Dziś jest: Czwartek, 19 września 2019, godzina 19:04
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Jak dziala AMM?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
cypis
Wiadomość [#1]: 13.06.2004 o 18:00

Konto skasowane

Czyli krotkie wyjasnienie smiley.gif.

W nowym systemie automatycznego dobierania rozgrywek (AMM) Blizz zalozyl, ze lvl 28 to standardowy poziom i ze predzej czy pozniej *kazdy* dotrze do tego poziomu, jesli zagra wystarczajaco duzo gier. Przez caly czas, jaki poswiecisz na dotarcie do tego standardowego poziomu AMM obliczy Twoj skill i poda Ci Twoj ELL (tzw. shadow level), ktory ma za zadanie pokazac Twojego aktualnego skilla. Blizz po prostu wymyslil sposob na ukrocenie smurfingu.
Zeby zrozumiec jak dziala nowy AMM musisz zapomniec o tym, ze ktos z lvl 20+ jest dobry. Bycie ponizej 20 lvl po prostu znaczy, ze nie grales wystarczajaco duzo gier i AMM nie obliczyl Twojego ELL. Prawdziwy skill maja ludzie bedacy w przedziale 35-50 lvl (pomijam tu abuserow).

P: Stary AMM byl dobry, nie bylo potrzeby go naprawiac
O: Zgadzam sie, ale Blizz po prostu chcial, zeby caly zestawe leveli byl wykorzystywany przez wszystkich graczy, nie tak jak bylo w 1.14: 99% graczy bylo ponizej 15 lvl

P: Wiec gracze 'troszke lepsi od sredniej' predzej czy pozniej skoncza z lvl 50?
O: Prawdopodobnie tak. Podoba Ci sie to czy nie, to takie bylo zalozenie Blizza

P: Co z abusingiem ladderow? Ludzie wychodza z gier na poczatku tylko po to, zeby pozniej dostac wiecej XP za wina
O: To jest smutny fakt, ale musisz wiedziec ze to nie jest bug nowego AMM, tylko problem z jego implementacja. Z tego co czytalem na forach blizza, to ten problem jest rozwiazany i bedzie predzej czy pozniej usuniety.

P: Grubby i Showtime dostaja 0 xp za wina, kiedy w tym samym czasie nuby otrzymuja tony doswiadczenia za pokonanie innego nuba, wtf?
O: Glownym problemem jest to, ze nowy AMM nie wspolpracuje dobrze z graczami o wysokich lvlach, ktorzy chca je utrzymac. Nowy AMM dzialalby znacznie lepiej, kiedy laddery bylyby resetowane, ale Blizz nie chcial zabierac owocow ciezkej pracy graczy.

P: Ludzie z dobrymi statami musza bardzo dlugo czekac na znalezienie rozgrywki, dlaczego?
O: Kolejny bug AMM, ktory (mam nadzieje) bedzie szybko rozwiazany

P: Jak jest obliczany ELL i czy naprawde dziala?
O: Blizz nie wyjasnil jak dziala nowy AMM, ale jednoczesnie zapewnil ze jest bardzo dokladny w obliczaniu czyjegos skilla.

P: Czy o 12 lvl graczu moge powiedziec, ze jest dobry? Co z % wygranych?
O: O takim graczu mozna powiedziec tylko to, ze nie gral wystarczajaco wiele rozgrywek. Z % bedzie tak, ze predzej czy pozniej wiekszosc graczy bedzie w okolicach 50% - AMM bedzie wybieral graczy bardzo zblizonych pod wzgledem skilla i predzej czy pozniej bedziesz musial z kims przegrac.

P: Co blizz sobie mysli? Nie mam czasu, zeby grac setki gier tylko po to, zeby system obliczyl moj ELL
O: Wielu osobom nie podoba sie, ze musza zagrac bardzo duza ilosc rozgrywek tylko po to, zeby znalezc sie 'w objeciach' standardowego 28 lvl. Trzeba jednak pamietac, ze to pomysl Blizza.

Rzeczy, ktore maja znaczenie na ladderze:
Stary AMM: jak dobry jestes
Nowy AMM: jak dobry jestes + czas poswiecony grze

Wszyscy byli przyzwyczajeni do tego, ze na top20 jest po prostu bardzo ciezko sie dostac. Przyklad: Showtime gra ~150 gier na realmach USA, dostaje rank 1 i zostaje tam do konca. Blizz nienawidzi czegos takiego i uznal, ze AMM powinien nagradzac bonusowym doswiadczeniem ludzi poswiecajacych duzo czasu grze - wiecej szans dla ludzi z gorszym skillem.

P: Czy ELL jest taki sam dla wszystkich typow rozgrywek?
O: Dokladnie, ELL jest taki sam dla solo, team games i FFA. Miej staty 0-100 w RT - Bliizz wtedy uzna, ze jestes cienki i np. w solo bedziesz dostawal tony doswiadczenia za pokonanie kiepskich przeciwnikow jakich Ci podstawi AMM (to jest glowny abusing systemu w tym momencie). Z drugiej strony, jesli jestes bardzo dobry w rt i masz dobre staty, to AMM w solo bedzie Ci dawal przeciwnikow o podbnych statach jakie masz w RT (nawet jesli Twoj skill w solo jest duzo gorszy od tego RT)

Post bedzie edytowany i beda w nim dodawane nowe wiadomosci, w miare jak wyczytam cos ciekawego na forach Bliza

Edit: kilka literowek, dodalem jedno pytanie

[Edycja - cypis w 14-06-2004 o 11:09]

[Edycja - Shunt w 05-01-2006 o 18:02]

WesZ
Wiadomość [#2]: 13.06.2004 o 22:30

Konto skasowane

http://www.battle.net/war3/ladder/w3xp-player-profile.aspx?Gateway=Northrend&PlayerName=zetor.goes.gosu
Ciekawe ile On dostanie expa za wina ^^

Now Playin' Ragnarok Online ^_^
XARDAS
Wiadomość [#3]: 14.06.2004 o 07:09

Konto skasowane

na 20 lvl wskoczy tongue.gif

Luka
Wiadomość [#4]: 14.06.2004 o 18:53

Konto skasowane

hymm dobry materiał

Chudson
Wiadomość [#5]: 15.06.2004 o 22:22

Konto skasowane

to że 28 lvl jest tym standartowym to też mnie wkurzyło jak cholercia, ale to zę sie prędzej czy później do niego dojdzie to prwada. za losa albo się traci bardzo mało, albo się dodajebiggrin.gif

Electro
Wiadomość [#6]: 16.06.2004 o 21:02

Konto skasowane

Ej ja mam taka takyke! biggrin.gif chlopie zeby ja opracowac trzeba duuuzo pracy. A ten nowy system mi sie podoba. Goscie z 2x lvl wcale niesa dobzi ja mialem 6 lvl mojeog kumpla disc'nelo a ja ich sam pojechalem...zenada biggrin.gif

Luka
Wiadomość [#7]: 16.06.2004 o 21:28

Konto skasowane

NIe ma sie co tak podnieciac ale faktycznie lvle stracily swoj klimat
kiedys bylo wszystko jasne i jak wylosowalo wyzszy level to od razu
sie wiedzialo ze sie zapowiada ciekawa gra a teraz wszystko jest takie
mdłe, byc moze przez rozsciagniecie tego pułapu levelowego po tym 20 lvlu
bedzie sie latwiej trafiac na przeciwnika o zblizonym do nas skillu, w kazdym
razie troche czasu potrzeba aby sie przyzwyczaic ze kazdy ma min 20 lvl
bo to przeciez war3 a nie diablo no ale co tam

Shunt
Wiadomość [#8]: 16.06.2004 o 22:09

Konto skasowane

No cóż... ja to tam mam 2 lvl i też trafiam na tych wyższych i nie zawsze łatwo jest...

WOLF1771
Wiadomość [#9]: 18.06.2004 o 08:14

Konto skasowane

cze gralem z 13 lvl a ja miaalem 1 llv ;/ i jak wygralem zdobylem tylko 1 lvl czy to normalneconfused.gifconfused.gif??

dark01
Wiadomość [#10]: 18.06.2004 o 11:34

Konto skasowane

pewnie mial "slaby" skill.
Cypis. Daj ten link do tego ostatniego pytania:
http://www.battle.net/war3/(...)ess-Apoc
Chyba dobry przyklad, o ile o to dokladnie chodzi.

cypis
Wiadomość [#11]: 18.06.2004 o 15:37

Konto skasowane

Dokladnie, ale lepszy przyklad to imo to acc: http://www.battle.net/war3/(...)amm-test
popatrzcie na staty FFA

Gully
Wiadomość [#12]: 18.06.2004 o 18:07

Konto skasowane

To jest jakas paranoja. Blizz musi cos z tym zrobic.

Scarabeush
Wiadomość [#13]: 18.06.2004 o 19:15

Konto skasowane

WesZ napisał:
http://www.battle.net/war3/(...)oes.gosu
Ciekawe ile On dostanie expa za wina ^^

A ten pan:
Egim
diablotin.gif

[Edycja - Scarabeush w 18-06-2004 o 19:23]

It's better to live one day as a lion, than a one hundred days as a lamb.
Gully
Wiadomość [#14]: 19.06.2004 o 11:22

Konto skasowane

Na stronie www.battle.net jest napisane, ze na beta serwerze dziala juz zmodyfikowany amm. Teraz skill jest rozdzielany na solo, rt, etc. Czyli ten koles ze statami 147-0 w solo i 0-147 rt nie bedzie juz trafial noobow w solo tylko samych pro oraz takich samych abuserow jak on sam smiley.gif
w RT odwrotnie, bedzie trafial samych noobow.

[Edycja - Gully w 19-06-2004 o 11:23]

cypis
Wiadomość [#15]: 19.06.2004 o 18:21

Konto skasowane

Scarab, tego egima sobie mozesz darowac - to nie jest abuser.
Ostatni punkt wykasuje, jak tylko zmodyfikowany amm wejdzie do 'normalnej' gry

Pietras
Wiadomość [#16]: 30.06.2004 o 20:18

Konto skasowane

No super... na moją pierwszą grę na BN'ie wylosowało mi gościa na bodajże 28 lv. Great...

http://www.battle.net/war3/(...)etras-PL

Rafax_
Wiadomość [#17]: 08.07.2004 o 22:42

Konto skasowane

Niestety często ten system losuje też jednolevelowych idiotów. Ten gość sam zaatakował moją bazę i musiałem go zabić(byliśmy w jednej drużynie). Wygraliśmy dlatego, że wroga drużyna też miała nooba biggrin.gif Oto ten gość [url]http://www.battle.net/war3/ladder/w3xp-player-profile.aspx?Gateway=Northrend&PlayerName=Troglodyta[/url]
Wowo teraz ma trzeci level biggrin.gif Tak więc nadal to losowanie jest durne, bo ja mam np. 10 level, a czasem losuje mi noobów na 1.

[Edycja - Rafax_ w 08-07-2004 o 22:44]

Wodzu
Wiadomość [#18]: 01.02.2005 o 15:38

Konto skasowane

Ale tez bez jaj z tym AMM :/ Ja widziałem niedawno kolesia, który miał staty 806 : 824 i miał 2 lvl solo a miał żuczka z UD :/ Więc nie przesadzajmy z tym całym po(wulg.)m naliczaniem !!! Cylon_anim.gif

Xenomorph
Wiadomość [#19]: 01.02.2005 o 16:03

Konto skasowane

Wodzu napisał:
Ale tez bez jaj z tym AMM :/ Ja widziałem niedawno kolesia, który miał staty 806 : 824 i miał 2 lvl solo a miał żuczka z UD :/ Więc nie przesadzajmy z tym całym po(wulg.)m naliczaniem !!! Cylon_anim.gif

A wiesz co to xp daycy ?? Cylon_anim.gif

Shunt
Wiadomość [#20]: 01.02.2005 o 16:47

Konto skasowane

Poza tym wszystko mógł kiedyś zdobyc a od ostatniego restartu laddera prawie nic nie grac - bo ikonki i winy zostały smiley.gif

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :