Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, godzina 02:48
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Ile budynków produkcyjnych/nexusa

Odpowiedź

Temat: Ile budynków produkcyjnych/nexusa

zbigr
Wiadomość [#1]: 26.01.2012 o 11:48

Konto skasowane

Zastanawiam się ile budynków produkcyjnych powinno przypadać na 1 nexusa.
Z otwarć wynika że optymalna ilość budynków do maksymalnego wykorzystania produkcji woja to 4.
Czyli 4 gejty, 3 gejty + robo itd.
A co w przypadku późniejszej fazy gry? Czy po dostawieniu expa powinienem od razu dostawiać 4 budynki produkcyjne?
Widziałem gry gdzie gracze grali 6 gate na dwóch bazach.
Chodzi mi oczywiście o maksymalne wykorzystanie budynków do produkcji woja, tak aby nie było sytuacji że nastawiam bezczynne gejty.
I drugie zagadnienie - z róznych powodów spóźniłem się z kolejną falą warpów i oczywiście mam nadwychy ( supply block, walka i brak apm, ślepota) co w tej sytuacji ? Kasę pakować w upy czy dostawiać budynki prod.

[Edycja zbigr - 26.01.2012 o 11:50]

Krogulec00
Wiadomość [#2]: 26.01.2012 o 13:41

Konto skasowane

wszystko zależy jaki match-up:

pvp do mastera - 90% gier to ataki typu cannon rush, 2 gate proxy, 4 gate, 3 gate robo, 2-3 gate stargate - cały czas produkujesz wojo a probki utrzymujesz na poziomie 26, raczej nie zrobisz upow, ale czasem sie uda przemycic jakis +1 dmg,
jezeli ktos zaexpuje to drugi zwykle wtedy wygrywa (nie zawsze)

pvt - nie o to chodzi zeby caly czas produkowac wojsko, chodzi o to zeby miec mozliwosc stworzenia woja w jak najkrotszym czasie, takze po zrobieniu expa (polecam 1 gate expand) dostawiasz tak do 4-5 gatow (caly czas robisz probki), jak exp sie rozkreci to kolejne, mozesz miec nawet 10 na 2 bazach, w miedzyczasie scout obsem i sprawdzasz co tam u przeciwnika (robo robisz albo po 1 gate lub na raz +2 gaty i robo), 2 forge mozesz dostawic po rozkreceniu expa

pvz - podobnie jak pvt, roznica jest taka ze musisz zaharrasowac wroga w okolicach 10 min, inaczej zerg zalozy milion baz i wtedy jest za pozno, najlepszym znanym ludzkosci otwarciem jest Forge Fast expand, ktore to oferuje wachlarz mozliwosci w mid game: voidy, darki, blink stalki, speed zety + archony i inne cuda, czyli dązysz do tego zeby miec duzo gatow + robo/starport w ilosci zaleznie od potrzeb,
upy robisz juz od poczatku bo masz forge, kiedy dostawic 2 to juz zalezy od wyczucia

jak masz nadwyzki to stawiasz:
a) pvz - expy i cannony
b) pvt - expy i cannony
c) pvp - nie powinienes miec nadwyzek smiley.gif

[Edycja Krogulec00 - 26.01.2012 o 13:43]

asic
Wiadomość [#3]: 26.01.2012 o 14:02

Konto skasowane

zapytam w tym temacie... ile problek powinno prawidlowo przypadac do jednego nekusa? czy jak jest ich wiecej to one mniej krysztalow nosza czy jak to jest smiley.gif ?

brainDEAD.505 Zapraszam do wspólnych treningów.
zbigr
Wiadomość [#4]: 26.01.2012 o 14:27

Konto skasowane

Hm .. w mojej lidze to gra się same alliny.
W PvP to normalnie że bez expa .
Ale już PvT czy PvZ granie expa to ryzyko.
Terran najczęściej gra 3 rax bez expa masuję piechotę i atakuje w bardzo wczesnej fazie gry.
Zerg to samo przeważnie któryś tam pool bez expa lub bardzo szybkie chamskie roache.
Dlatego przeważnie gram bezpieczne 3 gate robo i jak wybronię to stawiam expa.
I tutaj moje pytanie ile można dostawić budynków produkcyjnych po postawieniu expa?

Generalnie chodzi mi o to że jak zagram takie otwarcie czyli 3 gate + robo, expo ( po pewnym czasie)
to ile mogę, powinieniem dostawić budynow produkcyjnych aby mieć optymalną produkcję wojska?

[Edycja zbigr - 26.01.2012 o 14:33]

ShadowDancer
Wiadomość [#5]: 26.01.2012 o 14:51

Konto skasowane

Coś dzisiaj taki niekumaty zbigr?

Na jednej bazie utrzymasz 4 budynki, a jak eksp popnie, to zależy, ile dodatkowych peonów masz - w zależności od tego dostawiasz budynki (np. jak nie masz wcale, to raczej robisz peony a nie budynki, jak masz full, to lepiej żeby budynki już były gotowe jak exp wyskoczy).

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
zbigr
Wiadomość [#6]: 26.01.2012 o 15:01

Konto skasowane

Przepraszam cię shadow ale nic nie zrozumiałem z Twojej wypowiedzi możesz jaśniej?
Mam 4 budynki produkcyjne dostawiam expa robię transfer probek i..... tutaj pytanie ile mogę postawić budynków prod .w miarę krótkim czasie tak by moja produkcja woja była OPTYMALNA. Rozumiem że 4 TAK!!?

ShadowDancer
Wiadomość [#7]: 26.01.2012 o 16:16

Konto skasowane

Powiedzmy grasz sobie, zakładasz ekspansję i na minerałach w mainie masz powiedzmy 26 prob - wtedy transfer jest w ogóle nieopłacalny, bo na chwile stracisz wydobycie, a nie zyskasz nic.
Jeśli masz 39 probek, to 13 transferujesz na ekspa (przykładowo) - to oznacza, że masz 1 bazę z full saturacji i expa z 50% saturacji, czyli łącznie możesz mieć 6 budynków.

Zależność ilość budynków / wydobycie jest liniowa - zwiększając wydobycie można dostawić nowe budynki, to chyba logiczne, prawda? smiley.gif

Natomiast co do ilości peonów, ile transferować, ile mieć/bazę itp. to nie pytaj mnie, bo ja już chwilę nie gram w stara i nie wiem jaka moda teraz jest ;)

*Ilość peonów podałem "na oko"

ile mogę postawić budynków prod .w miarę krótkim czasie tak by moja produkcja woja była OPTYMALNA. Rozumiem że 4 TAK!!?

Na każdego pełnego ekspa 4 budynki ;)

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
zbigr
Wiadomość [#8]: 26.01.2012 o 17:35

Konto skasowane

Dzieki o to mnie chodziłosmiley.gif

Dagaen
Wiadomość [#9]: 27.01.2012 o 00:26

Konto skasowane

Warto jeszcze dodać, że im dalej w late game i im bliżej jesteś wymaxowania, tym więcej robisz gatewayów, bo wtedy liczy się szybkość odbudowy, a nie oszczędność. Kilkanaście gatewayów to standardzik, nawet jak Ci się z "rachunku" nie zgadza. No, ale to chyba wiedza powszechna.

http://eu.battle.net/sc2/pl/profile/594275/1/Indolent/
relax
Wiadomość [#10]: 27.01.2012 o 02:16

Konto skasowane

Nikt ci nie powiem ile możesz postawić budynków od razu po transfie probek, to sobie sam musisz wyczuć smiley.gif to wszystko zależy od tak wielu rzeczy ze się nie da ;)
I to nie prawda ze wszedzie ludzie graja szybie pushe chyba ze siedzisz w bronze/gold to tak, poźniej juz ludzie ida w szybkie expo ( nie liczac pvp), no terek moze od czasu do czasu lubi zrobić mały push z 2,3 raxow albo all ina 1/1/1 - czego nie nawidze.

I'm daimont i zwykle rozwijam sie tak:
*pvp
- 2 gate fast 3/4 stalkers (dobrze kontruje 4gate, wybijasz gościowi wszystkie jednostki i co najważniejsze proby, brak pailona = fail 4gate) potem do 3g robo.
-jak masz wieksza saturacje probek to walisz twilight c. i walisz blinka, albo 1 base colosus to juz od buildu zależy, ja tam zwykle robie blink i masuje stalkery, zeloty immortale - pare sentry.
-jesli masz jakąs przewage (np odparłeś 4gate) to możesz postawić expa, wtedy odrazu walisz twilight c. +blink, 3 gate, i collosusy ;)
często mi się zdarza grać pvp na mass colosusuy np zrobisz ich z +10 i na prawde robią miazge biggrin.gif + pare dobrych FF.
froge wciskasz kiedy widzisz ze masz minerals.

*pvt
- 1gate +robot exp, albo 1gate, robot, 2gate i dopiero exp, zależy czy scout pokaże terrańskiego expa, jak nie to lepiej mieć te 3 gaty i odrazu pare sentry, zelotow,stalkow i z 2,3immortalki.
- potem nawet nie opisuje bo grasz co chcesz, jak fast colo to colosus den ( jak fast templary to templar archives ) potem twlilight i 2,3 gat i jakis forge do tego. Mozesz tez bez twilight i postawic 2x forge i leciec w uprgrady.
W MIARE WIEKSZEGO WYDOBYCIA DOSTAWIAC GATE, bo w pvt liczy się to ile możesz w danej chwili jednostek dosłać ;p

*pvz
- ZERG IMBA ;P
- to wiadomo ja zawsze na wiekszych mapach forge expand, na mniejszych 3 gate sentry expand. Jak masz 3 gate to mozesz zrobic np starport(głównie aby zniwelować zergra 3 baze i zabić pare olvlerlorod i quuuinow) i harasować, albo szybkie DT :P, lub robo i warp prism i haras zelotami. Potem dostawiasz do 6,7 gatow. Ewentualnie 7 gate + blink alll in push, albo 8 gate.

Aha i jeszcze gościu zagrał na mnie ostatnio fajna takte, ja zagrałem 3 gate robo a on 3 gate stargate. Oczywiście stałem na rapmie defensywnie a on feniksami podniósł mi wszystkie sentry (abym nie zblokowal ramby) i wbił, pozniej podniósł immorate i gg ;P

[Edycja relax - 27.01.2012 o 02:30]

sprężarki bezolejowe
części do sprężarek
kompresory śrubowe bezolejowe
zbigr
Wiadomość [#11]: 27.01.2012 o 07:31

Konto skasowane

relax
Siedzę w bronze- gold więc u mnie alliny to standard.
Na 10 mu PvT terek 2 -3 razy zagra expa.
Terki mają 2xwięcej jednostek w początkowej fazie gry.
Po prostu nie produkują scv kosztem wojska.
Ja staram się grać jak już wspominałem 3 gate + robo ponieważ wydaje mi się to w miarę bezpieczne otwarcie.

Co do P v Z to też gram 3 gate + robo smiley.gif ponieważ mało gram w sc2, ten build mam opracowany i również wydaje sie bezpieczny na zerga.
Zergi bardzi często grają szybkie roache na jednej bazie i otwarcie forge exp jest chyba słabe??
Widziałem jak Nercho to zagrał na jakiegoś korka chyba Hero i .....zmiażdżył go.

Genaralnie late game gram na wyczucie tzn staram się nie mieć nadwyżek- jak mam dostawiam budynki.
Zadałem pytanie ponieważ myślałem czy jest jakiś " szablon" ilość gatów/ nexsusa.

ShadowDancer
Wiadomość [#12]: 27.01.2012 o 14:28

Konto skasowane

Zależy jak szybkie - spróbuj sobie zagrać czymś takim:

-gate, core, wg (1 cb na wg)
-robo (jak jest ciężko, to przed robo dostawiasz 1-2 gate)
-boostujesz immortala, warpujesz zealoty
-jak wyjdzie drugi immortal to ciśniesz do przeciwnika

Jak nie ma zergling/baneling to po nim ;)

ONLY ROCK'N'ROLL

Razor
Wiadomość [#13]: 29.01.2012 o 19:07

Konto skasowane

jak tossem gram na zerga to otwieram tylko dwiema strategiami - forge exp albo 1 gate exp z forge

ShadowDancer
Wiadomość [#14]: 29.01.2012 o 19:33

Konto skasowane

Razor: Oświeć mnie jak chcesz otworzyć z 1 gate forge? Nie bardzo rozumiem, przecież roache cię zjedzą. Choćbyś chciał otworzyć z 1 gate cyber forge to nie bardzo mi się widzi konkurowanie jednego gata z zergiem, który przecież na 90 % widział forge?

ONLY ROCK'N'ROLL

Razor
Wiadomość [#15]: 29.01.2012 o 20:26

Konto skasowane

po prostu patrzysz co robi - robi hatche to mozesz jechac, bo zanim przyjda roache to masz juz 3 gate - nie wiem, mnie tam nawet masterze nasmurfie wychodzilo

ShadowDancer
Wiadomość [#16]: 29.01.2012 o 21:23

Konto skasowane

Generalnie na tossa gram 14 pool speedling exp, hatch first rzadko, bo:
1. Jakby zagrał FFE to po mnie
2. Może łatwo zablokować exa, a jeśli wtedy nie mam budującego się poola, to jest niewesoło

Chętnie bym spróbował tak pograć (albo na to pograć), niestety nie mam aktualnie gry ;(

ONLY ROCK'N'ROLL

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :