Dziś jest: Środa, 21 sierpnia 2019, godzina 18:38
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: DW czy 2H

Nolaan
Wiadomość [#1]: 17.09.2011 o 10:28

Konto skasowane

Nie mogę uwierzyć że nie ma żadnego tematu na podforum o Barbie, więc zakładam temacik który będzie jeszcze bardzo długo wałkowany.

Na razie pytam się was co wam bardziej podoba się wizualnie bo kwestie co robi więcej kuku zostaną rozwiązane wraz z praktyka jak i matematyka ;) Więc jaki charakter barbarzyńcy bardziej wam pasuje? DW, 2H, a może 1H + Shield?

Ja osobiście Barba widzę z bronią dwuręczną, toporem, młotem lub kafarem ale miecz jakoś mi nie leży... taki barbarzyńca co macha czymś ogromnym zabijając wszystko dookoła.
Mam też nadzieję że nie zostanę zmuszony grać 1H + Shield na HC smiley.gif

BattleTag: Nolaan#2781
HAKUNA MATATA
DePawlo
Wiadomość [#2]: 27.12.2011 o 00:15

Konto skasowane

Barbarzyńca z tarczą to w ogóle jakieś śmieszne połączenie. Mi najbardziej pasuje z 2h toporem, młotem, ale 2x1h też może być fajne.

Constantine
Wiadomość [#3]: 27.12.2011 o 15:37

Konto skasowane

Ja tam mogę uwierzyć w to, że takiego tematu nie było. Imo większość ludzi jest zafascynowana monkiem i wałkują wokół niego co się da;) Nawet blog o nim powstał, całkiem fajny zresztą.
Co do barba to widziałbym go raczej z 2 X topór, miecz albo inne badziewie. Tak lepiej wygląda, ale to nie o to głównie chodzi. Ważne, żeby szybko napierdzielał. W ogóle, zawsze robię postacie pod szybkość, bo to w końcu ona jest najważniejsza we wszechświecie jak sam Einstein potwierdził;) (oczywiście chodzi mi tu o szybkość z przyzwoitym dmg).
Trzeba powiedzieć, że kwestię wyglądu można sobie do kieszeni schować, bo co z tego, że będę miał fajnie wyglądającego barba, czy DH jeśli na arenach po dupie dostanę.

Nie odchodząc zbytnio od tematu: jeśli chodzi o wygląd (jak i matmę) to tylko 2 broniesmiley.gif

Takie tematy przydałyby się także dla WD i DH bo świat o nich chyba zapomniał. O wizie nie wspomniałem, bo on i tak ma multum fanów co potwierdziła ankieta.

Mam jeszcze małe pytanie, może nie na temat, ale związany z barbem: Co z poziomem furii u naszego Hulka po zdobywaniu kolejnych poziomów doświadczenia? U WD o ile mi wiadomo wzrasta, u monka jest cały czas taki sam (150 chyba) u DH tak samo (125/30) i wiza też (100 tak mi się wydaje). Już wcześniej zadawałem takie pytanie, ale teraz powychodziły nowe patche a że nie mam dostępu do bety to nic nie wiem.

Jakby ktoś mógł odpowiedzieć jeszcze konkretnie w liczbach np. barb Poziom 1, furia -100 pkt. Poziom 13, furia - ......pkt, to byłbym bardzo wdzięczny;)
Pozdr.

"Diablo ciągle jest w Piekle i zbiera swoje zastępy demonów do walki"
Tyriasz
Wiadomość [#4]: 29.02.2012 o 18:53

Konto skasowane

jeśli chodzi o barbarzyńcę to całkowicie odpowiada połączenie broń + shield. wedlug mnie moze byc zarowno 2 razy 1h i 2h. Z tego co pamietam w d2 barb mogl latac z dwoma 2h mieczami i wygladalo to naprawde imponujaco, nie wiem czy teraz tez tak bedzie aczkolwiek miodzio by to wygladalo.

kosciarz
Wiadomość [#5]: 08.03.2012 o 17:01

Konto skasowane

pve - najwiekszy dps jaki mozna wyciagnac, czyli jeden pies czy 2h czy 2x1h
pvp - tylko i wylacznie slow big dmg weapon=]

Sok
Wiadomość [#6]: 08.03.2012 o 17:28

Konto skasowane

Na HC one-hand i tarcza only. Chyba że szybkie deady was cieszą smiley.gif

Battletag: Sok#1794 Jeśli chcesz pograć zapraszaj!
Succubus
Wiadomość [#7]: 09.03.2012 o 01:03

Konto skasowane

DePawlo napisał
Barbarzyńca z tarczą to w ogóle jakieś śmieszne połączenie. Mi najbardziej pasuje z 2h toporem, młotem, ale 2x1h też może być fajne.

Szczerze powiedziawszy to ciężko sobie wyobrazić jakąkolwiek postać w diablo 3 chodzącą z tarczą. A jeżeli chodzi o broń to najlepiej prezentuje się z jedną 2h.

Jackwolf
Wiadomość [#8]: 09.03.2012 o 10:18

Konto skasowane

Tak na fast "Constantine" furia nie rośnie wraz z lvl. podobnie jak energia u rogala w WOW'ie. osobiście uważam że to lepiej bo masz obcykane co ile kosztuje furi i nic cie nie zaskoczy.

A i byłbym zapomniał 2H czy 2x1H.

Osobiście nie mam nic do 2x1H ale uważam że 2H topór lub młot będzie lepszy.
Dlaczego?
Otóż istnieje taki skill jak "Frenzy" który wybija z głowy pomysł że 2H będzie powolny. dodatkowo założę się większości z was będzie używała Whirlwind'a - czysto matematycznie 2H będzie robił kuku więcej niż 2x1H i na koniec jeśli chodzi o wygląd bo są rzeczy ważne i ważniejsze w D3 pojawi się ten sam set co D2, pewnie wiecie o jaki mi chodzi, oczywiście o set Nieśmiertelnego Króla który zamyka sprawę wyglądu.
na koniec dodam że nie odrzucałbym pomysły z tarczą albowiem na poziomie hardcore będzie ona mile widziana.

[Edycja Jackwolf - 09.03.2012 o 13:12]

facelessone
Wiadomość [#9]: 11.03.2012 o 08:38

Konto skasowane

Szkoda, że zrezygnowali z dwóch kompletów broni jak to jest w D2, natomiast osobiście liczę na efektywne młoty w Diablo 3.

hardWizard
Wiadomość [#10]: 02.04.2012 o 17:11

Konto skasowane

ja tez raczej smash.gif wybiore bo kozacki roz(wulg.) mozna robicbiggrin.gif

nOOb0dy
Wiadomość [#11]: 02.04.2012 o 22:11

Konto skasowane

NIEWAŻNE CZY UŻYWACIE 1H + tarcza CZY broni dwuręcznej czy 2xbroń. jest to obliczone na constans. Pozdro dla wszystkich, co myślą, że postać którą będą grali jest lepsza od innych ;-D

ledo
Wiadomość [#12]: 05.04.2012 o 19:20

Konto skasowane

widac, ze nie wyobrazacie sobie jak ciezko bedzie na inferno. 1h+shield typowy tank dobre obrazenia i duza przezywalnosc ;) powolo dalej zajdziesz!

gewloh
Wiadomość [#13]: 05.04.2012 o 20:10

Konto skasowane

W każdej grze gram wojownikiem z 2h i w Diablo 3 będzie tak samo. Koniecznie topór, bo dla mnie topory są najbardziej 'badass' ze wszystkich (ostatecznie to i tak pewnie będzie zależało od lootu, jaki mi wyleci) :> To na pewno na normalu, a jak dalej będzie - czy ciężko, czy znośnie - to się zobaczy. Dopuszczam możliwość latania z tarczą, ale to mi będzie słabo do barba pasowało.

Nolaan
Wiadomość [#14]: 06.04.2012 o 19:11

Konto skasowane

Widzę że niektórzy już grali w D3 na infernow lub hc smiley.gif
Jak będziemy zmuszeni uzywać tarczy na hc lub inferno to będzie to moim zdaniem fail blizza. Bo gdzie tu jakakolwiek swoboda kiedy będzie tylko jeden słuszny build i Jeden zestaw itemków.

Mając na uwadze klimat to Barb tylko z toporem lub kafarem jak dla mnie.

HAKUNA MATATA
r3make
Wiadomość [#15]: 09.05.2012 o 01:06

Konto skasowane

Ja mam takie, jak dla mnie istotne, pytanie: czy DW u barba działa bardziej jak w WoWie (broń trzymana w main handzie ma około dwa razy większy dps niż ta sama broń trzymana w offhandzie) czy bardziej jak w D2 (obie 'ręce' mają taki sam dps)?

"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace."
- Jimi Hendrix
plKris
Wiadomość [#16]: 09.05.2012 o 10:04

Konto skasowane

dps sie jakos tam sumuje ale u postaci ktore moga nosic dwie bronie jednoczesnie czyli monk i barb nie ma roznicy w ktorej dloni trzymasz bron, mozesz to latwo sprawdzic jesli bedziesz mial juz dostep do diablo 3, przelozysz sobie bronie a i tak bedzie wyswietlalo tyle samo total dps na tej tablicy ze statystykami obok postaci z ekwipunkiem, w diablo 3 offhand wystepuje jako miejsce do umiesczania kul czrodzieja tarcz lub laleczek voodu witch doctora i nie mozna tam umieszczac broni

Nolaan
Wiadomość [#17]: 09.05.2012 o 10:40

Konto skasowane

Obie ręce mają taki sam dmg/dps, przy założeniu że są w nich takie same bronie ;)

Nic się tutaj nie sumuje, ani nie dzieli bo w przypadku ataków generujących gniew (Bash, Cleave, Frenzy) uderzasz brońmy na zmianę, raz jedną, raz drugą.
Nie wiem jak to działa w przypadku innych umiejętności takich jak: Rend, Whirlwind, Leap czy Revenge, wydaję mi się że też uderza się tam na zmianę, bądź tylko main hand? Niestety nie wiem a też mnie to zastanawia.

HAKUNA MATATA
Tasadar
Wiadomość [#18]: 09.05.2012 o 15:17

Konto skasowane

Pograsz to i zdecydujesz czym ci sie lepiej gra po co w góry ustalac se gre od A do Z nie kumam ludzi którzy jeszcze dodatkowo układają sobie bulidy w jakich beda grac , potem co ich w grze zaskoczy chyba tylko wyglad bosów co jest smutne. Ja generalnie czytam mało o grze i proponuje innym takie podejście (gra nie może rozczarować bo to Blizzard)

Aniel1
Wiadomość [#19]: 27.05.2012 o 21:42

Konto skasowane

Witam,

Zrobiłem sobie małą analizę na podstawie 3 znalezionych białych broni czy lepszy jest Dual czy 2H.

Broń 1h A:
dmg: 21-38
średni: 29,5
ataków na 1s: 1,49
DPS: 44
1 uderzenie w ciągu: 0,67 s.

Broń 1h B:
dmg: 23-42
średni: 32,5
ataków na 1s: 1,30
DPS: 42,4
1 uderzenie w ciągu: 0,77 s.

Bronie 2x1H:
dmg: 22-40
średni: 31
ataków na 1s: 1,71
DPS: 53
1 uderzenie w ciągu: 0,58 s.

Broń 2H:
dmg: 31-46
średni: 38,5
ataków na 1s: 1,1
DPS: 42,4
1 uderzenie w ciągu: 0,91 s.

Założenia:
Walimy z bash czyli 150% średniego dmg broni, który generuje 6 furii. Po naładowaniu 20 furii używamy skilla Hammer of the Ancients, który zadaje 200% i jego użycie zajmuje 1s.
W związku z powyższym combo wygląda tak: 4xBash-skill-3xbash-skill.
Łączny dmg z combo dla różnych zestawień:
*Tylko Broń 1h A - 427,75
*Tylko broń 1h B - 471,25
*2 x 1h - 449,5
* 2H - 558,25

Jak widać po 7 x Bash i 2 x Hammer of... największy dmg robi broń 2H.

Dla każdego rodzaju broni zrobiłem sobie zestawienie całkowitego dmg w ciągu minuty wg powyższego schematu, tzn. przykładowo :
*przy Dual wield w ciągu minuty można zrobić 9xcombo + 7xBash+1xskill
*przy 2H w ciągu minuty zdążymy zrobić 7xcombo +1xBash.

Wyniki:
*Tylko Broń 1h A - 3658
*Tylko broń 1h B - 3818
*2 x 1h - 4433
* 2H - 3965

Jak widać mając broń jednoręczną, która robi taki sam DPS jak broń dwuręczna to co nie jest zaskoczeniem, opłaca się mieć ją bardziej, choćby i z tarczą. A największy dmg zadaje 2x1h.

Sprawdziłem jeszcze jedną opcję. Ponieważ broń 1h miała sama ok 44 DPS, a w Dual Wieldu 53 DPS to sprawdziłem jaki byłby łączny dmg w ciągu minuty broni 2H o DPS 53.
WYNIK: 4962.

Wynika z tego, że broń 2H gdy ma taki DPS jak z 2x1H to jest lepsza z uwagi, że do skilli wykorzystywany jest dmg z broni. ALE, zależy to oczywiście od bulidu, i dodatkowych bonusów na broniach. Najważniejszą infromacją z tego jest, iż broń 2H wcale nie jest bezużyteczna. smiley.gif

Battletag: Aniel#2726
Main Character: Thorgal the Barbarian
i20918
Wiadomość [#20]: 28.05.2012 o 07:49

Konto skasowane

Czy jest jakaś różnica pomiędzy ilością możliwych socketów pomiędzy dwoma broniami jednoręcznymi a jedną jednoręczną ?

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :