Dziś jest: Wtorek, 26 maja 2020, godzina 08:47
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: APM

Paul
Wiadomość [#1]: 05.08.2009 o 14:54

Konto skasowane

Witam mam tutaj problem z apm za niski ogolnie gram w miare inni ludzie moiwa "grasz cos umiesz lecz za wolny jestes w grze"
i tu maja racje za wolny macie jakas mapke na cwiczenie apm jakas dla nowicjuszy z gory dziekuje

Xellos14
Wiadomość [#2]: 05.08.2009 o 17:05

Konto skasowane

Włącz sobie jakieś hardcorowe techno do gry tongue.gif
A tak na poważnie ja zawsze uważałem, że apm przychodzi z czasem. Po prostu musisz sobie uświadomić że możesz zrobić pewne rzeczy w pewnych momentach i zacząć je robić, bo przecież nie chodzi o bezcelowe powtarzanie tych samych akcji, żeby tylko zwiększyć apm. Lwią część apm stanowią hotkeye, więc staraj się ich używać jak najczęściej i jak najwięcej (na początku możesz wręcz spamować żeby się przyzwyczaić ale - jak powiedziałem wcześniej - to nie o to chodzi). Mam gdzieś chyba takiego prostego umsa do ćwiczenia właśnie hotkeyów i multitaskingu to wrzucę potem, bo wychodzę, pozdro.

Paul
Wiadomość [#3]: 05.08.2009 o 18:00

Konto skasowane

uzywalem hotkeyow i bindow na jednostki

Xellos14
Wiadomość [#4]: 05.08.2009 o 18:20

Konto skasowane

To może napisz czym grasz, jakie masz to apm i jakie chciałbyś mieć smiley.gif

Paul
Wiadomość [#5]: 05.08.2009 o 19:36

Konto skasowane

mam apm z 60 gram tossem a chce miec 150

dasz mi tego umsa ? xD

[Edycja Paul - 05.08.2009 o 20:06]

ShadowDancer
Wiadomość [#6]: 05.08.2009 o 21:21

Konto skasowane

To przychodzi z czasem. Choćbyś 2 dni klepał tego umsa, to nie osiągniesz takiej koordynacji w grze. Musisz np. "na oko" pamiętać, ile czasu robi się dronka/scv/probka i wtedy przejść tam mapą, musisz też pamiętać, że ona się tam robi. Graj jak najwięcej, używaj hotkeyów, grup oddziałów itd. to przyjdzie z czasem.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Xellos14
Wiadomość [#7]: 05.08.2009 o 22:06

Konto skasowane

Trzymaj: http://wyslijto.pl/plik/dizq966lk1
Daj znać jak przejdziesz smiley.gif

Paul
Wiadomość [#8]: 05.08.2009 o 22:26

Konto skasowane

co Ty mi dales mam budowac sie i kierowac scv tak sie nei da

Xellos14
Wiadomość [#9]: 06.08.2009 o 07:43

Konto skasowane

Skoro się nie da, to do końca życia zostaniesz na 60 apm...

Paul
Wiadomość [#10]: 06.08.2009 o 12:09

Konto skasowane

ogladam jak mistrzzz gra co wyslalem na filmiki , a wlasnie xellos xD xellos to jakis mistrz z Korei i on nim discovery nakrecilo film dokumentalny o starcrafcie z lektorem masz moze jakis dostep do tego ? szukam i nigdzie nie moge znalsc

Overmind
Wiadomość [#11]: 09.08.2009 o 01:09

Konto skasowane

W grze liczy się skill, a nie samo APM. Makro i timingi są najważniejsze. Po prostu graj, ćwicz builidy, hotkeye itd, a APMem się nie przejmuj, z czasem ci samo wzrośnie. Zresztą dla tossa to już 90-120 APM jest często wystarczające do dobrej gry.

Chrumo
Wiadomość [#12]: 10.08.2009 o 01:37

Konto skasowane

Fajna mapka, udało mi się za 2 razem, ale zostało mi tylko 3 SCV i 1:11 czasu :P siege tanki/marinsy/wraighty polazłem czyli wszystko co mogłem budowałem biggrin.gif

Edit: Aha Paul, tak jak Ty jestem strasznym noobem, więc skoro ja sobie radę dałem to Ty też smiley.gif Pozdrawiam

[Edycja Chrumo - 10.08.2009 o 01:38]

OneManArmy
Wiadomość [#13]: 05.06.2010 o 15:38

Konto skasowane

Parę lat temu miałem podobny problem. Po obejrzeniu FPVOD'ów np. July' też zacząłem spamować wszystkim co się dało i efekt był piorunujący.
Wiem, są 2 typy APM - z czego dla mojego wniosku najważniejszy jest eAPM - effective apm. Na początku nie ma go zbyt wiele przy taktyce jaką opisałem, ale przyzwyczaiłem się do prędkości zmiany obrazu itp. Rok temu jak jeszcze grałem na clan warach to moje srednie eAPM (thanks to bwchart) wynosiło około 250-300.

Teraz to ~160 ale nie gram już od bardzo dawna, gdyż wchłonął mnie Warcraft 3 (DotA !) i tam nie jest to aż tak potrzebne (dlatego nienawidzę "normalnych" potyczek w warcrafcie, są w **uj wolne).
Życzę powodzenia smiley.gif

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :