Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 04:35
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Dylemat-Tank a zarazem PVP

Odpowiedź

Temat: Dylemat-Tank a zarazem PVP

Zakus
Wiadomość [#1]: 21.11.2011 o 03:28

Konto skasowane

Witam!

(Na wstępie zaznaczam że WOW'a znam już od 6 miesięcy, dużo czytałem i ogólnie uczyłem się tej gry)

Chciałbym dać wam zarys problemu z jakim się borykam ostatnimi czasy i mam nadzieje że ktoś udzieli mi pomocnej odpowiedzi/podpowiedzi.

Otóż znajomy zachęcił mnie do przeniesienia się na inny Realm, jako że grałem na mało zaludnionym i praktycznie sam, bo na zaludnieniu Low trudno o dobrą gildię postanowiłem przystać na jego propozycję.

Moją główną postacią zawsze był Paladyn,teraz 85lvl z itemami 38X, zacząłem nim grę dla tego bo na początku jest to dobra klasa by poznać samą grę, i wszystkie aspekty z nią związane. Potem Paladyn dostał nerfa, lecz ja już na tym etapie na tyle poznałem WoWa że bardziej mi się podobały możliwości związane z Palkiem niż to że był on łatwą klasą do ogarnięcia z dużymi obrażeniami.

Zacząłem po czasie przykładać większą uwagę na przydatność tej postaci, dla mnie ona nie mogła być nudna i dalej nie jest. Lubię czasem zagrać sobie na PVP i pozabijać, lecz głównie skupiam się na Dungeonach i Raid'ach. Tak więc Paladyn dostarczył mi wiele radości jako Retri DPS, Retri PVP i co najważniejsze jako Tank. Właśnie możliwość rozwoju tej postaci w dwie strony dawała mi najwięcej frajdy. Jak zaczynało mi się nudzić PVP chodziłem na dungeony, raz byłem Tankiem, raz DPS'em. I możliwość swobodnego przeskoku była dla mnie cenna. Jak nie mogłem znaleźć party jako DPS to zmieniałem talenty i już jako Tank miałem instant dungeon. Ułatwiało mi to oczywiście farmę.

Paladyn pod PVP też daje sobie bardzo dobrze radę, i nigdy nie miałem problemu z ogarnięciem tego zagadnienia, jako tank sprawował się nieźle. Mana praktycznie mi się nie kończyła więc kwestią było dobre wyuczenie się Rotacji i trzymanie mobów przy sobie.

Dodatkowym bonusem który umila mi grę jest robienie solo Heroic Dungeon'ów. W ten sposób zdobyłem Smoka <3

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Teraz przerzuciłem się na Rogala, po 4 dniach mam nim już 71 lvl. Lecz jakoś nie czerpię satysfakcji z gry nim. O dungeon jest bardzo trudno więc i farma na tym etapie odpada ( wiem wszystko zmieni sie z pachem 4.3, bo z BG będzie więcej PK).
Pod PVP Rogal jest świetny, lecz nie samym PVP żyje człowiek, robienie nim questów jest udręką. Więcej niż 2 moby i już muszę uciekać. A potem to moja przydatność spadnie tylko do bycia DPS'em i to jeszcze czekając 30 minut w QUEUE.
Solo Dungeona nie zrobię bo nie ma on aż tak silnego leczenia. Jedyne co mi pozostaje to te nieszczęsne PVP.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

I teraz jak już opisałem wszystko rodzi się moje pytanie.

Chce zmienić postać i nie wiem na jaką:
Opcje(więcej tanków nie ma,bo Palka jeszcze raz mi się nie chce robić a przenieść go nie mogę bo kolega jest u Ally a ja byłem w Hordzie)

DK-Jak on się sprawuje jako tank? jak jako DPS? i jak pod PVP~~
Warrior-To samo tutaj

Druida nie chcę bo zniechęciłem się do tej klasy po zmianach jakie zaszły, a miałem swojego czasu dobrego druta, zanim jeszcze CATA wbił.

Chciałbym wybrać klasę która może łatwo przeskakiwać pomiędzy Tankiem,Dps'em, i PVP i żeby liczyła się w każdym aspekcie.

!!
Opisałem po wyżej historię mojego Paladyna byście mieli zarys tego czego szukam w postaci. Mam nadzieje że doradzicie mi z wyborem.

Nekkro
Wiadomość [#2]: 21.11.2011 o 09:24

Konto skasowane

To bierz DK, jak chcesz tanka, pod pvp i nie druida.

Warrior w pvp obecnie plasuje sie slabo.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
ihatebiohazard
Wiadomość [#3]: 21.11.2011 o 21:45

Konto skasowane

warrior jest tankiem topowym, sporo wyżej od dk przez całe cata i nie wyglada na to by w 4.3 miało sie to zmienic. w pvp jest słabszy, ale wciąż grywalny. plus ida buffy w 4.3 i prawdopodobnie w MoP

Nekkro
Wiadomość [#4]: 22.11.2011 o 00:12

Konto skasowane

ale nie wspominajmy o MoP i "buffach"

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
ihatebiohazard
Wiadomość [#5]: 23.11.2011 o 11:48

Konto skasowane

buffy w 4.3 powinny byc znaczace

Nekkro
Wiadomość [#6]: 23.11.2011 o 12:02

Konto skasowane

dla warriora ?

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
ihatebiohazard
Wiadomość [#7]: 23.11.2011 o 13:37

Konto skasowane

mortal striek 25%. i chyba cos jeszcze ale nie gram warriorem od jakiegos czasu. w tej chwili sa setupy z grywalnym warriorem, a w tankowaniu wyprzedza dk dość znacznie

Nekkro
Wiadomość [#8]: 23.11.2011 o 17:03

Konto skasowane

wszystkie klasy majace healing debuff beda mialy te 25%.

jedynym plusem jaki bedzie w 4.3 to naprawienie w koncu charge buga.

co do setupow

[Edycja Nekkro - 23.11.2011 o 17:04]

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :