Dziś jest: Środa, 26 czerwca 2019, godzina 12:08
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Pomoc [FAQ] Battlenet a problemy sieciowe

Odpowiedź

Temat: [FAQ] Battlenet a problemy sieciowe

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Audytor
Wiadomość [#1]: 17.11.2005 o 20:44

Konto skasowane

Mysle ze taki FAQ rozwiaze problem powtarzajacych sie pytan o ile Shunt zdecyduje sie to przykleic.. btw prosze o nie pisanie tutaj niczego ponad
kolejne porady zwiazane z tematem.

Zacznijmy od podstaw czyli jak wlaczyc KONSOLE smiley.gif (w przyszylosci bedziemy tu wpisywac wszystkie komendy) klikamy na Start -> Uruchom i wpisujemy cmd, wciskamy ENTER i juz mamy gdzie pisac !

1. JAKIE SA ADRESY SERVEROW BN ?
-europe.battle.net
-asia.battle.net
-uswest.battle.net
-useast.battle.net

2. JAKIE SA ADRESY IP TYCH SERVEROW ?
Server obslugujacy X tysiecy uzytkownikow nie moze byc jedna maszyna.. znaczy moze ale taniej jest zrobic ich kilka smiley.gif
IP mozecie sprawdzic sobie sami wpisujac w konsoli np. "nslookup europe.battle.net"

3. JAKI JEST DOMYSLNY PORT DO GRY NA BN
6112

4.(i teraz to zajeb. wazne pytanie smiley.gif ) DLACZEGO NIKT NIE MOZE DOLACZYC DO MOJEJ GRY ? DLACZEGO NIE MOGE ZAPRASZAC NIKOGO ? czyli jak stworzyc server...
Aby ktos sie mogl z nami polaczyc musimy byc "dostepni" z zewnatrz sieci. Warunek ten nie jest spelniony jesli:
a) jestesmy za MASKARADA
b) port na ktorym stawiamy server jest blokowany (czyli jest za FajerWallem a dokladniej jest przez niego filtrowany)

ad a)
Maskarada pozwala wielu uzytkownika sieci LAN korzystac wspolnie z jednego PUBLICZNEGO adresu IP z ktorego lacza sie z internetem. Jesli wysylamy pakiet na adres np. 212.77.100.101 to tak naprawde wysylamy go na nasza brame internetowa, ktora zmienia IP nadawcy na swoj PUBLICZNY IP wysyla pakiet na 212.77.100.101, host docelowy odpowiada naszej bramie ktora zamienia adres odbiorcy ze swojego na nasz i puszcza go LANem do nas. Co sie z tym wiarze.. jesli zakladamy server to bedzie to server LOKALNY widziany tylko z sieci LAN.

Jak sprawdzic czy jestem za maskarada ?
Bardzo prosto.. wystarczy w konsoli wpisac "ipconfig /all" jesli nasz adres jest z klasy 10.x.x.x lub 192.168.x.x swiadczy to o tym ze mamy adresy nierutowalne - niedostepne z internetu i jest to siec LOKALNA.

W takim razie jak stworzyc gre ?
ad a) Jesli mamy dobre stosunki z administratorem nalezy poprosic o przekierowanie jakiegos portu na nas (najlepiej 6112, jesli da inny teba ustawic ten port potem w ustawieniach gry). W taKiej sytuacji jesli stworzymy server nadal bedzie on serverem lokalnym ale wszystko co bedzie szlo na nasz PUBLICZNY IP z ktorego defakto widzi nas internet bedzie LANem przez ten port szlo prosto do nas i wszystko bedzie dzialac !
WAŻNE!!!!! http://www.searchengines.pl(...)p=316441 - Tutaj instrukcja jak to zrobic pod wieloma popularnymi modelami routerów!!!

ad b) Jesli natomiast mamy PUBLICZNY IP i ciagle nie mozemy zakladac gry NAJPRAWDOPODOBNIEJ blokujemy ruch kierowany na dany PORT. W takiej sytuacji nalezy odblokowac port 6112 na lokalnym firewallu lub routerowym.

JEŚLI JESTEŚ ZA MASKARADĄ I ADMIN (O ILE SAM NIM NIE JESTEŚ) NIE WYRAŻA ZGODY NA PRZEKIEROWANIE PORTU TO NIE MASZ MOZLIWOŚCI ZAKŁADANIA GIER I NIC NIE PORADZISZ

4. Nie moge połączyć się z bramką Northrend, ale inne bramki działają. (by Bart_illidan, wiem ze to troche metne ale dopisywalem rozne rzeczy i nie chce mi sie teraz poprawic)
Tu jest sporo info na ten temat http://replays.pl/forum/temat/2238/1
Raczej nic sensownego na to nie poradzisz, ale możesz wpisac w konsoli tracert europe.battle.net i sprawdzic gdzie sie urywa polaczenie, jezeli na serwerze blizzarda to znaczy ze masz bana na ip (np. za flood serwera lub jakies niedozwolone próby polaczenia z serwerem nie za pomocą gier blizzarda lub zbyt duzo niepoprawnych cd-keyów, ale najczęściej nie ma to zwiazku z grą) i to wcale nie musi byc twoj ban tylko np. kogos z twojej sieci osiedlowej jezeli ma wspolny IP, lub ktoś kto przedtem dostal ten sam (jesli masz dynamiczny). W takim wypadku trzeba poczekac z 24 h lub i wiecej (ale nie nalezy sie za wszelka cene probowac polaczyc bo mozna dostac kolejny), jezeli ma sie dynamiczny ip to je zmienic, jezeli nie to nic sie nie poradzi raczej tongue.gif
Jezeli urywa się w innym miejscu niż serwer bn, to znaczy, że w tym miejscu gubi sie sygnał i własciwie to nie wiem jaka moze byc tego przyczyna ale raczej nic nie poradzisz ;p
Jak ktos wymysli cos madrego na ten temat niech nie wstydzi sie pisac bo wiem ze to naprawde powazny problem a nikt go nie rozwiazal do tej pory.
jeszcze tutaj jest troche na ten temat:
http://replays.pl/artykuly/polaczenia_ip_bany

[Edycja Bart_Illidan - 14.04.2008 o 19:01]

[Edycja Bart_Illidan - 14.04.2008 o 19:04]

[Edycja Bart_Illidan - 05.10.2008 o 21:59]

[Edycja Bart_Illidan - 04.01.2009 o 11:14]

ulti15
Wiadomość [#2]: 20.11.2005 o 02:15

Konto skasowane

Dlaczego nie mogę się połączyć z battle.net'emconfused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gifconfused.gif??

a) nie masz internetu
b) masz firewall'a
c) masz pirata

Forum PBF - Play By Forum rpgsessions.pq.pl
Dla prawdziwych miłośników RPG
blueberry1000kg
Wiadomość [#3]: 26.11.2005 o 16:47

Konto skasowane

Ja bym to ujął tak:

NIE MOŻECIE ZAKŁADAĆ GIER NA BATTLE.NET? NACIŚNIJCIE LINK PONIŻEJ I DOWIEDZCIE SIĘ JAK ZROBIĆ ŻEBY MOŻNABYŁO:

http://replays.pl/?t=articles&id=firewall

Ech, może zadziała, może nie. Trzymajmy kciuki.

Swoją drogą powinno się dodać taki punkt w regulaminie.

-Jak nie możesz zakładać gier na battle.net i chcesz zadać pytanie jak temu podołać, robisz to na własne ryzyko-

Jeszcze zmienić by mu trzebabyło avatar na taki z napisem LEŃ

Shunt
Wiadomość [#4]: 07.12.2005 o 21:53

Konto skasowane

Posty nie na temat, głupie, postaram się kasować co jakiś czas.
Jeśli macie jakiś problem to zadajcie tu pytanie - wtedy oczekuję, iż zostanie udzielona odpowiednia odpowiedź (apeluję, by pytania były "czytelne" - oszczędźcie rozszyfrowywania hieroglifów :/ - jeśli pytanie będzie zupełnie niezrozumiałe to odpowiedzi pewnie nie dostaniecie...). Gdy już tak się stanie oczekuję, że np. Audytor zeedytuje swojego pierwszego posta i doda to pytanie z odpowiedzią - wtedy skasuję posty i znowu będzie "czysto" i porządnie...
Pamiętajcie, aby tutaj zadawać pytania związane z problemami sieciowymi - na różne inne problemy jest temat osobny, "Wielkie FAQ".

I radzę stosować się do zdania (w skasowanym wprawdzie poście smiley.gif) Audytora:

prosze was... dajcie sobie spokoj z takimi pseudo poradami biggrin.gif chcecie cos napisac to pelnymi zdaniami ladnie wyjasnienia itd aby bylo wszystko jasne

niobius
Wiadomość [#5]: 06.05.2006 o 18:12

Konto skasowane

Witam mam problem, odrazu mójwie że mam wew. IP. Problem wygląda tak: Gdy jestem zalogowany u administratora na swoje konto to ze swojego komputera moge spokojnie wejsc na BN. Ale jak już zaloguje się administrator to juz nie moge wejsc na BN. Jak na mojej oko jest to wina ustawien na jego koncie firewall'a i zablokowanego portu. Chciałem się tylko zapytać jak odblokować taki port (oczywiście 6112)?
Z gry dziękuje za odpowiedzi.

navarin
Wiadomość [#6]: 02.06.2006 o 23:26

Konto skasowane

u mnie sytuacja wyglada tak:
mam neo 512 tylko na 1 kompa, router speedtouch 510
zrobilem forwarding portu 6112 w ustawieniach routera
wylaczylem windowsowego firewalla
i dalej nie moge hostowac gier sad.gif
pomoze ktos ? czy mozliwe jest ze router ma jeszcze jakiegos firewalla? jak tak to jak go wylaczyc?

Mielo
Wiadomość [#7]: 02.06.2006 o 23:51

Konto skasowane

navarin napisał:
u mnie sytuacja wyglada tak:
mam neo 512 tylko na 1 kompa, router speedtouch 510

Lol, lol, lol. Masz neo na jednego kompa a mimo to używasz routera? A nei lepiej bezpośrednio ze skrzyni tp?

navarin napisał: czy mozliwe jest ze router ma jeszcze jakiegos firewalla? jak tak to jak go wylaczyc?

Masz pięćdziesiąt procent szans, że Twój router ma wbudowanego firewalla. SpeedTouch nie kojarzę, spróbuj poszukać w opcjach. Bardzo często takiego FW nie da się zdjąć.

ExproTFT
Wiadomość [#8]: 03.06.2006 o 00:37

Konto skasowane

Uzupelnie info o moja wiedze:

Do zakladania gier potrzeba:

- wylaczonego proxy
- forwardingu portow 6112-6119 i 4000
- public/private ip nie ma tu nic do gadania

navarin
Wiadomość [#9]: 03.06.2006 o 01:31

Konto skasowane

mam router bo niedawno jeszcze bylo podlaczonych kilka kompow do niego ale teraz jest 1- moj.
okazalo sie ze SP510 ma niestety firewalla sad.gif teraz nie wiem tylko jak go zdjac sad.gif
jesli ktos wie jak to zrobic to prosze o pomoc

Michaex
Wiadomość [#10]: 03.06.2006 o 21:39

Konto skasowane

W opcjach routera powinieneś mieć coś takiego;
http://www.speedtouchdsl.co(...)11v5.gif
Tam napewno będzie można wyłączyć firewalla lub odblokować w nim dany port lub program.
Tu masz troche o tym routerze: http://www.speedtouchdsl.co(...)pic=init

Audytor
Wiadomość [#11]: 05.06.2006 o 14:52

Konto skasowane

ExproTFT napisał:
Uzupelnie info o moja wiedze

Najpierw uzupelnij wlasna wiedze

NaoS
Wiadomość [#12]: 08.07.2006 o 01:53

Konto skasowane

Mam sieć osiedlową, Port zew. mam odblokowany, na pewno działa bo używam go w emulku. Nie, nie mam żadnego Firewalla, tak systemowy tez wyłączyłem.

Chodzi o to, że ten port nie mieści się w granicach podanych w grze, czyli jest większy niż 1024-49151 i po wpisaniu owego i nacinieciu OK, zmienia się on spowrotem na domyślny :/

Da się zrobić, aby zostawił zmieniony port??
Bardzo zależy mi żeby zakładać gry, a nie czekać pół godziny na tą, którą akurat chce.

Bart_Illidan
Wiadomość [#13]: 08.07.2006 o 10:07

Konto skasowane

raczej jezeli jest po za obsługiwanym zasięgiem to może być problem ale spróbuj może w wpisie w rejestrze zmienić ten port?
HKEY_CURRENT_USER\Software\Blizzard Entertainment\Warcraft III\Gameplay - tutaj jest ustawienie dot. portu
niestety nie mam tego jak przetestowac wiec nie wiem czy to działa, ba jestem nawet za opcją że NIE działa, ale spróbowac zawsze można tongue.gif
tylko nie wchodz do opcji po tej zmianie!

[Edycja - Bart_Illidan w 08-07-2006 o 10:08]

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
NaoS
Wiadomość [#14]: 09.07.2006 o 13:21

Konto skasowane

Stary Kocham cię biggrin.gif To działa, wisze ci normalnie Całą Beczke PIWA!! :]

Dzieki Serdeczne!

Bart_Illidan
Wiadomość [#15]: 10.07.2006 o 01:26

Konto skasowane

tak mi jakos przyszlo do glowy bo czesto mozna rozne ograniczenia w ten sposób ominąc tongue.gif
(wiem ze w duke nukem 3d w pliku config mozna zmienic rozdzielczosc na dowolna, a max w grze to chyba 800x600 ;p )

-|===> To jest miecz? Cóż za luksus!
oO-|==| To jest koń? A na nogach nie łaska?!
[-|-] To jest hełm? Targowisko próżności!
Jesi0n91
Wiadomość [#16]: 03.08.2006 o 22:15

Konto skasowane

U mnie problem wygląda tak. Mam neostrade o łączu 1024kb/s, sygnał mam rodzielony na dwa kompy za pomocą jakiegoś dziwnego routera(rodzice go kupili), mówię dziwnego, ponieważ nie ma napisane jakiej jest firmy, jaki to model. Na pudełku znajduję tylko napis: "Full Rate ADSL Router", "Integrated 4 port 10/100Mbps switch" i jakieś napisy z parametrami. Mogę gdzieś sprawdzić czy ten router ma wbudowanego firewalla i czy da się go zdjąć? Aha, myślicie, że uda mi się poprosić i przekonać TP, aby przekierowano port 6112 na mnie?

Audytor
Wiadomość [#17]: 04.08.2006 o 10:16

Konto skasowane

jesli masz neostrade to i masz zewnetrzy ip czli nie musisz o nic prosic TP - ty juz to masz. Problem w tym ze jak to nazwales "sygnal" jest rozdzielony na 2 komputery. Ogolnie nie umime ci odpowiedziec na pytanie co twoj router ma a czego nie. Zaloguj sie na niego i wszystko bedzie jasne. Powinien miec przekierowanie portow na adresy lokalne i sam na siebie przekierujesz ten port i z glowy.

Jesi0n91
Wiadomość [#18]: 04.08.2006 o 11:46

Konto skasowane

Hmm, powiedziałeś, abym się zalogował na swój router tak, a mógłbyś mniej więcej powiedzieć jak to zrobić?

Audytor
Wiadomość [#19]: 04.08.2006 o 12:46

Konto skasowane

A skad mam wiedziec jak sie zalogowac na twoj router to w koncu twoj a nie moj biggrin.gif

Okej moge podsunac ci kilka pomyslow.

Po pierwsze musisz miec adres routera smiley.gif ojej..
click: start->uruchom
wpisz cmd
wcisnij enter

napisz ipconfig

Ostatni adresik zatytuowany Default Gateway, czy jak wolisz Domyslna Brama sieciowa to wlasnie
adres twojego router. Teraz wpisz go w przegladarce.

Jesli zostaniesz zapytany o haslo i login a najprawdopodobniej to sie stanie poszukaj w instrukcji od
tego sprzetu jakie sa domyslne ustawienia.. cos ala admin/admin

Jesli nie polegniesz na hasle dostaniesz sie do ustawien swojego klamota

Good luck

Jesi0n91
Wiadomość [#20]: 07.08.2006 o 00:12

Konto skasowane

Zalogowałem się na swój router, ale żadnej zakładki z firewallem nie znalazłem, za to zrobiłem forwarding portu 6112 TCP i UDP, ale nadal nie mogę robić własniej drużyny. Aha, a czy mój antywirus(nod32) może mieć coś z tym wspólnego?

[Edycja - Jesi0n91 w 07-08-2006 o 00:16]

REKLAMA
Strona 1 z 7.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :