Dziś jest: Piątek, 10 lipca 2020, godzina 05:06
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: GARENA GGC - Platforma Przyszłości

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#1]: 02.12.2009 o 21:24

Konto skasowane

Garena - "Platforma przyszłości".Obsługuje wieeele gier min W3,Starcraft,CS itd. Na tej o to platformie skupiają się najbardziej gracze Doty,najwięcej się jej hostuje.Garena jest o niebo lepsza od tego słabego Battle.net'u.Masz dość leaverów?Przejdź na Garenę.

Na Garenie absolutnie NIE MA żadnych lagów,oraz grają tam tylko najlepsi.Nie grają leaverzy,którzy psują grę!

1. Czym jest GARENA?
Garena jest alternatywna platforma do gry w warcrafta ( a co za tym idzie Dote ), Starcrafta, Counter Strike'a, Quake'a oraz Dawn Of War. Program tworzony jest przez grupe programistow-graczy - przyswieca mu idea - "By Gamers for Gamers" czyli `od graczy dla graczy`. Sposrod innych platform wyroznia sie bezlagowa rozgrywka co jest najwazniejsze dla nas - graczy. Grales na battle.net? Pamietasz opoznienie, ktore towarzyszy podczas gry na zagranicznym hoscie? Tutaj czegos takiego nie ma. Niemiecki, Brytyjski, Japonski, Kanadyjski host - te same wrazenia podczas gry - bezlagowo! Nie wierzysz? Sciagnij i przekonaj sie! GGC zatroszczy sie rowniez o "czystosc" rozgrywki! Wiekszosc cheat'ow zostala tutaj zablokowana. Wiekszosc, bo technologia zawsze idzie do przodu i ludzie co chwile wymysla cos nowego by ulatwic sobie gre. Platforma zdobyla duze uznanie wsrod graczy, swiadczy o tym to, ze obecnie wszystkie wieksze turnieje i ligi rozgrywane sa wylacznie na tej platformie ( HTGN.net, MYM Prime, 1/2/3 dywizja Dota-League itd... ). Dzieki GGC nie ma mowy o przewadze tej druzyny ktora hostuje gre. Wciaz nieprzekonany? W chwili w ktorej pisze tego posta, platformy uzywa ponad 25.000 ludzi!

Na GGC graja najlepsi gracze z calego swiata - rozgrywane sa tam mecze w ramach IHCS ( najlepszy InHouse czyli cos a'la zamkniete stowarzyszenie graczy, do gry dopuszczani sa wylacznie ludzie reprezentujacy odpowiedni poziom gry ). Dostepne sa rowniez pokoje dla osob z odpowiednim Level'em - Dota Room High Level - gdzie dostac sie mozna posiadajac odpowiednio 5/10/10 level dla High Level Room #3/2/1. Level jest wyznacznikiem ilosci czasu spedzonego na platformie/podczas gier. Im wiecej gier rozegramy tym wiekszy level bedziemy posiadac.

GGC oferuje dodatkowo: friendliste, banliste, system klanow, drabinke bazujaca na doswiadczeniu, drabinke gier 1v1 ( niestety jedynie dla warcraft'a ) i co najciekawsze: GGTV czyli platforme na ktorej transmistowane sa najciekawsze i najwazniejsze mecze mi. Doty!

2. Instalacja
Instalacja i konfiguracja jest dziecinnie prosta. Najpierw musimy sie zarejestrowac. W tym celu udajemy sie na strone http://www.gg-game.com/forum/register.php i wypelniamy formularz. Sciagamy aktualna wersje programu: ftp://ftp.gg-game.com/GGClientBeta.exe ( Alternatywny Link - wybieramy International Version ). Logujemy sie.

Po lewej stronie widzimy gry ktore obecnie GGC obsluguje, wybieramy War3 TFT Rpg -> Europe a nastepnie jeden z pokojow. Polecamy oczywiscie polski kanal, tj. Poland Dota Room ;-)

Konfiguracja ogranicza sie do ustawienia sciezki do pliku War3.exe. W tym celu wchodzimy do Settings ( 1 ), wybieramy War3 TFT ( 2 ) i wpisujemy/wybieramy sciezke do pliku War3.exe ( 3 )

3. Czas na gre!
Wchodzimy do pokoju, ktory nas interesuje, klikamy przycisk "Start", ktory spowoduje uruchomienie Warcraft'a

Po uruchomieniu warcrafta wchodzimy do "Sieć Lokalna", wybieramy gre, dolaczamy do niej ( badz tez tworzymy ) i cieszymy sie bezlagowa rozgrywka! Staraj sie nie dolaczac do gier ktore maja wiecej niz 1 prostokacik - w takim wypadku host, ktory tworzy gre ma za slabe lacze na GGC!

4. GGC mi laguje!
Najprawdopodobniej host do ktorego dolaczyles nie ma wystarczajacego do gry na GGC internetu. Minimalne wymaganie, jesli chodzi o hostowanie Doty na GGC, to ok 512kbps ( Upload ). Zmien hosta, zagraj na innym, poczuj roznice! Jezeli zmiana hosta nie pomaga a jestes w sieci lokalnej to popros administratora Twojej sieci o zwiekszenie priorytetu przesylania pakietow na portach 1513 oraz 1514 - on bedzie wiedzial o co chodzi ;-)

5. Jakies minusy?
Tak - dla poczatkujacych na platformie GGC! Gry na publicznych pokojach ( tj. Europe Dota Room ) obfituja w leaverow - sa to pokoje porownywalne do pub'ow na battle.net. Jak najszybciej staraj sie dobic do 10lvla i zaczac grac na Dota High Level Room #1 badz #2.

6. Poland Dota Room
Wejdz, powiedz znajomym z b.netu, zacznij grac tutaj, zmierz sie z innymi rodakami! Zapraszamy
Mamy nadzieje ze pokoik ten napelni sie kiedys ;-)

18 lipca 2007r zostal dodany "Poland Dota Room" do listy pokojow GGC. W tym mini poradniku postaram sie wyjasnic dlaczego NALEZY wybrac wlasnie ta platforme - co jest tak naprawde koniecznoscia o ile myslimy o rozwijaniu sie, graniu dobrych gier, clan warow, turniejow.Pytania? Zadawaj!

Większość skopiowana z forum.dota.pl (tylko początek mojego autorstwa.)

Gram na Garenie i plusy są niewyobrażalne.Na prawdę nie ma lagów,mi się jeszcze nigdy leaver nie zdarzył.Minusem jest to,że nowych na GGC często wywalają z gier ;/

Pzdr
MatisonHitsugaya

[Edycja MatisonHitsugaya01 - 02.12.2009 o 21:25]

M.P
Wiadomość [#2]: 03.12.2009 o 08:18

Konto skasowane

Garena jest o wiele lepszym miejscem na granie i poznawanie ludzi. Sam mam z 7 znajomych. Jeśli chce się zagrać z rodakami nie tylko w Dote jest room, gdzie grają dość dobrzy gracze jest w zakładce League nazywa się War3TFT/WC3.pl League and Tornaments Room. Zawsze można tam trafić na grę. Średnio co 2 minuty. Polecam serdecznie.

GMPL
Wiadomość [#3]: 07.02.2010 o 07:54

Konto skasowane

Takie pytanie . Na BN można było zagrać sobie w różne mini gierki typu życie wieśniaka czy inne na Garenie jest też coś takiego smiley.gif ?.

MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#4]: 07.02.2010 o 08:09

Konto skasowane

Tak, oczywiście. Musisz wejść tylko w War3 TFT, nie War3 RPG. Na TFT są zwykłe mapy i różne tam pierdoły a na RPG najczęściej hostuje się dote (niektórzy co 2 dni hostną co innego...)

flajus_POL
Wiadomość [#5]: 07.02.2010 o 09:23

Konto skasowane

Na RPG są też roomy dla Element TD więc nie tylko RPG.

Olek21
Wiadomość [#6]: 17.02.2010 o 12:14

Konto skasowane

Co za bzdura. Na Garenie rzeczywiście nie ma delay, ale tylko jeżeli gramy z Polakami i krajami sąsiadującymi ( i tu też nie zawsze sie sprawdza ) . Rosjanie już będą mieli u nas delay. A z tymi Kanadyjczykami to pojechaleś. Kolesie na przyklad z Nowej Zelandii mają delay 2 sec i spike do 5 s. Przestań mydlić ludziom oczy. A battle.net jest lepszy bo teraz nikt nie ma neta ponizej 2 mb wiec jakie lagi ? A delay redukuje się programem delay reducer, który nie działa na Garenie. A co do leaverów: oni są po prostu wszędzie, nie ma reguły. Są turnieje staty. Ale oczywiście niektorzy mogą woleć Garenie...;]

[Edycja Olek21 - 17.02.2010 o 12:14]

MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#7]: 17.02.2010 o 15:54

Konto skasowane

Kolego mówie Ci, każdy z kraju który jest w Europie i kilka krajów z Azji nie będzie mieć delaya. Na Garenie mi się jeszcze leaver nie trafił, a gram codziennie w dote od 5 do 10 razy...Nie wiem jak ty. Tzn na PDR. Na Europe Roomach gra najwięcej leaverów, ale na innych napewno nie znajdziesz leavera.

Olek21
Wiadomość [#8]: 18.02.2010 o 08:50

Konto skasowane

Ale nie pierdziel ze z Kanadyjczykami :P ITP. Gralem na Garenie z wieloma graczami, ludzie z USA mieli ogromne delay i spike's. Na Europie rezczywiście często nie ma delay, ale też nie zawsze smiley.gif. Ja po porstu wole battle.net. Your choice.

Sidus
Wiadomość [#9]: 23.04.2010 o 11:03

Konto skasowane

Garena ma rowniez swoje minusy. Tylko 255 (albo cos kolo tego) uzytkownikow na danym kanale. Ludzie spoza kanalu nie maja dostepu do gry. Duzo bugow polaczeniowych w przypadku uzywania (lub tez hostowania) za pomoca polaczenia bezprzewodowego poprzez router (zdarzaja sie kicki bez sensu) i w dodatku jest bardzo (moim zdaniem za bardzo) nastawiona na fanow Doty (stunoty).

[Edycja Sidus - 23.04.2010 o 11:04]

Wilderness Survival, Vampirism Zero VZP, Paladin TD, Green Circle TD, Space Command, Julien's RPG,

Desert of Exile > Dota
MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#10]: 23.04.2010 o 11:58

Konto skasowane

Tak, każdy to przecież wie, że 225 użytkowników na jednym kanale. Szczególnie na polskich, bo są tylko 4 Poland Dota Roomy. Ale każdy mniej więcej obczaja angielski i można wchodzić na Europe Dota Room, bo jest ich aż chyba 42. Ale późnymi wieczorami czasami i 42 roomy są zapełnione ;/. Narazie jak ja grałem, żadnych bugów nie było, ale ok, może ty tak miałeś ;]

Sidus
Wiadomość [#11]: 23.04.2010 o 12:24

Konto skasowane

W dalszym ciagu, zakladajac jakakolwiek inna mapke, gdzie potrzeba macro, trzeba miec jakies wyobrazenie taktyczne, a nie tylko kontrolowac jednego ludzika, to nie masz szans zapelnic tej gry, poniewaz optymalnie tylko 224 osoby sa w stanie zobaczyc twoja gre. W ten sposob, tak dlugo jak Garena ma kanaly, nie doscignie Bnetu. Pozatym turnieje sponsorowane przez Blizzard byly, sa i beda uzbrojone w lepsze nagrody, niz Garena kiedykolwiek bedzie miala w stanie zaproponowac.

Wilderness Survival, Vampirism Zero VZP, Paladin TD, Green Circle TD, Space Command, Julien's RPG,

Desert of Exile > Dota
MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#12]: 24.04.2010 o 08:21

Konto skasowane

Są turnieje na b.necie, ale te najważniejsze odbywają się na Garenie, czyli takie jak :
Virus Cup, Poland League InHouse, Dota High Level Cup, King of the Hill, PDL League.

Nagrody jak nagrody, raz lepsze raz gorsze, lecz tu nie chodzi o wygraną - tu liczy się przyjemność z gry...

[Edycja MatisonHitsugaya01 - 24.04.2010 o 08:21]

Sidus
Wiadomość [#13]: 24.04.2010 o 15:22

Konto skasowane

MatisonHitsugaya01 napisał
Są turnieje na b.necie, ale te najważniejsze odbywają się na Garenie, czyli takie jak :
Virus Cup, Poland League InHouse, Dota High Level Cup, King of the Hill, PDL League.

Nagrody jak nagrody, raz lepsze raz gorsze, lecz tu nie chodzi o wygraną - tu liczy się przyjemność z gry...

[Edycja MatisonHitsugaya01 - 24.04.2010 o 08:21]

Jesli masz zamiar mi powiedziec, ze za turniej na garenie progamer wyciagnie wiecej kasy niz za turniej na bnecie, to cie zaraz wysmieje. Progaming to nie przyjemnosc z gry, mimo ze kazdy pojedynczy nub nazywa samego siebie pro, nie majac najmniejszego pojecia o czym mowi, to druga sprawa. Progamer zarabia na graniu, wiec musi byc w tym dobry, bardzo dobry. Na stunocie pieniedzy nie zarobisz.

Desert of Exile > Dota
funuman15
Wiadomość [#14]: 07.05.2010 o 13:30

Konto skasowane

czy gra ktos na garenie normalne gry warcrafta a nie doty?
bo same dota ludzie graja a to nudne...

Piger
Wiadomość [#15]: 08.05.2010 o 15:24

Konto skasowane

Mówię stanowcze nie. Czemu? Spróbuj ustawić się z 4 czy nawet 2 kumplami: 15 minut min zajmie wchodzenie na ten sam kanał. Lagi miałem dość często. Jak jeden widział grę to inny jej nie widział. Leaverzy byli.
Wolę bna - widzisz jaki rodzaj mapy jest, a obecne hostoboty nie dość, że nie generują praktycznie żadnych lagów to możesz sobie zobaczyć staty każdego gracza.

"Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem."
cezare
Wiadomość [#16]: 21.05.2010 o 19:19

Konto skasowane

grają tam tylko najlepsi. [...] Tak - dla poczatkujacych na platformie GGC!

Niesamowita spójność wypowiedzi.

Garena jest o niebo lepsza od tego słabego Battle.net'u.

Może jakieś sensowne argumenty?

Wciaz nieprzekonany? chwili w ktorej pisze tego posta, platformy uzywa ponad 25.000 ludzi!

W chwili, kiedy ja pisze swojego posta Battle.netu używa 167 863 ludzi! Wciaż nieprzekonany.

GGC oferuje dodatkowo: friendliste, banliste, system klanow, drabinke bazujaca na doswiadczeniu, drabinke gier 1v1

Jakby na BN tego nie było.

GGTV czyli platforme na ktorej transmistowane sa najciekawsze i najwazniejsze mecze mi. Doty!

Ja tych rootkitów nie zapomnę.

obecnie wszystkie wieksze turnieje i ligi rozgrywane sa wylacznie na tej platformie.

Przepraszam ale ta gra nazywa się WarCraft III czy DotA?

Pamietasz opoznienie, ktore towarzyszy podczas gry na zagranicznym hoscie?

Nie pamiętam, a to dlatego, że wystarczy go zpingować.

zacznij grac tutaj, zmierz sie z innymi rodakami!

Może nie będę zamieszczać screenów reprezentujących ich kulturę...

Level jest wyznacznikiem ilosci czasu spedzonego na platformie

Jakby tylko to się liczyło

Wchodzimy do pokoju, ktory nas interesuje,

O ile (jak zawsze) nie jest pełny.

Sidus napisał

W ten sposob, tak dlugo jak Garena ma kanaly, nie doscignie Bnetu.

Gdzie mieszka ten Sidus? Chcę mu posłać kwiaty za to zdanie.

Na Garenie absolutnie NIE MA żadnych lagów

Propunuję kupić (i oczywiście przeczytać) książkę typu "Sieci komputerowe - kompedium" Marcina Lisa lub nawet coś "obszerniejszego". Chociaż pewnie i tak tego nie zrobisz powiem: jeśli server gry działa na bazie połączenia bezpośredniego między hostami (np. BN (co do gareny mam wątpliwości jeśli nie to gorzej dla niej)) to wpływ na lagi ma tylko ping między hostem a klientem. Nieważne czy to garena czy BN. Na garenie po prostu gra więcej Polaków i tyle. Zresztą, ciągle piszesz o szerokości łącza, jakby tylko to miało znaczenie. Przy 12 graczach, jeśli jest większa niż 512 to nieważne czy to będzie 512 czy 6mb. Ważniejsza jest fizyczna i virtualna odległość między kompami.

popros administratora Twojej sieci o zwiekszenie priorytetu przesylania pakietow na portach 1513 oraz 1514 - on bedzie wiedzial o co chodzi

Proszę mnie nie obrażać.

Garena jest alternatywna platforma do gry w warcrafta

Jako piracki serwer (bo ich jest tam najwięcej) jest jedyną platformą dla ludzi nie posiadających oryginalnego W3 (poza szajsem typu euro BN)

Program tworzony jest przez grupe programistow-graczy - przyswieca mu idea - "By Gamers for Gamers"

Ta sama idea przyświeca też crackerom. Już nie jedna dobra firma zbankrutowała przez takie rzeczy.

"Siła naszych przekonań nie dowodzi ich słuszności" - J. Locke
MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#17]: 22.05.2010 o 10:34

Konto skasowane

Co masz do mnie pretensje? Ja to wszystko skopiowałem z innej strony..

grają tam tylko najlepsi. [...] Tak - dla poczatkujacych na platformie GGC!

Właśnie. Wcześniejszy tekst ująłeś w "[...]". A wcześniejszy tekst, w PEŁNI napisany brzmi tak :

5. Jakies minusy? Tak - dla początkujących na platformie GGC !

Chciałeś to napisać, żeby mi "dogryźć", ale Ci się nie udało.

[Edycja MatisonHitsugaya01 - 22.05.2010 o 10:38]

cezare
Wiadomość [#18]: 22.05.2010 o 13:48

Konto skasowane

1. Chyba nie zrozumiałeś kontekstu. Chodzi mi o to, że najpierw piszesz, że są tam tylko najlepsi, a potem, że są tam też początkujący. Wstęp nie ma nic do tego.
2. Co za różnica, skąd to jest? Wkleiłeś to tutaj i tutaj to się komentuje.
3. Nie mów mi co chciałem zrobić a czego nie. Chciałem jedynie "trochę" sprostować tą wypowiedź i tyle.

MatisonHitsugaya01
Wiadomość [#19]: 23.05.2010 o 15:39

Konto skasowane

To co? Jak ktoś zacznie grać na GGC to odrazu jest mega prosem? Chyba każdy był newbie...

cezare
Wiadomość [#20]: 23.05.2010 o 16:06

Konto skasowane

No właśnie cały czas o tym mówię....Na garenie też są początkujący!

REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :