Dziś jest: Środa, 26 czerwca 2019, godzina 20:59
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft Ogólna tablica o StarCrafcie Jak zagrać na netcrafcie / podolsku we dwóch z bratem...

Odpowiedź

Temat: Jak zagrać na netcrafcie / podolsku we dwóch z bratem...

czakol
Wiadomość [#1]: 30.09.2008 o 18:46

Konto skasowane

Cześć.
jak w temacie, mam problem, gdyż z bratem nie możemy grać razem, znaczy się możemy ale jest lag, na pewno nie jest to wina złącza (internetu), wina stoji po stronie, najprawdopodobniej samej gry, stara gra, pewnie jakieś błędy są, ewentualnie wina stoji po stronie routera który mam chociaż w to bym nie celował, czy ktoś miał taki sam problem i go rozwiązał na przykład za pomocą serwera proxy (tak strzelam), pomożecie?

BlekDef
Wiadomość [#2]: 30.09.2008 o 18:51

Konto skasowane

Przeczytaj do końca, zanim wykonasz czynności wszystkie.
Uruchom RegEdita na jednym z kompów i dodaj w gałęzi HKEY_CURRENT_USERSoftwareBattle.net albo HKEY_CURRENT_USERSoftwareBattle.netConfiguration nową wartość DWORD o nazwie "Game Data Port" o wartości 6113. Następnie na routerze (albo obu kompach, jeśli jeszxze jakiegoś firewalla posiadasz) odblokuj porty 6112 oraz 6113 na UDP oraz TCP in i out. Można spróbować jeszcze 116(TCP) i 118(TCP), gdyby nie pomogło. Jak i to nie pomoże to ten powyższy wpis trzeba dodać też dla "HKEY_LOCAL_MACHINE".
Tutaj znajdziesz info, jak skonfigurować router http://www.portforward.com/(...)ndex.htm

Jeśli całość nie pomoże, to Blizz trochę zjebał w SC i naprawdę nie da się z jednego IP grać w tej samej grze.

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
czakol
Wiadomość [#3]: 30.09.2008 o 22:38

Konto skasowane

BlekDef napisał
Przeczytaj do końca, zanim wykonasz czynności wszystkie.
Uruchom RegEdita na jednym z kompów i dodaj w gałęzi HKEY_CURRENT_USERSoftwareBattle.net albo HKEY_CURRENT_USERSoftwareBattle.netConfiguration nową wartość DWORD o nazwie "Game Data Port" o wartości 6113. Następnie na routerze (albo obu kompach, jeśli jeszxze jakiegoś firewalla posiadasz) odblokuj porty 6112 oraz 6113 na UDP oraz TCP in i out. Można spróbować jeszcze 116(TCP) i 118(TCP), gdyby nie pomogło. Jak i to nie pomoże to ten powyższy wpis trzeba dodać też dla "HKEY_LOCAL_MACHINE".
Tutaj znajdziesz info, jak skonfigurować router http://www.portforward.com/(...)ndex.htm

Jeśli całość nie pomoże, to Blizz trochę zjebał w SC i naprawdę nie da się z jednego IP grać w tej samej grze.

Witam,
o nie sądziłem że tak szybko dostanę konkretną odpowiedź biggthumpup.gif
jednakże puki się za to wezmę mam kilka pytań żeby czegoś nie pomieszać smiley.gif
Tą wartość 6113 zmienić na jednym kompie nie na dwóch tak domyślam się że to jest numer portu więc nie na dwóch tak?
porty są na routerze odblokowane, a jeśli chodzi o przekazywanie "portów" jak można to tak nazwać ;)
to mam ustawiony port forwarding na swój komputer żeby móc zakładać grę, przekierowałem na swoje IP numer portu 6112.
Radzisz żeby ustawić "Game Data Port" na wartości 6113 taki numer portu i bratu też przekierować ale na inny port, czy to coś pomoże może i tak.
A co z tymi portami 116 , 118??
I najważniejsze bratu to ustawić a sobie nie, bo jak razem to jakby nic się nie zmieni nie??

BlekDef
Wiadomość [#4]: 30.09.2008 o 22:48

Konto skasowane

Na jednym kompie powinno być 6112, a na drugim 6113. Co do 116 i 118, to nie wiem - było gdzieś napisane, że można próbować :P I porty te wymienione wyżej muszą być odblokowane dla obu kompów.

Tylko mówię - jest duża szansa, że to nie zadziała. Ale zawsze warto spróbować.

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
czakol
Wiadomość [#5]: 01.10.2008 o 23:45

Konto skasowane

No właśnie też tak sceptycznie do tego podchodziłem, plus jest taki że kolega zrobił to co kiedyś szukałem, zmienił port na którym działa SC, nie wiedziałem że w tak starej grze można to zmienić, a i bardzo dobrze, teraz jak przekierowałem port bratu inny niż oryginalny czyli 6113 zamiast 6112 to brat też pomimo router'u może zakładać gre. Super sprawa, bardzo dziekuje za to.

Jednak dalej nie możemy grać razem, bo jest lag. A dokładnie gdy gramy sami 1vs1 nie ma laga, jednak gdy ktoś wejdzie jest lag, obawiam się że SC w tedy przesyła między nami informacje po LANie, a do innych przez internet i SC jako stara gra nie ma funkcji (modułu jak kto woli to nazwać) który pilnuje czas, żeby wyrównać gre. A dokładnie na przykładzie chodzi o to że jak ktoś ma złącze 1MB a drugi 100MB żeby ten co 100MB nie czekał na tego co ma wolniejsze złącze, a ten co ma wolniejsze, nie rozbudowywał się wolniej co ten co masz szybsze. Tak obrazowo próbowałem to wytłumaczyć ale to moje przypuszczenia, możliwe że gra jest za stara i przez to nie dopracowana.

Tak czy owak umie ktoś w tej sprawie pomóc?

BlekDef
Wiadomość [#6]: 02.10.2008 o 05:40

Konto skasowane

Czyli jednak pakiety się gubią przy jednym IP zewnętrznym - chyba że jakoś wykombinujecie, jak mieć dwa IP przy jednym łączu :P Tak to razem niestety nie pogracie chyba dopiero po premierze SC2. Ale przynajmniej obaj gry możecie zakładać już, a to imho jest już spory plus ;).

[Edycja BlekDef - 02.10.2008 o 05:42]

Last
czakol
Wiadomość [#7]: 02.10.2008 o 09:04

Konto skasowane

BlekDef napisał
Czyli jednak pakiety się gubią przy jednym IP zewnętrznym - chyba że jakoś wykombinujecie, jak mieć dwa IP przy jednym łączu :P Tak to razem niestety nie pogracie chyba dopiero po premierze SC2. Ale przynajmniej obaj gry możecie zakładać już, a to imho jest już spory plus ;).

[Edycja BlekDef - 02.10.2008 o 05:42]

hehe jasne, to już duży plus, brat zawsze jako że młodszy jest truł mi że ja mogę zakładać, a on nie, wreszcie będę miał spokój grins.gif

Fakt SC2 się przyda, chociaż pewnie zablokują możliwość grania na piratach, a nie będzie tak tani jak sc na chwilę obecną co brat kupił za 10zł ;)
Ja na pewno kupię brat będzie miał zonka diablotin.gif

Właśnie mieć dwa IP przy jednym złączu, dobrze tutaj kombinujesz biggrin.gif jakby tą myśl rozkręcić, możesz jest możliwość, zrobienia proxy czy tym podobne rozwiązanie, na moim serwerze, tylko że ja nie wiem jak masz jakiś pomysł? ;>

[Edycja czakol - 02.10.2008 o 09:05]

BlekDef
Wiadomość [#8]: 02.10.2008 o 14:06

Konto skasowane

Nie wiem, czy się dwa w ogóle mieć dwa IP na jednym połączeniu potluczony.gif A nawet jeśli, to SC może się okazać trudny we wspópracy, bo mimo wszystko dane będą rozsyłane nadal poprzez jeden router i wydaje mi się, że to właśnie tutaj jest problem - Batlen.net/SC nie oznacza jakoś dokładnie tych pakietów i router nie wie, gdzie je rozesłać - stąd lagi jak jesteście w jednej grze.

Last
czakol
Wiadomość [#9]: 02.10.2008 o 16:08

Konto skasowane

BlekDef napisał
Nie wiem, czy się dwa w ogóle mieć dwa IP na jednym połączeniu potluczony.gif A nawet jeśli, to SC może się okazać trudny we wspópracy, bo mimo wszystko dane będą rozsyłane nadal poprzez jeden router i wydaje mi się, że to właśnie tutaj jest problem - Batlen.net/SC nie oznacza jakoś dokładnie tych pakietów i router nie wie, gdzie je rozesłać - stąd lagi jak jesteście w jednej grze.
A tak tak, znaczy się miałem na myśli że ogólnie mam wykupiony serwer gdzie indziej, prywatny, nie tutaj u siebie w domu, ten tutaj to jak mówisz nie zmieni nic, ale patrząc na tamten, może albo na pewno jest jakiś program, tylko nie mogę znaleźć. Mam na mysli program do którego będzie wysyłam brat pakiety w SC na porcie 6113 a serwer już ze swoim innym IP przekaże je do battle.net a jak coś dostanie od battle.net to przekaże to spowrotem do brata, taki przekaźnik jakby to po polsku powiedzieć ;)

Wiesz co daruje sobie, nie gramy tak często, a jak wyjdzie SC 2 to się pewnie przerzucę od ręki na sc 2 więc temat zamykam, dzięki za pomoc BlekDef ;)
Pozdrawiam

[Edycja czakol - 02.10.2008 o 22:02]

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :