Dziś jest: Sobota, 22 listopada 2014, godzina 21:53
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Błąd danych CRC

Lancerer
Wiadomość [#1]: 01.01.2007 o 22:15

Konto skasowane

Więc problem powstał gdzieś z rok temu....
Gdy kopiowałem coś z płyt CD powstawały błędy CRC, i nie dawało się skopiować niekórych plików, często się one zmieniały np. raz błąd był przy jednym pliku, przy ponownym kopiowaniu przy drugim itd, tak samo przy tworzeniu obrazów....
Byłem głupi i myślałem że problem tkwi w CD'romie, dokupiłem DVD'roma ale problem pozostał. W końcu poszedłrm do takiego kola co się zna na kompach... Postanowił wymienić kość RAM'u i było wszystko ok. Ale problem pozostał, tylko że nie tak w dużej skali. Błędy pojawiają się bardzo rzadko, i przy dużych instalacjach. No i ostatnio przy starcie systemu pojawia mi się okno "winlogon.exe - błąd aplikacji" Instrukcja spod "numer jakiś...." odwołuje się do pamięci pod adresem "0x0000001". Pamięć nie może być "written". Po wciśnięciu wszystkich opcji jakie są czyli "ok", "anuluj", i krzyżyk komputer się resetuje a okienko pojawia się ponownie. Radze sobie z tym problemem poprostu chowając okno za ekran i komputer działa normalnie.
Nie wiem czy to wina że port na kości RAM'u jest brudny lub może jest źle zamontowany, mam nadzieje że to nie jest wina płyty głównej ;/

Sprzęt:
stare ramy: 256 DDR
nowe ramy: 512 DDR
procek 2,66 Gh Pentium 4
nie wiem jaka płyta główna nie wiem gdzie to pisze......... i w ogole ten komp to szmelc bo z Carrefoura >:-( kupiony okoła 2-3 lata temu
Jeżeli ktoś wie o co może chodzić proszę o pomoc smiley.gif

[Edycja - Lancerer w 01-01-2007 o 22:17]

[Edycja - Lancerer w 01-01-2007 o 22:18]

MONSTERSGAME 2
DontAskMeWhy
Wiadomość [#2]: 01.01.2007 o 22:27

bledy crc powstaja jesli plyta z ktorej chcesz cos zgrac jest uszkodzona. moze byc porysowana, zle nagrana, zabrudzona czyms co nie pozwala dobrze odczytac danych z plyty.
po dokupieniu dvd masz ich mniej bo prapwdopodobnie dvd ma lepszy mechanizm naprawy bledow niz twoj stary cd rom.
natomiast odnosnie tego problemu z pamiecia - nie wiem jak pomoc.

PM Email
Lancerer
Wiadomość [#3]: 01.01.2007 o 23:00

Konto skasowane

raczej napewno to nie jest błąd CD ponieważ tak się dzieje nawet z oryginalnymi płytkami a u kumpli działają bez zarzutu. A okres pomiędzy kupieniem DVD a wymianą RAM'u to około 3 miechy, a w tym czasie nic się nie zmieniło, dopiero po zmianie RAM'u. Ponawiam pytanie: czy ktoś mi może pomóć? smiley.gif plsssssss

MONSTERSGAME 2
gejkiller
Wiadomość [#4]: 04.01.2007 o 01:19

Konto skasowane

ściągnij jakiś program do testowania ramu np. http://www.memtest86.com, nagraj na dyskietkę pliki i wyłącz kompa, zostaw jedną kość i uruchom kompa, włóż dyskietkę żeby się z niej uruchomił program i testuj, znaczy się obserwuj wyniki, jak zobaczysz jakieś errory, a jeśli wyskakują błędy crc to będzie to dosyć szybko, to wiesz gdzie leży wina, następnie drugą kość... jeśli kości są dobre, wg. programu, to płyta główna do naprawy/zmiany.

Lancerer
Wiadomość [#5]: 04.01.2007 o 19:35

Konto skasowane

Zobacze ten programik o którym mówił gejkiller........
Ale mam jeszcze jeden problem: Mój DVD-ROM o którym już mówiłem nie reaguje na nic.........
Lapka w nim się nie pali nie reaguje nic, W moim komputerze jest wyświetlone, ale jak wejde w DVD-ROM'a to wyświetla się że jest pusty........ a w środku mam płytke Warcrafta III sad.gif A jak w moim komputerze wybiore "wysuń" to mi się zwiesz explorer....... sad.gif Ach ten szmelc......... doprowadza do szału ;/

MONSTERSGAME 2
Yassmeen
Wiadomość [#6]: 04.01.2007 o 20:01

Lancerer napisał:
a w środku mam płytke Warcrafta III

hehe to wyciagnij ja jakims drucikiem, spinaczem czy srubokrecikiem na glownym panelu DVD masz na bank taką dziurke wepchnij tam poprostu ten drucik czy cos tam a szuflada sie wysunie trche tongue.gif

PM Email
KuntaKinte
Wiadomość [#7]: 04.01.2007 o 20:10

Konto skasowane

dodam ze rob to przy wylaczonym kompie ;]

gejkiller
Wiadomość [#8]: 04.01.2007 o 22:49

Konto skasowane

aha, to miernik i sprawdzać napięcia na zasilaczu...

Lancerer
Wiadomość [#9]: 08.01.2007 o 18:37

Konto skasowane

hahaha.gif DVD-ROM w magiczny sposób zaczął działać, gdy już chciałem rozkręcać kompa, zdenerwowałem się, i zacząłem uderzać w przycisk wysunięcia w DVD-romie, i zaczął wariować otworzył się i zamknął się ze 30 razy...... I teraz działa normalnie....... Dziwne to sie dzieją rzeczy na świecie......

ps. w miejscach z pochyloną czcionką powinny pojawić się wulgaryzmy, lecz się powstrzymałem nono.gif

MONSTERSGAME 2
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :