Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 19:38
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Jak ogarnąć mid gejm?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
pawelwch
Wiadomość [#1]: 03.07.2011 o 00:47

Konto skasowane

Mam problemy w opanowaniu mid. gejmingu, z racji ktora wynika z ilosci operacji, ktore trzeba,lub przydaloby sie wykonac.
Chodzi konkretnie o to,ze powiedzmy mamy 17min, mam wojsko przyszykowane do pusha pod baza przeciwnika,w miedzy czasie mam jeszcze stawiac pierwszego expanda(do tego doróbka prołbów,asymilatory itp.itd) i do tego jeszcze dorabiac jednostek i pewnie bronic sie przed atakami nieprzyjaciela...
Dąże do tego ze,moment w ktorym stawiamy pierwszego expa jest naprawde trudnym momentem w rozgrywce,co o tym sadzicie?
Jak sobie z tym radzicie?

ShadowDancer
Wiadomość [#2]: 03.07.2011 o 00:58

Konto skasowane

Klikam b, a potem h i się nie przejmuję.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
StarC
Wiadomość [#3]: 03.07.2011 o 00:59

Konto skasowane

uzywam tzw. skrotow klawiszowych bez tego nie ruszylbym daleko smiley.gif testowalem, zmienialem, dobieralem sobie tak zebym jak najlepiej sie czuł z wciskaniem przycisków na klawce.
dla mnie grid okazal sie wyjsciem. jest dla mnie sto razy lepszy bo jestem leworeczny. dostosowalem to tez do swoich potrzeb (przerzucilem sobie na klawiature numeryczna wszystko) i moj apm (efektywny - nie spam) wzrosl o jakies 30 akcji ostatnio. teraz szlifuje.

uzywam tez minimapy, staram sie nie przesuwac ekranu myszka tylko hotkeyami.

i cwicze, cwicze, cwicze i jeszcze raz cwicze zanim wejde na laddera.

gram z komputerem.. na easy (cwicze makro) na hard, very hard i insane (micro i makro) - bo nie ma stresu wtedy, z SI gram na spokojnie a na spokojnie mysle wiecej i nie robie glupich bledow. gram tez wtedy bez cisnienia - nawet jak mi sie nie chce to gram sobie od niechcenia ale gram i cos tam zawsze pocwicze smiley.gif potem wchodze na laddera i wygrywam smiley.gif proste.

sa tez specjalne mody do cwiczenia roznych buildow np. YABOT gdzie ćwicze różne buildy na różne matchupy.

to chyba tyle. no jescze oglądam trochę jak grają pro.

[Edycja StarC - 03.07.2011 o 01:04]

Mój kanał youtube The StarC TV
ac1d
Wiadomość [#4]: 03.07.2011 o 02:24

Konto skasowane

ja dodam od siebie, ze 17 minuta na expo to CHOLERNIE za pozno, o conajmniej 10 minut ^^
plus, jak powiedzane powyzej, uzywaj hotkeyow (bindujesz budynki/jednostki ctrl/shift+liczba. pozniej wystarczy kliknac liczbe, i automatycznie masz zaznacza grupe czegos, co wczesniej zbidnowales. ja u siebie mam zaznaczone 4 nexusy, 3 proba scoutujaca, 5 gaty, 6 robo/stargaty, 1-3 armia, 7-0 obsy/warp prism). to naprawde pomaga, bez tego raczej daleko nie zajedziesz

pawelwch
Wiadomość [#5]: 03.07.2011 o 08:57

Konto skasowane

Wiedzialem ze ktos napisze ze 17min to za pozno na expa.
A co do bindowania,to tez z tego korzystam,tylko nie wiem po co klikac ten shift,ja to robie bez niego...

StarC
Wiadomość [#6]: 03.07.2011 o 11:30

Konto skasowane

pawelwch napisał
Wiedzialem ze ktos napisze ze 17min to za pozno na expa.
A co do bindowania,to tez z tego korzystam,tylko nie wiem po co klikac ten shift,ja to robie bez niego...

z shiftem dodajesz jednostki do grupy którą utworzyłeś wcześniej. czyli zaznaszasz jednostki ktore chcesz dodac, naciskasz shift plus np. 5 - i gotowe. nie musisz zaznaczac starych jednostek, nie musisz widziec tej poprzedniej grupy. itd. bardzo wygdone.

Mój kanał youtube The StarC TV
ZealotAttack
Wiadomość [#7]: 03.07.2011 o 11:43

Konto skasowane

17 minuta na 1 expand?? No way.

Zapraszam na www.sc2tv.pl - Pierwszy polski portal streamingowy w StarCrafta II
azirafal
Wiadomość [#8]: 03.07.2011 o 12:27

Konto skasowane

17 minuta to już lategame smiley.gif

r3tsa
Wiadomość [#9]: 03.07.2011 o 13:20

Konto skasowane

azirafal napisał

Gówno prawda, nie ma sztywnych ram czasowych to gracze decudyją ile trwa dana faza stosując konkretną kompozycję jednostek.

ZealotAttack
Wiadomość [#10]: 03.07.2011 o 13:26

Konto skasowane

r3tsa napisał
azirafal napisał

Gówno prawda, nie ma sztywnych ram czasowych to gracze decudyją ile trwa dana faza stosując konkretną kompozycję jednostek.

Gówno prawda, bo nie powiesz mi chyba, że np fast DT którymi atakuje sie w 7 minucie to juz mid/late game bo to jednostka z wyzszego techa?

Zapraszam na www.sc2tv.pl - Pierwszy polski portal streamingowy w StarCrafta II
Karol191
Wiadomość [#11]: 03.07.2011 o 14:15

Konto skasowane

W 17 minucie to juz 2 exp powinien byc ;P

kolorek
Wiadomość [#12]: 03.07.2011 o 15:44

Konto skasowane

r3tsa ma rację o tym czy early mid czy late decyduje poziom rozwoju technologii i gospodarki, przywołane DT w 7min to jak nie patrzeć "early" tech to DT w drugą stronę np można micrować 4gate vs 4gate do 17min i dalej będzie early

r3tsa
Wiadomość [#13]: 03.07.2011 o 20:08

Konto skasowane

Wyjątek potwierdza regułe, jeszcze kilka miesięcy temu 90% PvZ nie wchodziło nawet w late game, bo zergi nigdy nie robiły t3 i gry kończyły się na konwecjonalnych deathballach vs roach/hydra + ew. corruptor.

Sulphuriell
Wiadomość [#14]: 03.07.2011 o 21:19

Konto skasowane

Ja uważam, że jeśli upy są na +3 to już można mówić o late game, choćby przeciwnicy nie używali jednostek z t3, więc nie tylko używane jednostki definiują dla mnie czy to jest early/mid czy late game.

[Edycja Sulphuriell - 03.07.2011 o 21:20]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
pawelwch
Wiadomość [#15]: 04.07.2011 o 09:28

Konto skasowane

Ktos tam wyzej mowil ze 17min gry to lategame,a co mamy np. w 40 minucie finish game? biggrin.gif

i20918
Wiadomość [#16]: 04.07.2011 o 10:32

Konto skasowane

pawelwch napisał
Ktos tam wyzej mowil ze 17min gry to lategame,a co mamy np. w 40 minucie finish game? biggrin.gif

To zależy od przebiegu rozgrywki, jeśli przez te 17 minut cały czas walczyliście i żaden z was nie mógł bezpiecznie zaexpować(lub obaj mieliście game plan opierający się na timing attacku z jednej bazy) to nie ma w tym nic złego. Jednak jeśli jeden z was mógł bezpiecznie postawić expa to powinien to zrobić. Pomyśl o tym w ten sposób, gdybyś miał w 17 minucie dwie bazy i dwukrotnie większe możliwości produkcyjne a twój przeciwnik nie to twoja armia była by 30-50% większa od tego co miał przeciwnik i ten procent (z każdą minutą w której ty masz dwie bazy a przeciwnik jedną) by się zwiększał.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Kris7
Wiadomość [#17]: 04.07.2011 o 12:39

Konto skasowane

zawsze mi się wydawalo, że EARLY GAME to po prostu otwarcie czyli tzw build ordery. Jak już zrealizuję cel, który miał spełnić BO to wtedy zaczyna się mid game. Mid game może trwać dłużej lub krócej. Najlepiej określić koniec MID GAME ustaleniem, kiedy zaczyna się LATE GAME. Wyznaczników dla oceny czy gra weszła już w fazę LATE można wymienic kilka: 1.tech 2.liczbę expów 3.wielkość armii 4 grady (jeszcze inne?). Biorąc pod uwagę te czynniki tzn każdy z osobna, nie można określić czy to LATE czy jeszcze MID, ale jednoczesna ocena 3 lub 4 czynnikó pozwala z wysokim stopniem prawdopodobieństwa wskazać na MID lub LATE.

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
r3tsa
Wiadomość [#18]: 04.07.2011 o 12:39

Konto skasowane

To, że SC2 jest upośledzone i rush > macro nie znaczy, że trzeba bać postawić expa dopóki nie wybroni allina, exp ma stanąć, a ja mam zagrać tak, żeby obronić każdego zjebanego allina.

i20918
Wiadomość [#19]: 04.07.2011 o 14:06

Konto skasowane

r3tsa napisał
To, że SC2 jest upośledzone i rush > macro nie znaczy, że trzeba bać postawić expa dopóki nie wybroni allina, exp ma stanąć, a ja mam zagrać tak, żeby obronić każdego zjebanego allina.

Odnoszę wrażenie że twa wypowiedź jest wewnętrznie sprzeczna, chyba że jak ty expujesz to rush < macro. Ja mam zawsze problem z postawieniem 2 expa(albo z wybronieniem go).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Razor
Wiadomość [#20]: 04.07.2011 o 14:16

Konto skasowane

najtrudniejszy jest ten pierwszy bo jakies (wulg.) wrzuca ci jakiegos 5 rax allina ,5 gate ,albo roach ling allin ,banebust massive allin itp

REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :