Dziś jest: Niedziela, 5 grudnia 2021, godzina 06:23
zaloguj się :


Odpowiedź

Temat: HearthCore Rumble #3

Sztorm
Wiadomość [#1]: 23.10.2013 o 21:23

Konto skasowane

Począwszy od tego tygodnia HearthCore Rumble staje się turniejem cyklicznym rozgrywanym w każdą sobotę o godzinie 18:00. Formuła turnieju jak i sposób jego rozgrywania również będą stałe aczkolwiek uzależnione od liczby uczestników. Nie ma żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o zapisy. Również osoby spoza Polski są mile widziane. Mamy na celu dobrą zabawę dlatego najważniejszą zasadą jest udział w duchu sportowej rywalizacji.

Przekształcenie Rumble w turniej cykliczny o jednolitych zasadach nie oznacza, że zapominamy o innych turniejach. Raz na jakiś czas będziemy organizować turnieje specjalne rozgrywane w innej formule i w innym terminie. Turnieje te będziemy restreamować i komentować jak to mieliśmy w zwyczaju w przypadku eliminatorów do Pucharu Mistrzów jak i samego Pucharu Mistrzów. Rumble z pewnością będzie streamowany przez wybranych uczestników, ale tym razem już bez komentarza. Na komentarz będzie trzeba zaczekać do turniejów specjalnych.

Ponadto postanowiliśmy, że raz w tygodniu będziemy publikować listę ważniejszych turniejów rozgrywanych w danym tygodniu na europejskich serwerach (dziękujemy za nadesłaną sugestię) aby każdy, kto poczuje w sobie potrzebę rywalizacji miał możliwość wybrania turnieju lub turniejów, w których chce wziąć udział.

W tym tygodniu zapraszamy na Rumble #3, który odbędzie się w sobotę 26.10.2013 r o godz. 18:00, a także na ManaGrind's 6th EU Beta Hearthstone Tournament, który jednak obecnie nie jest jeszcze rozpisany (jeżeli tylko pojawią się zapisy to niezwłocznie wyedytuję ten post)

A teraz garść informacji o Rumble #3:

Harmonogram

17:40 Zamknięcie zapisów w systemie Challonge
17:45 Sprawdzenie obecności na TS
17:55 Rozlosowanie pierwszej rundy
18:00 Rozpoczęcie turnieju

Wymogi formalne

1. Posiadanie konta w Europejskiej wersji Hearthstone: Heroes of Warcraft Beta
2. Obecność na kanale TeamSpeak (TS) 3 (info dotyczące kanału poniżej)
3. Podczas rejestracji w turnieju za pomocą portalu Challonge (www.challonge.com) użycie swojego battlenet tag oraz zamieszczenie logo swojej klasy jako avatar w profilu ustawień portalu challonge (pod tym linkiem znajdziecie odpowiednie grafiki). Jeżeli w momencie zapisu nie wiecie jaką będziecie grali klasą, nie ma sprawy, musicie jednak zaktualizować swój profil przed rozpoczęciem turnieju.

Informacje o turnieju

1. Formuła STANDARD (żadnych ograniczeń w deckach - możecie darować sobie NOZDORMU gdyż systemie gier towarzyskich nie działa) brak Side Board (jeden deck niezmiennie przez cały turniej
2. Runda eliminacyjna – System szwajcarski (Best of 1)http://pl.wikipedia.org/wiki/System_szwajcarski (best of 1)
3. Ilość Rund Swiss - 7
4. Jeżeli w momencie rozpoczęcia danej rundy Swiss jeden z zawodników jest niedostępny lub z dala od klawiatury, to ma 60 sekund na powrót. W przeciwnym wypadku zostaje skreślony z listy uczestników a jego przeciwnik otrzymuje wygraną (poprzednie wyniki zawodnika skreślonego nie są weryfikowane).
5. Każda runda trwa do momentu zakończenia ostatniego pojedynku. W momencie wprowadzenia do systemu ostatniego wyniku rozlosowana jest runda kolejna.
6. Awans do turnieju finałowego - top 8 systemu szwajcarskiego (jeżeli liczba uczestników < 54) lub top 16 turnieju szwajcarskiego (jeżeli liczba uczestników => 54)
7. Pomiędzy turniejem szwajcarskim, a rundą finałową odbędzie się przerwa minimum 20 minut, o której zainteresowani (finaliści) zostaną poinformowani na TS.
8. W turnieju finałowym rozstawienie wg wyników z turnieju szwajcarskiego.
9. W turnieju finałowym wszystkie spotkania rozgrywane są w systemie Best of 3 (do dwóch wygranych) za wyjątkiem finału, który rozgrywany jest w systemie Best of 5 (do 3 wygranych).
10. Jeżeli dana para jest już pewna może rozgrywać swoje spotkania pomimo faktu, że poprzednia runda nie została zakończona.

Zasady ogólne

1. Wszyscy gracze muszą przebywać na TS (nie jest wymagany mikrofon a jedynie obecność na kanale celem potwierdzenia obecności)
2. W momencie ogłoszenia par gracze przenoszą się do prywatnego pokoju na TS gdzie rozgrywają spotkanie
3. Po zakończonym spotkaniu gracze raportują wynik do jednego z administratorów turnieju (oznaczonych odpowiednim tagiem) poprzez system wiadomości prywatnych na TS.
4. Wymagamy uczestnictwa w duchu fair play, a więc uczciwości i zachowania nie godzącego w innych uczestników ani administratorów. Odstępstwa od tej zasady będą karane usunięciem z turnieju.
5. Disconnect w czasie pojedynku powoduje zaliczenie przegranej osobie, która została rozłączona chyba, że obie strony zgodzą się na restart spotkania (zachęcamy do postępowania z duchem sportowej rywalizacji)
6. W przypadku wykrycia zmian w deckach w trakcie trwania turnieju organizatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia zawodnika z rozgrywki i unieważnienia jego wyniku.
7. Uczestnicy turnieju finałowego zostaną poproszeni o przesłanie swoich decków w postaci linku do deckbuildera hearthpwn na adres kontaktowy podany poniżej w przerwie pomiędzy turniejem szwajcarskim a finałową drabinką pucharową. Decki będą potem publikowane w serwisie www.hearthcore.pl. Jeżeli ktoś nie wyraża zgody na publikację decku to prosimy o przesłanie takiej informacji.
8. Jeżeli planujecie streamowanie turnieju zalecamy ustawienie delay na streamie (min 180 sec). Jeżeli streamujecie, to prosimy o wpisanie w tytule streama HearthCore Rumble # [tu numer kolejnej edycji turnieju] Hearthstone Tournament. Prosimy również o przesłanie na adres kontaktowy linka do Waszego streamu abyśmy mogli udostępnić go chętnym do oglądania.

Nagrody

1. Tytuł przechodni mistrza HearthCore Rumble (na cały tydzień lub jak kto woli 7 dni)

Przydatne linki:

Rejestracja w turnieju:
http://challonge.com/HC_Rumble_3 - z nickiem takim jak battle tag z battle.net

Teamspeak (TS) 3:
ts.battlenet.pl (logowanie z nickiem tak jak przy rejestracji w Challonge)

Mail kontaktowy:
contact_(at)_hearthcore.pl

Jeżeli macie jakieś uwagi, pytania, chcecie pomóc przy organizacji przyszłych turniejów, to zapraszamy do kontaktu pod adresem podanym powyżej

/edit
Wymiana linka do rejestracji w turnieju na poprawny i podbicie ;)

[Edycja Sztorm - 25.10.2013 o 16:32]

smerfny
Wiadomość [#2]: 26.10.2013 o 15:02

Konto skasowane

Uuuu standard - przeczuwam zerowy stan arcane dustow i golda o 17. Bede na 100% smiley.gif

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :