Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 20:35
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: [D] TvP obrona przed DT

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
urlich
Wiadomość [#1]: 07.04.2011 o 15:08

Konto skasowane

Zastanawia mnie jakich sposobów używacie do obrony przed fast DT granymi przez tossa. Nie idzie tego wyscoutować, bo budynek może być schowany w każdym pkt na mapie, a dobrze zagrane DT w momencie gdy nie jesteśmy na nie przygotowani mogą skończyć grę. Z reguły many mamy na max 1 skana, a DT zawsze jest więcej. Dobry protos nie da sobie zabić więcej niż jednego DT jednym skanem, więc jesteśmy w ciemnej d...

Ciekawi mnie Wasz sposób obrony przed tego typu zagraniem. Jednym rozwiązaniem jest techowanie do fast reavena, który sam z siebie jest dobry w tym MU, jednak nie każdy build może sobie na to pozwolić, a gdy chcemy zagrać FE już w ogóle nie ma opcji żebyśmy zdążyli z czasem. Może stawiacie turrety w bazie? Jest to jednak w większości przypadków strata minerałow, więc po co stawiać je w ciemno? A może po tym co wyscoutujecie w bazie tossa w pierwszych minutach gry, potraficie przewidzieć że prawdopodobnie toss zagra DT?

Zapraszam do dyskusji.

maniek92sw
Wiadomość [#2]: 07.04.2011 o 15:16

Konto skasowane

Ja cie zapraszam do pogoglowania i oberzenia kilku repow prograczy z ta strategia. Nie zebym sypal sarkazmem, ale na pewno w kilku repach znajdziesz odpowiedz. Przeciez zawsze mozesz zrobic walla na pczatku ;p Do tego powinienies na podstawie scoutu wyciagnac wnioski, ze jak protoss nie robi innych strategii, to na cos musial minsy i gaz wydac ;p Poznanie tylko wlasnej rasy niestety nie wystarcza...

Success is my only mothafuckin option!
Markam
Wiadomość [#3]: 07.04.2011 o 15:16

Konto skasowane

Gram tossem wprawdzie, ale zauważyłem na turniejach etc. że większość terków przy szybszym zaekspowaniu stawia turreta przed wejściem do maina, tak żeby zasięg wykrywania obejmował część ekspa. A druga sprawa to jeśli scoutujący scv zauważy dwa assimilatory a toss nie ma za dużo sentry możesz wywnioskować, że albo DT są w drodze albo stargate. Ale z mastera nie jestem, więc mogę się mylićbiggrin.gif

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/187351/1/Markam/
ZealotAttack
Wiadomość [#4]: 07.04.2011 o 15:17

Konto skasowane

Grajcie tak jak kazde rasy musza grac przeciwko niewidzialnym unitom - techa do obsa a nei polegac tylko na imba darmowym skanie. Co ma powiedzeic PRotoss albo zerg gdy dostana cloack dt lub banshee? Maja liczyc na skana ktorego nie maja?? Troche kreatywnosci z grania Terranem...

/Rage mode OFF

Zapraszam na www.sc2tv.pl - Pierwszy polski portal streamingowy w StarCrafta II
Kaczorek
Wiadomość [#5]: 07.04.2011 o 15:56

Konto skasowane

terkiem masz naprawde milion sposobow detekcji/reagowania na dt.
po pierwsze - 3ciego mula zawsze opozniasz i zostawiasz energie na skan. dt przychodza ok. 6:30-7:30.
stosunkowo latwo to wyscoutowac - toss stawia drugi early gas. z reguly przed stalkerem, czesto nawet wczesniej np. ja przy dt harass into expand stawiam gas 11/14, dzieki czemu mam dodatkowo gaz na 2 sentry do obrony. anyway, po tak wczesnym gas mozna sie spodziewac dt/stargate play i turret tak czy siak sie przyda. poza tym toss powinien miec bardzo malo jednostek do obrony, early aggression terrana moze latwo wygrac gre. wszystkie raven buildy hard counteruja dt.
mozesz zablokowac rampe supply depotami i budynkami, naprawiajac je i techujac sie do detekcji. nawet unitami (maraudery z przodu) na hold position mozesz skutecznie zblokowac dt

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
Sulphuriell
Wiadomość [#6]: 07.04.2011 o 16:35

Konto skasowane

EMP zdaje się, że też odkrywa niewidzialne unity, ale nigdy tego nie widziałem. Długo taka niewidzialna jednostka jest widoczna po tym jak przyjmie EMP na klatę?

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Kaczorek
Wiadomość [#7]: 07.04.2011 o 16:49

Konto skasowane

faktycznie, ghost tez wykrywa. nie pamietam dokladnie jak dlugo, ale 5-10 sekund na pewno

SC2 ACC #3 SOLD
SC2 ACC #2 ACTIVE | CRUNOZAUR.304
SC2 ACC #1 SOLD
---
Xfire - szafirek
r3tsa
Wiadomość [#8]: 07.04.2011 o 16:49

Konto skasowane

Jeśli chodzi o detekcję to toss jest najbiedniejszy ;D

nozownik
Wiadomość [#9]: 07.04.2011 o 19:04

Konto skasowane

moze i tak ale ma najlepszego detectora ;0

Dziad
Wiadomość [#10]: 07.04.2011 o 19:18

Konto skasowane

Stawiaj zawsze jedną wieżyczkę przy wejściu, najlepiej za supli lub barakami, tak aby DT musiał obejść budynki aby do niej dojść + ja stawiam jeszcze jedną w okolicach maina tak aby ewentualny drop DT także można było wcześniej wybronić. Różnie z tym bywa, ale jeśli nie wyskautowałeś DarkShrine-a, w zupełności wystarczy. Pozdro

r3tsa
Wiadomość [#11]: 07.04.2011 o 23:13

Konto skasowane

nozownik napisał

Bo jest niewidzialny? To raczej rekompensata za wolną prędkość i brak innej możliwości dobrego scotu :X

ShadowDancer
Wiadomość [#12]: 10.04.2011 o 15:54

Konto skasowane

Tego eng bay i tak warto postawić, więc 2 turrety nie robią różnicy. Co do obsa, to ma zalety jak i wady, może jest i wolny, ale najtańszy. Co ma powiedzieć zerg/terran, gdy jego detector kosztuje 2/3 razy tyle?

I nie pie*dol, scoutować można hallu równie dobrze, jak obsem.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#13]: 10.04.2011 o 16:39

Konto skasowane

Można ale w PvP nie ma na to miejsca, a w PvT wolę te surowce na coś innego poświęcić i mieć pod ręką możliwość pompowania immo, więc zostaje PvZ gdzie halucynka opłaca się tylko przy 3gate exp.

A i obs nie ma żadnych umiejętności poza cloakem.

Kris7
Wiadomość [#14]: 10.04.2011 o 18:18

Konto skasowane

r3tsa napisał
nozownik napisał

Bo jest niewidzialny? To raczej rekompensata za wolną prędkość i brak innej możliwości dobrego scotu :X

tak, bo jest niewidzialny i ( jak widziałem na niejednym vodzie z gry PRO) taki obs, mimo, że wolny, może dawać wizję
a)bazy wroga
b) armii wroga tj jej wielkości, pozycji i kompozycji
c) kluczowych miejsc na mapie - ta opcja jest mniej lub bardziej przydatna w zalezności od mapy,

przez znaczącą część gry, a wróg może nie mieć o tym bladego pojęcia. Był ostatnio vod na YT - gra toczyła się na mapie shakuras platau, PvT między...crouncherem a selectem, albo qxc albo tlo (nie pamietam ale i tak sama terrańska śmietanka) i terran cały czas był obserwowany przez co nie mógł w żaden sposób zaskoczyć przeciwnika a ten wiedział kiedy i jak ustawiac swoje wojo i czy już się angażować w bitwę czy jeszcze masować siły.

jednym słowem obs jest NAJLEPSZYM i do tego tanim detectorem (raven - bodajze 150 min + 200 gazu, oczywiście wiem, że raven ma inne bardzo przydatne umiejętności defensywne i bojowe ale rozważam tu tylko kwestię uzyskania detekcji np przeciwko tytułowym DT)

edit/

co do skanu na dt - kiepski pomysł (chociaż czasem jedyny dostępny na daną chwilę) bo każdy ogarnięty dt rusher rzuci jednego DT jako wabik na skana, a drugiego DT wrzuci zaraz po tym jak skan sie wyczerpie.

osobiście na Protosa gram szybkiego ravena - ochroni przed DT i jest dobry na stalkery. Nie wiem czy to dobry build ale lubię go grać. Jak dodam do tego ghosta z EMP to gdy dochodzi do konfrontacji: PDD wyłącza stalkery, EMP przede wszystkim rzucam na immo. Czasem wychodzę z bitwy bez wiekszych strat gdy armia protosa znika. Trzeba jednak szybko rzucić to PDD i trafnie EMP - A move tu nie wystarczy. ;)

[Edycja Kris7 - 10.04.2011 o 18:29]

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
r3tsa
Wiadomość [#15]: 10.04.2011 o 19:33

Konto skasowane

Toss musi mieć coś opposite do skanów i wszechobecnego creepu i overów, co nie zmienia faktu, że dobry gracz bardzo szybko się pozbywya obsów, ba może nawet je wykorzystać przeciwko tobie.

ShadowDancer
Wiadomość [#16]: 10.04.2011 o 21:29

Konto skasowane

Tak samo, jak dobry gracz pozbywa się creepu, lol...

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#17]: 10.04.2011 o 22:06

Konto skasowane

To zależy co grasz, czasami nie zabardzo jest jak jeśli zerg z creepem szaleje.

Kris7
Wiadomość [#18]: 10.04.2011 o 22:59

Konto skasowane

UWAGA - SONDA cholernie subiektywna

- gdybyś mógł wybrać dla swojej rasy jedostkę-detekotora byłby to: http://sonda.hanzo.pl/sondy,111665,zbzM.html

nie ugrzęźnijmy tylko w rozważaniach nt balansu ras - po prostu wybierzmy najlepszą jednostkę detectora.

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
ShadowDancer
Wiadomość [#19]: 10.04.2011 o 23:05

Konto skasowane

r3tsa napisał
To zależy co grasz, czasami nie zabardzo jest jak jeśli zerg z creepem szaleje.

Tak samo zależy co terran gra i czy rzuca mule czy scana. Taką dyskusję, to możesz sobie o kant nie powiem czego rozbić.

Jak terran marnuje scany na obsy to się cieszę, bo mnie tego jechanego woja wyjdzie, a jak toss rozwala mi creep to się tylko (wulg.)am. Poza tym zerg robiąc creep zaniedbuje inne rzeczy.

ONLY ROCK'N'ROLL

Sulphuriell
Wiadomość [#20]: 11.04.2011 o 07:52

Konto skasowane

Observer wygra sondę, ciekawe czemu, nie r3tsa? ^^

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
REKLAMA
Strona 1 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :