Dziś jest: Poniedziałek, 1 czerwca 2020, godzina 17:37
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Diablo 2 pod Viste

morphisiusz
Wiadomość [#1]: 31.01.2007 o 06:26

Konto skasowane

Mam problem nie moge uruchomić gry pod nowym dzieckiem microsoftu - Vista.Wyskakuje błąd podczas uruchamiania gry UNHANDELED EXCEPTION:the game is running only for Windows® 2000, 95, 98, or NT 4.0 Service Pack 5. Jak się domyślam gra nie jest kompatybilna z systemem Windows Vista.Jest to o tyle dziwne że pod xp czy 98 nigdy nie miałem żadnych błędów.Gra jest orginalna. List wysłany do Blizzarda był jeszcze większym dla mnie zaskoczeniem ponieważ dostałem krótką lakoniczną odpowiedz że grą już się nie zajmują. 1zhelp.gif Ktoś ma jakiś pomysł jak uruchomić gre na system który trzeba będzie wcześniej czy później przerzucić się ??

Sivy11
Wiadomość [#2]: 31.01.2007 o 12:07

Konto skasowane

z Vista nie mialem do czynienia... nie te parametry kompa... ale czytalem juz ze wiele rzeczy ma problem z kompatybilnoscia na nowym dziecku MS... nie wiem czy jest cos takiego jak zgodnosc z innym systemem ale jak jest to sprobuj i moze zadziala... to ze Blizz nie zajmuje sie D2 widac od dawna... wystarczy wejsc na cbn i zobaczyc lagi i syf ktory tam panuje... a co do przerzucenia sie to wiele osob przerzuci sie pozniej duzop pozniej bo Vista ma spore wymagania aby dobrze chodzila wiec zainwestowac w Viste, ktora troche kosztuje i kompa za jakies 2500-3000 zl to jest spora suma dla wiekszosci ludzi... niestety sad.gif

pozdro

btw. jak sie sprawuje nowy DirectX pod Vista bo czytalem ze rewelacja confused.gif

krecik123
Wiadomość [#3]: 31.01.2007 o 15:48

Konto skasowane

klikajac ppm na plik .exe od diablo jest chyba ustawienie trybu zgodnosci /w xp bylo cos takiego takze/, sporobuj tam zaznaczyc ze ma dzialac pod xp albo 98 i wtedy zobacz co bedzie

--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
morphisiusz
Wiadomość [#4]: 31.01.2007 o 17:07

Konto skasowane

Dalej mi nie działa gra mimo ustawienia trybu zgodności . Co do emaila do Blizzarda to raczej błąd zrobiłem wysyłając do nich być może jest to działka Microsoftu a nie ich ? Jedyna nadzieja że MS wyda uaktualnioną liste związanych ze zgodnością aplikacji bo już jedną wydał - niestety Diablo nie znajduje się na niej.

[Edycja - morphisiusz w 31-01-2007 o 17:10]

gejkiller
Wiadomość [#5]: 31.01.2007 o 18:49

Konto skasowane

1.12 !

Ulvar
Wiadomość [#6]: 31.01.2007 o 21:20

Konto skasowane

Może tutaj znajdziesz odpowiedź ?

Sivy11
Wiadomość [#7]: 31.01.2007 o 22:04

Konto skasowane

Morphisiusz - musisz wziasc pod uwage ze D2 to jak na dzisiejsze realia stara gra... mimo ze ma dalej powodzenie wsrod graczy biggrin.gif
Vista jest nowym systemem z nowym Directem, ktory daje niesamowite mozliwosci mimo ze mozliwosci poprzedniego nie zostały wykorzystane w 100%... wiekszosc aplikacji/gier musi byc pisana specjalnie pod Viste albo miec jakies patche/poprawki zeby zadzialala a co do gier to MS pisal gdzies na stronie ze support bedzie dotyczyl tylko gier z nieduzego przedzialu czasu (chyba 12 miesiecy jak sie nie myle) wiec D2 nie ma prawa sie do nich zaliczyc mimo szczerych checi sad.gif W sumie nie dziwie sie MS bo majac takie cacko jak DirectX 10 tez bym nie supportowal starych gier, ktore nie wykorzystaja jego mozliwosci nawet w 10%... zobaczysz za niedlugo jak beda wygladaly gierki to bedziesz wiedzial o co mi chodzi diablotin.gif
nic Ci nie pozostaje tylko wrocic do 98/2000/xp jak chcesz poszalec na starym ale jarym Diabelku uzi2.gif

pozdro

btw. Gejkiller nie wierze w 1.12 a tym bardziej w to ze Blizzard bedzie pisal go specjalnie zeby obslugiwal Viste... a tym bardziej po takim emailu, ktory Morphisiusz dostal sad.gif ... ich oczko w glowie teraz to WOW:BC a nie jakies kilku letnie D2...

Yamroz
Wiadomość [#8]: 01.02.2007 o 01:08

Konto skasowane

DirectX 10 o ile mi wiadomo nie jest kompatybilny wstecz. A sama vista to zupelnie nowa rodzina systemow nie opartych na Linii NT (ktora wymiera razem z XP), wiec z kompatybilnoscia moga byc problemy. Sam nie mam Visty wiec nie wiem czy jest mozliwosc odpalenia DX9 w jakis sposob na nim.

Wogole pomysl nad dwoma systemami. XP + Vista - oszczedzi Ci wielu nerwow pewnie.

Jak sie wogole sprawuje Vista? Smiga ladnie? na jakim sprzecie? Moj jest za slaby a z checia pobawilbym sie DX10 SDK bo u mnie toto nie pojdzie... A juz DX9 emulowany sprzetowo daje 0.2 klatki na sekunde wiec bez sensu...

A i jeszcze jedno: blizzard powinien sie conajmniej ustosunkowac w odpowiedzi do tego problemu... Jest wydawca tej gry i odpowiada za zgodnosc z nowymi systemami. Microsoft ma w dupie czy gry sprzed X lat dzialaja na nowym systemie. Po to jest nowy zeby nowe rzeczy dzialaly...

Sivy11
Wiadomość [#9]: 01.02.2007 o 09:14

Konto skasowane

Yamroz zle Ci wiadomo o to pewien cytat: "W Windows Vista wbudowano także DirectX 9.0L, który ma zapewnić kompatybilność ze składnikami DirectX 9. Należy o nich myśleć jak o dwóch odrębnych systemach. DirectX 9.0L otrzymamy dla sprzętu zgodnego z DirectX 9, a DirectX 10 dla sprzętu kompatybilnego z DirectX 10.
To oznacza, że jeśli chcecie korzystać z DirectX 10, prawdopodobnie będziecie musieli zdecydować się na Windows Vista. Rzecz jasna konieczny będzie sprzęt zgodny z DirectX 10 i oczywiście gry napisane pod jego kątem."

Dwa systemy sa uciazliwe przynajmniej jak dla mnie lepiej wrocic na XP a Viscie dac czas zeby troche sie zaczelo w kolo niej dziac bo dopiero wtedy bedzie widac jej potege (i bledy, ktore wyjda z czasem hahaha.gif ) w kazdym razie wiele rzeczy pod Vista nie bedzie dzialac a gry beda w tym przodowac niestety sad.gif
"Microsoft ma w dupie czy gry sprzed X lat dzialaja na nowym systemie. Po to jest nowy zeby nowe rzeczy dzialaly..." - ladnie to podsumowales wlasnie o to mi od poczatku chodzi ze MS ma czyste rece a o reszte powinien sie martwic Blizzard jako wydawca gry sucker.gif

pozdro

btw. Yamroz Vista to tez jest system z rodziny NT... mowi sie Windows Vista albo Windows NT 6.0... po co cos zmienia jak jest dobre takie chyba mieli zalozenie i dobrze biggthumpup.gif

[Edycja - Sivy11 w 01-02-2007 o 10:09]

MaD-ziO
Wiadomość [#10]: 01.02.2007 o 11:08

Konto skasowane

każda gra jak i aplikacja działa na vista ale pod 2 warunkami :
- nie wgrywałeś cracka
- nie przestawiałeś zegara w biosie, żeby ustawić dowolnie wielką długość wersji testowej:P

Sivy11
Wiadomość [#11]: 01.02.2007 o 15:08

Konto skasowane

MaD-ziO napisał:
każda gra jak i aplikacja działa na vista ale pod 2 warunkami :
- nie wgrywałeś cracka
- nie przestawiałeś zegara w biosie, żeby ustawić dowolnie wielką długość wersji testowej:P

ciekawe bo wiele aplikacji nie dziala... to pewnie wszyscy cos mieszali z crackami albo zegarem biosa... szczegolnie ze maja orginalna wersje...
biggrin.gif

pozdro

morphisiusz
Wiadomość [#12]: 02.02.2007 o 15:59

Konto skasowane

Problem znikł microsoft zaaktualizował liste wydająć poprawke http://www.iexbeta.com/wiki(...)ity_List i zarówno 2 jak i 1 część gry !!! działają.

Sivy11
Wiadomość [#13]: 03.02.2007 o 00:00

Konto skasowane

brawo MS beerchug.gif
na Blizza nie ma co juz liczyc w sprawach Diablo II... niestety sad.gif
pozdro

btw. wbrew pozorom znalazly sie tam gry, ktorych bym sie nie spodziewal... typu GTA II, D1, Dungeon Keeper biggthumpup.gif i jeszcze kilka klasykow beerchug.gif beerchug.gif beerchug.gif dla MS...

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :