Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2019, godzina 05:45
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: 2 healer'ów i Naxx ?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Lance
Wiadomość [#1]: 29.11.2008 o 18:19

Konto skasowane

Witam

Mamy sobie z kumplami mała polską gildie i chcielibysmy w najbliższym czasie zacząc Naxx 10 man. Praktycznie wszyscy maja juz 80 lvl i jakas czesc juz ladny gear z HC/badge'y, ale niestety mamy 2 aktywnych healerow ( Priest i Shaman). Czy sa jakies szanse zeby z 2 healerami zrobic chociaz jakas czesc Naxx, niekoniecznie od razu cale( podobno wymagane to 3 healerow). W ogole to slyszalem ze jest to dziecinnie proste i duzo latwiejsze niz Kara, wiec dlatego pytam ;d

Muntrill
Wiadomość [#2]: 29.11.2008 o 18:48

Konto skasowane

na 2 helerów bedzie cieżko nawet pajeczye skrzydlo.. wiec ja bym szukal jakiegos aktywnego 3 helera.

Progress TBC: All Clear
>>Burning Legion<<>>Tauren<<>>Druid<<>>90 LVL<<>>DPS/HEAL<<>>good stuff<<>>Horde<<>>
>>Burning Legion<<>>Pandaren<<>>Monk<<>>25 lvl+<<>> HEAL<<>> NYI<<>>Alliance<<>>
Crassus
Wiadomość [#3]: 30.11.2008 o 05:43

Konto skasowane

Spokojnie możecie zacząć prubować Naxx na 2 helerów , zacznijcie od Construct Quarter pierwszy boss to Patchwerk , zasnąć na nim można.
Heigan the Unclean - w 4 osoby da się go zabić w sumie smiley.gif spokojnie jeden heler wystarczy jak każdy biegać potrafi.
Instructor Razuvious - jak tanki nauczą się używać kamyków z MC w poprawny sposób i tankować bossa to też smiało na 2 hele można robić.

Ogólnie w Naxx 10 os. było (moja gildia już wyczyściała) tylko 2 bossów gdzie potrzebowaliśmy 3 helerów a są to Four Horsemen i Sapphiron (nasi helerzy mieli frost resist gear) no i nie próbowaliśmy Kel'Thuzad`a na 2 helerów bo na nim był skład z Sapphirona.

[img]http://img501.imageshack.us/img501/3716/shadowvl6.jpg[/img]
trig
Wiadomość [#4]: 01.12.2008 o 11:20

Konto skasowane

Wg mnie na pachwerka potrzeba 2 healerów i to minimum jednego palka lub priesta + szaman na przykład ( nie leczymy raidu - wszystko idzie w 3 tanków ) Easy mode tylko dla tych, kto juz skończył naxxa.
4horse ( 2 healerów + minimum 1 offHealer i wtedy bedzie to easy mode ) jeden z healerów preferowany palek biega miedzy 2 cornerami reszta na swoich miejscach podmienia sie tylko jeźdźcami.
To chyba tyle, jeśli chodzi o heal i problem z nim związany
Btw: szkoda mp5 i heala na Frost resist bo każdego aoe ataku można uniknąć ( rain i Nova ) debuff to minimalny dmg wiec można zapomnieć o tym.
O kel-u nie wspomnę, bo ten boss to pomyłka tak samo w 10 jak i 25 naxxie. można go porównać z akamą BT 100% kill non died smiley.gif

2 healerów wystarczy do wyczyszczenia 3/4 naxxa - troszkę sie ubierzecie w tej części i jak wpadnie 3ci to jedziecie do czystki
Powodzenia

www.sowhatguild.com
EU PvP Dunemaul Realm
lvl 80 Resto Shaman
http://eu.wowarmory.co(...)n=Trigun
Siegfried
Wiadomość [#5]: 01.12.2008 o 12:33

Konto skasowane

trig napisał
(wszystko idzie w 3 tanków )

Po co 3 tankow? Wystarczy 2 i jeden wiecej dps.

Co do tematu to jezeli wasi healerzy maja kilka epickich przedmiotow na 80 lvl (mowiles, ze czesc jest ladnie wygearowana, wiec nie wiem czy mowa byla tez o healerach) to dacie rade, ale jezeli sa w blue/green to raczej przydalby sie off healer.

trig
Wiadomość [#6]: 01.12.2008 o 14:53

Konto skasowane

3 tankow dajemy 2 main i 1 off
tylko dlatego ze nie trzeba zmieniac setupu przez caly run
Palek i 2 druidow czasem warek zamiast druta
w czym 1 na offspec biega, ale oczywiscie zgadzam się ze 2 tankow w zupelnosci starcza na Normal-a

chyba najleprzy setup. Z przykroscia stwierdze ze na 2 main i reszta dps+heal 4 horse nie polozysz
chyba ze na kazdego tankowanego konia przypadnie 1 healer co mija sie z celem
Ale to moje spostrzezenie.

na moich raidach takich ludzi dobieram jak wyzej i NoWipe 1 shoot run
ale kazdy inaczej do tego podejdzie smiley.gif jak na przyklad patchwerka na 2 tankach a nie 2+1

www.sowhatguild.com
EU PvP Dunemaul Realm
lvl 80 Resto Shaman
Fayer
Wiadomość [#7]: 01.12.2008 o 21:15

Konto skasowane

Wszystkie skrzydła Naxa (10man) nie powinny sprawić trudności na 2 healerow. Muszą jednak posiadać oni odpowiednie doświadczenie i umiejętnośći.
Problem pojawi się na Four Horsman oraz Saphironie.
4horsman mając bardzo silny dps i korzystając z pewnego tricka lub ryzykujac sporo (silny dps zmniejsza prawdopodobieństwo pecha i wipe)
Saphiron - healrzy musza posiadac dosc dobry gear, w rajdzie musi być jakiś regen many (s-priest, ret paladyn lub survi hunter), jeden z nich a najlepiej obu to priest/druid.
U nas ostatnio zrobiliśmy Saphirona na holy paladyna i holy priesta. Wymaga to jednak pewnej koordynacji oraz dobrego pozycjonowania dsperów (aby ułatwiali leczenie, a nie utrudniali)

Podsumowując całą instancje da się zrobić na 2 healerów i nie wymaga to super skilla i gearu.
Znacznie łatwiej mieć w rajdzie jednak jakiegoś moonkina, elemental shamana lub inna hybrydę, która na tych 2-3 szczególnych walkach będzie mogła pomóc leczyć.

* Malleus Maleficarum * EU-Xavius www.malleus.pl
BioOrc
Wiadomość [#8]: 02.12.2008 o 01:13

Konto skasowane

trig napisał

3 tankow dajemy 2 main i 1 off
tylko dlatego ze nie trzeba zmieniac setupu przez caly run
Palek i 2 druidow czasem warek zamiast druta
w czym 1 na offspec biega, ale oczywiscie zgadzam się ze 2 tankow w zupelnosci starcza na Normal-a

chyba najleprzy setup. Z przykroscia stwierdze ze na 2 main i reszta dps+heal 4 horse nie polozysz
chyba ze na kazdego tankowanego konia przypadnie 1 healer co mija sie z celem
Ale to moje spostrzezenie.

na moich raidach takich ludzi dobieram jak wyzej i NoWipe 1 shoot run
ale kazdy inaczej do tego podejdzie smiley.gif jak na przyklad patchwerka na 2 tankach a nie 2+1

Wytłumacz mi w którym miejscu w Naxx 10 potrzeba 3ciego tanka?

Na 4 horseman 2 caster bossów stojących z tyłu tankuje healer (shaman/drood) i warlock z duza iloscia hp i zamieniaja sie stronami, healer leczy siebie i jego. Meele bossów 2ch tanków + 2ch healerów na nich. Potrzeby użycia tanka nr3 ani w tym ani w żadnym innym miejscu w Naxx jakiejkolwiek nie widzę.

[Edycja BioOrc - 02.12.2008 o 01:16]

Bioorc lvl90 Orc Warrior

Thrallsballs lvl90 Undead Death Knight

Fatsoninja lvl90 Pandaren Monk

Shakeyourass lvl88 Blood Elf Paladin

Zujlin lvl85 Troll Mage
trig
Wiadomość [#9]: 02.12.2008 o 11:49

Konto skasowane

powiedzialem ze jest latwiej a nie ze wymagany
kazdy preferuje swoj setup, jesli robisz run bez wipe-a to znaczy ze dziala jak powinno smiley.gif

na kazdego bossa w naxxie masz 2-3 rozne mozliwosci kila, to od ciebie zalezy jak to zrobisz.
Poza tym dziesiątki robi sie dla sportu, im większe udziwnienie tym ciekawiej.
Ja nawet warkow nie używam w dziesiątkach jako Prot a jesli juz to znaczy ze jeden z palkow czy drut jest nieobecny
Wiec sam widzisz ze setup do najnormalniejszych nie nalezy, liczy sie to ze dziala

[Edycja trig - 02.12.2008 o 12:06]

www.sowhatguild.com
EU PvP Dunemaul Realm
lvl 80 Resto Shaman
BioOrc
Wiadomość [#10]: 02.12.2008 o 14:08

Konto skasowane

Nie widzę żadnej innej możliwości zrobienia naxxa z 3ma tankami poza stratą jednego dps-a na rzecz nieprzydatnego tanka. Naxx 10 został przystosowany na 2ch tanków (jak Kara z początku) i mieć ich więcej to po prostu bezsens. Tu nie chodzi o łatwiej bo z 3ma tankami jest właśnie trudniej (biorąc pod uwagę bosów wchodzących w enrage na których przy 1 dpsie mniej cała reszta musi się nieźle napocić do puki nadal większość z nas nie jest super overgeared.

Bioorc lvl90 Orc Warrior

Zujlin lvl85 Troll Mage
trig
Wiadomość [#11]: 02.12.2008 o 18:03

Konto skasowane

Nadal uwazam z 3 tankami bezpieczniej :P
w przypadku malego dpsu moze i faktycznie natomiast nie zauwazylem jego braku w tej grupie.

Powtarzalem i powtorze ponownie
3 bezpieczniej, fajniej przyjemniej tylko jak faktycznie jest dps
PS. nie staram sie przekonac ze tak trzeba robic smiley.gif temat dotyczyl propozycji a nie nakazu hehe nie robmy z tego klutni bo nie ma sensu
ty 2 tankow wolisz ja 2 + 1 off ( drucik w dps gearze tak na logike ) <- czy to juz troszke przyblizy role jaka spelnia nasz upragniony 3 tankus? smiley.gif
Dps konkretny a i przytankuje jak nam umknie jakis patrol czy tez zginie main na jakims bosie bo healer przyśnie na moment hrhrhr

To tyle hehe
pozdr

[Edycja trig - 02.12.2008 o 18:04]

www.sowhatguild.com
EU PvP Dunemaul Realm
lvl 80 Resto Shaman
raziel666
Wiadomość [#12]: 03.12.2008 o 01:53

Konto skasowane

a jak w raidzie masz feral tanka, prot warka, feral dps, holy pala, fury warek to mowisz ze masz grupe z 5cioma tankami?
2 tankow to zanczy 2wie osoby z buildem do tankowania. to ze jakis dps moze robic za offtanka tu czy tam to nie zanczy ze masz 3ech tankow.

Madness is the gift, that has been given to me!
BioOrc
Wiadomość [#13]: 03.12.2008 o 02:59

Konto skasowane

Dokładnie, osoba w dps gearze i specu która od bidy coś tam offtankuje to nie tank. Zresztą w Naxx 10 nie musi bo tak naprawdę NIE MA TAM TAKIEGO MIEJSCA w którym owy 3ci tank mógłby się przydać.

Bioorc lvl90 Orc Warrior

Zujlin lvl85 Troll Mage
trig
Wiadomość [#14]: 04.12.2008 o 15:10

Konto skasowane

Sa i dps gear na tanku przydaje sie bardzo czesto ulatwia sprawe a pozostali nadrabiaja straconym wedlug was DpSem
Bio wszystko wie a 25 nie zrobil... hmm to jak moja zona nie Lubi pewnych potraw nawet ich nie jedzac nigdy wczesniej...

Tak to wlasnie jest, Kazdy najmadrzejszy a wie co to 10 osobowe instancje conajwyzej tylko.... NO COMMENT PPL
A nie sorka bo jak Bio nie ma sie czego przyczepic u biednego triga to za Bledy ort sie bierze.. Lol men porpostu lol.gif

Ta edycja to poprawka bledu tak BTW...

[Edycja trig - 04.12.2008 o 15:12]

www.sowhatguild.com
EU PvP Dunemaul Realm
lvl 80 Resto Shaman
Siegfried
Wiadomość [#15]: 04.12.2008 o 18:41

Konto skasowane

trig napisał
Bio wszystko wie a 25 nie zrobil

Temat dotyczy Naxx 10!

BioOrc na 100% wyczyscil Naxx 10 wiec moze sie wypowiadac o tym, ze wystarczy 2 tankow. Poza tym ja tez moge powiedziec: nie masz ratingu 2700 w 2v2, 3v3 i 5v5 wiec (brzydkie slowo) wiesz o PvP.

BioOrc
Wiadomość [#16]: 05.12.2008 o 02:21

Konto skasowane

trig napisał
Sa i dps gear na tanku przydaje sie bardzo czesto ulatwia sprawe a pozostali nadrabiaja straconym wedlug was DpSem
Bio wszystko wie a 25 nie zrobil...

Check amory and try again. Naxx po 3ch dniach jest już w połowie do cleara (wczoraj mi net padł i nie było komu Patchwerka tankować ;( ) do konca tyg bedzie czysto bo jest łatwiejszy niż 10man jak na razie biggrin.gif

Tak btw. odpowiesz mi wreszcie na pytanie GDZIE? 3ci tank w 10man naxx jest użyteczny? Bo odpowiedzi sprytnie omijasz (najprawdopodobniej dlatego, że po prostu jej nie znasz).

[Edycja BioOrc - 05.12.2008 o 02:21]

Bioorc lvl90 Orc Warrior

Zujlin lvl85 Troll Mage
trig
Wiadomość [#17]: 05.12.2008 o 10:30

Konto skasowane

odpowiedz padla nalezy ja odnalezc w tekscie.

PS. PvP w wowie ssie, jak bym mial na to ochote to gral bym w warhammera smiley.gif Pvp gra kazdy kto nie ma mozliwosci raidowac ostro wiec mi tu nie wyskakuj z pvp bo budowa tego modulu w wowie jest na poziomie raczkowania jeszcze i takim pewnie pozostanie juz zawsze a nazwa PVP w serwerach daje nam mozliwosc powyzywania sie na innych. Arena to samo ( zero rownowagi, przypakowana inna klasa gorujaca nad jeszcze inna ) PVP - ssie przynajmniej w tej grze ziom

PS2. jesli 10 jest latwiejsze od 25 to ja jestem baletnicą smiley.gif
wiec powiem znow.. nie skonczyles znaczy ze nie wiesz co cie czeka, tu masz odpowiedz na pytanie a przynajmnije jej część.
Takie slowa jak ( Ułatwia, dodatkowy bezpieczny DPS, zgarniecie szybkie agro w przypadku smierci innego tanka i wytrzymanie sporoej ilosci ciosow ) powinny lekko przyblizyc uzytecznosc 3go OFF tanka w gearze dps ( preferowany drut ) wedrujacy sobie w DZIESIECIO osobowej wersjii naxxa.
Staralem sie pomoc podpowiedziec cos nowego czego nikt nie probowal jak widze, Sprawdzalismy jakis czas temu jeszcze przed WOTLK I TBC wiele taktych zabilismy Cthun na wlasny sposob, to samo dotyczy Kela z Pre Tbc gdzie 40 osob naprawde ciezko bylo ustawic a o zabiciu kela czy chociazby patchwerka nie bylo mowy bez odpowiedzniego skladu czy zgrania. Dlatego Gram wlasnie w taki sposob ( poszukujemy nowych rozwiazan - nawet tak banalnych jak pomoc 3go tanka - podkreslam Druida smiley.gif.

Przedstawie przyklad jak wasze wypowiedzi mnie smiesza - NIE MASZ RACJI, NIE ZNASZ SIE blablabla hehe zamiast powiedziec hmmm mozna by sprawdzic albo np hmm on skonczyl z 3 a hero wciagaja nosem ( nie jest to wyskok ponad innych czy pokazanie ze jest sie leprzym czy cos bo tak nie jest tylko opis sytuacji juz sprawedzonych byc moze pomocnych dla coponiektorych ) to moze warto chociaz wysluchac a nie przechodzic w stan WQ.......A i przedstawiac swoje ja Ponad czyjas wypowiedz juz SPRAWDZONA, albo staranie sie gnebic triga bo to cfaniak czy cos.. Nie drodzy panowie, nie jestm bogiem i nie jestm najmadrzejszy ja porpostu mowie jak JA to zrobilem czy jak wg mnie to wyglada.
to chyba tyle smiley.gif podejzewam ze kilka kontr jeszcze padnie mimo wszytsko proponuje wrocic do tematu bo dotyczyl on HEALEROW :P

PS3. Tak zgadzam się smiley.gif jestem noga w pvp, za szybko panikuje jak 2-3 aliantow sie na mnie zuca i czuja sie mocni wedy bo bija biedna krowe we 2 lub 3 osoby hehe ktora wlasnie skinowala 44 moba, a tak serio to fakt.. oddalem sie pve i tak pozostanie bo nigdy nie bedzie sie dobrym we wszytskim, ale tu pewnie spotkam sie z kontra zaraz i przyjdzie ten kto kiluje 5 sam a naxa robi w 6 osob:P poprostu pvp mnie nie kreci smiley.gif
ale nie mozesz powiedziec ja mam rating 2700 to jestem lepszy... nie drogi kolego bo postawie cie kolo siebie na np malygosie i zginiesz po fazie 1szej ( mowa o hero ) tak samo jak ja zgine na arenie po jakiejs minucie smiley.gif a ty przetrwasz to logiczne. nie wsiade za kolko tira bo porpostu nie wyczuje odleglosci miedzy samochodami smiley.gif
Sztuka jest umiec przyznac sie do niewiedzy smiley.gif lub chociazby do ledu

Pozdr
Sorka za bledy pisze z pracy i staram sie myslec szybko jak i pisac zarazem

[Edycja trig - 05.12.2008 o 11:25]

www.sowhatguild.com
EU PvP Dunemaul Realm
lvl 80 Resto Shaman
BioOrc
Wiadomość [#18]: 05.12.2008 o 12:22

Konto skasowane

trig napisał

PS2. jesli 10 jest latwiejsze od 25 to ja jestem baletnicą smiley.gif

W jakim balecie tańczysz?

Btw dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Ja nie pytam "CZY?" 3ci tank ułatwia 10man naxx, tylko "W JAKI SPOSÓB?"

Gdy na nie odpowiesz możemy kontynuować konwersację.

Jeszcze jedno
trig napisał

Przedstawie przyklad jak wasze wypowiedzi mnie smiesza - NIE MASZ RACJI, NIE ZNASZ SIE

Cytat or didn't happen.

Ogólnie to podsumowując twoje wypowiedzi:
1. Za dużo krzyczysz.
2. Zero konkretnych argumentów.
3. Uważasz się za nie wiadomo kogo.
4. Nie potrafisz zadbać nawet o poprawną gramatykę i ortografię (Firefox czy Opera same zaznaczają błędy)

[Edycja BioOrc - 05.12.2008 o 13:09]

Bioorc lvl90 Orc Warrior

Zujlin lvl85 Troll Mage
Siegfried
Wiadomość [#19]: 05.12.2008 o 13:58

Konto skasowane

trig napisał
(...) ale nie mozesz powiedziec ja mam rating 2700 to jestem lepszy... (...)

To byla ironia ...

Poza tym nie mieszaj 25 i 40 z 10 ...

Tessa
Wiadomość [#20]: 05.12.2008 o 14:17

Konto skasowane

Siema Bioorc , jak tam w Wsb?smiley.gif

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :