Dziś jest: Niedziela, 5 grudnia 2021, godzina 21:18
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: EJ

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Eluveitie
Wiadomość [#1]: 13.05.2011 o 02:00

Konto skasowane

czesc, jestem stosunkowo nowym graczem (to moja pierwsza 85 i dopiero zaczynam rajdowac)

ostatnio bylem na bwd i strasznie czesto missy mialem wiec napisalem w temacie dla magow o haste, gosc polecil mi strone elitistjerks.com/rawr.php a dokladniej optimizera ktory przejzy moja postac dokladnie i powie co powinienem zmienic, troche bylem zdziwiony jak kazalo wladowac we wszystkie sloty gem +40 inta no ale tak zrobilem (w koncu grmy to jakies kolosalne koszta to nie sa ;d)

http://eu.battle.net/w(...)advanced

tutaj moje armory

czy aby napewno wszystko jest ok? wiadomo ze osoba ktora gra dlugo magiem lepiej oceni sytuacje niz automat :P

jesli trzeba, co zmienic? (gemy, enchanty itp)

co do mojej gry to walcze tak:

AOE:

rzucam pyroblast w miare mozliwosci (jak np widze ze tan zaczyna biegnac i jest dosyc daleko, jak zaczyna atakowac z bliska to nie marnuje czasu)
rzucam blast wave
LB na 1 target
jak mam dobry ignite to combustion
rozrzucam wszystko impactem

SINGLE TARGET:

pyroblast na wejscie
LB
spam fireballem i odnawianie lb, jak procnie to pyroblast
jak mam dobre ignite to combustion
w razie jak critical mass sie skonczy to scorchem odnawiam
impactu na single target nie uzywam

co moge robic zle? na rajdach z moja gildia zazwyczaj jestem 2-3 dpsem od konca

[Edycja Eluveitie - 13.05.2011 o 02:02]

Validus
Wiadomość [#2]: 13.05.2011 o 09:50

Konto skasowane

oh hai again!
Nie wykonałeś zadania dobrze ponieważ nadal nie masz hit capa. Hit cap to 1742 hit ratingu, a Ty go masz 1729. Stąd właśnie te missy.
Kolejną sprawą są enchanty. Nie są najlepsze i ja rozumiem czemu ale to jest kolejny gwóźdź do trumny.
Ze swojej strony chciałbym po prostu Ci uświadomić, że jak sam przed chwilą wspomniałeś dopiero zacząłeś raidowanie. Twój gear nie jest jakiś oh i ah więc w dużej mierze on blokuje Twoje możliwości. Dlatego nie przejmuj się, że nie robisz jakiegoś niesamowitego dpsu.
Popracuj na razie nad enchantami oraz np. za ten niebieski wyfarm na Darkmoon Volcano Card i będzie cacy. Oczywiście nie wspominam nawet o t11, które po prostu musisz uzbierać.
Nie martw się wszystko przyjdzie powolutku z czasem i grunt to cierpliwość.

Acha. w rotacji zapomniałeś wspomnieć o flame orbie. A do tego rotacje używaj otwieraj w ten sposób:
jeśli Ty podbiegasz do przeciwnika to scorch
jeśli już jesteś na pozycji to zacznij kastować pyroblasta na jakąś sekundę przed startem walki.

Eluveitie
Wiadomość [#3]: 13.05.2011 o 16:28

Konto skasowane

co do enchantow to ktore sa zle? nie rozumiem, w poradnikach pisalo ze takie mam ladowac, optimizer tez mowi ze takie sa ok :P

o orbie zapomnialem napisac, ale uzywam zawsze jak mam cd :P

co do hit capa to brakuje 13 rating, mam 0.12% na missa wiec szansa jest juz naprawde mala imo

aa i jeszcze jedno, nie sprawdzalem jeszcze tych zmian (z gemami/reforgowaniem itp) ktore wczoraj zrobilem w praktyce

Validus
Wiadomość [#4]: 13.05.2011 o 20:21

Konto skasowane

Eluveitie napisał
co do enchantow to ktore sa zle? nie rozumiem, w poradnikach pisalo ze takie mam ladowac, optimizer tez mowi ze takie sa ok :P

o orbie zapomnialem napisac, ale uzywam zawsze jak mam cd :P

co do hit capa to brakuje 13 rating, mam 0.12% na missa wiec szansa jest juz naprawde mala imo

aa i jeszcze jedno, nie sprawdzalem jeszcze tych zmian (z gemami/reforgowaniem itp) ktore wczoraj zrobilem w praktyce

Enchantów w rawrze nie zaznaczy Ci odpowiednich dopóki sam odpowiednio nie skonfigurujesz aby to zrobiło. Ja Ci wytłumaczyłem ustawienie na hit capa i dlatego Rawr nie pokaże Ci w sumie nic więcej prócz reforgu i gemów.
Spis enchantów masz w temacie "dla raidujących magów". Porównaj sobie jakie masz enchanty, a jakie tam są wypisane i sam bez problemu znajdziesz różnice.
0.12% szansy na missa to wciąż sporo i musisz sobie sam ocenić, czy potrzebujesz tego hit capa czy nie. Jakie masz zadanie w teamie, jak często pojawia się miss itd.
Polecam sprawdzić zatem te zmiany.
Oczywiście jak masz jakieś pytania to postuj śmiało. Wszyscy na pewno postarają Ci się pomóc. Ale mimo wszystko polecam jeszcze troszkę poczytać (choćby o enchantach).

[Edycja Validus - 13.05.2011 o 20:22]

Eluveitie
Wiadomość [#5]: 17.05.2011 o 02:18

Konto skasowane

kurde, z tym hit capem jest ok (przez 3h wipowania chyba tylko z 2 razy widzialem missa ;d) ale krece jakos malo dpsu, czy 12k na rajdzie to malo jak na moj gear? tak myslalem czy nie zrobic respeca na arcane bo w fire gram od poczatku gry i troche mi sie znudzil...

Validus
Wiadomość [#6]: 17.05.2011 o 10:17

Konto skasowane

na Twoj gear 12k to wystarczająco. Zwłaszcza jeśli nadal nie masz enchantó ani t11.
PS Jak to jest, że ja od początku Cata spamuje trade, że zapłacę sporą sumę za Teresę (Theresa Booklight), a Ty ją masz co?;p
Ja ją dwa razy na oczy w życiu widziałem zatem graty biggrin.gif

Eluveitie
Wiadomość [#7]: 17.05.2011 o 16:00

Konto skasowane

wypadla podczas mojego pierwszego bwd i do tego nikt oprocz mnie jej nie rollowal ;o

a co do enchantow to nadal nie wiem o co dokladnie chodzi :/

nabonid
Wiadomość [#8]: 17.05.2011 o 16:42

Konto skasowane

To przeczytaj poradnik validusa ...

Invisible19
Wiadomość [#9]: 17.05.2011 o 16:51

Konto skasowane

Co do enchantów, Validusowi zapewne chodzi o to że nie masz najlepszych dostępnych dla maga enchantów, dla przykłądu:

Chest powinno być +20 all stats, a Ty masz +15 all stats zapewne z takiego powodu iż nie stać Cię na ten droższy enchant
Dalej Wrist, powinno być +50 int, a Ty masz +50 crit, jednak w tym przypadku faktycznie szkoda zakładać tak drogi enchant na niebieski itemek.
Main Hand (Incineratus) Tutaj koniecznie Power Torrent, a Ty masz Hurricane.
Podobnie jest z enchantami na buty i rączki.

Patrząc na Twój progress rajdowy, który opiera się głównie na bossach z normala, masz małe szanse na dostanie itemków 372, więc póki co opłacałoby się założyć najlepsze enchanty na itemki 359, bo zapewne szybko ich nie zmienisz i priorytetem jest tutaj Power Torrent na broń według mnie.

Sheenaz - 85 level mage - Burning Legion
Eluveitie
Wiadomość [#10]: 18.05.2011 o 01:22

Konto skasowane

ok zmienie tego torrenta, ale w gildii mowili mi ze dla castera hurricane najlepsze jest :P

btw. zmienilem na arcane i jak narazie na heroicach (na bossach) testowalem i wypada lepiej niz fire ale aoe troche kuleje :/

dzisiaj wieczorem bede robil bwd/bot znowu wiec przetestuje na rajdzie arcane ale jestem dobrej mysli bo zapowiada sie ok ;d zobaczymy jak wyjdzie w praniu

@edit

kurde, rawr jakies dziwne wyniki mi daje bo kazal reforgowac ABC na XYZ, reforgowalem itemki tak jak pisalo, dalem znowu zeby sprawdzil i kazal reforgowac XYZ -> ABC

mam nadzieje ze rozumiecie o co chodzi xD dlaczego tak sie dzieje?

[Edycja Eluveitie - 18.05.2011 o 03:15]

Validus
Wiadomość [#11]: 18.05.2011 o 07:32

Konto skasowane

Nie wiem czy Hurricane jest najlepsze dla innych klas rzucających czary, wiem, że nie jest najlepsze dla maga. Spis najlepszych enchantów jest tam gdzie wcześniej pisałem.
Co do rawr to jesteś pewien, że ustawiając parametry za każdym razem postępujesz tak samo?

Eluveitie
Wiadomość [#12]: 18.05.2011 o 13:26

Konto skasowane

w optimizerze

daje add -> hit rating > 1742

i reszty nie ruszam

T-9
Wiadomość [#13]: 18.05.2011 o 15:15

Konto skasowane

Jak nie stać na Power Torrenta to Hurricane...

A co do rawra to może masz nadmiar hita i każe ci wrócić?

Eluveitie
Wiadomość [#14]: 18.05.2011 o 15:30

Konto skasowane

hita mam teraz 5 ponad cap :P

bylem na rajdzie, bylo lepiej ale i tak bylem przedostatni a aoe to totalna porazka w arcane ;/

mam macro

arcane power
mana gem
http://eu.battle.net/wow/en/item/58183

wszystkie 3 na raz, odpalam je i spam ab a potem odnawiam mane i konserwuje (tak jak w twoim poradniku)

i dzisiaj na bot wyrollowalem http://eu.battle.net/wow/en/item/59514 chcialem dac to do tego macro z tym ze jak jednego trinketa uzyje to 2 ma 20(?) sekund cd i musze czekac

jak to najlepiej rozwiazac? ;d

[Edycja Eluveitie - 18.05.2011 o 23:26]

Reap3r0
Wiadomość [#15]: 20.05.2011 o 20:12

Konto skasowane

Moze ty tylko moja subiektywna opinia , ale arcane dalej ssie na kazdej płaszczyźnie masz brusta , masz dps , ale nie masz dmg done . Co wiecej na obecnym kontencie nie masz walk statycznych , nawet na chimareonie , badz atramedesie przez Doty wyciągasz wiekszy dmg done .

[Edycja Reap3r0 - 21.05.2011 o 01:50]

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
Garn
Wiadomość [#16]: 21.05.2011 o 01:29

Konto skasowane

E tam.

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Eluveitie
Wiadomość [#17]: 21.05.2011 o 02:56

Konto skasowane

mi tam arcane nawet pasuje, bo jak mam CD to moge ladnie dmg nadrobic z tym ze boli mnie kulejace aoe :/

Reap3r0
Wiadomość [#18]: 21.05.2011 o 03:13

Konto skasowane

a ja sie dalej zastanawiam co ludzia sie podoba w dpsowaniu 1 przyciskiem ^^ , ale o gustach sie nie dyskutuje . W sumie jakby wróciła mechanika arcane z patch 3.0 to moze bym sie jeszcze skusił

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
Eluveitie
Wiadomość [#19]: 21.05.2011 o 03:50

Konto skasowane

unikalem respeca na arcane wlasnie dlatego ze nie chcialem dpsu 1 skillem, ale jestem mile zaskoczony, dlaczego?

w fire dps wygladal tak:

trzymanie dotow
spam fireballa
hs jak procnie

owszem, w arcane dpsuje praktycznie tylko arcane blastem i arcane missiles (to podczas "trzymania many" jak evocation na cd) ale juz technika (gospodarowanie mana, odpalanie CDkow w dobrym momencie itp) skutecznie urozmaica zabawe

imo w arcane gra sie przyjemniej niz w fire (pomijajac kulejace aoe) i nie zaluje zmiany tongue.gif

[Edycja Eluveitie - 21.05.2011 o 03:52]

Invisible19
Wiadomość [#20]: 21.05.2011 o 07:59

Konto skasowane

Reap3r0 napisał
a ja sie dalej zastanawiam co ludzia sie podoba w dpsowaniu 1 przyciskiem ^^ , ale o gustach sie nie dyskutuje . W sumie jakby wróciła mechanika arcane z patch 3.0 to moze bym sie jeszcze skusił

Zgadzam się, obecnie technika gry w arcane to jakaś porażka. Fire daje dużo więcej satysfakcji z gry.

[Edycja Invisible19 - 21.05.2011 o 08:02]

Sheenaz - 85 level mage - Burning Legion
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :