wyjaśnił jakoś :P) a może zostać w disc i skupiać się na tym tanku ? Proszę o radę dzięki.

PM Email
Muradin
Wiadomość [#2]: 20.02.2012 o 02:40

P-P-Ponyface!

A próbowałeś bawić się w spam smite?

Nie wiem jak tam na heroicach 85, ale levelując spokojnie mogłem wyhealować grupę używając Atonement i Evangelism, Archangel dla zaoszczędzania many.

Zresztą sprawdź sobie poradnik autorski luneya ;P

Kucyk w avvatarze i mam wyjebane.
PM Email
oko123
Wiadomość [#3]: 20.02.2012 o 02:51

Akurat mam build bez tych podanych przez CIebie rzeczy. Na rajdy które będę chciał w przyszłości uskuteczniać wiem, że będe w disc na tanku bo taki jest mój cel natomiast aby doszło do rajdów trzeba polatać na dungeonach i się wygearować i tutaj dlatego moje pytanie czy disc siędo tego nadaje i po prostu koleją rzeczy jest to, że hp ludzi oprócz tanka szaleje czy może lepsze na to jest holy. Głownie tu chodzi o leczenie aoe/ szybkie healowanie.
Na później to ja wiem, że będę disc heal skupiony na tanku no ale co z tymi dungeonami teraz :/.

PM Email
luney
Wiadomość [#4]: 20.02.2012 o 13:19

Casual!

Kto Ci powiedział, że disc skupia się na tanku? No jest totalna bzdura.

Na 5-manach nie używaj POHa, ale tylko FH/GH i PWS. Tu jest tylko 5 osób, więc wystarczy Ci tylko single target healing.

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
PM Email Strona domowa
Shatanka
Wiadomość [#5]: 24.02.2012 o 00:13

Witam, chciałabym się dowiedzieć ile haste trzeba mieć leczac disci pve? Moją prejka ładuję głównie w mastery, gram goblinką i zastanawiam się nad zmianą rasy na be, więc pytanie czy jest jakis cap haste w disci ?

PM Email
luney
Wiadomość [#6]: 24.02.2012 o 01:00

Casual!

Nie ma.

PM Email Strona domowa
Shatanka
Wiadomość [#7]: 24.02.2012 o 01:09

luney napisał
Nie ma.

A jest jakas okreslona ilosc haste ktora trzeba osiagnac zeby efektywniej i szybciej castowac heale?

[Edycja Shatanka - 24.02.2012 o 01:10]

PM Email
Pochichrana
Wiadomość [#8]: 22.04.2012 o 13:44

Witam,

Jestem początkujacym graczem (a nawet graczką biggrin.gif) i mam podobny problem z maną, konczy sie w zaskakujacym tempie.

Początkowo grałam disci teraz zmienilam na sacre (holy). ale problem jest ten sam. Moze healuje dupe a nie tanka, bo musze ciagle spamowac "soin rapide" , ale ejdnak jest to duży problem.

Osobisćie bardzo lubie rzucac Bouclier ameliore, to absorbuje większosc obrazeń, niestety w buildzie Sacre nie ma przewidzianego dodania [pozniejszego punktow w rozwoj tego skila. I nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzic.

Próbowałam na donjons (dungeaon) spamowac smita,, ale my albo gram w inna wersje albo nie wiem, bo ilosc many potrzebna do rzucenia heali soin i soin rapide nie zmieniala sie, dzialalo jedynie na smite (chatiment) i inny czal bijacy. Wiec w sumie tylko tracilam mane potrzebna do healu.

Wszyscy mówią ze na pve najlepszy build to Sacre (Holy) ale ja mam mieszane uczucia. mam na razie 27 lvl, więc może za nisko by móc w pełni ocenic moc Pretre'a ale jak na razie szalu nie ma.

Prosze o porady.

PM Email
Morriganeth
Wiadomość [#9]: 09.05.2012 o 09:46

@ Shatanka - co do haste są 2 a nawet bym powiedziała 3 szkoły. Wszystko zależy po prawdzie w end game od bossa - są bossy na których lepiej ładować w haste (np Yor'sahj czy zon'ozz w holy i spine w disci dla spamu attonement) a są i takie, gdzie najlepsze jest mastery (np, spine w holy).
Na początkowych instancjach (dung.) z tego co pamiętam najlepsze było ładowanie wszystkiego w Holy w haste. Zakładało sie chakrę: Serenity i podtrzymywało na tanku renew lecząc g. healem, HW:Serenity, w nagłych sytuacjach F. healem i wszystko pomiędzy zwykłym Healem żeby było bardziej mana effi. W miarę dogearowywania zmieniało się na build pod mastery, a end game hc wygląda tak, że ma sie soft cap na haste (12.5%) i resztę w mastery (17-20 mast. w zależności od gearu).

Ktoś napisał jeszcze o PoH - PoH to dla mnie zawsze był heal którym nabijało się najwięcej hps, tylko trzeba pamiętać o zaglyphowaniu i z samego PoH w disci i holy mamy 3 jednocześnie leczące rzeczy - sam prayer, +20% z prayer tickujące przez kolejne 6 sekund i w zależności od speca Divine Aegis u disci i Echo of Light w Holy.

@ Pochichrana - na 28 to jeszcze ciężko cokolwiek konkretnego stwierdzić odnośnie speców. Osobiście lvlowałam do 85 w Discipline a potem już na raidy zmieniłam spec na Holy. No ale też zależy od szkoły, u mnie w gildii się upierają, że najlepszy spec na hc to disci - a ja im skutecznie udowadniam, że holy to więcej zabawy i nawet lepiej wypada ;) no poza madnessem, gdzie niestety Guardian spirit nie działa na osoby z Impale sad.gif dla zasady robimy to z disci priestem, bo ma Pain Supression.

wracając do healowania instancji w disci (bo i w tym specu radziłabym Ci wylvlować przynajmniej do 70) - na niskich lvlach to są straszne nudy - zawsze PW:shield, Renew, 5*smite, archangel, heal, PoM i ZAWSZE będą problemy z maną. Będzie łatwiej jak dojdzie zwrot many z bańki, ale na niewiadomo co i tak radzę nie liczyć. smiley.gif

PM Email Strona domowa
luney
Wiadomość [#10]: 09.05.2012 o 14:02

Casual!

Morriganeth napisał
a end game hc wygląda tak, że ma sie soft cap na haste (12.5%) i resztę w mastery (17-20 mast. w zależności od gearu).

Bzdura. Ten haste cap to mit. W holy nie używa się Renew (wyjątek Spine hc), więc na cholerę Ci 12.5% haste na dodatkowy tick?

Kiedy jeszcze miałem priesta ładowało się haste'a do capa 2.1 lub 2.0 casta na PoHu.

Mówię o Holy ofc.

W Disc ładujemy all w mastery. W end-game'ie trochę się to zmienia (czyt. dalej ładujemy w mastery, ale w ~410 ilvl gearze warto spirit zmienić na haste), ale nie ma sensu zawracać sobie tym głowy, zwłaszcza jak jest się początkującym healerem.

PM Email Strona domowa
Morriganeth
Wiadomość [#11]: 09.05.2012 o 15:34

haste cap to zaiste mit, ale jeśli ktoś pyta czysto teoretyzując to ja odpowiadam. Wypada wspomnieć o haste capie skoro nawet na EJ figuruje ;) a z tym co i jak w praktyce to każdy się nauczyć musi, ja zwykle trzymam tylko na rankach renew i tyle. Natomiast jeśli chodzi o początkowe dungi to naprawdę haste jest lepszy, bo można częściej i gęściej castować Heal i mana tak nie schodzi - a o to właśnie moim poprzednikom chodziło, żeby być bardziej mana effi.

no a jak już o end game'ie się zaczęło, to obecnie staram się wrzucać wszystko pod mastery i jakoś tak czy inaczej mi wychodzi prawie 10% haste'a, więc tego nie przeskoczysz, bo już z czego reforgeować nie ma, dlatego napisałam, że przy tej opcji wykupując np pkt w Darkness mimochodem będzie soft cap na haste smiley.gif

PM Email Strona domowa
T-9
Wiadomość [#12]: 10.05.2012 o 11:51

Jak to się ma do 10man hc DS? olać haste i pakować do oporu w mastery?

PM Email
Morriganeth
Wiadomość [#13]: 10.05.2012 o 13:03

ja gram tylko 10man. U mnie wyglądało to tak, że miałam de facto 3 buildy w zależności od gearu

1. Intellect > Spirit > Mastery > Haste > Crit

build całkowicie na mastery. Taki reforge miałam przez cały normal DS. Tylko 4% w haste wtedy mi wypadało, ale zwykle był S Priest do haste i dostawałam często DI od Locka, więc luz.

zalety:

- mocne ticki z Echo of Light
- łatwiej odleczyć grupę przy bardzo wysokim aoe dmg
- ze względu na wolne casty łatwiej jest gospodarować maną

wady:
- spory overheal jeśli mamy pozostałych healerów którzy topują
- zbyt wolne casty jeśli pojawi się sytuacja, że kogoś trzeba nagle odleczyć
- mało ‘mobilny’

2. Intellect > Spirit > Haste > Mastery > Crit

Najbardziej efektywny build IMO dla ilvl 398 (czyli początek DS hc), zamieniłam go około ilvlu 396 i wielokrotnie porównywałam z poprzednim buildem pod mastery. Antagonistycznie do pierwszego buildu ten reforgowałam całkiem w haste. W efekcie jest około 11% mastery i 17% haste (nie wliczając pkt. z ‘Darkness’).

zalety:
- EoL ticka za mniej, ale teoretycznie częściej podsumowując cały encounter, dzięki czemu tak jak w przypadku 1 buildu jest na 3 miescu pod względem heala
- dodatkowy tick z renew (tutaj Luney się upiera, że H priest nie rzuca Renew, ale jak dla mnie dalej zależy to od osoby i preferencji. Osobiście nie nadużywam, ale co jakiś czas rzucam i nie narzekam)
- jeśli osiąfniemy z buffami raidowymi 25% haste i procnie nam trinket Seal of the Seven Signs mamy szanse uzyskać 6 tick z renew i 4 z Lightwella.
- build idealnie sprawdzający się w nagłych przypadkach

wady:
- trudniej gospodarować maną
- jeśli mamy w grupie drugiego aoe healera trzeba się liczyć ze sporym overhealem
- potrzebny jest gear przynajmniej z kilku hc (ok 395) i sporo spiritu

3. Intellect > Spirit > Mastery = Haste > Crit
Tak naprawdę to pierwszy build, ale dzięki iteamom mamy poniekąd hybrydę 1 i 2. Nie jest zachwycający w żadną stronę, bez prawie full hc gearu. W teorii wygląda to tak, że reforgeujemy wszystko, żeby mieć 12,5% haste (czyli 5 tick z Renew i przy procu trinka 'Seal...' 4 tick z lightwell) i jak najwięcej w mastery. Efekt taki, że mamy mimowolnie softcap haste’a (bo buffy, enchanty, trinket, pkty w Darkness), EoL potrafi się czasem wbić na 1 miejsce jeśli mamy ilvl około 403 i dobre dobranie iteamów. Wtedy będziemy mieć około 19% mastery i aż 10-12% haste, czyli coś na kształt buildu 1 razem z softcap’em na renew i przy provu trinka z hastem 4 tick z lightwella jeśli w tym czasie go postawimy.

zalety:
- 5 tick z Renew
- umiarkowane reagowanie w nagłych potrzebach (niski ilvl)
- najbardziej mana effi ze wszystkich 3 buildów (wysoki ilvl)
- najbardziej uniwersalny (wysoki ilvl)

wady:
- naprawdę duży overheal
- aby w pełni z niego skorzystać potrzebny jest gear prawie full hc

przynajmniej tak to wyglądało u mnie, Luney pewnie za coś mi da po uszach, ale trudno ;) moja grupa nie narzekała, sama też nie narzekam ;)

[Edycja Morriganeth - 10.05.2012 o 13:04]

PM Email Strona domowa
Dux
Wiadomość [#14]: 01.06.2012 o 23:39

Tu jest kilka uwag dla poczatkujacego priesta

http://www.mip.darmowefora.(...)ic=398.0

PM Email Strona domowa
luney
Wiadomość [#15]: 02.06.2012 o 11:20

Casual!

Raczej średni poradnik. Po pierwsze, Disc nie idzie w żaden haste (na początku, później w end-game gearze mozna zamienić spirit na haste, ale ZAWSZE wpierw ładujemy w mastery), po drugie branie Atonementu na raid w większości przypadków to idiotyzm (nie liczę przypadków kiedy jest to wskazane, typu Majordomo).

Jeśli zwiększamy haste, musimy podnieść spirit CAP ponieważ szybsze czary wymagają większego regenu i mogą przyczyniać się do szybkiego wypruwania się z many.

To doprawdy zabawna teoria, ale w przypadku disca średnio się sprawdza z paru powodów. Opowiem tylko o głównym: Disc nie idzie w haste.

W discipline najlepiej sprawdza się Tailoring (enchant proc. na płaszcz z INT) i Engineering (ench na rękawice odpalany w porządanym momencie). Zwiększają nam boosta oraz poprawiają wydajność regenu many.

Kolejna bzdura. Wszelkie odpalane samoczynnie rzeczy u healera to marnowanie potencjału danego enchantu/buffa/etc.

Nie wspominam już nawet o PoHu na tanka.

Cóż, chęci pewnie dobre, ale efekt... co najmniej średni.

PM Email Strona domowa
Maverick_PL
Wiadomość [#16]: 03.06.2012 o 04:51

W ogóle niezłe akrobacje z tym leczeniem na instach widzę skoro już w t11 wystarczyło spamowanie smajta na dungeounach do wyleczenia ;)
Z doświadczenia też wiem, że w disc buildzie nawet będąc w full haste mana nie spadała poniżej 90%. A jak jeszcze odpalało się atonementa co cd to praktycznie mana stała na 98-100% cały czas. Teraz z kox gearem to pewnie nawet już smitować nie trzeba tylko wystarczy rzucić shielda co cd na tanka ;)

Michał:
Chyba chciałeś napisać "co najwyżej" :P

PM Email
luney
Wiadomość [#17]: 03.06.2012 o 12:21

Casual!

Mhm, przejęzyczenie piśmiennicze sad.gif

PM Email Strona domowa
MikeS
Wiadomość [#18]: 19.09.2012 o 16:16

granie healem to nie tylko gear lecz przede wszystkim skill, ja osobiście preferuje holy priesta do healowania, jednak takie jest moje zdanie, jezeli chodzi o pvp to wtedy disci wymiata, naprawdę skuteczne i dobre

buty sportowe
PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :