Dziś jest: Poniedziałek, 18 grudnia 2017, godzina 23:26
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Gry treningowe

Dawidowski
Wiadomość [#1]: 17.10.2011 o 19:23

Witam,

Moje pytanie odnośnie gier treningowych ( tych 50 na początek ) jest następujące: W jaki sposób są one zmodyfikowane dla początkujących graczy ( czym dokładnie się różnią od normalnych, rankingowych gier) ?

PM Email
Dagaen
Wiadomość [#2]: 17.10.2011 o 19:45

Prędkość gry jest znacząco zmniejszona, a mapy na których odbywają się mecze mają dodatkowe zniszczalne skałki, które uniemozliwiają graczom jakikolwiek wczesny atak. Generalnie im szybciej opuścisz ligę treningową, tym lepiej dla Ciebiesmiley.gif

http://eu.battle.net/sc2/pl/profile/594275/1/Indolent/
PM Email
Dawidowski
Wiadomość [#3]: 17.10.2011 o 19:50

Ok dzięki, bo trochę dziwiłem się, że coś wolno mi to wszystko idzie w porównaniu z grami, które oglądałem na turniejach :P

Przy okazji jeszcze jedno pytanko, a mianowicie: po skończeniu gier treningowych jest bodajże sprawdzenie umiejętności i tutaj pytanko czy podczas tych meczy ustawienia są takie jak podczas gier treningowych czy już standardowe,rankingowe?

[Edycja Dawidowski - 17.10.2011 o 19:51]

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#4]: 17.10.2011 o 20:02

Ravager

Standardowe

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
ZeeTox
Wiadomość [#5]: 18.10.2011 o 00:29

Zamiast grać ligi treningowej oglądaj repy i graj custom game'y, gdzie będziesz mógł trafić na ludzi z wyższych lig, dzięki czemu szybciej się czegoś nauczysz

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#6]: 18.10.2011 o 07:59

IMO najlepiej ligę treningową sobie odpuścić i normalnie grać ladderka w bronzie (chyba, że jesteś za dobry na brąz - wtedy liga treningowa jest tym bardziej bezsensowna). Po jakimś czasie zaczniesz dostawać przeciwników na swoim poziomie i spokojnie będziesz mógł iść do przodu. Na początku klucz do sukcesu to poznanie zasad rządzących rozgrywką, ot takie podstawy w stylu kiedy expować i opanowanie jakiś w miarę sensownych buildów. Proponuję obejrzeć kilka repów dobrych graczy i zgapić sobie jakiś 1 build order na każdą rasę. W razie, gdybyś nie wiedział skąd wziąć repy: http://gosugamers.net/starcraft2/replays/

[Edycja Sulphuriell - 18.10.2011 o 08:02]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
zbigr
Wiadomość [#7]: 18.10.2011 o 08:28

Przede wszystkim to opanowanie klawiatury.
Jeżeli nie grasz na klawie to polecam zainteresować się tematem.

PM Email
Dawidowski
Wiadomość [#8]: 18.10.2011 o 08:36

Ok, dzięki za rady. Tak zrobię i opuszczę te gry treningowe, bo w sumie powiem, że wkurzało mnie w tych gierkach coś takiego jak zablokowanie skałek, co nie umożliwiało mi zaglądnąć co tam robi kolega i ogólnie wolna gra. Co do repków to chętnie pooglądam ale myślę ze to co naoglądałem się przez ostatnie 2 weekendy ( IEM, WCG, MLG ) obecnie styknie smiley.gif A co do rasy to już raczej mam wybraną a mianowicie protków, jakoś najbardziej mi odpowiadają.Zaś bulidów to faktycznie będzie trzeba trochę się pouczyć, gdyż obecnie jadę tylko standardowym, bez jakichś tam zaskakujących taktyk.

edit: nie no z skrótami klawiszowymi itp. nie jest tak źle, mam jakieś tam nawyki z sc1 ( mimo, że raczej przepadałem za ums'ami :P ) ale trochę czasu pogram i ogarnę resztę. Mimo to chętnie zaglądnę do tego tematu, może czegoś ciekawego się dowiem ;0

[Edycja Dawidowski - 18.10.2011 o 08:40]

PM Email
i20918
Wiadomość [#9]: 18.10.2011 o 10:00

Dawidowski napisał
Ok, dzięki za rady. Tak zrobię i opuszczę te gry treningowe, bo w sumie powiem, że wkurzało mnie w tych gierkach coś takiego jak zablokowanie skałek, co nie umożliwiało mi zaglądnąć co tam robi kolega i ogólnie wolna gra. Co do repków to chętnie pooglądam ale myślę ze to co naoglądałem się przez ostatnie 2 weekendy ( IEM, WCG, MLG ) obecnie styknie smiley.gif A co do rasy to już raczej mam wybraną a mianowicie protków, jakoś najbardziej mi odpowiadają.Zaś bulidów to faktycznie będzie trzeba trochę się pouczyć, gdyż obecnie jadę tylko standardowym, bez jakichś tam zaskakujących taktyk.

edit: nie no z skrótami klawiszowymi itp. nie jest tak źle, mam jakieś tam nawyki z sc1 ( mimo, że raczej przepadałem za ums'ami :P ) ale trochę czasu pogram i ogarnę resztę. Mimo to chętnie zaglądnę do tego tematu, może czegoś ciekawego się dowiem ;0

[Edycja Dawidowski - 18.10.2011 o 08:40]

Przeglądnij też audycje day9, jest tam sporo także o podstawach i o podstawowym sterowaniu.
Polecam także http://www.teamliquid.net/f(...)d=246676 (Co prawda dla Terrana ale myślę że bez problemu zaadoptujesz to sobie do P)

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :