Dziś jest: Wtorek, 31 marca 2020, godzina 00:12
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Czy Łowca jest słaby?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Sebastek
Wiadomość [#1]: 26.01.2011 o 11:03

Konto skasowane

Witam, od pewnego czasu gram surv huntem i gra mi się bardzo dobrze. Na questy jest niezły, na instach dobrze sobie radzi, na bg jest nawet więcej niż niezły o czym świadczą rankingi po każdym bg. Jednak jak czytam większość waszych postów, włosy stają mi dęba. Jestem dopiero na 39 lev więc po czytance wychodzi mi że im dalej, tym będzie gorzej. Czy tak jest naprawdęconfused.gif Oprócz hunta, mam także rogala i maga, też na 38-39 lev i na razie nie powiem żeby hunt był z tego towarzystwa najgorszy. Grałem wcześniej także dk, warkiem i pala (odpowiednio 81, 74 i 60 lev) mam więc jakieś pojęcie o różnych klasach i naprawdę huntem gra się całkiem fajnie, przynajmniej do 39 poziomu.

Vaeryn
Wiadomość [#2]: 26.01.2011 o 15:13

Konto skasowane

Dla mnie liczy się właściwie tylko pve endgame. To co robię w grze to heroiki (jeszcze pewnie góra tydzień, potem nawet ich nie będę robił) i raidy. Na raidach hunter daje radę na razie, ale na PTR wisi już jak Miecz Damoklesa 10% nerf dpsu huntera co jest bardzo dużo biorąc pod uwagę to, że lockowie i rogale nie dostaną zdaje się żadnego znaczącego nerfa a zgodnie z wowmeteronline mają porównywalny (lockowie właściwie lepszy imho) dps.

Jak ktoś chce może sobie looknąć na moje małe wyliczenia z tym związane - na podstawie: http://www.wowmeteronline.c(...)/11/0/3 Wyliczenia są pod tym oto linkiem: https://spreadsheets.go(...)ut=html. Zgadza się, jest coś nie tak z dps na Ascendant Council, ale to coś nie tak dotyczy tam wszystkich klas. Dodatkowo te dane tam są sprzed ponad tygodnia, nieco się mogło zmienić, nie chce mi się updatować, nie zmieniło się dużo.

Jeśli chodzi o pvp to hunter jest na live na razie bardzo kiepski. Imho nawet dla kolesia, który na pvp zna się średnio było w miarę oczywiste, że tak będzie już dawno temu a mimo to blizz nic z tym nie robił. Moim zdaniem hunter jest klasą źle traktowaną przez blizza, co jakiś czas serwują nam jakieś debilne meganerfy, nie poprawiają bugów, nie mają jakiejś generalnej wizji tej klasy i obecny hunter w cata to imho projekt niedokończony. Z tego względu doradzam granie czymś co na ogół zawsze ma się dobrze - na przykład dk.

[Edycja Vaeryn - 26.01.2011 o 15:17]

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
Ran666
Wiadomość [#3]: 26.01.2011 o 15:49

Konto skasowane

ciezko mowic o jakim koliwek balansie na 40+/- lvlu gdzie niektore klasy dostaja swoj boost spell na wyzszym ty juz masz dobre spelle itd. tu chodzi o end game 85, w pve daje rade dobrze w pvp daja , ale dupy smiley.gif atm

PinkiStinki
Wiadomość [#4]: 26.01.2011 o 16:18

Konto skasowane

To że hunt ssie, to jakieś koszmarne (wulg.)enie, radziłbym nie zwracać uwagi. Przyznam, że rozmiary tego zjawiska stanowią dla mnie jedną z większych ciekawostek/zagadek odkąd gram w wowa.

Jedyne miejsce gdzie hunt się teraz nie sprawdza, to areny 2v2. Ale za rogiem pacz 4.06, gdzie może to ulec zmianie jeśli nie o 180, to 130 stopni :> Polecam zapoznać się z planowanymi buffami.

Wszędzie poza 2v2, sprawdza się jak najbardziej.

watman
Wiadomość [#5]: 26.01.2011 o 19:52

Konto skasowane

PinkiStinki napisał
To że hunt ssie, to jakieś koszmarne (wulg.)enie, radziłbym nie zwracać uwagi./ciap/

jakies 80% populacji to huntardzi, w ich rekach ta klasa ssie tak samo bardzo jak 90% retardynow, 70% rouge i 50% furry warkow :>
hunterzy, ret paladyni, rogue i fury warkowie nie maja problemow ze swoja klasa...

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
MadNail
Wiadomość [#6]: 26.01.2011 o 20:07

Konto skasowane

A ja powiem tak: Jak umiesz grać to każdą klasą pociśniesz na bg ; )

Ran666
Wiadomość [#7]: 26.01.2011 o 22:10

Konto skasowane

MadNail napisał

uwazasz ze pvp to BG i wynik koncowy, OK smiley.gif

Debilu w 1v1 to same 3k ressi vs 3k ressi , hunter dostaje w pizde , hunter obecnie to bardzo slaba klasa w pvp , sorry super turbo skillorze smiley.gif

MadNail
Wiadomość [#8]: 26.01.2011 o 22:45

Konto skasowane

Ran666 napisał
MadNail napisał

uwazasz ze pvp to BG i wynik koncowy, OK :)

Debilu w 1v1 to same 3k ressi vs 3k ressi , hunter dostaje w pizde , hunter obecnie to bardzo slaba klasa w pvp , sorry super turbo skillorze :)

Ja Cie nie obraziłem i nie widzę powodu dlaczego Ty miałbyś zwymyślać mnie. Napisałem tylko co myślę o bg, nie jestem też "turbo skillorem" a jedynie ponadprzeciętnym graczem : )
Areny to już zupełnie inna bajka lecz w moim poście nic o nich nie wspomniałem, więc naprawdę nie widzę przyczyn Twego bulwersu na temat aren, ale jak to mówią "Bohater w necie, c**a w świecie" ; )

Vaeryn
Wiadomość [#9]: 27.01.2011 o 01:05

Konto skasowane

PinkiStinki napisał
To że hunt ssie, to jakieś koszmarne (wulg.)enie, radziłbym nie zwracać uwagi. Przyznam, że rozmiary tego zjawiska stanowią dla mnie jedną z większych ciekawostek/zagadek odkąd gram w wowa.

Jedyne miejsce gdzie hunt się teraz nie sprawdza, to areny 2v2. Ale za rogiem pacz 4.06, gdzie może to ulec zmianie jeśli nie o 180, to 130 stopni :> Polecam zapoznać się z planowanymi buffami.

Wszędzie poza 2v2, sprawdza się jak najbardziej.

Jak rozumiem to że hunter jest bez sensu w najpopularniejszym i najłatwiejszym do złożenia brackecie (2 vs 2) to nie problem. Aaa no to spoko w takim razie smiley.gif

Dodatkowo - jest to jedyne miejsce, w którym się nie sprawdza, poza 2v2 jak najbardziej się sprawdza, więc mały problem w zasadzie. No ależ fajnie. Miód na moje serce. Poniżej czyjeś liczby z 3v3, EU, połowa stycznia tego roku, ranking 2k+.

http://eu.battle.net/w(...)15209342

Niepoliczalne zastępy hunterów sprawdzających się świetnie w 3v3 jak widać. Zanim zaczniesz pisać kolejne bzdury przyprowadź ze sobą siostry Logikę i Matematykę.

[Edycja Vaeryn - 27.01.2011 o 01:25]

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
MS
Wiadomość [#10]: 27.01.2011 o 06:50

Konto skasowane

Rozwalają mnie ludzie, którzy wyfarmią z BG seta z honor, do tego coś BH i twierdzą, że hunt jest mocny na podstawie swoich osiągnięć z z BG, gdzie staną z 2 healerami za plecami i "koszą" wszystko co się rusza, co wcale nie odzwierciedla prawdziwej sytuacji danej klasy. Sorki, ale ja woje poczytać AJ, gdzie gracze zdobywający tytuł gladiatora co sezon mają chyba trochę większe pojęcie grze PVP tą klasą. A prawda jest taka, że jest obecnie słabiutka. Przede wszystkim zero bursta, bardzo słaba przeżywalność, ciągłe kłopoty z focusem. Nadchodzący patch może zmieni trochę sytuację, w teamach 3v3, 5v5 po podniesieniu dps'a w MM i BM, ale moim zdaniem nie potrzebujemy tej zmiany akurat w PVP. Te zmiany są podyktowane tym, że Blizz chce zbliżyć wszystkie spece w PVE, byśmy mogli sobie grać tak jak lubimy i by SV nie był jedynym rajdowym drzewkiem. Inna bajka, że buffując MM i BM jednocześnie nerfią SV. Choć nerf chyba nie jest aż tak duży jak pisze Vaeryn, bo przy osłabieniu SV jednocześnie buffują skille MM i BM, które są w SV również używane. Co do PVP to chyba nie potrzebujemy jedynie podniesienia damego DMG, a bardziej rozwiązania sprawy focusa (a raczej jego braku), poprawienia przeżywalności (nasz selfheaal z chimery jest jakimś żartem, nie będę tutaj wspominał o Locku, bo wszyscy już wiedzą jak tam sprawa wygląda, ale np ostatnio rogal wyhealował nam się w 2v2 za 300k). Do tego ten cały kamuflaż jest zupełnie bezużyteczny, (może poza omijaniem mobków w czasie farmy/questowania czy instancjach) Ogólnie jest do dupy ,ale miejmy nadzieję, że się poprawi. I jeszcze jedno. 2v2 nie pokazuje zbalansowania klas? Wg mnie właśnie areny 2v2 najbardziej pokazują, ze go nie ma, że wystarczy wybrać daną klasę czy setup by osiągnąć sukces. Blizz idzie na łatwiznę i zamiast zrobić coś z klasami po prostu zmniejsza znaczenie aren 2v2, żeby mniej osób tutaj grało. Wiadomo w 3v3 jest już lepiej, ale tylko dlatego, że tutaj łatwiej się załapać słabszej klasie, bo są jeszcze 2 inne, które wyrównają ewentualne braki. Oczywiście w 5v5 jest jeszcze większa rotacja z tych samych względów co powyżej. Mam taka propozycję. Niech blizzard usunie areny 2v2 z gry i wprowadzi taką rąbankę 7v7 czy 8v8 - wtedy każda klasa znajdzie swoje miejsce i nikt nie będzie pisał o braku balansu między klasami.

Nekkro
Wiadomość [#11]: 27.01.2011 o 07:55

Konto skasowane

MS napisał
Niech blizzard usunie areny 2v2 z gry i wprowadzi taką rąbankę 7v7 czy 8v8 - wtedy każda klasa znajdzie swoje miejsce i nikt nie będzie pisał o braku balansu między klasami.

wiesz ze jest cos takiego jak rated bg ? To nawet jest 10 v 10 i 15 v 15 ;P

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
MS
Wiadomość [#12]: 27.01.2011 o 10:14

Konto skasowane

Nekkro napisał
MS napisał
Niech blizzard usunie areny 2v2 z gry i wprowadzi taką rąbankę 7v7 czy 8v8 - wtedy każda klasa znajdzie swoje miejsce i nikt nie będzie pisał o braku balansu między klasami.

wiesz ze jest cos takiego jak rated bg ? To nawet jest 10 v 10 i 15 v 15 ;P

wiesz ze jest cos takiego jak sarkazm ?
Rated bg jest tylko potwierdzeniem polityki bliizza, o której pisałem wyżej. Totalna masówka ze szczyptą strategii.

[Edycja MS - 27.01.2011 o 10:20]

Vaeryn
Wiadomość [#13]: 27.01.2011 o 10:20

Konto skasowane

No 10% to to rzeczywiście nie jest. Przy moim gearze (za femaledwarf) spadek wynosi jakieś deko ponad 8%. Rzeczywiście (znowu za femaledwarf) trzeba się będzie przerzucić na MM. Nienawidzę nowego dpsowania w MM. Utrzymywanie tego ośmiosekundowego buffa to moim zdaniem upiorność (za krótki). Trzeba jednak oddać sprawiedliwość blizzowi, że "rotacja" MM jest bardziej skillowa (imho), więc powinna dawać więcej dps.

Zagruu, The Maelstrom
Sebastek
Wiadomość [#14]: 27.01.2011 o 12:39

Konto skasowane

Z waszych postów widzę że hunt to rzeczywiście na wyższych poziomach ma się nietęgo. Zaczynam się zastanawiać czy dalej nim grać. Jak na razie gra mi się całkiem nieźle ale nie chcę po dojściu do 85 lev przekonać się że wybrałem złą klasę i zmarnowałem czas. Może na razie zawieszę łowce na kołku w oczekiwaniu na lepsze czasy.

MS
Wiadomość [#15]: 27.01.2011 o 13:44

Konto skasowane

Bez przesady.
To zależy co preferujesz. W PVE na razie jest w TOP dps, a po nerfie może będzie w środku stawki, ale nie jestem pewien, bo nie sprawdzałem ale być może inne klasy też zostaną nerfnięte i wcale nie spadnie. Inna sprawa, że nerf dps'u SV huntera wcale nie jest taki nieuzasadniony smiley.gif. Z drugiej strony dużo zależy nie od samej klasy lecz od tego ludka, który siedzi przed monitorem. Osobiści nie pamiętam, kiedy poza ostatnim okresem wprowadzenia zmian buildów na 80 lvl przygotowanich pod Cataclysm nie byłem w czołówce dps'u na rajdach ,więc w moim przekonaniu klasa jest ok.
Klasa jest wg mnie bardzo przydatna na heroikach, bo dzięki temu, że nie wszystkie są takie łatwe jak w czasach Wotlka bardzo przydatne są możliwości CC huntera. Jeden hunter bez większego problemu może utrzymać jednocześnie 2 mobki w CC.
Co do PVP to idzie buff, który pewnie poprawi sytuację.
Zresztą wszystko zależy od tego co lubisz. Przetestuj kilka klas i graj tą, którą gra Ci się najlepiej a nie akurat tą, która w danym momencie wymiata, bo zmiany są wprowadzane tak często, że zanim wbijesz 85 lvl może się okazać, że twoja klasa dostała po "dupie" i co wtedy? Zmieniasz klasę i levelujesz od nowa? Kupujesz postać? Dla mnie na przykład jest to najfajniejsza klasa w grze i nie zmienia tego fakt, że chyba jako jedyna jak się wybije ponad przeciętną (w PVP) w jakimś aspekcie gry zostaje natychmiast nerfiona przez Blizzard.

ps. I to hunter miał najfajniejszy, najbardziej klimatyczny Set w grze w T....? smiley.gif

[Edycja MS - 27.01.2011 o 14:02]

watman
Wiadomość [#16]: 27.01.2011 o 14:17

Konto skasowane

MS napisał
ps. I to hunter miał najfajniejszy, najbardziej klimatyczny Set w grze w T....? smiley.gif

oczy?
czy murlocslayer? :>

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
MS
Wiadomość [#17]: 27.01.2011 o 14:25

Konto skasowane

watman napisał
MS napisał

oczy?

Dla mnie bezapelacyjnie T6 smiley.gif

watman
Wiadomość [#18]: 27.01.2011 o 15:29

Konto skasowane

MS napisał
watman napisał
MS napisał

oczy?

Dla mnie bezapelacyjnie T6 smiley.gif

no mowie, ze oczy ;)
tez mi sie podobal, ale murlocslayer ma zdecydowanie wiekszy roflfactor biggrin.gif

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
angr.
Wiadomość [#19]: 27.01.2011 o 19:34

Konto skasowane

Wracając do tematu... W PvE hunter ma się bardzo, bardzo dobrze. Nawet patrząc w perspektywie patcha 4.0.6 - w prawdzie psują nam nieco Black Arrow i Explosive, ale jednocześnie buffują Arcane i Kill Shota oraz dają nam meta gem (nareszcie...). Ostatecznie nie stracimy tak wiele.

PvP to niestety zupełnie inna bajka. Ssiemy, i to mocno. Oczywiście najlepsi hunterzy wciąż niszczą, ale boleśnie odczuwamy przede wszystkim brak bursta. Wielu mówiło, że Fox coś zmieni - jak jest, każdy widzi. Ponownie, nawet patrząc na PTR nie będzie dobrze.

Nie mówię, że hunterem nie da się grać PvP. Jeśli jesteś dobry, to pociśniesz każdą klasą. Jest to jednak wielokrotnie trudniejsze niż DK czy Paladynem.

PS: http://www.arenajunkies.com/rankings/player/ policzcie hunterów...

Adral
Wiadomość [#20]: 31.01.2011 o 21:01

Konto skasowane

W odpowiedzi na główny temat.
...ależ absolutnie ..... przecież:

http://wow.joystiq.com(...)r-class/

[Edycja Adral - 31.01.2011 o 21:03]

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź