Dziś jest: Sobota, 6 czerwca 2020, godzina 04:13
zaloguj się :


Odpowiedź

Temat: Hearthstone: HoW - Nieoficjalne FAQ

Ch3rry
Wiadomość [#1]: 25.03.2013 o 15:10

Konto skasowane

Pytania&Odpowiedzi

Kiedy rozpocznie się Beta?
Planujemy rozpocząć Betę tego lata. Czekajcie na dalsze info!
(Źródło: https://twitter.com/Pla(...)86964992)

Czy macie zamiar wspierać inne platformy (np. Android)?
Rozważamy możliwość dodatkowych platform w przyszłości. Na razie tworzymy grę na PC, Maca i iPada.
(Źródło: https://twitter.com/Pla(...)96509696)

Czy gra będzie wspierana przez Battle.net?
Tak! Będziesz mógł rozmawiać w grze ze swoimi przyjaciółmi z Battle.net (BattleTag bądź RealID), jak również wyzywać ich na pojedynki!
(Źródło: http://us.battle.net/h(...)41422#11)

Czy gra będzie dobra do tworzenia rozgrywek, czy będzie to "eSport"?
Na stronie Kotaku znajdziesz ekskluzywny mecz pomiędzy Johnem Briggsem (Gul'Dan - Warlock), a Nguyen (Malfurion Stormrage - Druid), komentowany przez Bena Brode. Zobacz i zdecyduj samemu!
http://kotaku.com/5991(...)-pleasur

Jakie są tryby gry?
Dostępne są trzy tryby gry: "Play" (PvP), "Practice" (vs AI) i Forge (gdzie można budować swoją talię).

Jak działa system dobierania graczy biorąc pod uwagę, że trzeba grać przeciwko innym graczom, aby zdobyć nowe karty?
Mamy sprawdzony system dobierania graczy, biorący pod udziałem wiele czynników jak np. zwycięstwa, porażki, przeciwko komu były to zwycięstwa, porażki, więc z łatwością znajdzie się przeciwnik na Twoim poziomie. Gdy Twoja "idealna" talia sprawia, że jesteś niepokonany, trafisz na coraz lepszych graczy, którzy będą na podobnym poziomie.
Jeśli dopiero zaczynasz grać, nie masz wielu kart, bądź po prostu nie jesteś dobry w te klocki, trafisz na innych początkujących graczy, co sprawi, że szanse zawsze będą wyrównane, jak również wysiłek potrzebny do zdobycia dodatkowych kart.
(Źródło: http://us.battle.net/h(...)821450#7)

Jak działa AI?
Tryb "Practice" pozwala grać przeciwko kilku przeciwnikom AI, aby uzyskać podstawową więdzę o grze i może wypróbować nową talię, ale chlebem powszednim naszej gry jest walka z innymi graczami. System dobierania przeciwników połączy Cię z graczem o podobnym umiejętnościach, tak więc każda gra powinna być walką do końca!
(Źródło: http://us.battle.net/h(...)171475#5)

Jakie są poziomy AI?
Dwa poziomy AI to Normal i Expert.

Jakimi klasami możemy grać?
Istnieje dziewięć klas, są to: Warrior, Shaman, Rogue, Druid, Hunter, Druid, Warlock, Mage, Priest.

Co z klasami Monk i Death Knight?
Skupiamy się na oryginalnych 9 klasach z WoW. Cierpliwości młodzi mnisi... a rycerze śmierci - jesteście nieśmiertelni, więc się nie stresujcie. smiley.gif
(Źródło: https://twitter.com/Pla(...)56216576)

Jaka jest średnia długość gry?
Tak około 10-15 minut. W zależności od klasy i kart czas trwania pojedynczych gier może być bardzo różny. To odpowiedni czas na tego typu rozgrywkę, nawet kiedy przegrywam nie jestem taki zły, bo "Straciłem godzinę a i tak przegrałem!" smiley.gif Dodatkowo, tempo gry, mechanika i system dobierania graczy sprawiają, że walki i tak są satysfakcjonujące. Dość rzadko czuję się jakbym był rozgromiony, a nawet wtedy miło jest patrzeć i słuchać odgłosów gry. ;)
(Źródło: http://us.battle.net/h(...)741447#8)

FAQ ze strony http://us.battle.net/hearthstone/en/faq/

Czym jest Hearthstone™?
Hearthstone to darmowa, cyfrowa, strategiczna gra karciana, dostępna dla każdego. Gracze wybierają jedną z dziewięciu epickich klas postaci z Warcrafta®, a następnie jeden po drugim zagrywają karty ze swoich talii, rzucając w ten sposób potężne zaklęcia, używając specjalnego uzbrojenia lub zdolności, albo też przyzywając mocarnych stronników, aby zmiażdżyć przeciwnika.

Dlaczego Blizzard przygotowuje Hearthstone?
Po prostu uwielbiamy karcianki kolekcjonerskie i grywamy w nie od czasów, gdy nazywaliśmy się jeszcze Silicon & Synapse. Stworzenie cyfrowej gry karcianej wydawało się nam czymś naturalnym, więc jakiś czas temu zebraliśmy mały zespół, wzięliśmy w ręce młoty i ruszyliśmy do roboty przy Hearthstone. To gra, która bardzo różni się od naszych pozostałych tytułów i już od dawna chcieliśmy zrobić coś w tym stylu. To samo dotyczy przygotowania wersji na iPada®. Bardzo się cieszymy, że w końcu mamy szansę pokazać Heartshstone naszej społeczności. Mamy nadzieję, że wszyscy będą czerpać z gry co najmniej tyle samo zabawy, co my podczas jej tworzenia.

Czy żeby móc grać, muszę znać się na karciankach albo Warcrafcie?
Absolutnie nie! Zaprojektowaliśmy Hearthstone w taki sposób, aby gra była przystępna dla każdego, niezależnie od znajomości uniwersum Warcrafta czy innych gier karcianych. Wszelką potrzebną wiedzę zdobędziesz podczas rozgrywki.

Na jakich platformach będzie dostępna gra?
Początkowo Hearthstone będzie dostępny na Windows® i Mac®, zaś wersja na iPada pojawi się później.

Co znajduje się w pakietach kart?
W każdym pakiecie znajduje się pięć losowych kart. Twoja szansa na otrzymanie określonej karty zależy od jej klasy. Są ich cztery: karty zwykłe (białe), rzadkie (niebieskie), epickie (fioletowe) lub legendarne (pomarańczowe). Masz gwarancję otrzymania co najmniej jednej rzadkiej lub lepszej karty w pakiecie. Każda karta w paczce może być także ulepszona do „złotej” wersji.

Jak mogę zgłosić się do beta testów?
Wystarczy odwiedzić stronę www.playhearthstone.com, aby zgłosić chęć udziału za pomocą swojego konta Battle.net!

Jak będzie można zdobywać karty podczas testów beta? Czy trzeba będzie je kupować za prawdziwe pieniądze?
W czasie testów planujemy sprawdzić działanie sklepu w grze, zaś gracze będą mogli zakupić pakiety kart za pomocą Salda Battle.net lub innej obsługiwanej metody płatności. Karty będzie można zdobyć także w trybie ćwiczebnym, trybie gry oraz w Kuźni.

Czy karty zakupione lub zdobyte podczas testów beta przejdą do pełnej gry? Co się stanie, jeśli kupię pakiety kart za prawdziwe pieniądze?
Przed premierą gry wyzerujemy twoją kolekcję, zaś wszystkie pakiety kart zakupione lub zdobyte podczas testów zostaną usunięte. Jednakże wszelkie zakupy dokonane podczas testów zostaną zaliczone na twoje konto po premierze, w postaci nowych, nieotwartych pakietów kart o wartości równej wydatkom podczas bety. Zaznaczamy, że pakiety te nie będą zawierać tych samych kart, co otrzymane w czasie testów. Dodatkowo, jako podziękowanie za testy naszego sklepu, każdy kto zakupi pakiet kart, otrzyma specjalny podarunek.

Nie mieszkam w USA. Czy mimo to mogę uczestniczyć w testach?
Początkowo testy wystartują tylko w Ameryce Północnej, ale mamy nadzieję wprowadzić je także w innych regionach. Na razie nie mamy jednak żadnych konkretnych informacji na ten temat. Wypatrujcie kolejnych aktualizacji.

W jakich regionach dostępny będzie Hearthstone?
Naszym celem jest udostępnić Hearthstone we wszystkich regionach, w których działa World of Warcraft, ale nie mamy jeszcze dokładnych danych na ten temat.

Jakie są główne tryby gry?
Do głównych trybów Hearthstone należą:
Tryb Practice: Rozwijaj swoje umiejętności i testuj nowe pomysły na talię przeciwko Przeciwnikom AI na poziomie Standard lub Expert, w międzyczasie odblokowując nowych grywalnych bohaterów.
Tryb Play: Walcz z innymi graczami, aby zwiększyć swój ranking medalowy, który wskazuje twój poziom umiejętności oraz poziom przeciwników na których się natkniesz (cotygodniowy reset) i zdobywaj po drodze nowe pakiety z kartami. Nieważne, czy jesteś weteranem czy ciekawskim początkującym, system dobierania Battle.net® znajdzie ci godnego przeciwnika.
Tryb Forge: Wystaw swoje umiejętności na próbę, w trybie w którym budowa talii to dopiero połowa zabawy. Zbuduj swoją talię wybierając po kolei jedną z trzech dostępnych kart, a następnie walcz z innymi uczestnikami tego trybu, aby wygrywać dodatkowe zestawy kart. Karty wybrane do stworzenia talii mogą zostać twoją własnością i dołączyć do Twojej kolekcji po ukończyniu pojedynków w Forge. Należy pamiętać, że należy poświęcić pewną ilość zestawów kart, aby zdobyć prawo do udziału w trybie Forge (szczegóły dostępne w późniejszym terminie).
Menedżer Kolekcji: Tu znajdziesz swój stale rosnący zbiór kart, będziesz mógł odzyskiwać surowce z pojedynczych kart, aby tworzyć nowe, jak również zbudować wiele talii, dopasowanych do twojego stylu gry.

Jaka jest różnica pomiędzy kartami "Basic" i "Expert"?
Podstawowe (Basic) karty są to "startowe" karty, które tworzą fundament każdej klasy bohatera i zdobywasz je zawsze na początku gry (można mieć maksymalnie dwie te same karty Basic w swojej kolekcji). Karty Expert można znaleźć jedynie w zestawach bądź przy wykorzystaniu systemu rzemiosła (niektóre osiągnięcia również zapewniają karty Expert). Różnią się one jakością i kolorem: Zwykła (Biała), Rzadka (Niebieska), Epicka (Fioletowa) bądź Legendarna (Pomarańczowa). Ogólnie, karty rzadsze są bardziej złożone... często dostarczają nowych, ciekawych opcji strategicznych. Możesz mieć dowolną liczbę kart Expert w swojej kolekcji, ale tylko dwie te same karty Zwykłe, Rzadkie i Epickie oraz jedna ta sama karta Legendarna może zostać umieszczona w danej talii. Zarówno karty Basic, jak i Ekspert spełniają ważną rolę na wszystkich etapach gry, niezależnie czy jesteś początkującym graczem czy arcymistrzem Hearthstone.

Jakie są rodzaje kart w Hearthstone?
Po wybraniu bohatera, dostępne są trzy rodzaje kart, z których można zbudować talię: Zaklęcia, Broń oraz Słudzy. Każda karta należy do jednej z kategorii "Basic" lub "Expert" (patrz powyżej).

Ile to będzie kosztować gra?
Hearthstone jest darmową grą i istnieje wiele różnych sposobów, aby zdobyć nowe karty podczas rozgrywki. Dodatkowo, gracze będą mieli możliwość zakupu dodatkowych pakietów kart poprzez sklep w grze przy użyciu bilansu Battle.net lub innych obsługiwanych metod płatności, takich jak karty kredytowe. Jednakże, zakup pakietów kart nie jest wymagany do gry w Hearthstone.

Jakie są wszystkie sposoby na zdobycie nowych kart przez graczy?
Gracze będą zdobywać swój pierwszy zestaw kart, jak tylko rozpoczną grę w Hearthstone, a niektóre tryby gry i funkcje przyznają dodatkowe karty podczas rozgrywki. Dodatkowo, gracze będą mieli możliwość zakupu dodatkowych pakietów kart poprzez sklep w grzeprzy użyciu bilansu Battle.net lub innych obsługiwanych metod płatności, takich jak karty kredytowe. Oto lista sposobów na zdobywanie kart:
Practice Mode: Graj przeciwko AI reprezentującej różne klasy, w celu odblokowania nowych bohaterów i podstawowych kart.
Play Mode: Walczących w tradycyjnych pojedynkach 1v1, gracze mają szansę wygrać zestawy kart.
Forge: zbuduj talię wybierając jedną kartę z każdej serii losowych trzech karty, a następnie graj przeciwko innym uczestnikom Forge. Karty, które wybrałeś do budowy talii mogą być Twoje, jeżeli będziesz grał wystarczająco dobrze, a nawet możesz wygrać jeszcze więcej. Należy pamiętać, że należy poświęcić pewną liczbę zestawów kart do udziału w Forge (dalsze szczegóły zostaną podane później).
Rzemiosło (Crafting): karty Expert można rozłożyć w swojej kolekcji, aby otrzymywać magiczny pył, a następnie użyć zgromadzonego pyłu do stworzenia innych kart swojego wyboru. Podstawowe karty nie mogą być rozłożone.
Zestawy kart: pakiety zawierające pięć losowych kart dostępne za pomocą salda Battle.net lub innych obsługiwanych metod płatności. Jedna z kart będzie zawsze co najmniej Rzadka bądź lepsza. W niektórych przypadkach może się okazać, że jedna lub więcej dodatkowych kart zostaną "ulepszone" do Złotej wersji.
Osiągnięcia: Pewne sukcesy w grze mogą zyskać nam dodatkowe karty.

Ile kart jest dostępnych w grze?
Istnieje ponad 300 kart w Hearthstone. Wszystkie one mogą być uzyskane z kart przyznawanych w pojedynku przeciw AI lub zdobywając osiągnięcia bądź znalezione wewnątrz pakietów karty, uzyskiwanych za zwycięstwa w trybie Play i Forge. Planujemy wprowadzać dodatkowe karty.

Czy mogę handlować kartami z innymi graczami bądź sprzedawać je za prawdziwe pieniądze?
Nie, Hearthstone nie jest przeznaczony do wspierania tego rodzaju transakcji.

Czy Gracze mogą zdecydować się na walkę z przyjaciół, zamiast udziału w rankingowych pojedynkach?
Oczywiście! Będziesz mógł grać z przyjaciółmi za pośrednictwem swojej listy znajomych Battle.net.

Na jakich platformach będzie dostępny Hearthstone?
Hearthstone będzie początkowo dostępny dla systemów Windows ® i Macintosh ®, w wersji dla iPada wkrótce potem.

Co się znajduje w pakietach kart?
Każdy pakiet zawiera pięć losowych kart. Twoja szansa, aby otrzymać określony typ karty zależy od jej rzadkości: Zwykła (Biała), Rzadka (Niebieska), Epicka (Fioletowa) bądź Legendarna (Pomarańczowa). Masz gwarancję otrzymać co najmniej jedną kartę rzadkiej lub wyższej jakości na opakowanie. Każda karta w zestawie również ma szansę na ulepszenie do "Złotej" wersji tej samej karty.

Jak otrzymam karty w beta testach? Czy muszę je kupić za prawdziwe pieniądze?
Mamy plan, aby przetestować sklep w grze podczas testów beta, a gracze będą mogli nabyć pakiety karty za pomocą Salda Battle.net lub innej obsługiwanej metody płatności. Gracze będą również mogli otrzymać karty przez tryb Practice, tryb Play oraz Forge. Cena pakietów kart w wersji beta nie odzwierciedla ostatecznych cen po premierze.

Czy karty zdobyte bądź kupione podczas testów beta zostaną przeniesie do gry po premierze? Co się stanie z pakietami kupionymi za prawdziwe pieniądze?
Przed wprowadzeniem pełnej wersji gry kolekcji kart zostanie zresetowana, a wszystkie karty zdobyte podczas testów beta zostaną usunięte. Jednakże wszelkie zakupy dokonane w trakcie testów zostaną przekazane z powrotem do Ciebie w postaci nowych, nieotwartych pakietów kart, o tej samej wartości, którą wydałeś w trakcie testów. Ponadto, jako podziękowanie za testowanie sklepu w grze podczas fazy beta Hearthstone każdy, kto kupił pakiet kart w czasie testów otrzyma specjalny prezent.

Mechanika gry

Co sprawia, że ​​Hearthstone różni się od innych gier karcianych?
Hearthstone został zaprojektowany tak, aby być łatwym do nauczenia się, by każdy mógł spróbować swoich sił, ale również na tyle głębokim, aby stanowić wyzwanie dla najbardziej doświadczonych graczy. Hearthstone skupia się wokół krótkich, pełnych akcji pojedynków, które zazwyczaj trwają 10-15 minut gry.

Ilu graczy może grać w trybie multiplayer?
Więcej niż jeden, ale mniej niż trzech.

Jacy bohaterowie znajdują się w Hearthstone?
Będziesz w stanie zbudować talię opartą na jednym z dziewięciu epickich bohaterów ze świata Warcraft z których każdy reprezentuje jedną z oryginalnych klas postaci World of Warcraft klas: Druid, Hunter, Mage, Paladin, Priest, Rogue, Shaman, Warlock i Warrior.

Czekaj, czekaj, gdzie jest Monk? Gdzie Death Knight?
Zestaw bohaterów reprezentuje dziewięć klas, które były dostępne w World of Warcraft w dniu premiery. Jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o naszych planach dotyczących nowych bohaterów. Jednak możecie być pewni, że gra będzie nadal ewoluować w czasie.

Czy w przyszłości będzie dostępna dodatkowa zawartość?
Planujemy dodać więcej treści i dodatkowe karty, jak gra się rozwinie, ale nie mamy żadnych szczegółów do przekazania. Teraz, naszym celem jest upewnienie się, że gra jest tak zabawna, jak to tylko możliwe i że jest dopracowana już na starcie.

Jak działa tryb Practice?
W grze w trybie treningu, można zagrać przeciwko bohaterowi sterowanemu przez komputer, na jednym z dwóch poziomów trudności. Po pokonaniu bohatera, będzie on dostępny do gry, razem z zestawem jego startowych kart. Gracze dostają talię Mage od razu po uruchomieniu gry, ale to dopiero początek drogi...

Czy mogę tworzyć nowe talie lub modyfikować aktualnie posiadaną?
Absolutnie! Dostosowywanie talii do własnego stylu gry bądź kontrowania przeciwników jest ogromną częścią zabawy w Hearthstone. Gdy twoja kolekcja rośnie, możesz używać Menedżera Kolekcji, aby tworzyć, zapisywać i edytować wiele talii niezależnie od sytuacji lub stylu gry jaki tylko można wymyśleć.

Co jeśli jestem początkujący w budowaniu talii i potrzebuję pomocy?
Chcemy, aby każdy był w stanie grać w Hearthstone i zbudować talię bez konieczności zrozumienia wszystkich niuansów gry. W tym celu stworzyliśmy opcję, która zbada talię i kolekcję kart oraz zapewni sugestie, co warto by zmienić. Zostanie ci przedstawione krótkie uzasadnienie tych zmian, dzięki czemu będziesz mógł dowiedzieć się nieco więcej o tym jak zbudować wspaniałą talię.

Co to jest Złota karta?
Wszystkie karty znalezione w pakiecie kart mają szansę być ulepszonymi do Złotej karty, w chwili otwierania pakietu. Modernizacja ta będzie miała wpływ tylko na wygląd karty, ale nie na jej moc.

Czy Hearthstone wspiera asynchroniczną grę?
Hearthstone ma być dynamicznym doświadczeniem. Zdajemy sobie sprawę, że gracze mogą chcieć grać z przyjaciółmi w dłuższym okresie czasu, więc patrzymy na różne możliwości wspierania asynchronicznej gry.

Jak działa Forge?
Będziesz mógł wejść do trybu Forge poprzez poświęcenie nieotwartych pakietów kartk (dalsze szczegóły zostaną ogłoszone później). Pakiety te można zdobyć bezpłatnie, w trybie Play (bądź za udział w poprzednich grach w trybie Forge, jeżeli już w niego grałeś) lub można je kupić w sklepie w grze. W trybie Forge budujesz talię poprzez wybór jednej karty na raz z dostępnych trzech, dopóki nie złożysz kompletnej talii 30 kart. Następnie walczysz z innymi uczestnikami Forge aż wygrasz bądź przegrasz określoną liczbę meczów. Na koniec, możesz zachować wszystkie karty Expert, które były w talii i w zależności od tego, jak dobrze ci poszło możesz wygrać dodatkowe pakiety kart.

Jak działa tworzenie kart?
Karty Ekspert mogą być rozłożone (disenchant) na magiczny pył, w zamian za zniszczenie karty. Kiedy uzbieramy wystarczającą ilość pyłu, może wykorzystać go do stworzenia dowolnej karty w grze, w tym Złotych, stale zwiększając kolekcję kart. Ilość pyłu otrzymanego za zniszczenie karty bądź wymaganego do stworzenia nowej zależy od rzadkości karty (zwykła, rzadka, epicka, legendarna). Tylko karty Expert (zdobywane w pojedynkach i pakietach) mogą być rozkładane. Karty podstawowe nie mogą brać udziału w tym procesie.

Szczegóły Premiery

Kiedy gra Hearthstone zostanie wydana?
Nie jesteśmy jeszcze pewni, ważne, że poświęcimy na Hearthstone tyle czasu, ile będzie konieczne, aby upewnić się Hearthstone jest tak przyjemny, zabawny i dopracowany, na ile to tylko możliwe.

Jak zdobyć Hearthstone?
Po premierze, gra będzie dostępno do pobrania za darmo bezpośrednio od Blizzarda. Dalsze szczegóły, w tym, jak kupić pakiety kart, podamy bliżej premiery.

Jaka jest kategoria wiekowa gry?
Hearthstone nie otrzymał jeszcze ostatecznej oceny.

Gdzie Hearthstone będzie dostępny?
Naszym celem jest, aby Hearthstone dostępny był w tych samych regionach co World of Warcraft, ale nie mamy jeszcze ostatecznych informacji.

Kiedy będzie dostępna wersja iPad?
Hearthstone będzie dostępna w App Store jak najszybciej po jego wydaniu na Windows i Macintosh PC.

Czy Hearthstone będzie zlokalizowany? Na jakie języki?
Planujemy wydać Hearthstone w tych samych językach co World of Warcraft. Ostateczna lista wersji językowych będzie dostępna wkrótce.

Gram też w World of Warcraft! Czy mogę zdobyć coś dla moich postaci z WoWa grając w Hearthstone?
Patrzymy na kilka możliwości, i mamy nadzieję podać więcej szczegółów w przyszłości.

Jak Hearthstone i World of Warcraft mają się do siebie?
Obie gry są częścią uniwersum Warcraft i będzie można zauważyć wiele aspektów Azeroth w Hearthstone. Jednakże, nie musisz nawet wiedzieć, co to World of Warcraft by mieć mnóstwo zabawy z Hearthstone.

Pytania techniczne

Jak mogę zapłacić za karty?
Na komputerach z systemem Windows i Macintosh, gracze będą mogli nabyć pakiety kart w grze używając ich Salda Battle.net lub innych wspieranych metod płatności. Na iPadach, gracze będą mogli dokonywać zakupów za pomocą metod płatności związanych z ich AppleID w App Store. Dokładny proces będzie się nieco różnić dla każdego regionu. Podamy dalsze szczegóły, jak zbliżymy się do premiery.

Jakie są wymagania systemowe dla Hearthstone?
Szczegółowe informacje zostaną podane bliżej premiery.

Czy będę w stanie dodawać przyjaciół w Hearthstone i rozmawiać z nimi?
Tak! Gracze z twojej listy znajomych Battle.net (zarówno BattleTag jak i RealID) mogą zostać zaproszeni do wspólnej gry lub rozmowy. Gracze nie będą mogli porozmawiać z kimś, kto nie jest na ich liście przyjaciół. Jednakże, gracze będą mogli wybierać spośród wielu Emotikonek do podstawowej komunikacji w trakcie gry.

W jaki sposób można komunikować się z przeciwnikami w trakcie gry, którzy nie są na mojej liście znajomych?
Mamy system Emotikonek który pozwala komunikować się w sposób bezpieczny z przypadkowymi ludźmi, gdy grasz online. Można podziękować lub pogratulować bądź grozić przeciwnikowi głosem bohatera, którym grasz.

Czy będzie wspierać tablety z systemem Android
Hearthstone wystartuje na systemach Windows, Macintosh i później iPad. Patrzymy na możliwości wspierania dodatkowych platform w przyszłości, ale nie mamy żadnych dalszych informacji.

Czy Hearthstone będzie działać na moim iPhone?
Hearthstone jest dostępny tylko dla systemów Windows, Macintosh PC i iPad.

Czy potrzebujesz konta Battle.net do gry w Hearthstone?
Nadal pracujemy nad szczegółami wersji iPad, ale trzeba mieć konto Battle.net, by grać w Hearthstone na PC. Jeśli nie masz jeszcze konta Battle.net, można utworzyć je pod adresem http://www.battle.net.

Czy potrzebne jest konto World of Warcraft do gry w Hearthstone?
Nie, no co ty!

Czy będzie kontrola rodzicielska dla Hearthstone?
Tak. Rodzice będą mogli korzystać z systemu kontroli rodzicielskiej Battle.net, aby ograniczyć ich dziecku możliwość zakupu dodatkowych pakietów kart w grze Hearthstone.

Beta FAQ

Czy moje postępy w becie - Odblokowanie bohaterów, zdobyte karty, mój ranking - przeniosą się do pełnej wersji gry?
Nie ma mowy! W imię sprawiedliwości, wszystko zostanie zresetowane po zakończeniu testów beta, aby wszyscy gracze mogli być na równi, podczas wydania pełnej wersji gry.

W jaki sposób ubiegać się o udział w beta testach?
Wystarczy odwiedzić www.playhearthstone.com, by zgłosić się używając swojego konta Battle.net!

Nie mieszkam w USA, mogę nadal uczestniczyć w beta testach?
Mamy nadzieję, uruchomić testy w innych regionach, po starcie testów w Ameryce Północnej, ale nie mamy żadnych szczegółów do ogłoszenia w tym momencie. Czekajcie na aktualizacje.

Oficjalne Social Media
http://www.facebook.com/PlayHearthstone
http://www.twitter.com/PlayHearthstone
http://www.youtube.com/PlayHearthstone

Strony fanowskie
Społeczność Reddit Hearthstone: http://www.reddit.com/r/Hearthstone
Warcraft Encyclopedia (Wiki): http://www.wowpedia.org
Hearthstone Spot: http://www.hsspot.com

Filmy
Co to jest Hearthstone: http://www.youtube.com/watch?v=vF_PdZybRJE
Zwiastun Hearthstone: Heroes of Warcraft: http://www.youtube.com/watch?v=QdXl3QtutQI
Mecz z komentarzem: http://kotaku.com/5991(...)pleasure
Fire-Side Duel Gameplay: http://www.youtube.com/watch?v=-lkh6sgoKNw

Źródło: http://us.battle.net/h(...)15171502

PS: Jeżeli temat powinien znajdować się w innym miejscu proszę o info i przeniesienie.

[Edycja Ch3rry - 25.03.2013 o 14:52]Jak działa Forge?
Zasady trybu Forge (mogą się zmienić) przedstawione na konwencie PAX:

Żeby rozpocząć grę w trybie Forge musisz zapłacić trzema nieotwartymi pakietami kart. Możesz je zdobyć poprzez wygrywanie gier, bądź poprzez zapłatę 3$ (1$ za pakiet). Na początku masz wybór jednego z trzech bohaterów, następnie wybierasz jedną z trzech dostępnych kart, dopóki nie masz pełnej talii (30 kart). Po ukończeniu tego etapu zaczyna się gra.

Po utworzeniu twojej talii Forge, możesz zacząć grać w pojedynki Forge dopóki nie poniesiesz w sumie 3 porażek, bądź wygrasz 20 gier. Nagrody: Wygranie jednej gry pozwala ci zachować talię, którą wylosowałeś w trybie Forge (otrzymujesz 2x więcej kart niż było w pakietach, które poświęciłeś). Zaczynając o 5 wygranej, dostajesz pakiet kart za każde zwycięstwo. Dodatkowo masz nagrody za osiągnięcia: 5 pakietów za 10 zwycięstw. 15 pakietów za 15 zwycięstw i 30 pakietów za 20 zwycięstw. Nie wiadomo czy osiągnięcia te się kumulują oraz czy można je powtarzać za każdym razem w trybie Forge. Jak ktoś wymiata teoretycznie może za cenę dwóch pakietów wygrać 15 + bonusowe 30 za komplet 20 zwycięstw.

Shingo
Wiadomość [#2]: 25.03.2013 o 21:33

Konto skasowane

Jaram się tą grą nieziemsko.

Maksymilian
Wiadomość [#3]: 25.03.2013 o 22:04

Konto skasowane

Oby tylko nie trzeba bylo na nia czekac 3 lata...Nie cierpię pracować z tymi... Ludźmi.

Ech chyba czas zmienic klase...
>>> http://img509.imagesha(...)tua3.jpg <<<
>>> http://img117.imagesha(...)3vl8.jpg <<<

oger 123, Airvy - zaklad o dote2 vs lol - pamiętajmy...
pochw str 32

"Linki Luneya" - pamiętamy [*]
"Bany Lilly" - pamiętamy [*]
"List do blizzarda ciemiężonych użytkowników wowcenter" - pamiętamy [*]
Ch3rry
Wiadomość [#4]: 26.03.2013 o 08:28

Konto skasowane

Skany kart (niektóre niestety słabej jakości):
http://imgur.com/a/talqE#0

Przykład:


Lista kart w Google Docs (ok. 236 kart): https://docs.google.com(...)=sharing

Źródło: http://us.battle.net/h(...)14831807

Zasady gry w Hearthstone: Heroes of Warcraft

(Informacje pochodzą z przecieków i wszystko jeszcze może się zmienić)

Budowa Talii:

Poprawna talia składa się dokładnie z 30 kart. Można mieć tylko 2 kopie każdej karty oraz 1 kopię każdej karty legendarnej. Wydaje się, że nie ma ograniczeń co do typu kart w talii (np. możliwa jest talia złożona z samych Sługusów).

Warunki zwycięstwa/porażki:

Pierwszy bohater, którego życie spadnie do 0 przegrywa grę. Najprawdopodobniej możliwy jest remis, gdy obaj bohaterowie giną w tym samym ataku (np. atakując siebie nawzajem).

Gdy skończą nam się karty, talia zostaje przetasowana, ale od tej chwili za każdym razem, jak dobieramy talię tracimy punkt życia.

Interfejs:

Pole Bitwy:

Brązowa strefa na środku ekranu przedstawia miejsce, gdzie przyzywamy wszystkich Sługusów. Bohaterowie także są częścią Pola Bitwy.

Zasoby:

Jedynym zasobem używanym w grze są Kryształy Many (KM), odzwierciedlane przez niebieskie klejnoty w dolnym prawym rogu ekrany. Widać także Kryształy Many przeciwnika w górnym prawym rogu, ale tylko w postaci cyfr.
Każdy gracz rozpoczyna z 1 Kryształem oraz dostaje 1 dodatkowy co turę, aż osiągnie maksymalny limit 10 kryształów. Można zdobyć dodatkowe Kryształy Many z kart, ale raczej nie można przekroczyć maksymalnej ilości 10.
Kryształy Many są potrzebne do przyzywania Sługusów, rzucania czarów i używania mocy Bohaterów. Wszystkie puste Kryształy Many są odnawiane na początku tury.

Ręka:

Karty w twojej ręce nie są jeszcze częścią Pola Bitwy. Własne karty widać na dole ekranu, a karty przeciwnika widać odwrócone na górze ekranu.
Karty na ręce każdego z graczy nie mogą być celem żadnego efektu, z wyjątkiem kart, który odnoszą się specjalnie do kart na ręce. Np. karty Sługusów na ręce mogą otrzymać obrażenia.

Talia:

Obie talie widać po prawej stronie ekranu.
Gdy skończą nam się karty, talia zostaje przetasowana, ale od tej chwili za każdym razem, jak dobieramy talię tracimy punkt życia.

Dziennik Bitwy:

Po lewej stronie ekranu znajduje się Dziennik Bitwy w postaci małych obrazków. Każdy obrazek przedstawia akcję wykonaną przez jednego z graczy. Po najechaniu myszką powinien pojawić się szczegółowy opis danego zdarzenia.

Karty Odrzucone:

Nie widać stosu kart odrzuconych, więc można założyć, że w grze nie ma żadnej interakcji z kartami odrzuconymi/zniszczonymi.

Rodzaje Kart:

Bohater:

Nie jest to karta w sensie stricte, ale stanowi główny punkt pola bitwy.
Bohater może reprezentować jedną z 9 klas postaci. Wszyscy Bohaterowie posiadają taką samą początkową ilość życia oraz zerowa wartości startowe ataku i pancerza. Główną różnicą są Moce Bohaterów. Każde użycie Mocy Bohatera kosztuja 2 KM.

Moce Bohaterów:
Druid - Shapeshift - Zyskaj 1 punkt pancerza i 1 punkt ataku
Warlock - Life Tap - Strać 2 punkty życia i dobierz 1 kartę
Warrior - Armor Up! - Zyskaj 2 punkty pancerza
Rogue - ALBO Dobądź sztyletu z 1 punktem ataku i 2 punktami wytrzymałości ALBO zwiększ atak sztyletu o 1 punkt
Priest - Ulecz 2 punkty życia Sługusa bądź Bohatera
Hunter - Zadaj 2 punkty obrażeń wrogiemu Bohaterowi
Shaman - Przyzwij losowe jeden z podanych totemów:
-Healing Stream Totem (0/2): na koniec tury ulecz 1 punkt życia u wszystkich sojuszników
-Stoneclaw Totem (0/2): Taunt - Grożba (należy zniszczyć Totem, zanim będzie można uderzyć bezpośrednio w Bohatera)
-Searing Totem (1/1): Battlecry - Zadaj 1 obrażeń przy wprowadzeniu Totemu do gry.
Mage - Fireball - Zadaj 1 punkt obrażeń Bohaterowi lub Sługusowi
Paladin - Przyzwij Rekruta Srebrnej Ręki (1/1)

Możesz użyć Mocy Bohatera raz na rundę, klikając w tarczę po jego prawej stronie.

Sługusy:
Sługusy to stworzenia, które pozostają na polu bitwy i walczą po twojej stronie. Kartę Sługusa można poznać po tym, że posiada wartość Ataku (żółty miecz z lewej strony) i Życia (czerwona kropla krwi z prawej strony.
Kaszty Sługus posiada odpowiednią wartość KM, widoczną w lewym górnym rogu karty. Należy wydać tyle KM, aby przyzwać Sługusa. Po przyzwaniu zostanie on na Polu Bitwy, aż do śmierci (bądź powrotu do ręki spowodowanego efektami innych kart).
Na Polu Bitwy Sługusa reprezentuje portret, który może być różny w zależności od umiejętności i innych właściwości danego Sługusa (np. Sługusy Legendarne mają po prawej stronie obramowanie w kształcie smoka).
Jeżeli Sługus posiada umiejętność aktywowaną na żądanie, jako przypomnienie na dole portretu jest widoczna mała ikona pioruna. Główne umiejętności mają specjalne ikonki: Dethrattle reprezentuje czaska, Taunt reprezentuje tarcza.
Sługusy mogą posiadać także specyficzne podtypy (mogą na nie wpływać inne karty) albo nie mieć żadnego podtypu. Znane podtypy to: Bestia, Demon, Smok, Murloc oraz Pirat.
Sługusy wkraczają na pole walki w stanie wyczerpania (oznaczenie przez zielone ZZZZ) i nie mogą atakować w tej turze. Status znika w kolejnej turze. Sługusy z umiejętnością Szarża (Charge) mogą atakować od razu po umieszczeniu na Polu Bitwy.
Kiedy życie Sługusa spadnie do 0, zostaje on zniszczony i opuszcza Pole Bitwy.

Zdolności Sługusów:

Są dwa typy zdolności sługusów: Główne/Podstawowe (są pisane grubą czcionką) oraz dodatkowe zdolności.
Główne zdolności nie są opisane na karcie, musisz wiedzieć co one znaczą (ale pojawia się wyjaśnienie po najechaniu myszką), ponieważ często występują one na wielu kartach.
Umiejętności dodatkowe są wypisane na kartach i prawdopodobnie tylko kilka kart (jeśli nie jedna) posiada takie same umiejętności dodatkowe.

Główne Umiejętności: (do uzupełnienia)
Taunt -> nie można zaatakować bohatera, jeżeli po jego stronie Pola Bitwy znajduje się Sługus z umiejętnością Taunt. Dany Sługus musi zostać zaatakowany pierwszy.
Charge -> dany Sługus nie wkracza na Pole Bitwy wyczerpany i może atakować już w turze przywołania.
Battlecry: X -> kiedy dany Sługus wkracza na Pole Bitwy, dzieje się X.
Deathrattle: X -> kiedy dany Sługus ginie, dzieje się X.
Silence -> cel umiejętności, nie może używać swoich zdolności (nawet napisanych na jego karcie) i traci wszystkie bonusy.
Enrage: X -> kiedy dany Sługus odniósł obrażenia, dzieje się X.
Divine Shield -> dany Sługus jest odporny na pierwsze źródło obrażeń (niezależne od ilości obrażeń).
Combo: X -> jeżeli nie jest to pierwsza karta grana w tej turze, dzieje się X.
Windfury -> dany Sługus posiada dwa ataki na turę.
Overload (x) -> Zmiejsza ilość dostępnych KM w kolejnej turze o (x).
Freeze -> cel umiejętności nie może atakować w kolejne turze.
Choose One - X; Y -> do wyboru: dzieje się albo X albo Y.
Spell Power +X -> Zwiększa obrażenia od czarów o X.
Stealth -> dany sługus nie może obrany na cel ataku dopóki sam nie zaatakuje.

Czary / Zaklęcia:

Karta zaklęcia nie posiada wartości ataku ani życia. Używana jest tylko raz i zostaje odrzucona, może być użyta tylko podczas twojej tury.
Wygląda na to, że wszystkie czary są przypisane do odpowiedniej klasy postaci, nie ma neutralnych czarów.
Jedyna Główna Umiejętność czarów o której wiemy to:

Secret: X -> Głównie karty pułapki Huntera. Karta jest umieszczana zakryta na Polu Bitwy. Kiedy zdarzy się X, czar wykonuje swoje działanie i zostaje odrzucony.

Broń / Wyposażenie:
Na chwilę obecną wiemy tylko o broniach, ale możliwe jest także istnienie innego wyposażenia. Broń posiada wartość Ataku oraz wartość Wytrzymałości (Durability).

Gdy zapłacisz koszt KM danej Broni, twój Bohater zostaje w nią wyposażony i zyskuje jej wartość ataku. Za każdym razem, gdy Bohater atakuje wytrzymałość broni zmniejsza się o 1. Kiedy Wytrzymałość spada do 0 broń zostaje odrzucona.

Słowniczek:
Postać (Character): Bohater bądź Sługus
Wrogi Sługus: Sługus kontrolowany przez przeciwnia
Przyjazny Sługus: Sługus kontrolowany przez Ciebie
Odzyskaj X Życia: leczy X życia Bohatera. Bohater nie może przekroczyć swojej bazowej wartości życia, chyba że zostało one zwiększone przez inne efekty.
Wszyscy (All): wszyscy znaczy wszyscy, nie myśl, że dana karta nie podziała na Ciebie, jeżeli efekt jest niekorzystny, ani że nie wpłynie na twojego przeciwnika, jeżeli efekt jest pozytywny.

Fazy Gry:

Na początku gry każdy z graczy dobiera 3 karty. Jeden z nich zostanie wylosowany, aby zacząć grę. Gracz, który jest drugi otrzyma dodatkową kartą. Następnie każdy z graczy potwierdza zatrzymanie ręki startowej, bądź może wybrać i odrzucić jedną kartę. Można zrobić to tylko raz.
Następnie gra toczy się turami na zmianę.

Opis tury:

1.a) Odnowienie Kryształów Many: gracz dostaje dodatkowy Kryształ Many (jeżeli ma mniej niż 10), a wszystkie pozostałe Kryształy są odnawiane i gotowe do użycia.
1.b) Faza Dobierania: Gracz dobiera kartę
1.c) Efekty Początku Tury: każda karta na Polu Bitwy z umiejętnością "na początku tury" zostaje teraz aktywana i wykorzysta swoją umiejętność.
(poszczególne fazy 1.a) - 1.c) mogą wystąpić w innej kolejności)

2) Faza Główna i Faza Ataku
W tej fazie gracz może przyzwać tyle sługusów i rzucić tyle czarów na ile starczy mu KM. Może także zaatakować każdym z jego Sługusów (chyba, że jest wyczerpany) oraz wykonać atak Bohaterem.
Można tego dokonać w dowolnej kolejności. Np. Najpierw przyzywamy jedno stworzenie, później atakujemy drugim, na koniec rzucamy czar, atakujemy bohaterem oraz przyzywamy następnego Sługusa. Karty zagrywamy tak, jak nam najlepiej pasuje.
Ta faza kończy się, gdy wciśniemy żółty przycisk Koniec Tury, bądź po upływie 90 sekund (niektóre karty wpływają na limit czasu tej fazy).

3) Faza Końca Tury
Wszystkie karty na Polu Bitwy ze zdolnościami "na koniec tury" zostają teraz aktywowane i korzystają ze swojej zdolności.

Po tym rozpoczyna się tura drugiego gracza.

Atak:

Każdy Sługus oraz Bohater może zaatakować dowolną z postaci przeciwnika (Bohatera i Sługusów), chyba że Sługusy ze zdolnością Taunt znajdują się na Polu Bitwy. Dopóki wszystkie stworzenia ze zdolnością Taunt nie zostaną pokonane, nie można atakować innych postaci.

Kiedy zostanie wybrany poprawny cel, następuje atak i obie postaci (atakująca i broniąca) stracą punkty Życie równe wartości Ataku przeciwnika pomniejszoną o wartość ich Pancerza. Atakujący i Broniący nie mają żadnej przewagi, z tym tylko, że to Atakujący wybiera swój cel.

Kiedy wartość punktów życia Sługusa osiągnie 0 zostaje on pokonany, natomiast gdy wartość Życia Bohatera spadnie do 0, gra się kończy zwycięstwem drugiej strony. (Prawdopodobnie możliwy jest remis, gdy Bohaterowie "zginą" w wyniku tej samej akcji).

[Edycja Ch3rry - 27.03.2013 o 10:34]

Xardas80
Wiadomość [#5]: 26.03.2013 o 15:44

Konto skasowane

Wow Ch3rry, kawał dobrej roboty! A ja jaram się jak Reichstag w '33.[quote]The problem with astrology and predictions is that the stars keep moving![/quote]
Baltazar
Wiadomość [#6]: 26.03.2013 o 20:08

Konto skasowane

przyklejone żeby gdzieś nie zaginęło jak ktoś będzie szukał jakiegoś info na ten tematThe Cesspit
You Tube Profil
Ch3rry
Wiadomość [#7]: 27.03.2013 o 10:37

Konto skasowane

Dzięki za przyklejenie tematu. Skończyłem już tłumaczenie tego co znalazłem. Wiem, że może pozostawiać trochę do życzenia, ale w miarę jak będziemy poznawać oficjalne tłumaczenie od Blizzarda sytuacja będzie się poprawiać ;)

Głównie martwię się o dwa słowa:
Minion - oficjalnie chyba ma być Stronnik, ale mi nie pasowało, więc użyłem zwrotu Sługus. Jest jeszcze opcja Stworzenie, ale to bardziej by było Creature
Disenchant - w tłumaczeniu używałem zwrotu Rozłożenie. Nie jestem na bieżąco z WoWem, więc nie wiem czy Rozczarowanie miałoby więcej sensu.

W każdym razie, jak macie jeszcze jakieś pytania bądź uwagi dotyczące Hearthstone to walcie śmiało! ;)

Garn
Wiadomość [#8]: 27.03.2013 o 10:49

Konto skasowane

Disenchant to bardziej Odczarowanie, a Minion tłumaczyłbym jako Podwładny albo Sługa właśnie, ale ogólnie świetna robota smiley.gif   
Recent Activity >
________________________________________
» 4 Battlenet.pl bans 18/02/2014
» Earned the achievement [Remove Mods from
   Premises]
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Maksymilian
Wiadomość [#9]: 27.03.2013 o 20:14

Konto skasowane

Baltazar napisał
przyklejone żeby gdzieś nie zaginęło jak ktoś będzie szukał jakiegoś info na ten temat


Do d*py z tym przyklejeniem.
Nigdy nie czytalem przyklejonych tematow i niemal zapomnialem o tym ;oNie cierpię pracować z tymi... Ludźmi.

Ech chyba czas zmienic klase...
>>> http://img509.imagesha(...)tua3.jpg <<<
>>> http://img117.imagesha(...)3vl8.jpg <<<

oger 123, Airvy - zaklad o dote2 vs lol - pamiętajmy...
pochw str 32

"Linki Luneya" - pamiętamy [*]
"Bany Lilly" - pamiętamy [*]
"List do blizzarda ciemiężonych użytkowników wowcenter" - pamiętamy [*]
Shingo
Wiadomość [#10]: 27.03.2013 o 21:35

Konto skasowane

Maksymilian napisał
Baltazar napisał
przyklejone żeby gdzieś nie zaginęło jak ktoś będzie szukał jakiegoś info na ten temat


Do d*py z tym przyklejeniem.
Nigdy nie czytalem przyklejonych tematow i niemal zapomnialem o tym ;o


true.
Na początku myślałem, że ktoś usunął ten temat.

Garn
Wiadomość [#11]: 27.03.2013 o 22:45

Konto skasowane

No właśnie, teraz będe klikał ten dział dwa razy, raz żeby przeczytać tematy na dole, a drugi raz bo coś jeszcze zostało nieodznaczone i że są jeszcze jakieś przyklejone tematy na górze Cylon_anim.gif   
Recent Activity >
________________________________________
» 4 Battlenet.pl bans 18/02/2014
» Earned the achievement [Remove Mods from
   Premises]
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Baltazar
Wiadomość [#12]: 28.03.2013 o 09:23

Konto skasowane

urzekła mnie wasza historiaThe Cesspit
You Tube Profil
Ch3rry
Wiadomość [#13]: 01.04.2013 o 17:51

Konto skasowane

Jak was to pocieszy, to na chwilę obecną domena http://playhearthstone.pl/ kieruje do tego tematu. ;)

Docelowo będzie albo Wiki albo serwis o Hearthstone ;)

Najlepsza (póki co) anglojęzyczna Wiki o Hearthstone: http://hearthstonepedi(...)ain_Page

Sposoby na zdobycie nowych kart w HearthStone:


Practice Mode: Play against A.I. opponents representing different classes to unlock new heroes and basic cards.
Play Mode: By parti(wulg.)ting in traditional head-to-head matches, players have a chance to win card packs.
The Forge: Build a deck by selecting one card from each of a series of randomized card choices, and then play against other Forge parti(wulg.)nts. The cards you pick to build your deck are yours to keep—play well enough, and you could win even more. Note that you must trade in a certain number of card packs to parti(wulg.)te in The Forge (further details to be announced later).
Crafting: Disenchant expert cards in your collection to receive arcane dust, and then use your collected dust to craft other cards of your choosing. Basic cards cannot be disenchanted.
Card Packs: Purchase card packs containing five random cards using your Battle.net Balance or a variety of supported payment methods. One of the cards will always be of “rare” rarity or greater; in some cases, you may find that one or more additional cards has also “upgraded” to a higher tier of rarity.
Achievements: Certain achievements in the game may grant additional cards.


Na stronie hearthstonegame.com pojawił się Deck Builder. Wszystkich fanów tworzenia talii zapraszam pod poniższy link!

http://hearthstonegame.com/deckbuilder/

Kolejna baza kart:

http://hearthstone.petbattlearena.com

GrumpyGuy
Wiadomość [#14]: 25.06.2013 o 17:20

Konto skasowane

Jaram sie jak zydzi w '45uzi2.gif diablotin.gif
strzelanie do diabla i do Garn-a (nienawidze gnoja) to u mnie porzadek dzienny wink.gif
Modok
Wiadomość [#15]: 03.11.2013 o 11:18

Konto skasowane

Jaką kartę dostajemy za testowanie sklepu?

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :