Dziś jest: Sobota, 4 lipca 2020, godzina 20:39
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Jeden item ze sklepu

Matiqq
Wiadomość [#1]: 15.06.2013 o 08:55

Konto skasowane

Możecie mi powiedzieć jak zrobić żeby bohater mógł kupić tylko jeden item ze sklepu? np, idzie do sklepu i kupuje mieczyk i wiecej juz nie moze chyba ze nie bedzie mial tego kupionego mieczyka

Nikt nie wie jak to zrobić?

burybrzetyslaw
Wiadomość [#2]: 15.06.2013 o 13:47

Konto skasowane

takie coś wymyśliłem
nie jest to może idealny system bo musisz skopiować i dopasować wyzwalacze do każdego przedmiotu no i przy nieudanych zakupach (tego samego przedmiotu) nie resetuje się countdown dla tego przedmiotu w sklepie ,ale lepszy rydz niż, nic nieprawdaż?
Może ktoś sprawniejszy w tym wymyśli ci coś lepszego.

[Edycja burybrzetyslaw - 15.06.2013 o 13:50]

zawieszony na jakiś czas projekt Ekspedycja Balina
ale wszelkie sugestie dotyczące terenu i nie tylko mile widziane (zainteresowanie na pewno przyśpieszy projekt)
Matiqq
Wiadomość [#3]: 15.06.2013 o 14:37

Konto skasowane

a mogłbyś podać jeszcze zmienne?

burybrzetyslaw
Wiadomość [#4]: 15.06.2013 o 15:47

Konto skasowane

Dla każdego przedmiotu musisz zrobić zmienną o typie grupa jednostek
W tym przypadku jest to zmienna posiadajacybutyszybkosci

[Edycja burybrzetyslaw - 15.06.2013 o 15:48]

ale wszelkie sugestie dotyczące terenu i nie tylko mile widziane (zainteresowanie na pewno przyśpieszy projekt)
Matiqq
Wiadomość [#5]: 15.06.2013 o 16:44

Konto skasowane

Udało mi sie to sprawdzić i to nie mialo tak wyglądać ;/ Bo tutaj itemu nie ma w ekwipunku bohatera a dalej mozna kupywac itemy, a mi chodzilo ze nie mozna nic kupywac ze sklepu jesli masz jakis item z niego. Bo głównie mi chodzi o to że masz 2 sklepy (lewy sklep i prawy sklep) i powiedzmy jak kupie cos w lewym sklepie to juz nic nie bede w nim mógł kupic chyba ze sprzedam ten item, ale caly czas bede mogl kupic w tym prawym sklepie (chyba ze bede mial przedmiot z niego).

Moze sprobujcie zrobic taki wyzwalacz (ale nie wiem czy on bedzie dobry)
wydarzenie
-Jednostka podchodzi do sklepu
warunek
jednostka ma mieczyk w ekwipunku
akcja
-pauza sklep 001 <gen>

chyba ze zamiast mieczyk dacie jakas zmienna np grupa przedmiotow (tylko ze takiej zmiennej nie ma to wymyslcie cos)

burybrzetyslaw
Wiadomość [#6]: 15.06.2013 o 20:19

Konto skasowane

no to wystarczy dać w wydarzeniu że sklep sprzedaje item i w akcji żeby usunąć sprzedany item ze sklepu, a jakie linijki do tego trzeba użyć to już sam musisz sobie zobaczyć, prosta rzecz i mogłeś to zrobić sam. a

[Edycja burybrzetyslaw - 15.06.2013 o 20:21]

Matiqq
Wiadomość [#7]: 16.06.2013 o 21:42

Konto skasowane

A może ktoś jeszcze ma jakiś prostszy sposób?

Hertaos
Wiadomość [#8]: 19.06.2013 o 22:10

Konto skasowane

Wystarczy ustawić maksymalny stock tego itemu na 1 i czas respawnu w sklepie na 0

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :