Dziś jest: Wtorek, 20 października 2020, godzina 08:01
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc Komputer resetuje się w czasie grania w warcrafta

Odpowiedź

Temat: Komputer resetuje się w czasie grania w warcrafta

eren011
Wiadomość [#1]: 14.04.2010 o 20:15

Konto skasowane

Mam naprawdę duży problem. Komputer resetuje się w czasie grania w warcrafta. Dodam, że zdarza się to tylko jak gram w warcrafta, wszystkie inne gry chodzą bez żadnych problemów. Czasami reset następuje po 3 minutach, czasami po 15, czasami po 40. Nie muszę nawet grać, zdarza się to także w czasie przeglądania menu, wczytywania gry itd.

Problem próbuję rozwiązać od 2 tygodni, przeszperałem całe google, niestety propozycje rozwiązania problemu nie pomogły, więc proszę się nie czepiać o to, że pytam, nie szukając wcześniej smiley.gif.

1. Nie jest to przez zasilacz, ponieważ grałem na moim słabym kompie w gry które przekraczały wymagania i chodziło dobrze smiley.gif, poza tym test everestem wykazuje, że jest ok.
2. W biosie nie jest ustawione, żeby komp się resetował w przypadku przegrzania procka, który i tak chodzi na temperaturze ok. 50 C i od 7 lat używania ani razu się nie przegrzał smiley.gif.
3. Skan ad-awarem nie wykazał niczego, skan hijackiem też nie znalazł nic specjalnego.
4. Ustawiałem w panelu sterowania, aby komp pokazywał konsolę błędów (ten taki niebieski ekran) zamiast się resetować... i zamiast pokazywać ten ekran dalej się resetuje :/.

warcraft 3 frozen throne oryginał 1.24
komp:
Amd athlon Xp 2000+ 1,67Ghz
768MB Ram
Windows XP
NVidia GeForce 7600 GS 256mb
Monitor 20 cali

Dodam, że kilka lat temu kiedy zakochałem się w tej grze wszystko chodziło ok (na tym samym komputerze), kiedy ją odinstalowałem i teraz zainstalowałem pojawił się ten problem. Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo naprawdę długo staram się coś z tym zrobić i nic nie pomaga.

A i chciałbym uniknąć robienia formata, gdyż na kompie mam ważne dla mnie pliki, których nie jestem w stanie przenieść.

MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#2]: 15.04.2010 o 14:01

Konto skasowane

Zrób reinstalke jeszcze raz. Jak nie pomoże, to skopiuj sobie te ważne pliki na dyskietke,płytke lub pendrive'a.

eren011
Wiadomość [#3]: 17.04.2010 o 13:23

Konto skasowane

Te ważne pliki to kolekcja filmów i muzyki, którą ciężko mi było zdobyć i zajmuje to ok 40gb (kiedy mój dysk ma 80gb), nie mam gdzie tego skopiować :/.

MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#4]: 18.04.2010 o 18:18

Konto skasowane

To kup 40-45 płyt i zgrywaj...Jedna płytka kosztuje ok. 70gr, więc to nie jest majątek ;O

Olos
Wiadomość [#5]: 19.04.2010 o 22:50

Konto skasowane

7 lat używania procesora to sporo. Może przyczyną jest wyschnięcie silikonowej pasty która jest pomiędzy procesorem a jego gniazdem, to moze powodować takie nagłe resety podczas wzmożonej pracy. Nawet gdy temperetura procesora wysoka być nie musi.

" I think, therefore I am... I think."

Moderator Tablic Warcraft 3 i Moderator Globalny
MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#6]: 20.04.2010 o 14:07

Konto skasowane

No wiesz, ja używam 8 lat, mam mniej RAM i karte graficzną gorszą.

p3anut.butter
Wiadomość [#7]: 02.05.2010 o 22:00

Konto skasowane

Absolutnie nie reinstaluj systemu. Niestety borykam się z tym samym problemem, choć mam sprzęt dużo silniejszy od podanego przez Ciebie. Sam popełniłem błąd twierdząc, że przyczyna leży w grze lub OS'ie. Kilkukrotnie przeinstalowałem grę, po jakimś czasie przeinstalowałem też system - nie pomogło. Ostatnio rozbebeszyłem nawet doszczętnie mojego Compala, żeby zmienić pastę termoprzewodzącą na karcie graficznej, ponieważ doszedłem do wniosku, że bluescreeny pojawiają się z powodu przegrzania komputera. Też nic. Ostatnio rozmawiałem jednak ze znajomym o moim problemie, który posiada co nieco wiedzy komputerowej. Powiedział mi, że przyczyna tkwi w braku kompatybilności w3 z niektórymi kartami graficznymi, które choć teoretycznie spełniają wymagania sprzętowe, podczas grania po prostu się 'gotują'. Podobno istnieją jakieś patch'e korygujące ten błąd, ale niestety nie udało mi się do żadnego dotrzeć do tej pory.

Tom1996
Wiadomość [#8]: 12.05.2010 o 12:15

Konto skasowane

Nie wiem tego w 100% ale mój kolega ma tak, że resetuje mu się komp na warze jeśli ma włączone efekty dźwiękowe. O dziwo przy muzyce włączonej się nie resetujeCylon_anim.gif .
Spróbuj i napisz czy zadziała jeśli tak to musisz się przyzwyczaić do grania bez efektów...

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :